Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   35 / 75
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Szóval lehet h azért villan be mert alacsony a táp?? mert kb ugyan annyit szol mint a sima 7294es erősítő... Mind 2 ic ugyan úgy melegszik... Mekkora tápot javasolnál??
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
A táp üresjárati feszültsége nyugodtan lehet +/-50V. Meg leszel elégedve a hangerővel
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2012
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Most kipróbálom 2 ohm terheléssel.. Hát igen a tápon emelni kell:S Puffer kondi mennyi legyen kb?
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
A +/-30V-ra mehet a 2 ohm, a +/-50V-ra ne köss 4 ohm-tól kevesebbet. Kondinak 10000µF-et ajánlok.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Na igen, 2 ohmon kibírja adni a dupla teljesítményt... 4Ohmhoz valóban kell tápot növelni... adatlap szerinte párhuzamosba 40V lehet.. Köszi amúgy minden segítséget..
(#) atox válasza atox hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Bocs, 45V.. kell tekernem egy jó tápot..
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
A párhuzamos kapcsolás disszipációs ábrája 70°C hőmérsékletre vonatkozik. Izmos hűtéssel alatta tudod tartani. Tekerj 2x36VAC-t nyugodtan. Ha már kezedben a trafó, tegyél rá pár száz mA terhelhetőséggel 9,5VAC-t. Arról elmegy a venti és a DC védelem
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
Igazából 2*120W kéne torzítatlanul... Most belekezdek a második erősítőbe...
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 18, 2012 /
 
A 120W/4 ohm-ot +/-40V táppal próbálnám elérni, számolva a tápeséssel és a maradék-feszültséggel.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Kész a második panel is.. az is megy gond nélkül... Próbálgattam tápot emelni, több kevesebb sikerrel.. Már nem nyaggatom csak ha megvan a rendes táppanel.. Lehet, hogy 4ohm nem a legjobb ehez a párhuzamos kapcsoláshoz??
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2012
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
A 4 ohm ideális terhelés, olyan mint szóló IC-nek a 8 ohm.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Már terhelve 40V on megy, de kb ugyan annyit bír mint 30V-on.. A clip led a hangszórót figyelembe veszi??? Tehát amikor a hangszóró torzitani kezd ezt észleli? nem tudom miért nem birok többet kivenni belőlük..
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
A clip LED azt jelzi, hogy a kivezérlés korlátba ütközik. A hangszóró torzítását nem veszi figyelembe. Az adatlap 5V-ra 10k felhúzó ellenállást ajánl az 5. láb terhelésének. Nálad ez hogyan van megoldva?
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
egy led fel van húzva 22K val pozitív tápra....
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2012
(#) Alkotó válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Hogyan állapítottad meg, hogy "nem birok többet kivenni belőlük"? Én konkrétan mértem egytápos hídon egy adott tápfesznél kb. 85W-ot, majd egy emelt táppal 150W-ot, s a kettő közötti HALLHATÓ különbség szinte érzékelhetetlen.
(#) atox válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
85W és 150W az majdnem 3dB.. amúgy keverőn követem a ledeket.. most van időm ráállok a méricskélésre..
(#) Alkotó válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
A keverő a bemeneten van, ezért ebből nem tudsz a végfok kimenetén lévő történésekre következtetni. Erre inkább a "méricskélés" alkalmas, amit ha jól értelek, éppen tervezel is elvégezni.
Nagyobb tápfeszhez, illik nagyobb teljesítménynek tartoznia, legalábbis amíg egyéb korlátozó tényezők bele nem szólnak a dologba.
(#) atox válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Meg mértem egy tda7294es erősitőt +-32V ról.. hangszóró kimenetén max 20V jelenik meg..
Tda7293-as esetében +-40V on is 20V van a hangszórón mikor tozítani kezd.. Most rárakok egy nagyobb hangszórót, de itt valami nem jó sztem!
(#) atox válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
550W RMS teljesítményű hangszrórval is ugyan ott kezd torzítani.. Nem értem mi van, ugyan annyit bír leadni a 74es és a 2db 73as.
(#) Alkotó válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Nem értem a mérésedet, hol kerül itt bármiféle hangszóró a képbe?
A mérési összeállításhoz, a végfokozat kimenetére kell csatlakoztatni egy megfelelő ellenállású és terhelhetőségű műterhelést, és ezzel párhuzamosan egy oszcilloszkópot és egy nagyobb frekvencián is megbízhatóan működő váltakozó-feszültség mérőt. A bemenetre pedig egy függvénygenerátort, amit szokás 1kHz-es szinusz jelalakra állítani.
Ezután a bemeneti jel amplitúdóját addig kell növelni, míg a kimeneti jelalak csúcsai éppen elkezdenek torzulni. Itt leolvasod a feszültséget, és az ismert terhelés értékéből számítható a teljesítmény.
A CLIP led akkor van jól beállítva, ha a jelzése közel egybe esik a szkópon látható torzítási küszöbbel.
Ettől függetlenül, azonos kimeneti feszültség is jelenthet nagyobb teljesítményt, ha azt kisebb ellenállású terhelésen méred.
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
A párhuzamos TDA7293 a TDA7294-hez képest annyiban különbözik, hogy pár volttal csökken a maradékfeszültség és kétszeres áramon határol. Ott tűnik fel a teljesítménykülönbség ahol a hangszóró impedanciája alacsony.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
egyszóval 4 ohmon ne várjak nagy teljesítmény növekedést a párhuzamos kapcsolással???
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Komolyan mondom itt valami nagyon nem oké...nem birok 4A-től többet kivenni 50hz-en..
slave ic clip ledjét ha bekötöm kell üzemelnie???
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Úgy tudom működnie kell, eddig csak a master-en használtam. Tanulságos lehet.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Mert csak a master ic-n megy... olyan érzésem van mintha nem menne csak 1 ic! Slave mintha nem menne.. nem jön ki több teljesítmény mint a 74es ből.. Neked az új adatlap kapcsolása szerint van kész párhuzamos kapcsolásod amit használsz?..
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Így van megépítve.
A slave 9 láb 3,5V felett megkapja a feszültséget, nincs véletlen készenlétben?
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Össze van kötve a master 9esével nem kéne bajnak lennie... mind 2 ic melegszik szépen ugyan úgy...
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Mind a tíz lábpárt (6-15) összemérted? Amin ón van az még nem biztos, hogy vezet. A kimenet (14) a legkritikusabb. Ezt az összekötést át is vághatod, és belehallgathatsz a slave kimenetébe, van-e ott valami jelecske.
(#) atox válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Minden vezet! 14es átvágásán én is gondolkodtam.. biztos el lehet vágni? Amúgy teljesen tanácstalan vagyok már.. ami van 4ohm terhelés +-40V mekkora teljesítményt lehet itt kivenni akkor???
(#) reloop válasza atox hozzászólására (») Szept 20, 2012 /
 
Az átvágásra tegyél pár száz ohm-ot, hogy ne maradjon teljesen szabadon. Óvatosságból használd az áramkorlátozót is az első indításnál.
Az elmondottakból azt szűrtem le, hogy 4 ohm-ra nem jön ki több feszültség 20V-nál, Tehát 7A-től nem tud nagyobb csúcsáramot +/-40V-on sem. Ebből én is arra következtetek, hogy a slave nem dolgozik.
Szerk.: forrasztási oldalról van már fotó?
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2012
Következő: »»   35 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem