Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR-es alkatrész (tranzisztor) teszter
Lapozás: OK   11 / 83
(#) trabi007 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
Tuti lett , sok sok sikeres tranzisztor tesztelést vele
(#) vicsys válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 8, 2012 /
 
Tettszik! Várom a dobozolt változatot.
(#) eyess válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Jó szolgálatot fog tenni a későbbiek során .
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Helyesen: Forraszt Gump. Igen.
(#) pisti89 hozzászólása Nov 9, 2012 /
 
Én is megépítettem ezt a félvezető tesztert
Viszont van vele egy kis probléma Össze-vissza karaktereket ír ki a kijelzőre
Van esetleg valakinek valami jó ötlete?
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2012

DSC07248.JPG
    
(#) shield válasza pisti89 hozzászólására (») Nov 9, 2012 /
 
Szia!

Az enyém is ezt csinálta. Nekem egy ATMEGA8L-8PU-ba égették a progit. Gondoltam egyet és egy ATMEGA8-16PU-ba égettem be és az óta jól működik. Érdekességként, van akinek az L-es is működik.
Lehet hogy újra kellene égetned. Melyik típust használod?
(#) pisti89 válasza shield hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Hűha
Vaterán vettem az Atmeget programozva, olyantól aki árul tesztert is
És az nem lehet, hogy rosszul van programozva?, vagy ezek csak egyszer programozhatóak?- bocsi, de nem ismerem az atmeg lelki világát
Most nem tudom megmondani melyik típusom van, de ha hazamegyek megnézem
Mennyire nehéz az atmegot felprogramozni?
És milyen programozó kell hozzá, ami megy is, lehetőleg USB-s, mert az asztali pc-t most akarom eladni és a laptopokon már nincs LPT, dokkolók meg méregdrágák
Köszi a segítséget
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2012
(#) eyess válasza pisti89 hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Akárhányszor újra lehet programozni nem gond.És PL az enyém Atmega8 16PU.
Kérdésem az lenne mikor jön ez elő rögtön bekacsolás után , vagy ?
Nem olyan nagy úgy egyébként felprogramozni , de nem árt azért utána járni , mert ki is lehet zárni magad az Atmega lelkivilágából , bár arra is van megoldás.
Nézd át a kacsolási rajzot , a nyákrajzod , a kijelző bekötésit stb .Nem e rossz helyen van valami mással is megesik .Szóval tételezzük fel , hogy akitől vetted az jól programozta fel , és ennek tudatában annak egyből működnie kellene.
(#) shield válasza eyess hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Nálam bekapcsolás után mindjárt ez volt látható és nem változott semmire sem. Lehet hogy egy újra égetés is megoldja a gondot.
(#) shield válasza pisti89 hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Ha gyorsan szeretnél jó AVR programozóhoz jutni és ráadásul tisztességes áron, akkor vedd fel a kapcsolatot "zombee" fórumtársunkkal. Itt is eltudod érni és a vaterán is. Ha esetleg megveszed az égetőt akkor segítek az adapternél, nem fogod kizárni magad a kontrollerből. Oda adom a panel rajzát. Én is most csináltam először, semmi ördöngösség.
Itt találod meg a kütyüt:Bővebben: STK500
(#) mkrisz hozzászólása Nov 10, 2012 /
 
Sziasztok!

Ilyen programozót rendeltem: www.ebay.com/itm/New-USBASP-USBISP-AVR-Programmer-USB-ATMEGA8-ATMEGA128-/170813851774?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item27c54c887e

Valaki programozott mar ilyennel?
(#) rolie válasza mkrisz hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Szia!

Mint írják is, ez Thomas Fischl programozóján alapszik, és is ezt használom (mármint egy saját utánépítést), eddig probléma nélkül. Beégető programnak ezt használom.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2012
(#) eyess válasza shield hozzászólására (») Nov 10, 2012 /
 
Az Usb ISP/ASP programozó valóban jó , és egyszerű nekem is ilyen van , és a képen található égető szoftvert használom hozzá
Nekem úgy tűnik egyébként , hogy az LCD olyan lábára is megy feszültség ahová nem kéne , illetve zárlatra , vagy elkötésre gyanakszok , mert a felprogramozott AVR nem csinál fél karaktereket , és pláne nem produkál olyan karaktereket amilyeneket nem is írtak bele.Ha ...... valamilyen módon sérült az Atmega8 nem a benne lévő programra gondolva itt, hanem magára az ic re , akkor még csinálhat ilyet PL fordított polaritás , vagy kapott valamit valamelyik lába amit nem kellett volna sorolhatnám .De ez esetben sajnos kuka az ic.
Ha az ic ét kiveszed a helyéről , és akkor is megjelennek ezek a karakterek , akkor van gáz , ha nem akkor lehet még az atmega hibás , vagy az áramkörben van hiba.Atmega nélkül méricskélni ahol 5 volt kell ott legyen ahol meg nem kell ott ne legyen.stb stb stb.
(#) pisti89 válasza eyess hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Megnéztem az égetőt, lehet veszek is egyet
1mp-ig csak egy kötőjellel indul a kijelző, aztán kritz-kratz
AVR nélkül csak háttérvilágítás volt
Hétfőn meggyek haza átnézem mi lehet a gáz
Paneltervet innen szedtem az oldalról, hozzászólásaiban az szerepelt, hogy elsőre ment az áramkör
Próbáltam az LCD nem használt adatlábait testre kötni, de semmi változás
(#) eyess válasza pisti89 hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Az jó ha az ic nélkül csak háttérvilágítás van annak úgy kell lennie .
Az ic behelyezése után még ha össze vissza karakterek is vannak , azt kellene megnézni , hogy a teszt nyomógombra reagál e .Illetve nem tudom , hogy melyik verzió lett megépítve , de nekem az automata kikapcsolású van .Ha a teszt gombra nem reagál , akkor valami elkötés van , azért írom még mindig ezt , mert fenntartom azt , hogy talán nem sérült az atmega .Bár nem tudom a szerelési előzményeket , de fogjuk rá , hogy jó az atmega.
(#) pisti89 válasza eyess hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Nekem is az automata változat készült el
Vicsys NYÁK tervét használtam fel emlékeim szerint, NYÁKon nics szakadás, se zárlat
Emlékeim szerint a Teszt gombra újraindult
viszont a tranzisztorok nem az kapcsolásba ajánlott darabok, lehet ez a gáz, majd kimérem őket max veszek bele újakat, holnap küldök konkrét tervet és alkatrészlistát is
(#) vicsys válasza pisti89 hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Az enyémet? Nem hinném. Úgy emlékszem, hogy nem emlékszem, hogy terveztem volna ehhez nyákot...
(#) eyess válasza pisti89 hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
A tranzisztorok BC557 - 548 as kell bele az enyémbe ennek az smd megfelelője van.
A teszt gomb megnyomására elkezdi tesztelni a három mérőpontra csatlakoztatott alkatrészt , ha nincs , akkor kiírja , hogy hibás , vagy ismeretlen alkatrész , illetve kinek milyen verzió van az atmegába.
A tesztgomb megnyomása után 10 s után ki kell , hogy kapcsoljon , és se a led , se az LCD nem lehet aktív , ha még is aktív még ha halványan is , akkor valami nem jó.

közbe láttam , hogy Vicsys válaszolt is neked , lehet , hogy akkor meg is van a hiba ??
Nagyon át kell nézni , mert sokféle verzió van ebből , és sokféle Hex el is.
Én Pl saját nyák tervet csináltam hozzá, ami pont az LCD mérete .
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2012
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Nov 11, 2012 /
 
A legfrisseb tapasztalat, hogy a javított angol verzió fut helyesen mind a 8A, mind a 16PU avr-ben. Szóval én ezt javaslom beégetni.
(#) eyess válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 11, 2012 /
 
Nekem a magyar van benne , és az is jól megy.Igaz kicsit átírva , hogy a kondikat valamelyest kevesebb eltéréssel kezelje .És nem árt 1% os alkatrészekkel megépíteni annál pontosabb lesz . És 470K meg a 680 ohm os ellenállásokat összeválogatva , hogy szinte alig legyen eltérés , mert akkor áll az a feltétel , hogy bármelyik mérő pontra csatlakoztatjuk a tesztelni kívánt alkatrész mindenhol ugyanazt az eredmény kell kapni.

Zoli_bácsi két led egyidejű tesztelése meg volt ?
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2012
(#) morgo válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Szia! A két ledet hogy érted, ilyesmire gondolsz?

2_led.gif
    
(#) Ge Lee válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Nekem az a hibás magyar van benne ahol az ékezetes betűk alá vannak húzva, de ez is megy normálisan és pontos is.
(#) mkrisz hozzászólása Nov 12, 2012 /
 
Sziasztok!

Akkor aki most épít ilyet annak melyik szoftvert érdemes beleégetnie?
(#) mkrisz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Oké köszi! Abban tudtok segíteni, hogy azt honnan lehet letölteni? Nekem a magyar verzió van meg, de akkor inkább beégetem az angolt!
(#) eyess válasza morgo hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Igy is jó , de ha két ledet tesztelsz vele úgy kell beletenni , hogy mondjuk a 2 es pont közös legyen ,és a két led másik másik lábai az 1 , és 3 mas pontba legyen, akkor azt fogja ki írni , hogy kettős dióda , és elég látványosan teszteli .Nekem magyar van fent ékezetek a helyén , és belőve , ha 100nf ot mérek , akkor annyit fog mutatni , ha 1000uf ot , akkor annyit .Persze 5% + - eltérés lehet ezzel számolni kell.
Ez a dolog , hogy ki milyen hex et tölt bele , azért nem olyan tuti dolog , mert mindenkinél más lehet az alkatrészek szórása pl az atmega ic nél is lehetnek eltérések.Azért kell mindenkinek külön a már megépített teszterhez belőni a szoftvert .Kicsit macerás , de ha egyszer be van lőve utána nincs vele gond , ja és ezt lehetőleg vadi új elemmel tegyétek.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2012
(#) pisti89 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 12, 2012 /
 
Hoppá ,tényleg a NYÁK terved csak a PIC-es forrasztóállomásnál használtam fel
Akkor meg kell néznem kinek a terveiből csináltam
(#) pisti89 válasza eyess hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
ezt építettem meg
Bővebben: Link
És ha minden igaz a te hozzászólásodban feltöltött NYÁK tervet használtam fel- automata változat
(#) eyess válasza pisti89 hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Az én hozzászólásomban nem igen , mert amiről én említést tettem az egy saját tervezésű smd nyák , ezt te nemigen találod meg a neten sehol.Ugyanis nem tettem közzé.
(#) pisti89 válasza eyess hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Jajj bocsi, ezt az üzit "shield"-nek akartam írni, ő rakott fel 2 NYÁK tervet
-normál
-automata kikapcsolós változatot
Ez az
Szóval ezt a tervet használtam fel, ami elvileg jó is
(#) masterat hozzászólása Nov 14, 2012 / 1
 
Hi all,
Have any one talking about new Transister AVR. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2012
Következő: »»   11 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem