Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Infra adó+vevővel láttam ilyet a vonalról visszaverődő jelekkel közlekedett , ha nem volt vonal arra nem ment tovább , és arra ment tovább amerre vonal volt.
Jó lett! Legalább haladsz vele, én nem sokat tudtam foglalkozni vele mostanság.
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2012
Üdv!
Szeretném bemutatni az elmúlt hét szabad délutáni félóráinak, óráinak termését: Ő egy ledes óra lett, ez az első ilyen projektem. Sajnos a szemem már nem a régi, szemüveg nélkül a hagyományos 7szegmenses kijelzős órákból nem sokat látok, így született az ötlet, hogy csináljunk egy nagyot. A kijelző mérete 9x20cm. A 86db led, hármas csoportokban egy 4x7-es mátrixot képez, amit tranzisztorokon keresztül egy Atmega16 hajt meg. A kijelző nyákja kétoldalas, a vezérlőé egy oldalas, a kettőt tüskesor köti össze. Jelenleg csak az óra funkció van benne, de a vezérlő nyák úgy lett tervezve, kialakítva, hogy a továbbiakban hőmérő és ébresztő funkciót is el tudjon látni ha kell. Tervben van még automata fényerőszabályzó is. A keret hulladék deszkából van melyet csiszoltam, ragasztottam, a színezés még várat magára. Sajnos a led típusa nem volt a legjobb választás, szemből nézve jó, de oldalról nem annyira kivehető az idő, de legalább már ez is egy plusz tapasztalat, a következő biztos jobb lesz. A mikrovezérlő terén köszönetet kell mondanom Attila barátomnak, nélküle nem jött volna létre a dolog.
Elkészült a PIC-es erősítő vezérlésem, VICSYS tervei alapján, szépen működik.
Remélem minnél előbb az új végfokokkal együtt a dobozába költözhet Köszönet a PIC-ért Vicsys-nek
Nekem is!
Üdv Barátom
Ez tényleg szép lett.Gratulálok hozzá. Üdv Norbi
Azért megnéznék egy "SZÉP" füves udvart , ami felle össze van festegetve porfestékkel ! Egyébként tovább tarthat felfesteni minden nyírás előtt az udvart mint lenyírni a füvet
Szerintem nagyon is szuper megoldás a kábelkövetés ,csak a kábelt fű vetés előtt érdemes beásni a földbe (egyszer kell megcsinálni ) A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2012
Párhuzamosan készülget, erősítő és azt kiszolgáló phono előerősítő. RIAA kész, végfok doboza még hiányos.
Nagyon szép! Azonnal készíts nekem egy ilyen dobozt az előfokomnak, mert különben olyat teszek, hogy csak na!
Nagyon szép.Szeretnék egy ilyen dobozt én is.Gondolom a belseje is ennyire szuper.Láthatnánk?
Köszönöm.
Előfokod minden tekintetben kiváló, sokat dolgozhattál rajta, biztos, hogy dobozolva lesz teljes értékű. Dobozának kivitelezéséhez kevés információm van. Képek alapján nem lehet doboztervet kialakítani. Ennek ellenére, ha megengeded, lenne javaslatom. Én két gombos vezérlést alkalmaznék, könnyen lehet előlapot tervezni hozzá és minden funkció használható lenne előlapról. Két encoder használatát javasolnám, mind kettő mikrókapcsolós (kapható), egyik hangerő/ mute, másik bemenetválasztó/ ON-OFF. Így két kezelőszerv alkalmazásával minden távvezérlő nélkül is használható lenne közvetlenül is. Doboz kialakítása is egyszerűsödne. Külön nyomógombok alkalmazása, szerintem csak bonyolítaná. Doboz vázát egy U profilban hajlított lemezt képzelnék el. Hátlapon az RCA csatik és egy hálcsat aljzat + egy inverze, ami 230V kifelé történő csatlakozását tenné lehetővé. Ezzel az előfok bekapcsolásával 230 AC kifelé is kapcsolható lenne, végfok és egyéb egységek felé. Egy gombbal kapcsolható rendszer ... Előlap, fa ami a hajlított vázra belülről könnyen rögzíthető. Kijelző és az encoderek szépen elhelyezhetők, én itt is sárgaréz betétet használnék. Vasalt, vagy fotózott feliratokkal.
Megfelel! A méret meg a hibrid dobozod mérete legyen. (csak viccelek, nehogy komolyan vegyél!) Tény az, hogy egy ilyen dobozért hajlandó lennék akár 10...15E Ft.-ot is adni.
Köszönöm.
RIAA leírását régebben.. itt bemutattam. Hibridről : Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2012
Miért ragaszkodsz a hibrid doboz méretéhez, nem értem?
Te milyen dobozt képzeltél hozzá? Ez is lényeges, kezelőszervek meghatározzák a doboz kialakítását is, alapvetően. A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2012
Sziasztok!
Elkészült az első komolyabb mikrokontrollerrel megvalósított projektem, egy digitális hangszínszabályzó. ATmega32 mikroproci vezérli az egész eszközt, a hang pedig egy LM1036-os IC-n megy keresztül, aminek bemenetein a feszültséget digitális potméterekkel állítom. Ami egy átlagos előerősítőtől eltér, hogy ezt számítógépről is lehet vezérelni, egy hozzá megírt programon keresztül. Ezen kívül természetesen nyomógombokkal, és infra távirányítóval is állíthatók a paraméterek. És ha már infra távirányító + PC, akkor már miért ne lehessen irányítani a Winamp zenelejátszó progit rajta keresztül LCD kijelzőn megjeleníthető a bemeneti jel alakja (mintha egy szkóp lenne) és a jel spektruma is különböző módokban. (a 128 pontos fft-t szintén magam írtam hozzá) Ezeken kívül még háttérvilágítás időzítés, kikapcsoláskor takarékos üzemmód, egy óra, és még jópár szabadon hagyott láb a bővíthetőség kedvéért Ezen a videón működés közben: Bővebben: Link Itt pedig az FFT működéséről egy videó: Bővebben: Link (Sajnos nem túl jó minőségűek)
Eszméletlenül szépek ezek a dobozok. Ez az a szint amit már itthon képtelen vagyok elérni komolyabb gépek nélkül. Tetszik a színvilága, a kidolgozása és a feliratok is nagyon jól mutatnak. Nemcsak ízléses de stílusos. Gratulálok hozzá.
Ezt szépen összehoztad, gratulálok!
Ha PC-re van dugva, akkor az USB tápjáról megy?
Köszönöm. Láttam az utóbbi QUAD végfokod, nagyon jól sikerült. Feliratozása pofon egyszerű, vasalt, 20-30 perc alatt elkészíthető.
Köszönöm. Bár még nagyon sok matek van a quaddal, csak az alap deszka van kész, kell még oldal, elő és hátlap, sok sok munka, de majd alakul.
Köszönöm!
Nem, csak az USB-soros átalakító van rákötve arra. A szükséges 12 és 5V-ot stabilizátor adja, ami hűtőbordán van.
Ez tényleg nagyon jó és ötletes. A kivitelezés is nagyon jó, látszik, hogy van benne munka.
Érdeklődnék mivel oldottad meg a hangerő szabályozást? Van nekem egy Jazz Speaker J9940 5.1-es hangfal szettem, amiből meg van a mélynyomó benne az erősítőkkel és megvan a center, amiben a vezérlés van benne. Bővebben: Link Számítógéphez használom, ahhoz tökéletes – lenne, csak az vezérlésben egy icé hiányzik, ami pont a hangerő és a szint kiegyenlítésért felelős /már így kaptam, típusát nem tudom, kereskedelemben akkor nem volt kapható, valami spec icé/ Egyébként minden más funkciója tökéletes. A panelen az ic-nél egy-egy ellenállással a jel át van hidalva. Gondolom a szabályozás feszültség vezérléssel van megoldva /még nem mértem rá/. Próba céljából vettem egy MCP 4011-503 digitális potmétert, ezzel megoldható lenne? Annyira nem értek hozzá, hogy kel bekötni, hat darabot összelehet kapcsolni? Vagy esetleg valami más ötlet. Egyébként az a számítógépen keresztüli állítás is jó dolog lenne. Előre is köszönöm a válaszokat.
Hali!
Hangerő és hangszínszabályzás egy LM1036-os IC-vel van megoldva. Ennek 4 bemenetére 0 és 5V közötti feszültséget adva lehet változtatni a hangerőt, balance-t, mély és magas hangokat. Ezt pedig 2db 2csatornás digitális potméterrel oldottam meg, egyszerű fesz osztóként használva őket. SPI-on lehet őket vezérelni, tehát mindenképp kell egy mikrokontroller. Hát sajnos így nem nagyon tudok hozzászólni, de mindenképp mérd meg, hogy milyen vezérlőjelek vannak, analóg vagy digitális és mi mit állít. Ha analóg akkor lehet elég csak egy hangszínszabályzó IC-t a helyére műteni, de ha digitális akkor azt a jelet fel kell valahogy dolgozni mikrokontrollerel, és azzal vezérelni a digitális potit, azzal pedig a hangszínszabályzót, ahogy én csináltam. Idézet: „ilyen dobozért hajlandó lennék akár 10...15E Ft.-ot is adni.” Szerintem ne fizess ennyit, sokkal olcsóban is megoldhatod. Első lépés, tervezd meg mit és hogyan szeretnél elhelyezni az előlapon, a dobozban és a hátlapon. Ezt követően már csak a felhasznált alapanyagokat kellene meghatározni. |
Bejelentkezés
Hirdetés |