Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   831 / 1385
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Okt 2, 2012 /
 
Természetesen nyáktervezőben készített rajzoknál nem kell , de egy valahonnan jött rajz , kép , vagy bármi olyan ami nem maga a forrás ,az bizony nem megfelelő minőséget ad.
10000 Dpi azért kell , mert a nyomtató , most mindegy , hogy utána 600 , vagy 2400 Dpi vel lesz nyomtatva nagy különbséget nem fogsz észre venni , mert magasabb a felbontás.
Szóval ezért kell , mert a inch-enként előforduló képpontok száma jóval több lesz.Igy az egybefüggő területekről nem fogja az anyagot kispórolni a nyomtató , mert arra van kényszerítve a 10000 Dpi miatt , hogy a fedettség és a minőség tökéletes legyen.
A Köbzoli rajza pont egy olyan kapott rajz volt hiába PDF be volt , hogy nagyon minőség alatti volt .Aki rajzolta sem tökéletes munkát végzet ,ugyanis a vonalak nagyon görbék voltak néhol a forr szemek , és az ic forr pontjai nem egyformák voltak .Különösen , hogy valamilyen formában lett lementve kép vagy hasonló , de mentés során sem lett volna szabad ennyire eltérő minőségnek lennie.
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Okt 2, 2012 /
 
Hi,
Ami nem megfelelő minőség azt át lehet / kell rajzolni ha szükség van rá.
Kiváncsiságból letöltöttem a belinkelt nyákrajz.pdf -fájlt.
Nyugtass meg, hogy csak nálam látszik a pdf tartalma ilyennek mint a képen.

rajz.jpg
    
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Okt 2, 2012 /
 
Mire gondolsz a fehér vonalkákra ? Az nyomtatáskor nem nem lesz benne próbáld ki.De ha meg nem arra gondolsz , akkor mire ?
De nézd csak nálam egy mezei PNG is ilyen.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2012

mezei.png
    
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Okt 2, 2012 /
 
Hi,
Igen a szakadozott területekre gondoltam
Nekem nyomtatni sem engedi valami miatt, még virtuális nyomtatón sem.
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Okt 2, 2012 1 /
 
Ki lehet nyomtatni korábban tettem fel képet arról is , ha valami mégsem jó , akkor nálad a hiba.Én Adobe Reader ből nyomtattam .És úgy lett csinálva , hogy Adobe 1.5 verziótól már kezeli mindegyik.
(#) emmzolee válasza niedziela hozzászólására (») Okt 3, 2012 / 3
 
Nálam is gagyi!

Azt írja eyess, hogy nyomtatáskor nem lesz rajta. Miért is nem? Ja mert már megint ott tartunk, hogy a nyomtató nem 10000DPI-s és ezért elkeni vagy elnagyolja. Ha az lenne látszódna. Úgy ahogy a képen is.

Ettől két gondolatom van.
Az egyik: Ha ez a "csíkosodás nem látszik a nyomtatáskor", akkor a többi apró hiba sem. Tehát ez az egész kínlódás tök fölösleges volt.
A másik: eyess *+%X#&~
(#) eyess válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 3, 2012 2 /
 
Kinyomtattad , mert szerintem tuti nem, mert akkor nem írtad volna ezt , ha nálad is gagyi , akkor erre csak annyit tudnék írni , hogy csinálj jobbat , hogy én is gagyizhassam a tiédet.Ebből a rajzból csak örülni lehet , hogy ilyenre meglehetett csinálni .Ha tudnád , hogy mennyi meló volt vele nem írnál ilyet , de nem tudod , mert szerintem sosem csináltál ilyet még , de ha még is , akkor szívesen látnám a te verziódat.

A másik: emmzolee *+%X#&~ ez az ami tök felesleges , és értelmetlen .
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Hi !
Na... másik gépen sikerült kinyomtatni, igaz csak virtuális nyomtatóra 600dpi-ben.
Nem annyira szakaszos mint a nézet, de igy látszólag sem ok.
Lehet persze ha 600dpi-nél nagyobb nyomtatóm lenne akkor jobb eredményt kapnék.

kep.jpg
    
(#) csapeter válasza niedziela hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Nem akarok belefolyni a vitába, de már én is kíváncsi voltam. Nálam is csíkosan jelent meg a kép, ezért kinyomtattam, két nyomtatóval is. A HP tintasugaras beállítása: 600x600dpi fénykép minőségű nyomtatás színes be, fekete ki. A Samsung lézer 600 dpi minden sötétre állítva takarékos üzemmód ki. Sajnos közben a lézerből kifogyott a por ezért olyan világos, de gondolom a lényeg látható, a vízszintes csíkok eltűntek, a nyomat nem folyt össze.
Ez egy olyan hozzászólása aki pártatlan a vitában, ezért a véleményemet nem írom le, így részemről a témát lezártnak tekintem.
Köszönöm a figyelmeteket.

teszt02.jpg
    
(#) emmzolee válasza csapeter hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Köszönöm neked is a visszaigazolást.
(#) niedziela hozzászólása Okt 3, 2012 /
 
Hi,

Megint csak kíváncsiságból... lemértem 35 perc volt A-Z-ig átrajzolni a drillcooper5.pdf -t
Jó, nem jó, nézze át aki kezdeni akar vele valamit.....

rework.pdf
    
(#) emmzolee válasza niedziela hozzászólására (») Okt 3, 2012 /
 
Nekem SprintLayout-nak tűnik. Jó ez. Úgy is a nyomtató a szűk keresztmetszet.
(#) david550 hozzászólása Okt 6, 2012 /
 
Sziasztok, kerestem a téma keresőjében is, de nem találtam infót egy kérdésemre.
Az lenne a kérdés, hogy ha filctollal akarok rajzolni a panelre, akkor milyen filcet keressek a boltokban? Lakkfilc jó lesz, vagy elég az alkoholos is?

És még annyit, hogy a H2O2-sósav maratásnál a két folyadékot 10:1-hez arányban kell összekeverni, ezt tudom. De melyik a 10 rész, és melyik az 1 rész? Mert gondolom, hogy nem mindegy.
(#) atiotezer válasza david550 hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
A legjobb lenne a lakk filc, de az edding márkájú filcek is kiválóan használhatóak.

Először szerintem rajzolj egy kis nyákra és azt marasd ki, és akkor kiderül bírja -e a maratást.

A maratáshoz 10rész sósav, 1 rész hidrogén-peroxid.
(#) niedziela válasza atiotezer hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Hi,
Vizet nem tesztek hozzá ?
Akinek van kedve próbálja ki
100ml víz, ( ~40°C )
40ml sósav,
30ml hidrogén.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2012
(#) atiotezer válasza niedziela hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Én is szoktam hozzá vizet rakni, de én most csak a kérdésre válaszoltam.
(#) pluto válasza niedziela hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Ez azért durva! Sósav :Hidrogénperoxid 7:3 arányban illik. Plusz víz "kéziféknek".
(#) david550 válasza atiotezer hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Kösz.
(#) niedziela válasza pluto hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Idézet:
„...arányban illik.”

Miért ? Röviden magyarázd el a lényegét
(#) pluto válasza niedziela hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Gyári érték, a KontactChemie oldaláról. Nekik elhiszem. Gondolom ők kiszámolták az arányokat. A hidrogén-peroxid "oxidálja" a rezet, a sósav pedig leoldja és az oldatba megy. Ha jól emlékszem 35%-s sósavra és 37%-s hidrogén-peroxidra vonatkozik az arány, de ebben azért nem vagyok biztos. Mindenesetre kitűnően működik. Ha már kezd gyengülni az oldat, egyszerűen csak egy kupaknyi hidrogén-peroxidot öntünk hozzá, az oldat ütés szerűen kitisztul és újra dolgozik. Egyébként ezt az aránypárt már máshol is olvastam, például német fórumos oldalakon. Tehát vélhetőleg helyes.
(#) _vl_ válasza pluto hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Azért ne vezessük meg már szegény embereket azzal, hogy azt hisszük, mindenkinek pont ugyanolyan töménységű sósavja és hidrogén-peroxidja van.
A 30%-os sósavoldatban pl. pont egy 3x annyi sósav van, mint a 10%-osban.

Szóval "általánosságban" leírni, hogy milyen arányban kevergessük össze őket elég erőteljesen tudománytalan dolog. Ha valakinek van "tuti" receptje, legyen szíves melléírni a töménységeket.
(#) niedziela válasza pluto hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Hi,
Végül is ahány ház annyi szokás, én spec nem szeretem, ha beteszem a panelt, és füstfelhő közepette 10mp alatt lemarja.
Én egyrészt ahogy írtad akár nevezhető "féknek" is, Nálam ez vegyszer spórolás, és szeretem, ha a marás irányítható folyamat, ami ennél az aránynál 2-3 percet vesz igénybe.
Töménységek ahogy azt írtad.
Szóval ennyi, ha illik ha nem Másik dolog, szerintem nincs 10 ember aki ugyanazt az arányt használná egyformán, mégis lemarja a rezet ahol kell.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2012
(#) pluto válasza _vl_ hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Nézd, csak a KontactChemie-s leírást írtam ide. Ez nem "szentírás". Nyák maratásnál elég tág határok között lehet mozogni. Én a 30%-s technikai sósavat és az azúrban kapható szintén 30%-s technikai hidrogén-peroxidot használom a fent említett 3:7 arányban és természetesen viz, hogy a maratás úgy 5-6 percig tartson. A víz mennyiséget meg valóban állítsa be mindenki úgy, ahogy kényelmes. A fent említett leírásban olyan vízmennyiség volt megadva, hogy szoba hőmérsékleten majdnem félóra volt egy nyák. Gondolom biztonsági meggondolásokból. (Vélhetőleg nem akartak egy kártérítési pert a nyakukba kapni). Ezért addig csökkentettem, amíg a számomra kényelmes 5-6 percet el nem értem.
(#) Szpisti hozzászólása Okt 6, 2012 /
 
Üdv!
Picit visszaolvastam a témakörben, de túl messzire nem jutottam.
Érdekelne hogy a 30% töménységű hidrogén peroxidot hol lehet vajon beszerezni?
Eddig vaskloridoztam, de néha jó lenne kicsit sietősebbre venni a dolgot, és ahogy olvasom ezt a keveréket könnyebb regenerálni is.
Nemrég voltam itt Szombathelyen a fodrászkellék szaküzletben, és csak 10 meg 15 % töménységűt tudtak volna adni, de az is valami géles trutyival van elegyítve. Utóbbi adalék miatt ezzel együtt gondolom nem alkalmas a sósavval keverve.
Megköszönöm ha valaki megosztaná a tapasztalatait ezügyben.
(#) emmzolee válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Annak idején kísérleteztek itt a tecskós sósavval. Működött. Én ugyan nem próbáltam, csak ezt írták.
(#) Zoli_bácsi válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Legfőképpen vegyi szaküzletben kapható. Így van, a zselés adalékkal ellátott trutyi alkalmatlan.

Én már mostanában nem méricskélek, Már a kezemben van az arány. No meg annyira nem veszedelmes az az arány. Egy kis vízzel korrigálható minden. Sőt kell is a víz, mivel azzal sokkal-sokkal kevésbé lesz büdös. 20%-os háztartási sósav, 30%-os H2O2, kevés víz.
(#) Szpisti válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Ezek szerint maradok a vaskloridnál, mert ahogy nézem a H2O2 megvásárlásához "veszélyes anyag kezelési engedély" szükséges az ÁNTSZ-től.
(#) mekkmesterke válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Amikor én vettem a fordrászkellékesnél én azt mondtam hogy a barátnőmnek kell aki fodrász meg rizsáltam mellé valamit és ideadták. Én személy szerint inkább vaskloridos vagyok, igaz hogy lassabb, de nincs az az erős szaga meg jobban is bízok benne. Az viszont biztos hogy sokkal gyorsabb ez a hidrogénperoxidos módszer mint a vasklorid, de én türelmes vagyok
(#) pluto válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Biztos, hogy nem kell hozzá! Legalább is a 30%-ig biztos nem. Bemész a vegyszerboltba és megveszed.
(#) Zoli_bácsi válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 7, 2012 /
 
Nem kell hozzá vegyszer engedély 30%-ig biztos hogy nem, ahogy pluto is írja. Én a legutóbb 5 litert vettem. itt a lakóhelyemen. De boltban is van literes kiszerelésben. Mondjuk háztartási-vegyiárú boltban. Az is 30%-os.
Következő: »»   831 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem