Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   685 / 1271
(#) kadarist válasza szarka.p hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
A bázisáról kövesd vissza a forrása irányába a sormeghajtó négyszögfeszültség útját.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2012
(#) blasz hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Sziasztok van egy Samsung 72cm tv-m,ami bizonyos hőfok alatt nem kapcsol be,vagyis bekapcsol de abban a pillanatban kikapcsol,és ismétli magát,és egy kék csik van csak középen.Ez kb 15fok környékén szokta,felette csak havonta egyszer és csak elsőre, hűvösben pedig mindenkor.Felengedett valamelyik forrasztás?Köszi
(#) kadarist válasza blasz hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Szia!
Már megint elkóhiba a tápban. De persze a forrasztáshibát sem lehet kizárni. Vagy ha nem, akkor valami processzorgond van a háttérben.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2012
(#) szarka.p válasza kadarist hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget de nem megy ez nekem.
Szerintem hanyagolom.
(#) roland9 hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Nekem vagy egy régi Orion Nárcisz tv. Olyan problémával küszköd, hogy ha jön egy sötétebb jelenet a filmben akkor elmegy a hang, mintha lenémítanák.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne orvosolni ezt a problémát?

Roland
(#) tibike250 hozzászólása Okt 24, 2012 /
 
Sziasztok van egy sony trinitron tévém, négyet villan a készenlét utána semmi, hobby szinten szoktam szerelgetni általában sikerrel, a tápban nem találtam hibát, az indító tranzisztor zárlatos volt azt kicseréltem, és ugyan azt csinálja! köszi a segítséget!
(#) nyunyika0 hozzászólása Okt 25, 2012 /
 
sziasztok! lenne egy kérdésem, van egy 37cm-es gaba tévém és a probléma az lenne, hogy hiába kötöm rá a kábelt a csatorna nem jön be, de a tévé viszont működik. több helyen kipróbáltuk, nem kábel hiba. mi lehet a probléma?
(#) nyunyika0 hozzászólása Okt 25, 2012 /
 
sziasztok! lenne egy kérdésem, van egy 37cm-es gaba tévém és a probléma az lenne, hogy hiába kötöm rá a kábelt a csatorna nem jön be, de a tévé viszont működik. több helyen kipróbáltuk, nem kábel hiba. mi lehet a probléma?
(#) McDeath hozzászólása Okt 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Panascanic (valószínű kínaiak által koppintott TV), ami egy vízszintes vonalon kívül mást nem csinál. Valószínű függőleges eltérítő IC megdöglött. Kérdésem csak annyi, hogy valóban csak ilyen egyszerű lenne e a hiba?
(#) kadarist válasza McDeath hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Szia!
Talán még egyszerűbb a hiba! Lehet, hogy nem kap tápfeszültséget ez a végfokozat és ezért van csík.
(#) McDeath válasza kadarist hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Szia!
Nos, most néztem bele elsőnek és szomorú megállapítás teszek, mert, hogy valószínű kukaszökevény a tv, mert a képcső panel egy része el van égve. Igaz mintha próbálták volna javítani, de nem valami túl jól. Lehetséges hogy a képcső panelen lévő 3lábú zászlós IC-k hullottak el? Típusuk: BF869.
(#) mindegy válasza nyunyika0 hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Tuner
(#) kadarist válasza McDeath hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
A három lábú tokok nem IC-k, hanem tranzisztorok és az még nem baj, ha a nyák meg van barnulva a tranzisztorok meg ellenállások körül.
(#) zoltansz hozzászólása Okt 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy Waltham ts4351 típusu TV-t. Az a probléma vele, hogy ha bekapcsolom stand by-ból, akkor 1 másodperc múlva visszakapcsol stand by-ba. Azt szeretném kérdezni, hogy hol keressem a hibát? Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) McDeath válasza kadarist hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
A probléma az az, hogy itt nem kicsi barnulásról van szó, hanem konkrétan elégett a nyák. Az ellenállások át lettek forrasztva, de majd átforrasztgatom én is, biztos ami biztos... no meg egy függőleges eltérítő IC-t is cserélek benne. Szerintem az a baja.
(#) McDeath válasza zoltansz hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Szia!
Hány éves a készülék?
Ha a kondikat átnézted és nem találsz rajtuk semmilyen meghibásodásra utaló jelet,attól függetlenül lehetnek kiszáradva. Ha sokadik indításra elindul akkor érdemes lenne átkondizni az egészet. Nagyobb elkók mindenféle képpen cserélendők (nagyobb alatt azt értem, hogy testesebbek). Ha megjavul mázlid van. Esetleg kerámia kondikon nézz szét. Egyszer egy kerámia kondi volt a ludas nálam.
Üdv McDeath
(#) zoltansz válasza McDeath hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm a gyors választ. A készülék 21 éves, és eddig csak kétszer volt javítva. A hétvégén átkondizom.
Mégegyszer köszi.
(#) McDeath válasza zoltansz hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Nincs mit
(#) kadarist válasza zoltansz hozzászólására (») Okt 25, 2012 /
 
Meg persze a forrasztásokat is alaposan nézd át!
(#) kérdező hozzászólása Okt 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy 61LK 1B képcsövem. Be kellene grafitozni, de a grafitspré elég drága ezért arra gondoltam, hogy alufóliát ragasztok rá. Okozhat valamilyen rendellenes működést a grafit helyetti fólia? Nátron vízüveg oldattal ragasztanám rá.
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Jó lenne, ha közvetlenül érintkezne a fólia az üveggel, mert a töltéseket csak így tudná jó hatásfokkal összeszedni.
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Mivel érdemes ráragasztani a fóliát? Lehet hogy hülye kérdés, de ha jól tudom akkor a zsebtelepben levő barna kőpor vezet, ezt lehetne föloldani nitrohigító és valamilyen lakk keverékében, majd rákenni a képcsőre.
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
A mangán-oxid az szigetelő, pláne, ha lakkban van elegyítve.
(#) kérdező válasza kadarist hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Akkor marad a fólia, majd valahogy ráragasztom, rásimítom. Miért van szükség a töltések levezetésére?
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Mert előbb-utóbb olyan sok gyűlik össze, hogy valamerre ki fog sülni. A csattogást és a sztatikus sokkhatást senki meg semmi sem szereti.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2012
(#) kisgeri válasza kérdező hozzászólására (») Okt 26, 2012 /
 
Nem tudom hol laksz, de ha kell, ingyen a tiéd egy ilyen cső, jó grafittal. Írj privátban, ha érdekel.
(#) pompom61 hozzászólása Okt 27, 2012 /
 
Sziasztok! Van nekem egy 72 cm-es Samsung televízióm. Mostanában összemegy a kép, két fekete csík (5 cm) jelenik meg a két oldalán. Mi lehet a baja? Meg tudom én csinálni?

Samsung.jpg
    
(#) kadarist válasza pompom61 hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Szia!
A forrasztásokat nézd át a sorkimenő körül.
(#) BarnaPili válasza pompom61 hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
A sorvégfokozatban nézd át a forrasztásokat.Ez a sorkimenő trafó környéke.
István
(#) pompom61 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 27, 2012 /
 
Köszi a gyors választ, akkor ezek szerint nincsen nagy baja.
Következő: »»   685 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem