Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1127 / 2501
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Ez a basszusgitár előerősítő lett feldolgozva:
http://www.albertkreuzer.com/pics/el/pre/schem/preamp_sch21.gif

Elvileg a klipnél ahogy néztem nincs ilyen probléma. A µF-os kondi lehet, hogy DC leválasztásara van, az 1M funkciója pedig hasonló lehet, mint a most berakott 220k-os ellenállás.

Azt néztem még, hogy a C15-ös, 1µF-os kondi nincs testelve, amit lehet kellene.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2012
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Hm. Az IC2a bemenetéről lehagyott ellenállás súlyos hiba a rajz készítőjétől. Az 1µF/1M csatolás inkább csak bosszantó. A C20 1µF-et cseréld ~10nF-ra. Érdekes, más helyen korrektnek látom a rajzot.
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Már kibosszankodtam magam a mai nap emiatt (hol jó, hol nem), így már nem okoz gondot.
Akkor cserélem azt a(z) -rajz szerinti- C20-as kondit.
Az ellenállást az IC lábához kötöttem, nem pedig a rajz szerinti A pontba, a FET Drainje és a kondi közé. Remélem jól értettelek.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2012
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Ilyen megfontolásból lehet, hogy a C8 1 µF-os kondi cseréje is esedékes lehet.
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
A többi kondi rendben van. A C15-re vonatkozó kérdésedre az a válasz, hogy oda nem kell bemeneti ellenállás.
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget. Délután vagy estefele jelentkezem újból. Jó pihenést!
(#) Dedave válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Hali! én is elkapkodottnak érzem az ic-k cseréjét, mert közben kiderült hogy volt egy miliméternél is kisebb szakadás a nyákon, amit alig lehet látni, de a multiméter furcsa módon nem jelzett szakadást, viszont a tápfesz nem ment be... de mégsem hiszem hogy ez volt az első probléma, inkább a forrasztgatások közben szakadhatott fel a nyák. a bemeneti kondi kaphatott feszt szerintem, mert elég furcsa konstrukció volt a projekt. most már megy a végfok, de olyan rohadt érzékeny lett, hogy ha ráfogok a vezetékekre, zúg mint állat. korábban ilyen nem volt, továbbá van egy alapzúgás is most már.
(#) reloop válasza Dedave hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Üdv! Ha a kimeneten nincs már zavaró mértékű egyenfeszültség, akkor a bemeneti csatoló kondenzátor rendben lesz.
A zavarérzékenység megnövekedése lehet árnyékolás leszakadásából, vagy valamiért megnövekedett a bemeneti ellenállás, így a külső zavarok elnyomása lecsökkent.
(#) Haliapu hozzászólása Szept 8, 2012 /
 
Sziasztok, ismeri valaki köztetek az Ágota nevű keverőket? A DJ.börzén árulnak egy, tízcsatornásat jobban az érdekelne, hogy azt írják róla, hogy modul rendszerűek, és mennyire könnyen javíthatók? Mert ez is egy hibás darab. Bocsánat, hogy ide tettem fel ezt a kérdést de sürgős válasz kellene. köszönöm!!
(#) Dedave válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Helló! Na most akkor a hangszínszabályzóról kérdezném ugyanezt, hogy mi romolhatott el benne, mert megszüntettem a végfok búgását, és minden oké, csak a hangszínem nem megy. ez a sima lepke: http://bsselektronika.hu/rajzok/lepke.gif
ebben is a kondi?
(#) Dedave válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Helló! Na most akkor a hangszínszabályzóról kérdezném ugyanezt, hogy mi romolhatott el benne, mert megszüntettem a végfok búgását, és minden oké, csak a hangszínem nem megy. ez a sima lepke: http://bsselektronika.hu/rajzok/lepke.gif
ebben is a kondi?
(#) Dedave válasza Dedave hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
semmi, megoldottam, szintémn szakadás, de nemzudom, miért rohad ígíy el a nyákom
(#) kortez17 hozzászólása Szept 8, 2012 /
 
sziasztok!
Szeretnék kérdezni olyant, hogy itt az oldalon néztem sok minden rajzot, de nem tudom melyik működik :S
Tudnátok nekem egy nem nagy, de mégis müködő kapcsolási rajzot adni egy erősítőről, ami nem drága, nem igényel + - tápot.
nem kell nagy teljesítményű, csak a számítógéphez akarok rakni pár hangfalat, amiket alapból nem bír el .
50 w-ra gondoltam.
Köszönöm a segítséget előre is ):
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Nos, kicseréltem azt az 1µF-os kondit 10nF-ra, majd összekötöttem az előfokot a végfokkal, bemenetként basszusgitárt használva.
Jelenleg 5-ből 3x jó, 2x negatív feszültség kerül a plusz tápra az indításnál (ahogy tegnap is)
,amit továbbra sem értek, miért.
Rámértem multival is, ahova lehetett és tapasztaltam, hogy a végfok tápjának a negatív pufferkondija nem sül ki jobban, mint -17V. Lehet, hogy ez visszarúg az előfokra a végfok bemenetén keresztül ? Ezen kívül nincs más kapcsolat a 2 modul között. Meg ha egyáltalán baj van ezzel a kondival...
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Jó, hogy pontosítottad, tehát a pozitív táp ismét eltűnik időnként. Miként viselkedik a kapcsolás IC-1 (tuner kimenet és clip) nélkül?
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
No, hát igen. Így megszűnt a probléma.
Viszont, amit tapasztaltam, hogy folyamatosan haloványan világít a clip LED (szerintem max. 10mA-rel) és amikor kikapcsolom az erősítőt villanás nélkül elalszik.
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
A clip rész elég instabil a rajz alapján is, nem szokás a műveleti erősítőt nyílt hurkú erősítéssel járatni. Egyelőre nem látom át azt a folyamatot, amiért az IC tápáram-felvétele a pozitív tápot negatívba fordítja. Esetleg abból tudnék következtetést levonni, ha megmérnéd az 5, 6, 7 lábak feszültségét a hiba beálltakor. Ez az áramköri rész biztos jól van kiépítve a NYÁK-on? Olyan érzetem van, mintha D1 az R22 IC felőli lábára csatlakozna.
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Szerintem a tervező itt komparátor funkcióra szánta a műverősítőt szintdetektálás céljából. Ebben az esetben mondjuk nem értem a kondit a kimenet és a inv. bemenet között; valami integráló tag lehet.
A NYÁKon jól vannak bekötve az alkatrészek, így a D1 is a helyén található.
Mérés eredménye:
8. láb: -1V
7. láb: -0,6V
6. láb: -1V
A led + elektródáján -0,6V van
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2012
(#) libertitas válasza libertitas hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Azt hiszem találtam valamit.
Mivel elég nagy az előfok nyákja, így vannak bent szűrőkondenzátorok: egészen pontosan 2 pár. Ezek közül az egyik földje közel van a LED földjéhez és a dióda + sarkához.
Szerintem itt lesz a probléma.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2012
(#) libertitas válasza libertitas hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Sajnos nem az volt a probléma, hogy rossz lett volna egy vezetékdarab.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2012
(#) HA3GX hozzászólása Szept 9, 2012 /
 
Sziasztok,

egy 10W-os erősítő rajzát találtam meg a minap, amit megszeretnék építeni. Van aki megépítette már, ha igen mik a tapasztalatok, érdemes vele foglalkozni?

Mellékelek egy másikat, az elméletileg 40W. Ezt építette már meg valaki?
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Keresem közben a megoldást. Még annyi információ kéne, miként viselkedik a Treshold poti egyik illetve másik végállásában.
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Jó működés esetén :
egyik állásban kb. 10V kerül a LED + sarkára, majd ha tekerem a másikba, akkor ez csökken 1,5V körülire.
Hibás esetén:
-0,4V ----> -0,72V a LED + sarkán
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2012
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Pontosítok: a pozitív táp megmarad vagy sem?
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2012
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Nos, bárhol áll a poti, a táp nem jön vissza. Pár mV-ot változik a két végállapotba való áttekeréskor, kb. -0.98V-ról -1.2V-ra.
A poti középső ágán egyik végállásban -0.72V, míg másik végállásban 0V mérhető.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2012
(#) reloop válasza libertitas hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Az világos, hogy nem jön vissza mert az is a pozitív tápra van kötve.
Először kéne végállásba tekerni és utána bekapcsolni. Ha a 6-os invertáló láb fel van húzva pozitív tápra, akkor nem volna szabad rendetlenkednie. Kivéve, ha R22 680 ohm sokkal kisebb értékű a névlegesnél, esetleg zárlatos.
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Így is van, tehát végállásban (az egyikben) jól kapcsol be, eddig 3x próbáltam és mindig jó volt. Remélem nem lesz ártalmas ez a sok egymás utáni ki/be kapcs.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2012
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Most mértem még párszor és azt tapasztaltam, hogy az a végállás jó, amikor a poti középkivezetése földre kerül. Ha ilyen állásban indul, akkor jónak mutatkozik. (Egyelőre.)
(#) libertitas válasza reloop hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
És, hogy még érdekesebb legyen a történet, hosszabb várakozás után (kb 10 perc) már ebben a szélső állapotban indítva sem indul.
(#) libertitas válasza libertitas hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Zárlatos az ellenállás. Valahogy, valamikor megrepedt a fémréteg rajta.
Következő: »»   1127 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem