Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1114 / 2505
(#) Kiszsan hozzászólása Aug 11, 2012 /
 
rendben
(#) Kiszsan hozzászólása Aug 11, 2012 /
 
IBIZA AMP 1000 VS CASTONE CPA 500B ?
(#) sound.man válasza Kiszsan hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Egyik se.
(#) Jackass hozzászólása Aug 11, 2012 /
 
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. Megépítettem a Dracula végfokot aminek a leírását itt a hobbielektronikán találtam. Az egyik oldal nagyon szépen működik. Ilyen hangokat még nem hallottam a HS-400-ból... A másik oldal sajnos nem akar jó lenni. Kezdésnek egy kondenzátor elfüstölt. A C8 as. Valamiért negatív feszültség kerül rá ha bent van meghajtó IC. A Link -en megtalálható a kapcsolás és a beültetési rajz is. Mi lehet hiba oka?
(#) Gránátalma válasza Jackass hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Ha ugyan az a két panel, akkor egyértelmű, hogy valamit elkötöttél, hiszen a másik működik...Inkább egy fotót tegyél fel róla..

Egyébként a kapcsolásra ránézve pontosan látszik, hogy a C8-on pontosan a negatív tápfesznek kell lennie.
(#) Kiszsan válasza sound.man hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
miért mondod?
(#) sound.man válasza Kiszsan hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Mert az Ibiza egy kínai akármi, használhatatlan, talán ajtót támasztani jó. Castone már jobb ajtót támasztani, mivel olyan rossz a minősége, hogy hallgathatatlan viszont legalább nehéz.
(#) Gránátalma válasza Kiszsan hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Mekkora teljesítmény kellene?
(#) Kiszsan válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
2x250-300w 4ohmon
(#) Gránátalma válasza Kiszsan hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Arra sajna nincs kapcsolásom.Esetleg hídba kötve 2db 150W os...és ebből csinálni kettőt.
Tehát 4db 150es PA
(#) Kiszsan válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
félreérted nekem konkrét erősítő kell
(#) golem hozzászólása Aug 11, 2012 /
 
Sziasztok!
Kérdésemrekelene nekem valami válasz előre is köszönöm.
(#) dudassandor1 válasza Kiszsan hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Ibiza Sound AMP és a Skytech Pro (u.a mind a kettő) még hírből sem tudják a megadott adatokat!!
AMP-1000 valós teljesítménye méréssel megállapítva 2*100W 8Ohm terheléssel (ráírva meg 2*375W van).
(#) Jackass válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Tudom hogy negatív feszültségnek kell lennie rajta. Akkor úgy írom hogy polaritásának nem megfelelő a rajta eső feszültség úgy hogy csak pozitív tápfeszültséget teszek rá. Megnéztem az alkatrészeket jól vannak benne. Egyszerre építettem a kettőt azonos alkatrészeket tettem bele szépen sorban.
(#) Kiszsan válasza dudassandor1 hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
:O azért ez durva....
(#) Gránátalma válasza Jackass hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Nem kötöd be a negatív szekundert?
Az miért jó? Most komolyan elvárod tőle, hogy jól működjön, amikor nem is kötöd be rendesen....Amúgy helyes polaritással ültetted be? föld felé van a pozitív lába az elkónak?
(#) zsa hozzászólása Aug 11, 2012 /
 
Sziasztok .
Szerintetek ez a kapcsolás elméletileg működőképes ? Megépítettem kisebb módosítással de nem működik . A 3 lábat a poti középső lábához kel kötni ?

preamp.gif
    
(#) reloop válasza zsa hozzászólására (») Aug 11, 2012 / 1
 
Szia! Régóta tudott, hogy rossz a rajz. Minimálisan ennyit kell rajta javítani
(#) zsa válasza reloop hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Köszönöm . A kapcsolást kaptam itt a fórumon , de sejtettem hogy valami bibi van az R2-vel . Korrigálom .
(#) reloop válasza zsa hozzászólására (») Aug 11, 2012 / 1
 
Így építeném meg.
(#) zsa válasza reloop hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Köszönöm , most már jó . De lenne még egy kérdésem Adott egy troaid trafó ami lead 2 x 8V (Erre vannak kötve TL072 ) és 1x 8V-ot (erre pedig egy LM hangszínszabályzó ) A gondom az LM táp szűrésével van mert brum-ja van . Már felkondiztam 3000Uf -ig javult a helyzet ,de még mindig van neki . Egy példa kapcsolás jól jönne segítségnek .
(#) reloop válasza zsa hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Az LM1036 csak feszültség stabilizátorról bumm-mentesíthető megfelelően. A 16(2x8)V-ot stabilizáld 12Vra. A TL072 kapcsolásán kissé módosítani kell. Témája.
Kapcsolási rajza.
(#) zsa válasza reloop hozzászólására (») Aug 11, 2012 /
 
Rendben . Akkor a stabilizátor IC-t beiktatom . Köszöntem a tanácsokat.
(#) Jackass válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Leírom érthetőbben... Egyszerre építettem mindkét oldalt. Azonos alkatrészeket ültettem be mindkét oldalra egyesével. Mindkét panelon ugyanúgy állnak az alkatrészek. "Minden rendben van". Az egyik oldalt amelyik működik beüzemeltem beállítottam a nyugalmi áramot és szépen működik is. Rákötöttem a másik panelre is a tápot erre elpukkant a korábban említett kondi. Minden helyes polaritással van beültetve ugyanúgy mint a működő panelon. Elkezdtem keresni a hibát. Összehasonlítottam a működő végfok tápágainak áramfelvételét külön külön a nem működővel. A rossz panelon a pozitív ágban lényegesen nagyobb az áramfelvétel. Ezért mivel a kondi ami elpukkant rámértem arra is (természetesen kicseréltem) Labortápról áramkorlátot beállítva üzemeltetem és így mértem rá a kondira amin polaritásnak nem megfelelő feszültség esik. Ennek a hibának az okát keresem. Ha a meghajtó IC a helyén van csak akkor jelentkezik a "negatív" feszültség a kondenzátoron és ezáltal nő meg az áramfelvétel is. Tettem bele másik IC-t is de a jelenség továbbra is él. Hogy miért? nem tudom. erre keresem a választ.
(#) Gránátalma válasza Jackass hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Aha értem.
Az a baj tudod, hogy gyakorlatilag a helyzet a következő:
Építettél két darab teljesen egyforma áramkört teljesen egyforma panelre. Az egyik jó a másik nem...
Hiába nézem a kapcsolási rajzot, attól nem lesz meg a hiba oka, mivel a másik példány működik, nem a kapcsolás a hibás. Csak azt tudom tanácsolni, hogy nézd át az összes forr.pontot. Nem tudom, hogy ideiglenes nyákra építetted-e, vagy végleges, martra. Nézd meg minden alkatrész kapcsolódik e elektronikusan azzal, amelyikkel kellene rajz szerint. (dióda vizsgálóval például)

Esetleg ezt átugorva kezdheted azzal, hogy a meghajtó IC feszültség stabilizálóját megvizsgálgatod. Nem tudom, hogy ugyan arról megy-e mindkét panel párhuzamosan, vagy külön-külön.
Más ötletem így látatlanba nem sok van. A végfok tranyók tutira jók?
(#) reloop válasza Jackass hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
A jó és a hibás panel IC2 (LM337) OUT lábán mérj feszültséget testhez képest. Ha 0V körüli, illetve mint írtad a műveleti erősítővel akár pozitív is lehet, akkor cseréld az IC-t. Minden bizonnyal ártott neki a kondenzátoros kaland
(#) Gránátalma válasza reloop hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Azt írta, hogy kicserélte másikra és azzal is ezt csinálja...
(#) reloop válasza Gránátalma hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Remélhetőleg nem LM317 került abba a pozícióba
A mérés elkerülhetetlen.
(#) Elvis74 hozzászólása Aug 12, 2012 /
 
Sziasztok Profik!
Van egy kis problémám! 2000-ben (ez bizony már 12 év) vásároltam egy Technics SA-DX 850 típusú házimozi erősítőt, csodás hangfalakkal....
Azt vettem észre, hogy már nem szól, nem ÜT akkorát mint anno....
Ez miért lehet? A kábelek is 12 évesek, szóval minden igen koros már...
Vagy nem?
Mit tehetek???
(bónusz kérdés: a TV-t, sima Thomson), hogyan lehet rákötni az erősítőre?
A kérdésekből gondolom érzitek, hogy nagyon amatőr vagyok, köszönöm a türelmet és a válaszokat!
Szép estét!
Botond
(#) reloop válasza Elvis74 hozzászólására (») Aug 12, 2012 /
 
Szia! Nem üt akkorát? Unod, vagy öregszel.
A TV-nek biztos van scart csatlakozója. Ezzel kijön a hang belőle: Bővebben: Link
Következő: »»   1114 / 2505
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem