Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   205 / 375
(#) HA3GX válasza kokozo hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Szia,

néztem, csak nem láttam! Köszönöm a segítséget! A tekercs adatokkal kicsit gondban leszek, de idő kérdése és meglesz a megfelelő menetszám.
(#) HA3GX válasza HA3GX hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
A tekercsek bekötése így jó?
(#) kokozo válasza HA3GX hozzászólására (») Aug 26, 2012 /
 
Nem. A jobb felső az alsó középsővel van párban, az alsó 2 szélső pár, és a bal oldali 2 is pár.
Bővebben: Link
(#) davidovics hozzászólása Aug 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy szeretnék lemásolni egy áramkört ami nagyon fontos lenne, nem tudom, hogy a FET-ek lábkiosztása ezeknél hogyan van, mert van rájuk írva valami de azok alapján nem találtam adatlapot...és ügye csak akkor tudom lemásolni ha csinálok az eredeti nyákról egy kapcsolást ami szinte már meg is van annyi hiánnyal, hogy nem tudom a FET-ek lábkiosztását meg azt, hogy N vagy P csatornás lenne...
Tudnátok segíteni ha küldöm nektek a kapcsolási rajzot amit én csináltam a nyák alapján hátha valaki tudja hogyan működhet és tudja mit hogyan kéne?
A kapcsolás 1,5 voltból csinál olyan 5,5 voltot amit egy csatlakozón lehet felvenni és ha ez megvan akkor a LED is világít.
Küldöm a képeket. ( a két nagy kör a FET)
(#) morgo válasza davidovics hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szia!
Biztos hogy FET-ek? A jelölés első 2 betűjét, számát kéne figyelembe venni, akkor viszont a linken találsz adatlapot.
SMD marking
(#) djmacsek hozzászólása Aug 27, 2012 /
 
Keresném ZONZEN HI-400 Invrter (12/230v) kapcsolási rajzát.

Segítséget előre is köszönöm!!

Hivatalos oldala
(#) andras99 válasza djmacsek hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szia!
Link
(#) MaDLaB hozzászólása Aug 27, 2012 /
 
Hali!


Én egy sima DC motor vezérlőt gondoltam építeni és egy ilyen áramkört építettem FETekkel, de nem vagyok benne biztos, hogy jó-e így.

Tudna valaki segíteni, hogy megnézi?

Előre is köszönöm!

vezérlő.jpg
    
(#) kadarist válasza MaDLaB hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Szia!
A Q5 és Q6 mit kapcsol?
(#) MaDLaB válasza kadarist hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Elméletileg ha például a Q5-ön az arduinoról 5V jön akkor nem kapcsol (mivel Q5 és Q6 BS170-es N-csatornás fetek) és akkor arról az oldalról a motorhoz megjön a +12 V a Q2-n keresztül mert az egy P-csatornás fet (csak úgy mint a Q4). Eközben a másik oldalon a Q6-nál az Arduniból jön a föld, e miatt ez kapcsol és Q3-on keresztül (ami N-csatornás mint ahogy a Q1-is) a motor mások oldalára a föld kéne, hogy megjelenjen. Ez az elmélet, de valamiért nem nagyon működik...

Amúgy az előző rajzról lemaradt két ellenállás az uj rajzon már rajta vannak.

vezérlő.jpg
    
(#) kadarist válasza MaDLaB hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Ez egy fokkal jobb rajz. De miért nem próbálsz ki először egy bevált H-hidas kapcsolást? Értelmezd a működését és utána fejlessz (ha egyáltalán kell). Bővebben: Link
(#) MaDLaB válasza kadarist hozzászólására (») Aug 27, 2012 /
 
Köszi a linket, de ha jobban megnéztem láttam, hogy ott a második rajz és az én áramköröm teljesen ugyanaz, leszámítva, az ottani SW1-et és SW2-t de ahogy ott is le van írva az lehet egy tranzisztor amit egy mikro kontroller hajt. Végeredményben tehát akkor ennek működnie kellene és mégsem teszi, akkor ezek szerint valamelyik fetem halhatott meg.
(#) mps hozzászólása Aug 28, 2012 /
 
Sziasztok!
Keresem az Akai AUO2 erősítő rajzát.
Előre is köszi!
(#) tornadoplus válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 28, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a segítséget!
A zéner diódára: C2 H5 van írva. Multiméterrel mérve, a nyitófeszültség 1029 mV. A panelon a diódánál 13,8 V-ot mértem. Sajnos, mivel nem vagyok szakember, nem tudom, hogy kel méretezni az ellenállást. Kérlek segíts!
Köszönöm!
(#) qvasz2 válasza tornadoplus hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Ha minden igaz ez egy 5V-os zéner lesz. Próbálj egy 270 ohmos, 0,5 W-os ellenállást beletenni. Ez kb. 30 mA áram lesz, remélem jó lesz így.
(#) oregtamas0202 hozzászólása Aug 29, 2012 /
 
Üdvözletem !
Alpine MRV-T301 rajzát keresem.
Pár alkatrész köddé vált , és a panel is megégett.
Segítséget előre is köszönöm.
Öreg Tom
(#) tornadoplus válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 29, 2012 /
 
Köszönöm!
Ha megvagyok jelentkezem!
(#) bcsabi6 hozzászólása Aug 29, 2012 /
 
Sziasztok keresném Thomson 46fr3230n tv kapcsolási rajzát előre is nagyonszépen köszi
(#) Kulitronik hozzászólása Aug 30, 2012 /
 
Üdv.mindenkinek ! A lehető legegyszerübb kapcsolási rajzot szeretném egy léptető relé vezérléséhez : 5v megjelenésekor és 5v megszünésénél is lépjen a relém
(#) zolika60 válasza Kulitronik hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Ha jól értem a problémád akkor ez a megoldás: Bővebben: Link
(#) Kulitronik hozzászólása Aug 30, 2012 /
 
Sajnos nem. A relém megvan(12v ac). Egy olyan egyszerű kapcsolást szeretnék,lényegében időzitőt,ami akkor is indul ha 5v-al vezérlem,majd az 5v megszünésekor is időzit,hogy lépjen a relém.Elsöre a 4538-as IC jutott eszembe,ami pozitiv és negativ impulzussal egyaránt triggerelhető,de nem sikerült elég időzitést(1-2 s) beállitanom
(#) Sebi válasza Kulitronik hozzászólására (») Aug 30, 2012 /
 
Pedig az a jó megoldás, én is azt ajánlottam volna. Még 10-20 másodpercet is el lehet vele érni. A felhúzó ellenállással egészen 1Megáig elmehetsz, és amellé rakhatsz több mikrós kondit is. Az adatlapon lévő görbékből ez nem derül ki, de én kipróbáltam már.
(#) proli007 válasza Kulitronik hozzászólására (») Aug 31, 2012 /
 
Hello!
Ez is lehet megoldás. Sőt, felette is van egy tranyós.
üdv! proli007
(#) Kulitronik válasza proli007 hozzászólására (») Szept 1, 2012 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segitségeteket !!! A 4538-at még bűvölni fogom,hogy több időt hozzak ki belőle,de a 4030 nagyon szimpatikus, azt hiszem ez lesz a végleges.
Gondoltam nem untatok senkit a kapcsolás okával ?!...de mégis leirom,talán segit valakinek az ötlet ?!
Kereskedelemben kapható távirányitós kapunyitó elektronika rendelkezik egy világitás funkcióval,ami a taviranyitó egy másik gombjával ki-be kapcsolhato.Ez a funkció lett felhasználva az utcai kapu taviranyitására.A motort (AC) inverter vezérli,az invertert(cw-ccw) a szóban forgó léptető relé.
Mégegyszer mindenkinek köszönöm !
(#) proli007 válasza Kulitronik hozzászólására (») Szept 2, 2012 /
 
Hello!
Tapasztalatom szerint a 4538-nál nem lehet a kondi kapacitását bárhová növelni. Nekem már pusztult meg IC. Gyanítom, a töltő-kisütő belső Fet hagyta el magát. Tehát úgy vettem észre, hogy a mikrós kondikat már nem kedveli. Hosszú idejű késleltetésnél, vagy számlálót, vagy "hibrid" 4541-et alkalmaznák.
A felesleges XOR kapukat invertálásra is lehet használni ha arra szükség van.
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2012
(#) Balu424 hozzászólása Szept 4, 2012 /
 
sziasztok

nagyon kezdő zöldfülű vagyok (sőt semmilyen tapasztalatom nincs) infra témában. Tehát: egy 6-8 cm távolságot kell áthidalnom ifrával. Csak egy relét kell kapcsolnia be/ki. ezért vettem egy infrakaput KTIR0611S-t Bővebben: Link. szétfűrészeltem az infraledet és a fototranyót de ezzel max 5 cm-t tudtam elérni. Ma voltam egy elektronikai boltban, rámtukmáltak egy ifraledet és egy BPW41 fotódiódát, azzal a szöveggel, hogy ezzel akár métereket tudok áthidalni. Kerestem hozzá egyszerű kapcsolást, de nem találtam.

Segítsen aki tud. Valami egyszerű kapcsolás kellene Vigyem vissza az alkatrészeket?
(#) kadarist válasza Balu424 hozzászólására (») Szept 4, 2012 /
 
Szia!
Nézd meg ezt: http://english.cxem.net/infrared/ir7.php. De a fórumban is nézz szét, mert van infrás topik.
Keresés: http://www.google.hu/search?q=infrared+remote+switch&hl=hu&prmd=imv...ih=866.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2012
(#) Kulitronik válasza proli007 hozzászólására (») Szept 5, 2012 /
 
Kedves Proli007 köszönöm a hasznos információt, a 4030-al működik a kapcsolás,a 4538-al még játszadozni fogok ha időm engedi,én kétségbeesésemben még 100 mikrót is bepróbáltam,az ellenállással elmentem4,4 megáig,de sikertelenül .
Üdv.kulitronik
(#) Bari- hozzászólása Szept 6, 2012 /
 
Sziasztok

Egy olyan kapcsolást keresek, aminek ha a bemenetére feszültség kerül, akkor a kimenetén kijön egy kb 1 másodperces impulzus, ha a bemeneten megszűnik a feszültség, akkor szintén kijön egy impulzus.
A kapcsolás egy nyomógombokkal, relékkel működtetett áramkör vezérléséhez kellene (csarnokvilágítás), amit egy kamera programozható kimenetével lehet vezérelni (a kamera vagy ad feszültséget az adott lábán vagy nem). Gondolkoztam pic-es áramkörben is, de jobb lenne valami egyszerűbb akár tranzisztorral felépített kapcsolás.
Minden ötletet tippet szívesen fogadok.

Előre is köszönöm a segítséget

Bari
(#) pimi9 válasza Bari- hozzászólására (») Szept 6, 2012 /
 
Bekötsz két 555-t 1mp-s monostabilnak, és a triggereket ellenütemben vezérled, a kimenetet diódákon keresztül közösíted egy ellenállásra.
Jó lenne tudni, hogy mekkora a kamera által adott feszültség, mert az alapján kell egy pár tranzisztorból álló bementi fokozatot csinálni az monostabiloknak.
Következő: »»   205 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem