Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   378 / 607
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Elképesztően nagy teljesítményt lehet kivenni. Wattot nehéz megbecsüljem, mert kérdés mekkora áramerősségig lehet/ésszerű a végtranzisztort terhelni. Például 15A megengedése esetén nincs akadálya a 400W/4ohm leadásának.
Járhatóbb útnak tartom a TDA7293 párhuzamos kapcsolását (árban ott van), megmarad az áramkorlátozás, és nem csökkenti a jelet a tranzisztoron eső feszültség.
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
A 2x100k potenciométert állítsd abba az állásba ahol i, j, k pontok között ~0 ohm van. Helyes bekötés esetén ez megoldható. Előfordulhat, hogy az i, vagy k bekötést a poti túlsó végére kell áthelyezned.
Elképzelhető: állandóan nagyon mélyen vágott a szűrőd és a forrás jelből nem volt mit átengedni
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Rendben, holnap megpróbálom és jelentkezem!
(#) mazso1988 válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Addig is ideteszem ezt a képet. Jelenleg így vannak a nyákon bekötve a potik. Lehet hogy a sztereo potit végül röszul kötöttem be.

poti.pdf
    
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Ezen a rajzon sokkal szemléletesebb a sztereo poti bekötése, R5-R7 jelzi. El kell vágnod a fólia sávot és átkötni az egyik potit. Abban az állásban lesz a magasabb szűrési frekvencia ahol a poti ellenállása a kisebb. Az "i" pontot tenném át.
Ezt a hibát hol a subwoofer szűrő, hol a NYÁK ellenőrzés témában szoktam javítani
Úgy vélem ezzel meg is oldódik a problémád.
(#) Szabi1 válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Van 1 hidam, azt lehet módosítom
(#) reloop válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Élesztésnél áramkorlátozó, tudod!
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Esetleg amit küldtem rajzot azon be tudnád nekem rajzolni a helyes poti bekötést?
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Parancsolj.
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 


Akkor holnap módosítom a nyákot, és megpróbálom így a J-K pont az maradhat igaz?
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Még 1 kérdésem lenne, esetleg egy egyszerű, működő koppanásgátló kapcsolást tudnál nekem ajánlani?
Picit kikapcsoláskor rendszeresen koppanik a hangfal.
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Ez a probléma kezelhető az IC szintjén is, kezdjük azzal.
Mérd meg hány volt a végfok pozitív tápfeszültsége. Megkíséreljük az R8-on eső feszültséget 4V közelébe állítani, akkor szépen fog elhalkulni.
Nézz szét melyik szimpatikus.
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Van választék bőséggel.
Ha jól emlékszem akkor akkor +/-36V a tápfeszültség.
De holnap délután megtudom mérni mennyi pontosan.
(#) vipera1997 hozzászólása Aug 28, 2012 /
 
Hello!Megépítettem egy tda7294-es kapcsolást de valami nem jó pontosabban nem szól.Új IC-t tettem bele de amikor a szimmetrikus tápra rámérek a csatlakoztatás után teljes tápfeszt mérek a GND-n
(#) Szabi1 válasza vipera1997 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Nézd meg van ez szakadás a -Vs és GND között, mert az IC hűtőzászlajára gyárilag -Vs van kötve és a dobozon nem szabad legyen gnd, vagy elkel szigetelni az IC-t a hűtőbordától.
Mi között mérsz teljes tápfeszt?
(#) vipera1997 válasza Szabi1 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
A + és - közt 26V
a + és GND közt a rácsatlakoztatás előtt 13V
a+ és GND rácsatlakoztatás után 26V
(#) libertitas válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Szia!

Azt hiszem, hogy nekem is hasonló problémám lehet.
Én ezt a kapcsolást használtam előerősítőnek basszusgitárhoz, illetve végfoknak a TDA7294 adatlapjában vázolt kapcsolást.
(Ahogy méregettem, talán feltételezhetem, hogy az előfok jól működik.)

A végfokkal az a problémám, hogy nincs a kimeneten semmi. Ez azt jelenti, hogy konstans AC 50mV-ot mérek rajta, függetlenül az előfok kimeneti jelszintjétől.
Azt vettem még észre, hogy miután rákötöm az előfokot a végfokra, akkor az előfok kimeneti jelszintje konstans 25mV-ra beáll és nem változik, függetlenül a bemenettől. Ez összefüggésben lehet a végfok szintén konstans kimenetével.

Segítséget szeretnék kérni a probléma elhárításában.
(#) mazso1988 válasza libertitas hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Szia nekem nem egészen ilyen jellegű problémám volt, nálam volt a kimeneten hang csak nagyon tompán szólt.

Aztán ahogyan itt is a kollégák javasolták elkezdtem visszafelé elindulni a hibakeresésben, és végül kiderül hogy én a pótmétereket nem kötöttem be helyesen.

Igaz én nem is a gyári TDA7294 való kapcsolást építettem meg, hanem amit Alkotó fórumtársunk közölt itt még régebben.
(#) libertitas válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Miután elküldtem a hozzászólást vettem észre, hogy végül más problémád volt. Már nem tudtam módosítani.
(#) Dzót hozzászólása Aug 28, 2012 /
 
Kérdésem a következő amit megtekertem trafót eléggé furán jött ki a lányeg hogy lett egy 27 voltos kimenetem és egy 19 voltos váltóba. Ha így kötöm rá az erősítőre mit gondoltok mi lesz az eredmény ?
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Szia! Mit jelent az, hogy rácsatlakozás előtt és után mért feszültség a GND-n? A szimmetrikus tápot csak feszültség mentes kondenzátorokkal szabad rákötni az erősítőre. Az első bekapcsolásnál feltétlen ajánlott legalább egy primer köri izzóval korlátozni az áramot.
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Reloop szeretném megkérdezni tőled, hogy tegnap említetted, hogy az R8 ellenállás ugye ami a feszültségosztót alkot R7 ellenállással ide betehetek-e 2.2K értéket? Sajnos jelenleg csak ilyen van itthon. így elvileg 3.2V kell kapjak a 9.lábon.
(#) reloop válasza Dzót hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Az eredmény az lesz, hogy újra kell tekerned a trafót.
Ha középcsapolást készítesz a tekercsekből, akkor csak a 27V-os fog dolgozni. Brummos, gyengén terhelhető tápod lesz.
Ha külön egyenirányítasz, akkor csak a kisebb tápoldal szintjéig tudod majd kivezérelni az erősítőt.
Amennyiben megoldható, feltekernék még 8V-ot és hozzákötném a 19V-oshoz.
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Szia! (A hangmintád nálam csak 2s csendből áll.)
Az R8-on 3,6V a minimum, akkor kapcsol ki a készenléti állapot és a némítás, azaz szól az erősítő. Valamennyit rá kell hagyni, hogy a hálózati feszültség ingadozásakor is kapcsoljon. Szerencsés esetben elérhető ezzel, hogy kikapcsoláskor korábban némítson.
A 4,7k-val párhuzamos 10k-t ajánlottam volna.
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Még tudok változtatni rajta. Közben bekötöttem a potit úgy ahogy írtad, valamit javult de még mindig ha behelyezem a TL074 Ic-t akkor is tompán szól, így akkor tovább folytatom a keresést.
(#) reloop válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
A kapcsolás lényege, hogy csak a mély tartományt engedje át. Élesen semmi estre sem szólhat, csak ha a TL074 helyét áthidalod.
(#) mazso1988 válasza reloop hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Most minden esetre megpróbálom még egyszer a mérőcsúcsos módszert.
(#) mazso1988 válasza mazso1988 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Áthidalva a TL074-et megpróbáltam a nagy 170W Jamo hangfalamon, ezen már tényleg gyönyörű hangja van, szép tisztán szól, csak ha visszahelyzem az IC-t, akkor már gondok vannak még mindig, de most már azért nem adom fel.
(#) akos153 hozzászólása Aug 28, 2012 /
 
Üdv.
Építettem 2 db TDA7294-es hidat (összesen 4 db IC van benne). Az lenne a kérdésem hogy a 2 külön hidat (2 külön panelből áll, mind 2 magában is megállja a helyét egy sztereo erősítőt képezve.) Szóval az lenne a kérdésem hogy ezt a 2 hidat hogyan tudnám bridge kapcsolásban is használni?
Vannak olyan erősítők (gyári) aminek a hátulján meg a leírásukban is ott szerepel az, hogy bridge módban is használhatóak.
Ugye van az egyik oldal "L" és van a másik "R". Én úgy gondolom hogy ez a két erősítő valamiféleképp össze van kötve úgy hogy oldalanként működjön normál üzemben és ha bridge-be akarjuk használni akkor pedig mind 2 erősítő modul teljesítménye összeadódik.
Hogyan lehetne ezt megoldani 2 ilyen TDA7294-es IC-vel ellátott híddal?
Azt tudom hogy ez a 2 híd is önmagában is egy bridge kapcsolás (az az híd kapcsolás).
(#) fleta válasza akos153 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
A két hidat nem tudod már tovább hidalni. TDA7293-al tudsz csinálni olyant hogy 2-2 íct páruzamosítasz, és azt kötöd utána hídba.
Következő: »»   378 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem