Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1771 / 3971
(#) kadarist válasza Thomas10100 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Szia!
Ha 400V/3fázis, akkor elég.
(#) fordkapcs válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 22, 2012 / 1
 
TÉVEDÉS! Szabályosan nem lehet használni hálózati feszre! Ugyanis kettősszigetelésű berendezésben 2000V-ra kellene szigetelnie (és nem elsősorban az érintkezői között, hanem a fémház felé). Az egy dolog, hogy kapcsolni tud 250V-ot, de ez nem erről szól! A kapcsoló fém része túl közel van a kivezetéséhez, és nincs meg az előírt 7mm-nél nagyobb felületi kúszóút a készülékház felé. Tehát ha az ezzel épített készülék áramütést okoz a használójának , akkor a készülék építője felelősségre vonható mert nem megfelelő kapcsolót használt! Ez nem tréfa dolog, és egy erre a feladatra alkalmas kapcsoló sem kerül lényegesen többe... (nem éri meg kockáztatni emiatt, sem más testi épségét, sem börtönt.)
(#) Thomas10100 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Ha az adattáblán 230/400V szerepel akkor csillagba kell kötni, és akkor lesz elég az 1,5mm2.
Még nincs meg a motor, és csak ennyit tudok hogy 3,5kW-os, semmi mást.
(#) NVP hozzászólása Aug 22, 2012 /
 
Helo!
Mitől függ egy hangszóró hangereje, és hogy lehet hangerőszabályzót építeni?
Előre is köszi a válaszokat.
(#) minicooper válasza NVP hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Ha jól tudom a voltoktól.
Már ha erre céloztál volna.
(#) NVP válasza minicooper hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Köszönöm.Innentől már megy.
(#) fluki hozzászólása Aug 22, 2012 /
 
Sziasztok! Egy kérdés, hogy a TDA2030 és a TDA2050 nyák egyezik-e és az alkatrészek is egyeznek csak a végfok más??
(#) vicsys válasza fluki hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Rettentő egyszerű: hasonlítsd össze a két adatlapot és magad is láthatod!
(#) fluki válasza vicsys hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Köszi!! Kérdeznék még lenne egy tda2030 végfokkal szerelt gitárkombó amin van egy tiszta és egy torzított csatorna a helyzet az hogy a tiszta csatornán is torzít kb negyed hangerőtől , mi lehet a hiba? Nem látok semmi égést vagy más külsérelmi nyomot!
(#) kuka88 hozzászólása Aug 22, 2012 /
 
Sziasztok,
Találtam egy sp-k10 típusú aktív hangfalpárt. 2darab 3 wattos 4 ?-os hangszóró van benne. Egy 10,7 watt/0,8A-es trafó van benne. Ugyan nem mértem de a feszültség 10,7/0,8=13,3Volt körül lehet. Kérdésem az lenne, hogy akku-ról működtethető-e így? Esetleg valami módosítással, vagy felejtős a dolog?
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) peter1995 válasza kuka88 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Szerintem működtethető. Egy feltöltött akku feszültsége van 12,7-8V. Az meg hogy kicsivel kevesebb a fesz szerintem nem káros.
(#) zolika60 válasza peter1995 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Már hogy melyik akkué? Egy ólom savas akku például feltöltve 14,4V. Természetesen a 12V-os változat.
(#) erdgab válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Nos,ilyen 12V savas ólom akku nincs,csak addig kell tölteni (átlagos töltő),csepptöltéssel pedig jóval ezen érték fölé.Addig 14,4V a feszültsége (1mp) amíg le veszed a töltőről,ettől még működik vele az az erősítő.
(#) Gezaba válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Szerintem a 14,4V úgy mérted, hogy nem volt terhelés az aksin. Ha zárod az áramkört akkor az aksi belső ellenállása miatt a feszültség egyből esik szerintem 13V alá. De azzal az 1V plusszal tuti nem teszed tönkre az elektronikát, valószínűleg a hangszórót sem. De ha nem muszáj ne tekerd maxra a hangerőt.
(#) kuka88 válasza erdgab hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Peter1995, zolika60, erdgab,Gezaba köszönöm a válaszokat.
Aksi után szükséges valami plussz biztosíték? Valójában 1darab sincs az egészben-pedig gyári-.
(#) peter1995 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
A 14,4V a töltő fesz. Ha leveszed töltőről az visszaesik. Egy fullos 12V-os akku 12,8V-ot tud.
(#) pjg válasza minicooper hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Építs egy változtatható frekvenciájú astabil multivibrátort és egy monostabil multivibrátort két db 555-tel. Az astabil indítja a monostabilt. Annak a kimenetén egy FET, vagy tranzisztor. Ez sorosan a tekerccsel.
(#) erdgab válasza kuka88 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Tegyél bele egy 1A biztosítékot,biztosan elég lesz.
(#) kuka88 válasza erdgab hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Köszönöm
(#) Josi777 válasza (») Aug 23, 2012 /
 
Most már csak holnap, amikor újra erőt veszek magamon, mivel egy jó hosszú bejegyzés után kb. a következő üzenetet kaptam: "Bejegyzésed nem került elküldésre, mert lejárt a bejelentkezési idő!"
Csókoltatom azt, akinek az inge! Csak azért nem használok vulgáris szavakat, mert elszámoltam 10-ig, és nem azért mert nem érdemelné meg az ötletgazda!
(#) meili hozzászólása Aug 23, 2012 1 /
 
Sziasztok!

Kezdő vagyok a témában, és lenne egy kis segítségre szükségem. Van egy SPI Master Core-om, adatlapját csatoltam, összesen 13 oldal, amiből a lényeg kb. 8 oldalon le van írva.
Az lenne a kérdésem, hogy melyik vezetékre milyen jelet kellene adni, hogy:
- adatátvitelt tudjak végrehajtani
- hogyan tudok írni, majd kiolvasni egy regiszterértéket
- továbbá miért van az, hogy az Rx és Tx regiszterek azonos címen vannak? Eztnagyon nem értem, igazából nem is külön regiszterek?

Ha nem ide kellett volna feltennem a kérdést, akkor légyszi segísetek, hogy hol kérdezzem meg!
A válaszokat előre is köszönöm!

spi.pdf
    
(#) Beringer 600 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Szia! Először is köszönünk bunkókám!!! Különben ,csak kiegészítettem pár szóval.Tudomásom szerint,nem írtam butaságot.Ilyen emberek a BKV-nál,nem semmi.
(#) dzsozi79 hozzászólása Aug 23, 2012 /
 
Üdv mindenkinek.még mindig nem sikerült rájönnöm a hibára : omnitronic p-500 . Szóval vettem egy ilyen multimétert : uni-t ut33c méregettem vele , és úgy csináltam , vagyis próbáltam megállapitani hogy jók- e a tranzisztorok,ellenálások,diók, hogy a bal oldalon is rámértem ugyanazokra , és ugyanazokat az értékeket kaptam .Bekapcsolásnál az előllapi ledek világitanak , 1.kép , a 3.képen látható bal sarokban lévő nagy kondik biztos hogy jók mert átdugtam a bal oldalt a jobb oldalba ,vagyis megforditottam a kettő kábelt ami a nagy panelba csatlakozik. Viszont a jobb oldali relét nem hallom hogy kapcsolna , a balt igen. Felteszek pár képet hátha valaki találkozott már hasonló hibával . Előre is köszönöm a segitséget . üdv (ui:. ezt a relét nemlehet valahogy kiforrasztás nélkül átkötni ? HLS14f2l 24v Vagy kimérni valahogy ? )
(#) EcoPityu válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Szevasz!
Azért te sem vagy semmi!
Itt vagy 4 hónapja, és lebunkózol egy 4 éve regisztrált "nagyöreget"?
Ugyan nézz már rá Macsek adatlapjára, majd, ha annyi megoldott témád lesz, mint neki, majd lebunkózhatsz bárkit...
Mellesleg, tényleg hülyeséget írtál, mert az emberünk otthoni használatra akarta beüzemelni a cuccát, és sehol nem írta, hogy akár rendelkezésére állna egy fejegység is pluszban, hogy kipróbálja!
Amellett, hogy szakmailag teljesen helyén való volt Macsek hozzászólása, neked miért is nem tetszik, hogy a Batt-ra, a REM-re plusz-ot, és a GND-re minuszt kapcsolunk?
Szerinted a fejegység "ANT", avagy "Amp Rem" kimenetén mi jön ki?

Előzőekben tapasztalt hozzászólásaid alapján, te még nagyon az elején vagy az autóerősítő javításoknak, és, ha még osztod is itt az eszet, azért jobb ha visszafogod magad!
(#) Beringer 600 válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Heló! Akkor azért küldenek bér javításra autós végeket az ország bár mely részéről mert annyira kezdő vagyok ugye? A javított erősítőkről nem érkezett negatív vissza jelzés még senkitől sem.Attól hogy 4 hónapja vagyok itt, nem vagyok kezdő,különben 1990-óta foglalkozok erősítőkkel autó hifi-vel,és szerintem szorult belém annyi tudás mint beléd,hogy nem sztárolom magam.Na minden jót........
(#) PH-User válasza dzsozi79 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Akkor nem gyanítod, hogy a relé hullott el?
(#) fricihun hozzászólása Aug 23, 2012 /
 
Sziasztok. Adott egy toroid trafó, amire nincs ráírva semmi. Annyit tudni, hogy 230/33V és hogy a mérete 125x40mm. Lehetséges, hogy tud kb. 150W-ot?
(#) PH-User válasza fricihun hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Lehetséges. Milyen vastag vezetéken jön a 33V?
(#) reloop válasza fricihun hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Szia! A mérete alapján tudhat. A szekundernek legalább 1mm-es huzalnak kell lennie.
(#) fricihun válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
A kép alapján szerintem van akkora.

http://elektronika.vatera.hu/muszerek_alkatreszek/transzformator/to...8.html

Igazából két HARL tolómotort akarok működtetni vele amik egyenként 30W körüli teljesítményűek. Esetleg induláskor kell nekik kicsit több áram. Csak a biztonság kedvéért akarok kb. 150VA trafót.
Következő: »»   1771 / 3971
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem