Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   192 / 399
(#) 769gregory hozzászólása Szept 9, 2012 /
 
Hozzászólásod teljesen jogos. Elfelejtettem beszúrni az eredeti képeket.
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1195673.html#1195673
Most csak az eredeti rajzot kinagyítottam, felkockáztam raszteresen, aztán elkészítettem a "digitális" változatát. Valószínű eredetiben kivezetékezték hűtőre a tranzisztorokat. Most csak kíváncsiságból építettem meg. Nem nagyon ismerem a szerkesztő programokat, így nem tudok (még) most jobbat kitalálni. De mindenesetre a több pontos észrevételeidet megszívlelem.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2012
(#) Ge Lee válasza 769gregory hozzászólására (») Szept 9, 2012 /
 
(#) vipera1997 hozzászólása Szept 10, 2012 /
 
Hello!Segítség kellene a korszerűsített quad 405-höz ami itt található a végerősítők közt ahoz kellene nekem egy jól látható beültetési rajz.Ha valaki tudna adni/küldeni egy rajzot nagyon megköszönönném.Előre is köszönöm.
(#) Pioneer válasza vipera1997 hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Szia!
Erre gondoltál?
(#) vipera1997 válasza Pioneer hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Sajnos nem ehez kellene nekem: http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/korszerusitett_quad_405-os_ve...l?pg=4
ha tudsz segíteni nagyon szépen köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2012
(#) Gránátalma válasza vipera1997 hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Szia!
Véletlenül nem az urbán -féle korszerűsített quadhoz kellene?
Bővebben: Link

Ennél jobb minőségű beültetési rajz momentán nem kering az interneten sajnos.
De amúgy ha konkrét kérdésed van egy-egy alkatrész helyével kapcsolatban, szerintem kérdezhetsz bátran.
Én is kikövetkeztetéssel állítottam helyre egy panelt.
(#) Moszkvai válasza Gránátalma hozzászólására (») Szept 10, 2012 /
 
Ha az interneten nem is kering, de Én ide tettem fel egy jobb minőségűt anno: Bővebben: Link

Kép linkje
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2012
(#) vipera1997 válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Köszönök mindent!Lenne gy kérdésem az 1.képen az 1ohm/5W-os ellenállásnál a c12-es kondenzátort hogy tegyem be?Alá?Köszönöm előrre.(ennyire haladtam ma)
(#) compaqamplifier válasza vipera1997 hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
Alúról szoktam aminek nincsen kivezetése helye, de ez maszek.
(#) vipera1997 válasza compaqamplifier hozzászólására (») Szept 11, 2012 /
 
hát nekem az is jó ez sem lesz egy remekmű köszönöm
(#) sound.man hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Bővebben: Link Érdekesség. Elég tetszetős quad vagyis nekem nagyon tetszik. Szépek kivitelezve profi.
(#) vipera1997 hozzászólása Szept 12, 2012 /
 
Segítségre lenne szükségem. Annyi lenne a gondom hogy nem találom a c6-ot 1n-s kondenzátor helyét de már átnéztem vagy 4X.Köszönöm
(#) reloop válasza vipera1997 hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Szia! T2 bázis mellett keresd.
(#) Moszkvai válasza vipera1997 hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Ha felülről nem fér be akkor lehet alulról is de próbáld meg egy másik alkatrész lábához forrasztani, nehogy a fólia leszakadjon.
(#) Isti19 hozzászólása Szept 13, 2012 /
 
Helló mindenkinek!! quad 405-ben kéne segíteni mert kezdő vagyok és szereztem egyet de meg sem nyikkan csak búg és ami benne van relé az nem kattan be tudna valaki segíteni????
(#) mhatalyak hozzászólása Szept 13, 2012 /
 
(#) vipera1997 hozzászólása Szept 14, 2012 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek minden segítséget majd lehet lesz kérdésem.
(#) 769gregory hozzászólása Szept 15, 2012 /
 
Sziasztok !
Felélesztettem a miniquad másik oldalát is. Majd mindkettőt bekötöttem, csak rosszul csatlakoztattam a hangfalakat. A mellékelt képen van, hogy hogyan. A jobb végfok - ami napok óta tökéletesen ment - valószínű nem vette jó néven, mert most alacsony hangerőn torzít. Ha meg van hajtva, akkor jobb, de azért hallatszik, hogy nem 100%. Melyik félvezető szállhatott el? Vagyis melyik nem működhet teljesen jól? Gondolom, ha teljesen rossz lenne bármi is, akkor nagyobb hibát okozna.
(#) 769gregory válasza 769gregory hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
A kapcsolási rajza itt található:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2012
(#) reloop válasza 769gregory hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Szia! A rajzod értelmében a jobb csatorna együtt dolgozott a ballal ugyan arra a hangsugárzóra. Csak a két csatorna különbségi jele terhelte. Ezzel aligha okozhattál kárt az erősítőben. Mit szóljanak a hídba kapcsolt végfokok?
Ez a halkan rossz - hangosan jobb lehet átmeneti érintkezés: csatlakozónál, vagy forrasztásnál. A 0,1 ohm lábasjószág, vagy házi készítés ellenálláshuzalból? Az utóbbi szeret meglazulni.
(#) Ge Lee válasza 769gregory hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Ezt hogy sikerült így összekötni? Nehéz megmondani mi lehet a gond, fel kellett volna írni a feszültségértékeket a rajzra addig amíg jó volt, akkor most tudnál mihez viszonyítani. Egyébként a BC182-nek hova lett a kollektor ellenállása? A 0,1 ohmokat pedig felesleges belerakni ha az áramkorlát nincs benne. Aztán az IC-nek is elég kevés a tápárama, 10mA körül volt eredetileg, legalább annyit érdemes adni neki.
(#) 769gregory válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Szia!
A hangfal próbakábelemen fordítva van a vezeték színe, mint a tápkábelé, és ami a tápkábelen kék(GND), az a hangfalén fekete. Hát így.
A kapcsolást nem én készítettem, hanem ugyebár csak megépítettem. Eddig ment is rendesen. Én is összehasonlítottam az eredetivel, és láttam a különbségeket, de gondolom nálam okosabb ember tervezte, így csak nem lehet használhatatlan.
(#) 769gregory válasza reloop hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Szia! A 0,1 Ohmosak huzalból vannak, megnézem őket. Ez a torzítás olyan félvezető hangú torzítás, nem kontaktosnak tűnik. Ott is hallatszik, csak bizonyos zenei összetevőknél jön csak ki. Igen, ott derült ki nekem is hogy valami nem jó, hogy meghallottam, hogy torzít, aztán kihúztam a CD-ből az egyik oldalt, és mindkettő szólt tovább.
(#) reloop válasza 769gregory hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Emlékszel még Pilisilen50 esetére a 200W.os Urbánnal?
A 120pF kondit kellett hangolnia, mert nem volt kiegyenlítve a híd. Nagyon hasonlít
Közben rátaláltam: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2012
(#) 769gregory válasza reloop hozzászólására (») Szept 15, 2012 /
 
Emlékszem rá. El is olvastam. Azóta nézegettem mindkét végfokot külön, és sajnos rá kellett jönnöm, hogy mindkettőnél hallható a jelenség, csak azt nem tudom, hogy az elmúlt napokban miért nem vettem ezt észre. Még vizsgálom majd a dolgot, csak egy-két hétig nem fogok ráérni. Azért köszönöm a segítséget!
(#) Ge Lee válasza reloop hozzászólására (») Szept 16, 2012 1 /
 
Ezt már csak azért is érdekesnek találom, mert a híd kiegyenlítése egyáltalán nem kritikus. Régebben kipróbáltam hogy a 3uH helyett beleraktam 1,5, illetve 4,5uH-t, ami 50%-os eltérés (nem egy meg kettő) és semmilyen különbséget nem hallottam füllel. De ezt a szimulátor is alátámasztja, az említett beavatkozások hatására 0,01%-ot nőtt csak a torzítás. Ez kb. olyan mese mint a 200W-os Quad 8 ohmra, este, elalvás előtt kell olvasni.
(#) reloop válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 16, 2012 /
 
Lehet, hogy helytelen következtetést vontam le. Minden esetre a kolléga leírása szerint ettől szűnt meg az oszcilláció. Az a kondenzátor egy helyi visszacsatolást végez. A három tranzisztor Miller-, és a szerelt NYÁK parazita kapacitásaival szép bonyolult rendszert alkot.
(#) Isti19 hozzászólása Szept 19, 2012 /
 
Helló valaki segítene nekem??? a quad 405-öm csak serceg és nem csinál semmit sem............már mindent kicseréltem rajta és még sem megy valaki segítsen mert megőrülök...!!!!
(#) Alkotó válasza Isti19 hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Nem világos egészen, hogy az erősítőn kell-e segíteni (javítás), vagy rajtad (pszihiáter).
Alapvetően elhibázott javítási koncepció a "kicserélek mindent" megközelítés. Ettől sokkal célravezetőbb szokott lenni a hibás alkatrészek cseréje.
Ha ennek ellenére valóban mindent kicseréltél, és mégsem működik, akkor vagy hibás alkatrészt tettél be megint, vagy rossz a panel, vagy egyéb hibás tényező indokolja a sikertelenséget.
Ha be lehet kapcsolni a biztosítékok kiolvadása nélkül, akkor elsőre mérd meg a tápfeszültséget, a kimeneten lévő esetleges egyenfeszültséget, és az IC tényleges tápfeszültségét. Illetve tegyél fel jó fotót az elektronikáról, mert itt sok szem látja, kiszúrhatnak rajta véletlenül is valamit.
(#) Orbán József válasza Isti19 hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Az is érdekes lehet a segítőnek, hogy volt-e jó eddig, vagy még csak most élesztetted, de nem ébred a cájg.
Egy pár fotó mindenképpen jó lenne, vagy rajzold le a sercegést.
Következő: »»   192 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem