Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK terv ellenőrzése
 
Témaindító: Paso, idő: Okt 4, 2005
Lapozás: OK   88 / 199
(#) peter1995 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Ha jól tudom azok ki lesznek vezetékelve. De rákérdezek.
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Így már elfér ha minden igaz.

to3.lay
    
(#) kokozo válasza peter1995 hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
A Bd239C (bal oldali) még egy picit belelóg kb 1 milire.
(#) peter1995 válasza kokozo hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Szélesebbre vannak véve a lábtávolságok a megrendelő kérésére. Odamértem egy TO220as tokozásos tranyót ás elfér.
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Szia! Valamennyire rendbe szedtem a TO-3-akat. Hol lesz a hűtés széle? Rajzoltam egy piros vonalat, de mint látod bele ér a BD-k lábába.

Rendezget.lay
    
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Vagyis a végtranyókat rakjam "magasabbra"?
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Igen, a vezető sávot, csak hozzá kell húzni. Ha netán ez egy +/-70V-os változathoz készülne, akkor a nagy-áramú sávokat vedd dupla szélesre.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Értem. Köszönöm a segítséget. Maga az egyes részek megfelelő végtranyó lábhoz való kötése akkor rendben van? Sokszor átnéztem de hát ember vagyok én is
(#) reloop válasza peter1995 hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Megpróbáltam alkatrészeket rakni bele, hogy áttekinthető legyen, de úgy látom ez egy mérethelytelen kép másolásával készült. Jó-jó, de nem az igazi.
(#) peter1995 válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Igen direkt úgy kérték hogy hagyjam nagyobbra mert az előzőt méretarányosra csináltam magát a nyákot és állítólag nagyon szűkös volt. Így erre egy kicsit ráhagytam. A kisebb tranyókat is nagyobb láb távolsággal rajzoltam be.
(#) peter1995 hozzászólása Nov 15, 2012 /
 
Sziasztok. Ehhez a kapcsoláshoz jól készítettem el a nyákot?
BT151 tirisztorhoz készítettem.
A nyákban azzal a kondi pakkal ne foglalkozzatok, csak próbálkoztam....
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2012
(#) _JANI_ válasza peter1995 hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Jól kötötted be a tirisztort. A kapcsolás is jó szerintem. Bár a nyállapon az R1- ellenállástól távolabb is tehetnéd a diódahidat. Van elég hely...
(#) peter1995 válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 15, 2012 /
 
Közben találtam itt az oldalon egy cikket amiben benne van a nyákrajz.
(#) djkoko hozzászólása Nov 16, 2012 /
 
Kedves Uraim!

A mellékelt képen látható kapcsoláshoz kérnék segítséget. A rajz szerint elkészítettem a nyákot, minden alkatrész oké, de néma csönd, 0 életjel. A rajzon a standby kapcsolónál van egy 10k ellenállás, és egy kondi valószínűleg. Kérdés: Ki mi hiányzik a rajzról, hogy éljen a kicsike?
Köszönöm!
(#) exorcist válasza djkoko hozzászólására (») Nov 16, 2012 / 1
 
Hello!
Az nem egy kondi, hanem egy 5V-os elem Azért nem szól, mert lebeg a standby bemenet, adj neki 5V-ot, és remélhetőleg megszólal
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2012
(#) djkoko válasza exorcist hozzászólására (») Nov 16, 2012 /
 
Köszönöm! Ez gyors segítség volt.
(#) peter1995 hozzászólása Nov 19, 2012 /
 
sziasztok. Kéne egy kis ellenőrzés..
Ez a rajz A jobb oldalon fehér alapon levő rész nem kell az csak ott van. A szürkés háttérrel és az abba bele szerkesztett rész kell.
És ezt hoztam belőle össze
Csatolom a lay-t is

Tudom hogy a sorkapcsok nem férnének el, de nekemcsak a forrpontok miatt kellenek a rajzban. Nem lesznek oda csokik beépítve.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2012

strob.lay
    
(#) lionsec hozzászólása Nov 22, 2012 /
 
egy kis segítséget szeretnék kérni a nálam gyakorlottabb szakemberektől olyan ügyben ,hogy rajzoltam egy áramköri lemezt amit csak 2 oldalasban tudtam megtervezni az SMD alkatrészek és a kis méret miatt de nem tudom ,hogy 2 oldalas nyák esetén hogyan tudom a teliföldet kialakítani.Egy oldalasnál nincs gond de 2 oldalasnál nem jöttem rá.Csatolom a brd és az sch rajzokat.
Előre is köszi.
(#) eyess válasza lionsec hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Mivel hamarabb láttam amit írtál mint , hogy ide tettek téged , így még elég hamar tudok neked válaszolni.Felettem a két oldal képét. Persze a távolságok padek stb neked kell majd beállítani amilyenre akarod.
A lényeg az , hogy külön külön kell megcsinálni a rétegeket, amelyiket éppen csinálod a másikat ki kell addig kapcsolni , és fordítva is.Persze menteni lehet mindkét réteg bekapcsolásával is , de viszont nyák készítésnél megint csak külön kell majd színenként , és rétegenként feldolgoznod.Akkor a képek , de csak ala natur a továbbiakat majd ahogy akarod.
(#) lionsec válasza eyess hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Köszi szépen!
Tehát mindkét oldalt úgy tudom megcsinálni hogy az egyik réteget ki kell kapcsolnom addig. Teli földet célszerű kialakítani vagy csak töltsem ki a fóliák közti helyet és kész is. Esetleg abban tudnék tanácsot kérni hogy kivel tudom legyártatni ezt a nyákot?Mert én hobbi szinten űzöm ezt az ipart és egyoldalassal szépen boldogulok de a 2 oldalas plusz furat galvános nyákot gondolom nem egyszerű készíteni.
Köszi addig is.
(#) sastas01 válasza lionsec hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Ha furatgalván is kell akkor szerintem gulasoft -ot keresd meg itt a fórumon.
(#) eyess válasza lionsec hozzászólására (») Nov 22, 2012 /
 
Azt neked kell tudnod , hogy ,mit akarsz , és hogyan.Igen külön külön kell rétegenkénti kikapcsolással. Az , hogy most teli föld legyen , vagy milyen is , azt szintén neked kell eldönteni , ha engem kérdeznél nekem teljesen mindegy.Akivel le tudnád gyártatni , mert neked nem egy egyszerű kivitel kell .Arra azt tudnám tanácsolni , hogy erre szakosodott céget keress fel , vagy a neten , vagy ahol laksz stb stb stb .És majd ők biztos megmondják , hogyan tovább.
(#) kokozo válasza lionsec hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Szia! Meg lehet 1 oldalasba is csinálni egyetlen 1 smd átkötéssel azaz 0 értékű ellenállás beiktatásával, legalább is nekem sikeredett megcsinálni, de lehet hogy nem is jó az egész...

lionsec.JPG
    
(#) lionsec válasza kokozo hozzászólására (») Nov 23, 2012 /
 
Nagyon szuper lett ahogy megcsináltad köszi szépen! Eagle brd ben nem tudnád átküldeni? Nem tudnál segíteni benne hogy milyen irányelvek alapján tervezted meg?Én még kezdő vagyok a nyák tervezésben és minden segítséget szívesen veszek és tanácsot!Ezt a nyákot már én is megtudom csinálni!!!
Még egyszer köszi.
(#) jiko16 hozzászólása Nov 24, 2012 /
 
Hello! Szeretnék építeni egy lm1036 és ne5532- vel szerelt hangerő hangszínszabályzót. A csatolt képek alapján szeretnék dolgozni. A nyák tervet megrajzoltam SprintLayout-tal, hogy a megfelelő méretben tudjam kinyomtatni. Ha valakinek lenne rá 2prece, hogy átnézze követtem-e el hibát, azt megköszönném! (nem legszebb terv, de a fő, hogy működjön!)
(#) reloop válasza jiko16 hozzászólására (») Nov 24, 2012 /
 
Szia! Már a rajznál elakadtam. Az LM1036-nak ~30k bemeneti ellenállása van. Az NE5532-vel ezt megnöveled 50k-ra. Miért?
A feszültségvezérelt bemenetek előtt a 100nF és a 47k fel van cserélve az adatlapi ajánláshoz képest, szerintem helytelenül.
Van LM1036 téma, meglátogattad már?
(#) NaXuS hozzászólása Nov 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Valaki le tudná-e ellenőrizni nekem ezt a rajzot? Átnéztem nagyjából, de biztos ami biztos inkább felteszem ide is.
A kapcsolási rajz az itt található:wpb égető
Remélem azért átlátható.

picwpb.lay
    
(#) proli007 válasza NaXuS hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Hello!
Csak egy tanács. Ha mással szeretnéd ellenőriztetni a nyákot, a "teleföldet" kapcsold ki, mert így sokkal áttekinthetetlenebb a rajzolat..
üdv! proli007
(#) NaXuS válasza proli007 hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Tán egy fokkal átláthatóbb, de úgy terveztem meg, hogy teleföld nélkül is működjön.
Azért is töltöttem fel, mert ez az első úgymond "komolyabb" tervezésem, másrészt meg a PIC programozást szeretném megtanulni, és 1-2 ezer forintos ic-t nem nagyon akarok rögtön kukába dobni.
Meg gyakorlásnak sem volt rossz tervezni.
(#) kokozo válasza NaXuS hozzászólására (») Nov 28, 2012 / 1
 
Szia! A 4066 5-6 lába elvileg össze van kötve de miért kell ehhez az egész ic-t megkerülni amikor egymás mellett vannak? Ha ezt átrajzolod akkor a 8 9 -es lábak feletti átkötés eltűnik. A 13-14 -es lábak feletti átkötést is el lehet tüntetni ha az ic-t egy picit jobbra tolod.
Következő: »»   88 / 199
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem