Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Elektroncső
Uraim! Kérdésem: Van egy elvileg eddig nem használt EL84-em, aminek a búra teteje olyan tiszta, mint az ég, tehát ez a fémezett rész egyáltalán nincsen rajta.
Nem kifehéredett, amiről már sok szépet olvastam, sőt van is egy régi rádió, amiben haszontalanul egy ilyen foglal helyet, hanem olyan tiszta, hogy csak na. Egy kedves Kolléga szerint ettől még jó és eztán lesz a használatbavételkor fémszínű a sityak. Azért motorszkál bennem, kérdeztem a helyi TV szerelőt, de ő nem emlékszik ilyen tiszta búrás csőre, aminek egyébként fém színűnek kéne lennie. Egyszerű lenne a próba, ha ki tudnám működő készülékben próbálni, de jelenleg nincs ilyenem. Van megerősítő, vagy ellenvélemény? Köszönettel: Én
Érdekes, ez olyan mintha már ment volna, a de lehet hogy kihagyták a gettert, amitől elméletben még működhet, csak rövidebb lesz az élettartama.
Szia!
Elméletileg a gyűrű alakú gettertartót a gyártás során nagyfrekivel aktiválják, mikor a magnézium getterréteg a búra felső részén csapódik ki. Lehet hogy ebben a csőben ez a művelet elmaradt???
Így elvileg (ha nem is aktiválták) lehet hogy egyáltalán nem fog működni..
Hozzám is került régebben egy ugyan ilyen átlátszó tetejű EM84 (nem elírás, ez "varázsszem" volt), és sajnos egyáltalán nem működik (csak a fűtőszál izzik benne). Abban sincs kifehéredés.
Akkor sajnos ez egy félrenyomott bélyegnek felel meg... Csak emiatt nem lett baromi értékes.Köszönöm a válaszotokat, így legalább nem reménykedem fölöslegesen.
Ezek csak feltételezések. Ki kell próbálni vagy ki kell mérni. Mellesleg ott a getter az oldalán, csak nem a helyén. Ettől még működhet. A felirat sárgasága sem utal nagy elhasználódásra. Amúgy az új TUNGSRAM EL84 egyedi jellegzetessége, hogy nem csak a cső tetején van getter, hanem szinte mindenhol. Használat során fokozatosan tűnik el az oldalról.
El nem dobom, adandó alkalommal behelyezem egy kapcsolásba.
Nekem is van két ilyen oldalt is fényes EL84-es djhanstól és működnek, de még csak próbára dugtam be őket. Régebben láttam a börzén olyan UM84-est, amiben látszólag gyárilag nem volt getter, csak a gyűrű. Ezeket akkor nem vettem meg, pedig Nándi bácsi azt mondta, hogy ez néhol normális. A nem kipárologtatott getterű (cirkónium?) csövek tartója máshogy néz ki (pl. 6C19P).
Pontosan. Cirkónium a 6SZ19 gettere. De lehet hogy a PL509-ben (TU) is van a hagyományos getter mellett Cirkónium is, legalábbis nem tudom mi lehet az anódra rögzített kis fémlap. (jobboldalt, az A betűhöz közel)
Sziasztok!
Van pár Gu50 foglalatom de nagyon oxidosak? Mivel tudnám leszedni róluk az oxidot? Vagy réz vagy ezüst elvileg.
Szidolozd meg őket.
Nekem PL519-ből kijutott egy különleges (értsd, számomra, mert még ilyet nem láttam) példány, ahol a getter és tartója nem a cső tetején helyezkedik el, hanem az anódlemez oldalán, közép tájon. Postán vettem vateráról. Mikor elsőre megláttam, rögtön azt gondoltam, hogy átvágtak és egy rossz csövet küldtek, de jobban megnézve megvan a gettere.
Ha eszembe jut, készítek róla egy képet.
Sok csőben "nem látszik" Pl 6S19P - és a használat során sem lesz benne nyoma...
Sziasztok!
az lenne a kérdésem ,hogy a GU50-nek ,hogyan van a lábkiosztása? azaz azt már tudom ,hogy az öntvényvonal az 1-es és tőle jobbra a 2 STB... Viszont nekem a betűkre kellene ráalkalmazni és a G1-G2-G3-Jelölésre nem tudom ,hogy mi?-(Biztos a rácsok de nem tudom a sorrendet) Megmondanátok ,hogy mely számú lábakat jelölik? Bővebben: Link
Szia!
Ha előtted van a cső rajza, akkor a legalsó rácskivezetés az egyes, és felfelé haladva kettes, stb. Bővebben: Link
A sorrend pentódánál: Katód - G1 vezérlőrács - G2 segédrács G3 fékezőrács - anód.
G1 vezérlőrács, általában negatív a katódhoz képest G2 fix pozitív feszültségre a katódhoz képest, hogy megszüntesse az anódvisszahatást G3 általában katód potenciálra van kötve, vagy kötendő, kiküszöbölendő az anódról történő szekunder emissziót.
Okés köszi ,de nekem az kellene ,hogy
G1 G2 ÉS G3 melyik láb( Tehát melyik lábszámhoz tartozik) ?
Ott van az általad közölt sematikus rajzon. Rá van írva a megfelelő lábra. De ha összeveted a kadarist linkjén levő ábrával onnan is kiderül. 1 - k; 2 - g1; 3 -g2; 4 - f1; 5 - g3; 6 - a; 7 - árny; 8 - f2.
Üdv mindenkinek!
Ezt a régi könyvben talált lemezjátszó előerősítőt építeném meg, de ECC83-as csövem nincsen sajnos. Működhet ez ECC85-tel is (ebből van több is, URH-s csöves rádiókból), vagy inkább érdemes pl. ilyen csővel megépíteni?
Elmegy az ECC85 el, a ECC83-at azért használják, mert egy viszonylag jó erősítési tényező mellett (u = 100) kis torzítással dolgozik. De a lábkiosztásuk más, a 6n2p nek is , ez átalakítás kérdése, ha nyákot te csinálsz; persze jó mind a kettő.
Attól függ, mi a célod az erősítővel. A képen látható kapcsolás egy RIAA korrektor (vagy valamilyen korrektor) közvetlen a kisszintű jelforrás (MC, MM pick-up, vagy magnetofon lejátszófej) jelét erősíti. Itt pedig szükség van az ECC83 tulajdonságaira, a nagy erősítésre, és kis zajra. Az ECC85 -el nem fogsz tudni jó eredményt elérni.
Köszönöm a választ! Igen, MM hangszedőhöz építenék korrektort. Szerintem az orosz csővel fogom megépíteni, már csak azért is, mert rájöttem, hogy a 85-ből is már csak egy van, a másikat már rádiójavításnál felhasználtam... Ha még a zaja is kisebb, akkor főleg megér annyit két használatlan cső. A lábkiosztás eltérése nem gond, egyelőre csak a kapcsolás van meg, a nyáktervezésnek még nem álltam neki.
6N2P tűnik helyette használhatónak.
A rajzon mindkét második trióda anódjáról hiányzik a pötty.
A Gu50 Spiáter ház felnyíló részén mi ez a szöveg?
: " 2A6" ??
Én ezt fotodiódának ismerem, (mai alkatrészként) , de nem biztos...
Szia!
Ez az a bizonyos fotoelektron-sokszorozó. De a fényképén szerepel is ez az elnevezés, csak angolul.
Ezek szerint nem a tied az egyetlen a hibás Em84-esek sorában.
Keresgélés közben találtam a Vakerán: Bővebben: Link |
Bejelentkezés
Hirdetés |