Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   103 / 198
(#) Beringer 600 válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Szia! Esetleg a táp részén is körül kellene nézned nem?
(#) Robi85 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Okés, és ott merre induljak el elsőkörben?
(#) emmzolee válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Ezt a sípolós hibajelenséget írd körbe jobban. Gerjed? Vagy csak a föld szakadt meg valahol és annak van hangja? Vagy a generátort hallod benne?
(#) Robi85 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Nos ha bekapcsolom és rárakom a hangszórót a kimenetre akkor élesen sipol (vagy fütyül ahogy tetszik) az egész. Nincs megszakadva a föld sehol. Annyi volt az előjele a srác szerint, hogy egyszer a hangszórókábel + kivezetése hozzáért a kasznihoz. Azóta csinálja, de a védelem nem tilt le. A kimeneten váltakozik a feszültség 4-től 10-voltig. Ugrál egyfolytában. Jobban nemtudom sajnos elmagyarázni.
(#) emmzolee válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
A nyákról mindkét oldalról nem tudsz valami jó minőségű képeket csinálni? Kapcsolási rajzot nem biztos hogy lehet találni a neten. Furcsállom, hogy a kinemeten tudsz mérni egyenfeszültséget. Ami még furább, hogy nem kapcsol ki az erősítő. Azaz lehet kikapcsol és azonnal újra indul?? Franc se rudja. Lehet attól sípol??

Az összes csatorna sípol?
Az összes csatorna kimenetén meg van az egyen fesz?
Ettől eltekintve szól? használható? Vagy csak szenved egyet és kikapcsol?
(#) Robi85 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Erre a kapcsolásra erősen hajaz. Csak az egyik sipol, de abból zene nem hallatszik. A másikból hallani a zenét, de egy pici sipolás van benne, de a kimeneten nincsen mérhető egyenfesz. Megpróbálok valami jó képet csinálni.
(#) Robi85 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Íme a képek. Igy tudtam csak mert nagyra sikeredett.
(#) emmzolee válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Hát nem tudom. Ha a visszacsatoló ágban lenne valami hiba akkor magas frekin gerjedne. Azt valószínű nem hallanád.
A sípoló hangodat nem tudod megmutatni szkóp jellel? Mi lehet a freki? Milyen jelalak?

Az lehet még, hogy a végfok elején a kis tranyók tápja gyenge valamitől. Ezért nem tudja rendesen nyitni a tranyókat. Ezt mérni lehet szkóppal a 15V-os segédtápon.

Egyelőre nincs ötletem más.
(#) Robi85 válasza emmzolee hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Huha akkor szerintem én itt feladtam mert nincsen más müszerem csak egy multiméter.
(#) emmzolee válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Azért mérd meg a segédtápok feszültségét. Tegyél a bemenetre jelet, hangszóró nem kell a kimenetre. mérj rá a segédtápra, hogy nem változik-e.

Másik módszer is van a javításra. Mivel több csatornás az erősítő, ezért több előfok és több végfok van benne. Keresd meg hol lehet szétválasztani az elő és a végfokot egymástól. Aztán cseréld meg a két előfokot a végfokához képest. Nézd meg át megy-e a hiba a másik csatornára. Ha igen, akkor az előfok a gáz. Ha nem akkor a végfok volt.
Másik módszer. Az erősítődben van egy helyesen és egy rosszul működő erősítő. Ugye. Akkor mérd meg az elejétől a végéig mind a két csatornát. Biztos lesz differencia valahol. Méregesd meg a tranzisztorok és műveleti erősítők munkaponti feszültségeit.

Szkóp nélkül ennyit tehetsz.
(#) EcoPityu válasza Robi85 hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Szia!
Kiindulhatnánk, abból is, hogy a hangszórókimenet, hozzá ért a házhoz...
Amiket meg kéne nézzél: Összes test fólia,
A bemeneti RCA csatik az erősítő testjéhez képest érintkeznek-e (mind!), avagy a táp testéhez?
Ha van egy szál drótod, elkezdheted letestelgetni a házat, a bementi táptestet, az RCA-testeket. a kimeneti testet (ahol nincs a csatin bridge!), mindenkit mindenkivel, nem-e testszakadás, látványtalanul... Most volt nálam egy nagy csoda, az RCA-a házhoz (gerjedésgátlás) ellenálláson keresztül volt testelve, és külső behatásra ez az ellenállás (SMD) platty! Nem is látszott!

Ha ezek nem nyernek, bár én ilyenre gondolnék, akkor jön a végigkövetés...
/p.l. egy ép erősítőfokozatoddal bemeneti osztással (hangerő szabályzó poti) 10nF-os becsatoló kondival (elég csak azon keresztül mérni, azaz hallgatózni), a bemenettől a kimenetig az összes fokozatba belehallgatni, hogy honnan kezdődik a síp!/
Még a tápra is ráhallgathatsz, ha akarsz, persze csak az egyenre!

Az, hogy a másik csatornában is hallatszik, az lehet attól, hogy az újdonsült hanggenerátorod, ahogy terheli a tápot, a többibe tápvonalon átjut a "terhelés" hangja, a síp...

Amúgy a végfokozat tranzisztorainak épségét ellenőrizted? Ugyebár nem mindíg szereti azért a kimenet a letestelést...

Pityu
(#) golem válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 21, 2012 /
 
Az erősitőbe biztos hogy végfok ic csere mert közvetlen megkapta a jelet és akkor se csinált semmit
(#) csabee95 hozzászólása Aug 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Egy Clarion SRW202 típusú autós mélynyomó már évek óra porosodik a szekrényemben, és ki szeretném próbálni, hogy lakásban hogy szól, de nem tudom, hogy hogyan kössek rá és milyen tápot. Van egy power in csatlakozó rajta ami első ránézésre olyan mint egy 4pines alaplapi PC tápcsatlakozó, de a NYÁK-on GND, +B, NC és RMT van írva a csatlakozó lábaihoz. A probléma egyszerű: nem nagyon vagyok jártas ilyen téren, és nem tudom, hogy melyikhez mit kössek.

A segítséget előre is köszönöm.
(#) SzervízMacska válasza csabee95 hozzászólására (») Aug 22, 2012 / 1
 
B+ és RMT együtt a pluszra, GND A minuszra...
(#) Beringer 600 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Szia! Igen úgy is lehet,de az RMT, aljzatba a fej egység elektromos antenna vezetékét kell bekötni,mert ha csak simán adsz neki + - még nem indul be az erősítő.
(#) csabee95 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segětséget, működik!
(#) SzervízMacska válasza Beringer 600 hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Olvastál a kérdésben fejegységről? Mert én nem... :hide:
(#) SzervízMacska válasza csabee95 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Örülök neki, szívesen.
(#) uramesi89 hozzászólása Aug 24, 2012 /
 
Szép jo napokat mindenkinek.Olyan kérdésem lenne hogy szeretnék erősítőt belerakni egy autóba de nincsen a rádión erősítő kimenet hogyan lehetne bekötni?
Az erősítő előtt az 1farad-os kondit hogyan kell bekötni?
(#) gsc73 válasza uramesi89 hozzászólására (») Aug 24, 2012 /
 
Szia!

Neked egy RCA jelszint-átalakítóra van szükséged első körben. Pl: RCA jelátalakító
De ha ilyen kérdés merül föl benned, akkor a kondenzátort én lehet hogy hanyagolnám egy darabig, amíg utána nem olvasol, hogy pontosan mit és hogyan is kell vele csinálni, mert okozhat meglepetéseket. (ez csak egy olyan jótanács féle) Kondi nélkül is működik az erősítő. Sőt meghallgatod, aztán bekötöd a kondit és hallani fogod a különbséget, vagy nem, és akkor meg fölösleges.

Üdv: g.
(#) uramesi89 válasza gsc73 hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
azért kérdeztem mert halottam egyszer valami olyasmit hogy lekell lopni a jelet a hátsó hangszóró elött vagy valami ilyesmi.
(#) gsc73 válasza uramesi89 hozzászólására (») Aug 25, 2012 /
 
Szia!

Nagy-nagy kavarodás van itt.

Először is arra hívnám fel a figyelmed, hogy legrosszabb esetben egy helytelenül bekötött erősítő akár tüzet is okozhat! Ha nagyon bizonytalan vagy (kérdéseidből ez érződik), fordulj szakemberhez.

Másodszor: Te "1 Farádos" kondenzátorról írtál, amit azért szoktak bekötni az erősítős rendszerekbe, hogy az erős mély hangoknál hirtelen, rövid ideig jelentkező áramlökést kompezálja, azzal a céllal, hogy ne essen le a feszültség. Egy jobb akkumulátorral ez javítható.

Amiről másodszor írtál, az valószínűleg "1uFarádos", azaz mikrofarádos (1/1.000.000) kondenzátor, ami azt a célt szolgálja, hogy a magas hagszóróról levágja, szűri a mély hangokat.

Nem vagyok komoly szakértő, csak olvasgatok.

Ajánlom figyelmedbe: A hangváltó

Én jobban aggódnék az erősítő bekötése miatt.

Üdv:g.
(#) oregtamas0202 hozzászólása Aug 28, 2012 /
 
Üdv !
Kapcsolási rajzot keresek Alpine MRV-T301 autóerősítőhöz..
Eltünt pár alkatrész és a panel is alaposan megégett.
Segítséget előre is megköszönöm.
Tisztelettel:Öreg Tom
(#) EcoPityu válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Szia Öreg T!
Kapcs. rajz nincs, de ez hátha segít...
Aránylag jó minőségű kép:
MRV-T301

Pityu
(#) oregtamas0202 válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Szervusz !
Nagyon köszönöm hogy foglalkoztál vele.
Sajnos a hátoldalon pár SMD alkatrész füstölt el , és a panel is ott égett meg.
A kapcsoló ág ágett meg valamitől.
A panelből már kifaragtam az elszenesedett részt , de hogy mi volt rajta és a fóliák honan -hova tartottak az rejtély.
Gondolom ez nem a Te géped?
Köszönöm : Öreg Tom
(#) EcoPityu válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Szia!
Nem, nem az én gépem, bár nekem is van egy "Alpinám"!
Végigböngésztem én is Google havert, de csak pénzért lett volna értelmes...
Bekötéséről meg nem is kell beszélnünk... Arról lett volna rajz!
Google-ban sokszor inkább képekre keresek rá, mert az sokkal árulkodóbb, mint egy ide-oda linkelgető, a végén regisztrálj és küldünk valamit honlap...

Pityu
(#) oregtamas0202 válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Üdv EcoPityu !
Köszönöm a szándékot.
Benfentestől kaptam igéretet , így várok.
Tisztelettel:Öreg Tom
(#) thedespot0 hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
Sziasztok. Lenne egy signat roc 1 4x100watt-os erősítő, ami folyamatosan újraindul, szerintetek meglehetne csinálni, érdemes foglalkozni, kapcsolási rajzot nem találtam a neten. Tud valaki segiteni ez ügybe nekem ?
(#) thedespot0 válasza thedespot0 hozzászólására (») Szept 14, 2012 /
 
A tápját megnéztem. Leválasztottam a végfokokat róla 29.8 v és -30.2 v. A végfokok okozhatják azt a hibát, hogy a védelem aktiválja magát? A nyákon látszik hogy valami hozzá nem értö babrálta , mert a galván- furatok közül egy pár szét van égetve, és oda van égetve a gyanta az ónból. Valami vélemény , hogyan tovább ? A nyugalmi árama pedig 14.8 voltról hajtva 610 mA körül mozog
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2012
(#) Kovidivi válasza thedespot0 hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Kösd vissza a végfokokat egyesével, és amelyiknél újraindul az erősítő, annál van a gond. Mivel több ugyanolyan végfok van benne, egymáshoz képest tudsz méregetni (akár bekapcsolás nélkül is), pl. ha zárlatos az egyik tranzisztor, akkor az könnyen kideríthető.
Következő: »»   103 / 198
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem