Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   280 / 489
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Ez a jobbról balra, forgásirány váltás átkapcsolása után igaz, de az origi is ezt csinálja, csak fordítva.
(#) Szammer hozzászólása Aug 18, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm, én mára kiszálltam, vendégek jöttek.
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Aug 18, 2012 /
 
Próbáld meg ezt...
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 19, 2012 /
 
Szia!
Első próbára tökéletes, nagyon köszönöm. Kitesztelem, és ha találok még valamit jelentkezem.
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Aug 20, 2012 /
 
Szia!
Félig-meddig kiteszteltem, ami még hiányzik (de csak jövő héten lesz rá időm, mert ma családi program lesz), hogy ha a paraméterezést változtatom, jól csinálja-e a dolgát.
Ami nem jó (vagy én vagyok a béna), hogy amikor az évszámot változtatom, ugyanakkor a dátum napja is vele együtt (ugyanarra az értékre vált) állítódik.
Még egy kérdés:
Látom, hogy a key.asm-nál a 3. lap parancskódjai változtatva lettek, az alap (RC5x) által kiadottakhoz képest. Ennek van valami oka?
Üdv:
Zsolt
(#) Prome hozzászólása Aug 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Tudtok linkeket mutatni nagy ledszámu órákról?
Nagy ledszám alatt 20-40 ledet értek.
Köszi
(#) kly válasza Prome hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Szia
Nem 20-40 de nekem csak ez van.
67 ledes : Bővebben: Link
198 ledes:Bővebben: Link

videok: Bővebben: Link
(#) Prome válasza kly hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Köszi. Ez jobb mint amit kértem. Ekkora ledszámról álmodni se mertem...
(#) sastas01 válasza kly hozzászólására (») Aug 22, 2012 /
 
Tényleg, hogy állsz a fejlesztéssel?
(#) kly válasza sastas01 hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Szia

Sima ledes kész van . V10 jár a szoftware , ezt már nem fejlesztem.HEX letölthető
RGB hardware -ileg kész van , szoftware még fejlesztés alatt , eddig mindent tud amit az elődje csak színesben .
Sok ötletem van amit még bele akarok írni de mostanában az építkezés elviszi az időmet. HEX publikus lesz ha egyszer kész lesz, bár nem hiszem hogy valaki megépítené.
(#) sastas01 válasza kly hozzászólására (») Aug 23, 2012 /
 
Az utolsó mondatod utolsó részére a válasz röviden, és tömören:
Tévedsz!


Hidd el lesz rá jelentkező.

A sima ledesben a V 1.0-át mondod gondolom. ami az oldaladon is publikus.
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Szia!
Bocs, hogy zargatlak, de a dátumbeállítási hibára van ötleted (a többi ok.)
(#1282868)
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Szia!
Nem a beállítással volt baj, hanem a kijelzésnél...
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm, kipróbálom.
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Szia!
Kipróbáltam, tökéletes, mégegyszer köszönöm.
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Szia!
Minden üzemmód tökéletes.
Lenne egy kérdésem.
Amennyiben az óra/dátumkijelzés sebességét távszival változtatom, ez a sebesség hozzáadódik a szövegkijelzés sebességéhez. Ez azt eredményezi, hogy bizonyos sebességhatáron túl olyan gyors lesz a szöveg, hogy olvashatatlan.
Meg lehet azt oldani, hogy a dátum/órakijelzés sebességváltoztatása ne befolyásolja a szöveg forgatását?
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Szia!

A szöveg és az idő és a dátum forgatási sebességét egyszerre állítod - nincs külön állítási lehetőség. 16 fokozat lehetséges. Egy számláló van csak a szöveg és az idő sebesség számítása között, amennyi idő alatt a szöveg 32 pozíciót mozog, az idő csak egy pozíciót lép.
Ha kéred, ezt a számlálót kivehetem, vagy csökkenthetem / növelhetem az arányt.
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Szia!
Értem.
Nem lehet betenni a progiba egy olyan osztót (vagy nem tudom mit) a szövegforgatási sebességnél, hogy ha növelem az idő/dátum forgtási sebességet, akkor is ugyanaz maradjon a szöveg forgási sebessége?
Ha bonyolult hagyjuk, mert meg lehet találni azt az "arany-középutat", ahol mindkettő ok.
Egyébként egy kicsit át fogom írni a keys628.asm-t, vagy a RC5x.asm-t (a vett, vagy a kiadott kód szinten), hogy a vízszintes megvalósításhoz kezelhetőbb legyen (szerinted melyiket változtassam).
Ha miden ok. felteszem az összes változtatást.
Üdv:
Zsolt
(#) nurseboy hozzászólása Aug 29, 2012 /
 
Véglegesen elkészült a Kly féle órám. Nagyon szuper és köszönöm neki a sok segítséget. Aki újra akarja építeni a weboldalán minden megvan hozzá.

Tettem fel egy videót a youtube-ra, hát a minősége nem az igazi de azért látszik milyen.
http://youtu.be/JkW7Nck3OYU

Üdv mindenkinek: Attila
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Szia!

Mi lenne a legjobb?
- Az idő is azzal a sebességgel mozogjon, mint a szöveg?
- A mostani sebességkülönbséget csökkentsem?
- A mostani sebességkülönbséget növeljem?
(#) patexati válasza nurseboy hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Szia! Ügyes vagy,örülök,hogy neked is elindult. Én is megépítettem ezt az órát de nem igen használom mivel számomra zavaró a sok demo és szövegkiírás mit sajnos nem lehet kikapcsolni a hozzávaló állományban. Éjszaka ha ránézel nem biztos,hogy könnyen megtudod mennyi az idő mivel a számok kicsik az analóg óra meg nem "kényelmes" . Úgy volt lesz fejlesztve bele egy asm verzió de ellaposodott. Néha beindítom ha jön egy ismerős,haver de a 886 az a favorit az napi 24 órában megy több éve. Valami látványos,valami tényleg használható nem csak dísz. (KLY fórumtársat nem akarom megsérteni de a forrás hiányában szinte le van bénítva a felhasználó ellenben a Hp41C féle fejlesztésekkel melyek forrásait minden felhasználó megkapta ki komolyan gondolta és meg is építette az órát.)
(#) nurseboy válasza patexati hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Én simán menet közben kitöröltem belőle a feliratokat és a sajátommal helyettesítettem. Nekem nincs ilyen problémám vele
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Szia!
Legjobb az lenne, ha a szöveg, mindíg a jelenlegi azonos sebességgel íródna ki, de mint írtad, ugyanazt a timert használja mindkettő, így ez nem megy.
Tulajdonképpen, ha az idő/dálum forgási sebességéhez mérten a szöveg forgási sebessége a felére csökkenthető, az olvashatósági szempontból, jónak tűnne.
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza nurseboy hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Szia!
Régrebben egy 10 - 15 elemű hibalistát elküldtem Kly -nak, de sajnos nem készült el a javitott verzió. Az órában a legjobban az zavar, hogy a menübe való belépéskor nem az előzőleg kiválasztott menüpontra áll rá, hanem mindig az elsőre. Ez igen megnehezíti a beállítást. A szövegekben ékezetes nagybetük használatakor probléma van a kijelzésnél. Készítettem egy módosított verziót, a hibák javítási módjának tesztelésére. Ebben a felvetett hibák túlnyomó részét ki tudtam javítani, sajnos bővíteni (még) nem sikerült.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Szia

Nem vagyok sértődős, remélem te sem!
Egyébként meg mindenki hazabeszél , szerintem meg a 886 os és az összes eredeti forrásra épült órának nagyon gagyi a és elavult a távirányítása.Rengeteg gomb meg parancskód, lapozás meg ilyesmik.Ezer verzió van,nem lehet kiigazodni (tudom van táblázat összefoglaló). Szövegek beírása őskort idézi....stb
Szerintem elavult és kicsi a képfelbontása, pontosan ezért nem építettem meg és csináltam saját verziót.

Az én V10 forrásom meg ott van a HEX ben , szabad préda mint ahogy a példa mutatja Hp41C írogatott is bele.
Én már ezt a verziót nem fogom fejleszteni. Pont azért is ,hogy ne legyenek különböző "vadhajtások" a fejlesztésben. Ez egy tanulódarab volt mindenféle szempontból.
Kizárólag a 64 ledes RGB óra az amit még fejlesztek.
Az meg szerintem úgyis üt mindent.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Idézet:
„Az én V10 forrásom meg ott van a HEX ben”

A forrás nagyon, nagyon távol van egy hex -től. Maradjunk annyiban, hogy a V10 gépi kódja elérhető, a módosítása pedig "Mélyvíz, csak úszóknak".
(#) kly válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Ez így pontos ahogy mondod.
Aki pedig nem tud úszni kerülje a vizet és használja a HEX-et úgy ahogy van.
Aki pedig tud az ússzon ha akar.
Ez pont azért lett így ,hogy ne legyen ezer verzió.
(#) sysy válasza Hp41C hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Hp41C! Kösd fel a gatyádat, ha bele akarsz javítani a DsPIC hex programjába
De kérdem én, ha már mindenki eldicsekedett a saját clockjával, akkor miért nem lehet nyivánossá tenni a forrásprogramoktl? Már csak azért is, mert némelyiknek az eredeti kódja nem is volt saját ötlet. Ugye.
Már mindenki tudja, hogy nagyot alakítottatok. Ha meg nem, akkor nem kellett volna a fórum nyilvánosságával felcsigázni sokakat.
Vagy rosszul értelmeztem ennek a fórumnak a tudatosan felvállalt funkcióját?
Így elkerülhetőek lennének, ez van és nincs más szituációk, pedig néha kellene valamit állítgatni a másoknak jónak tűnő beállításokon.
Lassan jönnek majd az elégedetlenkedő hozzászólások is és semmibe foszlik a (megérdemelt) nimbusz.
Persze ezt mindenki maga dönti el.
Én nem jelentem volna meg a fórum nyilvánossága előtt, ha eleve nem akarom megosztani a tudásomat másokkal.

Persze, ez csak az én véleményem.
(#) Szammer válasza sysy hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Szia!

Nos sys nem értek veled egyet.
Én csak egy utánépítő vagyok egy-két saját ötlettel, de szerintem minden fejlesztő maga dönti el mit tesz közzé és mit nem.
Annyit azért tudok a szoftverírásról, hogy hiába ugyanaz a végeredmény, minden szoftverész saját logikát követ.
Ilyen több ezer soros proginál hiába van meg a forrásod.
Esetleg bele is tudsz nyúlni dolgokba, de az vagy összejön, vagy nem, főként, ha esetleg a komment is szegényes (bár Hp41C progija elég jól kommentezett, a kly féléről meg nem tudom).
A Hp41C és kly által képviselt irány, teljesen más, csupán az a közös bennük, hogy mindkettő az eredeti alapokból indult ki.
Egyébként, meg azt is megtehetné a programozó (mint ahogy sokan csinálják sokkal egyszerűbb programok esetében is), hogy ha utánépíteni akarsz, vedd meg tőle a felprogramozott kontrollert. Végsősoron mindenki pénzből él, és a tudást meg kell fizetni.
A fórum célja nem az, hogy mindenki ki legyen elégítve.
Ha ezt a fórumot végigolvastad (én megtettem), rájössz arra, hogy itt szoftveresen a két kollégán kívül gyakorlatilag senki nem csinált semmit, csak utánépített és tanácsokat kért.
Az utánépítéshez, meg elég a hex.
Az csak hab a tortán, hogy Hp41C folyamatosan az összes fejlesztés forrását is feltette, ráadásul az én esetemben egy csomó egyéni módosítást is "puszira" megcsinált (ezzel nem kívánom csökkenteni kly kolléga érdemeit, mert mint korábban már leírtam, szerintem nagyot alkotott).
Az Ő verzióját nem építettem meg, csak a végeredményt láttam, és az meggyőző.
Na midegy, ennyit szerettem volna hozzáfűzni.
Üdv:
Zsolt
(#) kly válasza sysy hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Idézet:
„Készítettem egy módosított verziót, a hibák javítási módjának tesztelésére. Ebben a felvetett hibák túlnyomó részét ki tudtam javítani, sajnos bővíteni (még) nem sikerült.”


Már megtette hiszen Ő kiváló úszó
Egyébként csak elszántság és spirálfüzet kérdése a turkálás gépi kódban.
Máskülönben nem értek veled egyet . A szerzőnek igen is meg lehetnek az indokai amiért nem akarja nyilvánosságra hozni a forráskódot. Többek között azért sem mert nem esik túl jól látni a saját munkádat más aláírásával működni amibe rengeteg energiát fektettél. Egy ilyen eset hamar és örökre elveszi az ember kedvét a publikálástól. szvsz legyen elég a publikussá tett HEX file ,az után építéshez nem kell a forráskód......
Következő: »»   280 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem