Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1168 / 2499
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Sikeresen kiütöttem a meghajtókat,kicseréltem de ugyan az 55v- a kijáraton
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
A tized voltok leolvasása fontos lett volna. Ha a műszered ilyet nem tud, akkor kisebb méréshatárnál mérj a pozitív táphoz képest T4 bázis és emitter feszültséget.
Itt lehet megállapítani: 2,7k*-nál van-e zárlat, vagy T4 a hibás.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
A pozitivhoz képest a kollektoron 110v+ a többi mV mérve is 0 T4,kikötöttem a végtranyokat,a - ágon és egyet beraktam ideiglenesen de ugyan az.
Az az érdekes hogy zárlatot nem mutat a primerbe az izzó.Az előbb mikor a meghajtok durr akkor égett rendesen
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2012
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
A 2,7k* zárlatos, vagy nem áll összeköttetésben T1 kollektorával.
Ha T1 bázis feszültsége a korábbi mérésed szerint 0V, sőt 0,0V akkor T1 is lehet hibás esetleg egy PNP tranyó került a helyére.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
MPSA 42 van bent 3 szor cseréltem már ki.a 2.7k az az egyenfeszé ott poti van bent beállitva,o.05 re amig ment.Mindegy holnap darabokra kapom és majd hátha kiderül mi baja.
Addig is köszönöm zsong az agyam mára ennyi.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 13, 2012 /
 
Rendben, de nem kell szétszedned a kapcsolást. Csak azért halad lassan mert az "MJE-k minden lába tápon van" résznél nem kukacoskodtam polaritás ügyben. A lazaságom miatt futottunk egy felesleges kört.
Holnap mérd meg a 2,7k* helyén lévő poti által képviselt ellenállást.
(#) blasz hozzászólása Nov 14, 2012 /
 
Megtaláltam a hibát,a 680r ellenállás lábánál pont tőbe felégett a fólia,csak 20x nagyításba vettem észre órás szemüveggel
(#) blasz hozzászólása Nov 14, 2012 /
 
Szia Reloop,MJE15032-33 helyett jo lehet az MJE340-350?T4-T6 helyett,elfogyott a másik
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Szia! Megfelel, egy kis hűtést érdemes rátenni.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Minden megy a bordára az összes tranzisztor. Utólag kiderült ez mind a hitványul megcsinált nyákok miatt van.Eddig is kínlódtam vele,nagyon közel vannak a forr szemek,nagyon nehéz volt nekem rendesen megcsinálni eddig is.Rosszul,gyengén van megcsinálva,pedig kértem hogy 5-10% nagyítsanak rajta,de hiába.Az utolsó 2 panelt más csinálta de az még kisebb lett a 2w ellenállások nem férnek be.Ez van.
Köszönöm a segítséged ,hajnalba az összes infót amit írtál átolvastam és úgy jutottam el a bibiig.
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Te fiú, látom megszenvedsz vele rendesen.
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Meg,kicseréltem az emiter ellenállásokat a belevalóra és kimozdult egy forr pont,vagy felégett már nem tudom,de az előző hozz.szólásomba van a lényeg.De kész most meghallgatom nem e zúg és megy vissza a dobozba.
Bekötöttem hál isten jol müködik.Az asztalon semmi zaj
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2012
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Szerencsére megtaláltad a hibát, és a végtranyók nem bánták.
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Nov 14, 2012 / 1
 
Egyébként köszi a fiú jelzőt 50 felé ritkán hall az ember ilyet.A végek lettek volna a legkevesebbek, abból van egy rakat,csak maga a hiba az volt soká,szegény reloopot jól lefárasztottam megint
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Oppá. Bocsánat. Nem rosszból mondtam. Reloopot már én is lefullasztottam tavaj. Remélem nem haragudott meg.
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Ugyan semmi bocsánat,a korom miatt megy lassabban csak, talán 1 éve kezdtem foglalkozni az elektronikával.De mivel nagyszerű közösségnek vagyok tagja igy tanulok folyamatosan
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Rám is elég sok minden ragadt az elmúlt évek folyamám, az biztos.
(#) blasz hozzászólása Nov 14, 2012 /
 
Összeraktam rendesen szól de a dobozba előjött a nagyon apró berregés.Kell rendes puffereket szereznem nagyon hamar kimerülnek,lehet ezért mert nem szűr normálisan.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
A magas nyugalmi áram is okozhatja a jel nélküli erősebb búgást és a puffer gyors kisülését.
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
55mA van beállítva az nem lehet sok.Nem zug hanem olyan percegő hangja van.Amig átkötés volt a nyugalminál akkor se szólt rosszul,de most szebbek a magasak,közepek.Ha tudok a fülemnek hinni
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2012
(#) blasz hozzászólása Nov 14, 2012 /
 
Kicsit megtekertem 1-2v esik a fesz,ha jobban megtekerem 5-7v esik,de nem tudom követni olyan gyorsan változik.
(#) blasz hozzászólása Nov 14, 2012 /
 
Lemértem a kondik kisülési idejét 2mp.A proba kondik azokkal szol még vagy 6-10mp ezzel nem
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Nov 14, 2012 / 1
 
Reloop szaki nagy ajándék a hangtechnikai részlegnek, ráadásul végtelen türelemmel is megáldotta a teremtő.
(#) blasz válasza szamóca hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Hálás is vagyok végtelenül neki
(#) emersys hozzászólása Nov 14, 2012 /
 
Szia.
Idézet:
„Összeraktam rendesen szól de a dobozba előjött a nagyon apró berregés.Kell rendes puffereket szereznem nagyon hamar kimerülnek,lehet ezért mert nem szűr normálisan.”

Zárd rövidre a nyákon a bementet. (tedd földre).Ha úgy megszűnik akkor elég annak a szűrés.
A jelvezeték szedi össze a zavart. -Avagy földhurok lett. Feltételezem Stereo potit használsz, -reméljük nem forrasztottad össze a két föld pontot egymással a potinál, -a jelforrásnál már egyszer sajnos úgy is záródik..
(#) blasz válasza emersys hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Nem sztereó, 2 mono poti,összezártam,a bemenetet jelvezeték nélkül,de berreg mint a régi tv-k,kint az asztalon más trafóval,más kondikkal nem csinálja.
(#) agressiv válasza emersys hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Azért jöhetett elő, mert közel került a transzformátor vlami kényes dologhoz. LEhet kábel, nyák, bármi.
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Na ez volt nálam is a baj. Mindössze át lett szerelve egy normális dobozba, és berregett.
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Végeztem a fém dobozokkal. Mátol fa
(#) blasz válasza agressiv hozzászólására (») Nov 14, 2012 /
 
Kint az asztalon mindenhova raktam a trafót még a bordára is hogy kerreg e, de kint nem csinálja.Nagyobb dobozt nem tudok alá tenni ez is hatalmas.Bizom abba majd hogy rendes elkókkal szünik majd
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2012
Következő: »»   1168 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem