Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   683 / 1272
(#) kadarist válasza tonio hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Nem megtévesztő, mert valóban egy katódsugárcsőről van szó. Egy képcső az optikájával. Szervizleírás
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2012
(#) roland9 hozzászólása Okt 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Nekem vagy egy régi Orion Nárcisz tv. Olyan problémával küszköd, hogy ha jön egy sötétebb jelenet a filmben akkor elmegy a hang, mintha lenémítanák.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne orvosolni ezt a problémát?

Roland
(#) zenebolond válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Szia kadarist!

A kondin mérek feszültséget, még próba gyanánt ki is cseréltem.
Hogy hozzá tudjak nyúlni ki is kell sütni.
A FET egyik lábára elmegy a fesz. de a másik két lábán semmi nem jelenik meg (már nem emlékszem melyik lábára megy el).
(#) kadarist válasza zenebolond hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Cseréld ki az IC-t is, meg méregesd át még egyszer az ellenállásokat. Ha zárlat van a szekunder oldalon, akkor sem indul be a tápegység, de gondolom, hogy ezen az ellenőrzésen már túl vagy.
(#) kérdező hozzászólása Okt 19, 2012 /
 
Meg szeretnék javítani egy Orion T2015-MTX típusú tv-t. Az a baja, hogy össze-vissza vannak a szinek ( zöld emberek, kék fű), olyan mintha PTC hiba lenne. Egy nem eredeti, köralakú jó bele?
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Igen, jó szokott lenni.
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
Köszi, holnap beteszem.
(#) csaby hozzászólása Okt 20, 2012 /
 
Hellósztok! Szükségem lenne egy kis segítségre lenne egy Daewoo k20v1n tv ami nem akar bekapcsolni. A fő kapcsoló benyomásakor 1 másodpercig berreg és a stand-by led piros meg zölden villog a berregés alatt majd abba hagyja és mikor megpróbálom bekapcsolni nem történik semmi.Mi lehet a baja? A segítséget előre is köszönöm.
Üdv
(#) elektros90 hozzászólása Okt 20, 2012 /
 
Sziasztok. Nekem is egy régi Daewoo DCS-2011VR tipusú TV vel van probléma.
Ha bekapcsolom demagnetizál.A displayen megjelenik az 1es, de világit a 0is (8as alsó fele).
+/- gombokra reagál, számok változnak, de se kép se hang, mint kikapcsoltan.
Szerintetek mivel lehet gond?
(#) baloghzsolt81 válasza tonio hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
sajnos nem ez a száma hanem a száma (ka 2131 és alatta pedig 208) áll
helyettesíthető e valami másikkal?
segítséged előre is köszi!!!!!!!!!
(#) tonio válasza baloghzsolt81 hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Szia!
AN 5512 a helyettesítő típus, habár az drágább pár száz forinttal.
(#) otto8509 válasza skarlik hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Üdv. Ez egy nagyon nagyon régi téma. Érdekelne hogy van e még 82 es képcső? Mivel sajnos ujra szükségem lenne rá.
(#) baloghzsolt81 válasza tonio hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
köszönöm a segítséged akkor kicserélem
(#) kérdező hozzászólása Okt 21, 2012 /
 
Kicseréltem a PTK-t az említett Orion tv-ben, de nem változott semmit. Jövő héten veszek bele újat, (egy próbát megér) de úgy néz ki, hogy nem ez a baja. A régi nem nem is szakadt, bár ettől még lehet rossz, de nem biztos. Nem lehet, hogy más baja van? Képcső zárlat, esetleg valamilyen tranzisztor rosszalkodik?
Nem akarok vele sokat foglalkozni, ha nem ilyen egyszerű a hiba, akkor kidobom mert elég gagyi az egész. Csak régi, Orion és Videoton készülékeket tartok meg.
(#) Rendi.ludas24 hozzászólása Okt 21, 2012 /
 
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Van nálam egy JVC 42" tv aminek nincs tápja, de van olyan ami egy 37"-hez való, arra nem is gondolok hogy egy az egyben bele rakjam mert biztos meg halna a táp. Viszont néztem a kapcs. rajzot és arra gondoltam ha a háttér világítás 12v-át egy külső táppal látom, el akkor lehet a 37" táp is elbírná. Vagy ez sem bírná ki? Esetleg még az lcd 24v-át is külső táppal kéne megoldani?

Ki szeretném próbálni hogy jó-e, mert nem tudok róla semmit, felesbe meg nem akarok drága pénzért venni egy tápot bele.

Köszi.
(#) wpdd válasza mindegy hozzászólására (») Okt 21, 2012 / 1
 
Sziasztok köszönöm a segítséget sikerült megcsinálni a tv-t. a nagyfesznél volt a hiba egy soklábú tranzitorra hasonlító valami volt a baj, átnéztem a panel forrasztását és akkor láttam meg az egyik lábon egy hajszálrepedés és a forrasztás után elindult a tv szoval nagyon köszönöm a segitségeket
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Bekapcsoláskor zizzen a lemágnesező tekercs?
(#) kadarist válasza wpdd hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Ezek szerint mégis volt egy apró repedés
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Az új PTK-val egyszer zizzent, de többször nem. A kép nem lett jobb.
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Ahhoz, hogy újra zizzenjen, ki kell hogy hűljön a PTK. Csináld meg többször ezt a bekapcsolást, 10 perces szünetekkel.
(#) stoky hozzászólása Okt 21, 2012 /
 
Üdv!
Samsung CK-20S20BT tv-n szabálytalan időközönként elmegy a kép rövid időre mintha csatornát válltanék kb 1mp-re. Ezt megteszi 3-4 szer azután 20mp-re jó a kép. A hang hibátlanul megvan folyamatosan.
Mindez a képkihagyás nincs ha kihúzom az antennát.
Kérnék segítséget vagy váleményt!
stoky
(#) mindegy válasza wpdd hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Szuper
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Már egy órája hogy kikapcsoltam, ki is húztam, nem zizzen újra. Megnéztem az új PTK-t és össze van törve a belseje. Mindkét ptk rossz. Jövő héten veszek bele, és majd meglátom az eredményt.
(#) samil hozzászólása Okt 21, 2012 /
 
Sziasztok.Került hozzám egy Philips 29pt8508/12 típusú Tv.Bekapcsoláskor kék képernyő jön be,van hogy sistergő kép nem tudom hogy mi megfelelő szak szó rá. Antenna rácsatlakozása után Televíziót lehet rajt nézni AV csatornákon is jól működik. Ennél a típusnál normális vagy kezd tönkre menni.
(#) kadarist válasza samil hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Szia!
Menüben kapcsold ki a kék képernyőt (blue screen) és így csak hangyaháborút látsz antenna nélkül.
(#) zenebolond válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Szia Kadarist
Az egész panelrész már átméregettem azokat jónak találtam. Az IC -re mertem gondolni, mert úgy látom az a készenléti állapottal lehet kapcsolatos. Ha nem így van akkor tévedtem.
Köszi előre is a segítséget.
Miskanaruska
(#) torok72 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Szia Had kérdezzem már meg hogy egy ellenállás mitől melegszik fel annyira hogy nem tudod megfogni
(#) kadarist válasza torok72 hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Szia!
A rajta átfolyó túl nagy áram melegíti fel ennyire.
(#) Dodi_ hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
Sziasztok. Még mielőtt le lenék tiltva, utánajártam mindenhol, de nem találtam rá választ!
Szóval adott egy CTV 1225M tv. Minden frankó, csak éppen nem működik A baj csak annyi, hogy lefényképeztem én a mobilommal, csak nem tudom feltölteni a képet! Az a lényeg, hogy ha bekapcsolom (főkapcsolóval), hármat kattan és semmi tovább. Nincs nagy műszerezettségem, de azért rájöttem, mikor kiporoltam, hogy az R508 poziciószámú ellenállás egy kicsit elégett, de annyira, hogy még a színjelölést sem lehet róla leolvasni. Nekem van egy kapcsolási rajzom amit le tudtam tölteni, de az a CTC 1228MX-ről szól és ott ez a pozíció egy kis teljesítményű 4,8 Mohm ellenállásról szól, ami a puffert süti ki, ha kikapcsolják a készüléket. Ez egy szürke (ami megmaradt belőle) gondolom olyan 2 W körüli ellenállás lehet és ahogy kikövetkeztettem (a 1228 ból) 4,7 kohm.
Ja és ez mind a tápegység körében van, az elkó 220mF/ 400 V kicserélve, diódák kimérve, a kondin 320 volt/van.
Egyszóval ez az ellenállás érték kellene nekem semmi több!!
Köszi!
(#) szarka.p hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
Helló mindenkinek.
került hozzám egy TV ami rossz, és szeretném megcsinálni.
A tipusa Tevion MD7110 VTS-a a panelen az van, hogy schneider4303012 4617.8 és nem találok rajzot. Az a baja, hogy asorvég tranzisztor zárlatos lett és a táp nem indult.
A tranzisztor nélkül a táp elindul de a TV nem csinál semmit.
Kéne neki csinálni valamit?
Készenlét vagy valami.
Következő: »»   683 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem