Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Futófény
 
Témaindító: NBalage, idő: Szept 16, 2005
Lapozás: OK   17 / 25
(#) Travolta válasza Tivadar108 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Szia!

Szükséged lesz, egy ilyenre és a ledek helyére pedig erre. Mivel neked csak négy kimenetre lesz szükséged, csak annyival építed meg a futófényt. Valamint, ha nincs szükséged az oda-visza effektre, akkor a diódák is elmaradhatnak.
(#) Tivadar108 válasza Travolta hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Köszönöm!
Esetleg valaki csinált már ilyet? mutatna képet róla?
(#) ZOL94 hozzászólása Máj 27, 2012 /
 
Sziasztok!

4017-es bemenetre a jel az lehet pl. egy nyomógomb ami egy optocsatolón keresztül ad jelet?Működne úgy a léptetés?
(#) blackdog válasza ZOL94 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Természetesen lehet, de gondoskodj a pergés mentesítésről.
(#) ZOL94 válasza blackdog hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Így működne vagy kell vmit változtatni?
(#) blackdog válasza ZOL94 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Jó lenne ismerni pontosan, hogy mit szeretnél. Miért kell az opto? De ettől függetlenül legalább egy RC tag kell a pergésmentesítésre, de a biztos megoldás a schmitt triggeres megoldás.
Bővebben: Link
(#) ZOL94 válasza blackdog hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Úgy szeretném az egészet ,h gombnyomásra léptet egyet a 4017, az optocsatolót meg máshol olvastam ,h azt javasolják.De a lényeg az h gombnyomásra lépjen egyet.
(#) blackdog válasza ZOL94 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Ha a galvanikus leválasztás nem szempont akkor fölösleges az opto. A pergésmentesítés meg ígyis-úgyis kell. Hogy RC taggal vagy Schmitt triggerrel vagy flip-flop-al vagy kapuzod vagy stb... oldod meg az már a te igényeden és tapasztalatodon múlik.
(#) ZOL94 válasza blackdog hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Amit te javasoltál aszerint fogom megépíteni RC taggal.Most legalább több módszert is megismertem.Kondi és ellenállás értékekre mit javasolsz?
(#) blackdog válasza ZOL94 hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Pl.: 100k 100nF. Én ilyen esetekben mindig kísérletezgetek. Nem hiszek az úgymond ökölszsbályoknak.
(#) (Felhasználó 51715) hozzászólása Szept 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Ez a kapcsolás működőképes? Megépítettem az alábbi nyák szerint, és nem csinál semmit.
Sokszor ellenőriztem, nincsen zárlat vagy elkötés sehol.
Előre is köszi a segítséget.
(#) kokozo válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
555 3-as lábára ha egy ellenálláson (560 ohm ) keresztül egy ledet kötöl az villog? Ha az 555 4-es lábát +-ra kötöd nem javul meg?
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2012
(#) kaqkk válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Az 555-ös IC 4-es lábát kösd föl pozitívra.Azonnal működni fog...
(#) Tomi111 válasza (Felhasználó 51715) hozzászólására (») Szept 8, 2012 /
 
Üdv!

A 10k-s poti soha ne tekerd úgy, hogy a 7-es lábat rövidrezárja a 8-assal(+ táp)!
Tönkremehet az 555-ös ic. Legjobb lenne oda egy 2,2k-s ellenállás!
Nem tudom miért nincs a rajzon?
(#) daniel.freeman hozzászólása Szept 9, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy bemutató falat kell építenem és futófény jellegű volna maga a meghajtás. Hogy részletesebb legyek, a tábla úgy fog kinézni hogy lesz rajta hat led szalaggal megvilágított kis tábla amelyek egymás felett fognak elhelyezkedni és lesz egy 7es ami az összes felett lesz. Maga a világítási elképzelés az volna hogy az 1es pontból lágy indítással elindul a fény, elhalványodva kialszik és ugyan így indul a 2es is egészen 6-ig. A 7es tábla viszont már nem csak sima szalag volna, hanem egy szintén futófény szerű kapcsolás amelynek a kimenetei nem alszanak ki teljesen hanem csak halványodnak és erősödnek és az idő lejárta után kezdődik elölről. A kérdésem az volna hogy milyen módosításokat kellene eszközölni ezen az 555 - cd4017 kombón hogy ezt a két kapcsolást meg tudjam valósítani? A segítségeteket előre is köszönöm. Az még fontos volna hogy az elhalványodás-erősödés szabályozható legyen mind 2nél.
(#) proli007 válasza daniel.freeman hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Hello!
Az 1..6-ig talán az lenne a célszerű, hogy a 4017 léptető jelét adó 555 kondenzátorának feszültségével, egy feszültségvezérelt áramgenerátort kellene működtetni. Ez a Led-ek plusz tápfesz oldalán lenne.
Egy ütem alatt, az 555 kondija feltöltődik, majd kisül. Ekkor lép a 4017 és egy tranyón v. Fet-en keresztül kapcsolja (kiválasztja) a következő Led szalagot. Vagy is ez a kapcsoló fokozat lenne a Led táp negatív oldalán.
(A 7-es vezérlésének logikáját nem értem. valamint nem írtad a működtető feszültséget, és áramokat..)
üdv! proli007
(#) daniel.freeman válasza proli007 hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Helló!

Köszönöm a gyors választ. A feszültség 12 V lenne valamint a kimenetenkénti áram nem volna nagyobb 200mA-nél. A 7es tábla megvilágítását úgy képzeld el mint a csillagos eget ( opál plexi ,azon csillagos ég kinyomtatva átlátszó fóliára és ezt világítanák át ledek véletlenszerű elrendezéssel.) Ennek az elektronikája működne úgy hogy a ledek nem alszanak ki teljesen, hanem csak elhalványulnak és visszaerősödnek, ennyiben különbözne az előzőtől. Viszont az előzőnek a 7es kimenete kell hogy kapcsolja ezt.
(#) proli007 válasza daniel.freeman hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
Hello!
Talán értem, de akkor azt is ki kell találni. Minden esetre az első hat (fényerő) áramvezérlését, a következő módon lehet megoldani. (Az R6-ot 10ohmra választva 200mA lesz a csúcsáram.)
üdv! proli007
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2012
(#) daniel.freeman válasza proli007 hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
TE aztán bámulatos vagy. Bár én is értenék hozzá ennyire. Az volna még a kérdésem hogy, hogy hozom össze ezt a generátort a 4017.el? A lépés gyorsaságot a 4017 clock felőli 2,2k ellenállással lehet meghatározni?
(#) proli007 válasza daniel.freeman hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Hello!
- A lépés gyorsaságát, az R2 ellenállással, és a C1 kondival lehet beállítani. (A kimeneten a Led és a 2,2kohm csak a tina miatt van ott, a valóságban szükségtelen.)
- Mint mondtam, a 4017 kimenetére pld. egy-egy P-csatornás Fet-et rakva, kapcsolgathatja sorba a Led-sorokat (amit most csak az ampermérő helyettesít)."alulról".
üdv! proli007
(#) daniel.freeman válasza proli007 hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Ha szépen megkérlek, akkor tudnál nekem rajzolni hozzá egy kapcsolási rajzot? Sima toll rajz is jó. Nagyon megköszönném.
(#) daniel.freeman válasza proli007 hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Hello!

Annyiba leegyszerűsödött a dolog hogy a 7es tábla világítását meg tudom oldani a 4017 fennmaradó 4 kimenetével. Tehát nem kell beiktatni plusz áramkört. Még a délelőtt megpróbálom az én csekély tudásommal megrajzolni a kapcsolást. De várom a tiédet is ha esetleg van rá egy kis időd. Nagyon örült a nagyapám a megoldásnak. Igazából ez az Informatika Történeti Múzeumba fog készülni. Ezzel a táblával akarjuk bemutatni a memória egységek fejlődését.
(#) proli007 válasza daniel.freeman hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Hello!
"Informatika Történeti Múzeum" A digitális majálison egy analóg megoldás..
Megrajzoltam 1..6-ig. A 7-esnél "elakasztottam". Ha lehúzod a #7OFF pontot a GND-re, továbblép. (De mivel nincs az ütemadó leállítva, minimum egy ütem ideig.)
üdv! proli007
(#) daniel.freeman válasza proli007 hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Nagyon jó, Nagyon tökéletes, Szuper. Nagyon köszönöm. Délután meg is tervezem hozzá a nyákot. Tata is biztos nagyon örülni fog. Csak élje meg szegénykém a megnyitót.
(#) proli007 válasza daniel.freeman hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Hello!
Elfelejtettem írni, hogy a Q2 Fet-et, kis hűtőbordára kell tenni. Ha tényleg nincs több áram, mint 200mA, akkor Q3..Q8 lehet kis-teljesítményű Fet is,mert az csak kapcsol..
Tatá-nak Jó egészséget!
üdv! proli007
(#) daniel.freeman hozzászólása Szept 10, 2012 /
 
A Q2-t ki fogom cserélni nagyobbra mert még az is lehet hogy a táblák mellet a memóriaegységek megvilágításához be fogok rakni 2db 10w-os spotot is csatornánként. Hűtés az biztos, hogy nem fog elmaradni. Q3...Q8-al pedig nem fogok spórolni, nagyon jók lesznek azok oda. Még egyszer nagyon köszönjük.
(#) proli007 válasza daniel.freeman hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Hello!
Ha növelni szeretnéd a terhelést, akkor már nem célszerű az analóg szabályozás. Így már a PWM a hasznosabb. Meg is rajzoltam, talán még egyszerűbb is lett. A Fet-ek így kapcsolóüzemben mennek, nem fognak túlzottan fűteni. A Led-ekehez természetesen előtét ellenállás kell, de gondolom a szalagban van is. (A "csillagos eget, majd hozzábiggyeszted.)
üdv! proli007
(#) angels1 hozzászólása Szept 10, 2012 4 /
 
sziasztok
Ki csinálna mekem futófényt?50drb led (hullócsillag)20-30 mpismétlődő.Megfizetem.Adj árat,mivel fogalmam sincsen hogy mennyibe kerülnek az alkatrészek
(#) daniel.freeman válasza proli007 hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Helló!

Erre nem is gondoltam, teljesen igazad van. Nem csak talán,.. ténylegesen egyszerűbb lett. Ezt már tényleg nem tudom hogy háláljam meg. Csak most sikerült végeznem a styrofoam vágással eztán fogok neki a nyáknak. Holnap még ha lesz idő akkor még a tápot is megcsinálom hozzá. Még egyszer köszönöm. Jó éjt.
(#) daniel.freeman válasza proli007 hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Hello!

Kedves Proli007 a kapcsolás nagyon nagyon remekül sikerült. Még abban szeretném kérdezni a véleményed, hogy hogyan tudnám állíthatóvá tenni a PWN legalacsonyabb feszültségét, hogy még jobban elhalványuljanak a ledek váltás előtt? Még azon is variálok épp hogy csinálok bele egy olyan funkciót is hogy a PWN egy kapcsolóval ki bírja kerülni a cd4017et és egyszerre kapcsolja fel az összes táblát ill. le. Még mindig nem tudom hogy mivel köszönhetném meg a segítséget ezért úgy döntöttem, hogy kezdetnek rá martam a nyákra neved.

Üdv

Dani
Következő: »»   17 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem