Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1161 / 2499
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Mellékelem a panel kapcsolási rajzát.
Az 5CN4-re annak a végfoknak a kimenete megy amelyikben üresen van a BR101 csatlakozó.
Ez a rajz a vele rokon P1200-ból származik.
A kereszt kapcsolást erősen benéztem, bocs!

CP-6#.PNG
    
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
A melléklet a kimeneti panel egyezősége esetén hasznodra válik.

Bekötés.PNG
    
(#) Morzsika hozzászólása Nov 4, 2012 /
 
Tisztelt Uraim!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Egy keverő Tape kimenetét szeretném felvenni egy Panasonic GS400 filmfelvevőre, úgy hogy közben képet is rögzítek. A felvevőn csak mikrofon bemenetet találtam a következő adatokkal
-50bB (0dB=1V/Pa 1KHz, a kimenő adatok+22dBu 1kOhm.
Tudna valaki egy egyszerű jelosztó rajzot küldeni adatokkal együtt, amely csak a jelszintet csökkenti az átvitel minőségét nem?
A Kimenet 2 RCA sztereó, a bemenet 3,5 jack sztereó.
Nincs több adat a gépkönyvekben.
Köszönöm ha segít valaki!
(#) reloop válasza Morzsika hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Szia! A -50dB 300-ad részre csillapítást jelent. A Tape kimenet feltételezésem szerint nem nagyobb a 0 dB-es szintnél. 33k és 100 ohm ellenállásból készítenék osztót.
(#) Morzsika válasza reloop hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Köszönöm!
lerajzolnád, hogy melyik sorba melyik keresztbe? melyiket lenne jó esetleg potival helyettesíteni a változtathatóság érdekében!
Kösz.
(#) reloop válasza Morzsika hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Megrajzoltam a csillapítást 100 és végtelen között állíthatóra. Gondolom sztereó kivitel lesz.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2012
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Egy ilyen csatlakozó vezeték meg van, gyári kötegeléssel van hozzá fogatva a többi kábelekhez amik szintén abba az irányba mennek. Az egyik végfok panelről, a BR101-es csatlakozóról megy a 5CN1-es csatlakozóra összekötő vezeték. A másik csatlakozó, ami szemmel láthatóan ki van forrasztva, (XLR-es panel) nincs összeköttetésben a másik végfok panel BR101-es pontjával. A téma kezdetétől fogva ezt hiányolom, erre szeretnék magyarázatot kapni. Amit bejelöltél ellenállást, R56 20Kohm, nem találom. Találtam viszont, amit a mellékelt rajzon megjelöltem, R58-as pozícióval 20Kohm-ost, de ez a panelon nincs rajta. A BR101-es csatlakozónak az egyik tüskéje, a méréseim alapján közvetlen csatlakozik a NE5532-es IC nek az 5-ös lábára. Ez, az én meglátásom szerint a gyári rajzon is jelölve van abban a formában, hogy az ellenállás szimbólum piros vonallal át van húzva, és oda van írva egy nulla.

TA1050-2.jpg
    
(#) Morzsika válasza reloop hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Köszönöm!!
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Vagy, - ezek szerint csak az egyik végfok panelen van szükség erre kapcsolási funkcióra?
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
A P-1200-ban a másik panel BR101-nek megfelelő csatlakozója üresen van hagyva, csak a bal csatorna megy az 5CN1-re.
Az R56 vagy annak megfelelő ellenállást azon a panelen keresd, amelyiken a speakon és a csavaros csatlakozók vannak!
A két erősítő közötti rokonságot mutatja, hogy az NE5532 5-ös láb ott is közvetlenül van (A190 0 ohm-on keresztül) az XLR-es panelre vezetve, miként a P-700-at jelöli. Mellékelem.

BR101.PNG
    
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Nov 4, 2012 /
 
Köszönöm, egyenlőre szünet, holnap meló.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Meg van az R56-os 20KOhm os ellenállás. A képen jól látszik, innen ki van forrasztva valami, szerintem vezeték. De ez hová menne?
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Az ellenállásról az XLR-es panel hiányzó csatlakozójának azon pontjára kell kötni, melyet bridge állásban az 5CN1-re kapcsol. Ez azt jelenti, hogy a műveleti erősítő 5-ös lábán kell landolnia. Sztereó állásban ez a pont a BR101 felől testre kéne kerüljön, hogy ne okozzon a bemeneti panelen áthallást.
Az 5CN4 (a rajzon látható, ez az ami nincs beforrasztva) 2-es lábán is látok forrsztási nyomot. A P-1200 rajz nem jelöl bekötést, és nem is ajánlom mert csak földhurkot okozna.
Ezt kövesd.
Ha nem a megfelelő panel BR101-be csatlakozol, akkor bridge állásban ez a csatorna halkabb lesz, és nem jön létre a híd.
Szerk.: Bármit részletesebben magyarázzak nyugodtan jelezd.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2012
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Nagyon sokszor elolvastam amit most írtál, azért reagálok egy kicsit később. Mint ahogy már az előzőekben írtam, az 5CN1, és az egyik BR101 csatlakozás megvan. Ez úgy tűnik, gyári. Viszont az R56 ellenállásról a a hiányzó csatlakozó helyére menő összekötő kábel hiányzik. Látszik az R56-nál a kiforrasztás nyoma. Amit leírtál logikát, bekötést, értem. A zavaró az, hogy a meglévő csatlakozás épp fordítva mutatja a kapcsolást, mint ahogy Te leírod. Tehát, - bridge állásba viszi földre az R56 ot, stereóba pedig az IC 5-ös lábra. Ezt viszont megint úgy látom, mint ha nem lett volna piszkálva. De ha azt mondod úgy jó ahogy Te írod, akkor a csatlakozóban át cserélem csúszkákat.
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
A mellékelt ábrát egyeztessük le. Nálam rendben lévőnek tűnik.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Igen, - pont így gondoltam én is. Rakok fel két fotót, a csatlakozókról. A csatlakozóknak ugyanaz az oldala látszik, jól látszik hogy nem egyformán vannak benne a vezetékek. Persze, - ettől még lehetne jó, de gyanús hogy ezt megfordították, mert ami a végfok felől van, könnyen ki jönnek belőle a csúszkák.
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Tételezzük fel, hogy a fekete viszi a GND-t. Melyik végén nem stimmel?
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Igen, - ha a fekete viszi a GND-t, akkor, mint ahogy próbáltam is érzékeltetni, a végfok felőli vége nem stimmel, mert a panelon az alsó tű a GND, A felső az IC 5-ös láb. Ez már többször ellenőriztem.
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
A fotó alapján nem látom pontosan. Ha ez a dugó be van dugva akkor felülre esik a fekete, alulra a fehér vezeték?
Ez a panel lehet, hogy valami után-gyártás? Három furatos a NYÁK a BR101 alatt. Ha a másik (zöld) panel lenne a helyén akkor is a fehér vezeték kapná a testet?
Azon gondolkozom, hogy ennek a panelnek a cseréjekor iktathatták ki a híd-kapcsolást, mert belezavarodott aki beszerelte
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
A tavasszal innen indítottam azt a témát, hogy nem egyformán szól a két oldal.Bővebben: Link
Akkor az is kiderült, hogy a két oldal nem teljesen egyforma, főleg színre. Erre gondoltam már én is, hogy a linkben említett témával kínlódhattak vele a komplett panel csere végett, és ezért szüntették meg ezt a funkciót, amit keresünk. Jó a gondolat, ha a másik végfok panelt helyezném erre az oldalra, akkor minden oké. Tehát akkor úgy jönnek össze a dolgok ahogy írtad. Feltűnt, és bocs hogy nem említettem, hogy a BR101-es csatlakozók méregetésénél, mind két oldalt az alsó tű GND, a felső tű az IC 5-ös láb. Leht hogy egyenesbe vagyunk?
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Valami ilyesmi lehet. Visszatérve a csatlakozókra: az aljzatok azonos lábait kell összekötni, 1-1; 2-2, tehát a dugóknak illene egyformán kábelezve lenni. Nincs jelentősége melyik szín a test.
Az R56 és az 5CN4 között, ha jól látom, csak egy darabka vezetékre lesz szükség.
Ellenőrzés kép: az R56 a zöld panel kimenetére csatlakozik?
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Ha másik panelre csatlakozna ez a vezeték, akkor a színeknek megfelelően passzolna a kábel. Az R56-os ellenállás igen, - a zöld panel kimenetére csatlakozik, és a másik panelre csatlakozik az 5CN1.
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
A híd üzemhez csak a zöld panel bemenetére adj jelet. Ha csatornánként 1-1 hangsugárzó lesz rajta, akkor sztereo állásban értelem szerűen csak az egyik fog szólni. Hídba, vagy párhuzamba kapcsolva mindkettő megszólal, de míg párhuzamosnál külön lehet a hangerőt szabályozni, addig hídban csak a bekötött csatorna potija lesz hatásos. Hídban a két hangszórónak azonos hangerővel kéne szólni, ha jelentős eltérés van jelezd.
Amennyiben ezek működnek, kösd le a hangszórókat, és mehet egy darab hídba.
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Tehát.
Az R56-ot iktassam be úgy ahogy egyeztettünk, vagyis a jelek úgy menjenek GND stb. ahogy előzőleg megrajzoltad Bővebben: Link Az 5CN1 ellenkező panelre menjen mint amelyik kimenetére az R56 van.
IGEN/NEM
Kérdezem tovább.
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Igen
(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Kapcsoljam híd üzembe, rakjak mid a két kimenetre hangszórót, de csak a zöld panelre adjak bemenő jelet. Így steró állásban csak az egyik oldal fog szólni .hídba vagy párhuzamba mind kettő. Hídba a két hangszórónak egyformán kell szólni.

Dilema! Hídba rakhatok a két kimenetre hangszórót úgy próbáljam? (óvatosan?)
Ezután, ha minden oké.
Híd kapcsolás. Egy bemenet, szintén a zöld panel, vagy mindegy?
Kimenet a két piros, és lehet döngetni?
Minden hol azt olvasom ,hogy híd kapcsolásnál nem szabad használni a két kimenetet.
(#) reloop válasza mraulajos hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
A speakon és a piros Bridge kimeneti csatlakozókat természetesen nem ajánlott egyszerre bekötni, maradjunk annyiban - nem szabad. Külön-külön bármikor terhelhetők a végfokok.
A leírt próba során kiderül a fekete/fehér szálak helyükre kerültek-e. Ha zavar támad az erőben, akkor a sztereó és a bridge ellentétesen funkcionál Ezért kell a két hangszóró hagyományos rákötése. Ugyan ekkor kell ellenőrizni, a híd két oldala azonos hangerővel szól-e. A kimeneti feszültség mérése lenne az igazi.

(#) mraulajos válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2012 /
 
Hálásan köszönök minden segítséget, a gyakorlati próba után referálok.
Még egyszer köszönöm!
(#) blasz hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
nullBővebben: LinkBővebben: LinkSziasztok,szerintetek melyiket volna megvenni 10.000ft alatti kategóriából a MAXWELL,vagy a VOLTKRAFT termékét?
Feltettem a másik fórumon is a kérdést de csak azt kaptam mindegy,és mivel a két régi multim kivégzett egy halom tranzisztort nem szeretnék megint s...t venni.9205DT-m volt 2 de repültek
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2012
(#) blasz hozzászólása Nov 6, 2012 /
 
Bocsánat ,érdemesebb ,ez kimaradt
Következő: »»   1161 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem