Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   7 / 1385
(#) nyulbul válasza source2 hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Hát ez az.
Alattad irta "KB"ezt aszöveget a tesco-s papirral.
Nem hogy nem lett szép waze hát oda sem ragadt.
Valamit biztos elQ tam/18szor/de nekem nem megy

Idézet:
„Ha ez igaz/miért ne volna az/”

Lehet hogy elhamarkodtam?
(#) source2 válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
hi

ezt nekem írtad mert ebből nem jövök ki :S
(#) nyulbul válasza source2 hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Hát csak annyiban érint hugy ott láttalak téged is kábé és csibe2002 fölött. Ne hogy félre értsd nem neked szól, csak magamban puffogok hogy nekem miért nem megy.
(#) source2 válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
hi

még 1X sem sikerült vagy csak az ilyen kis vonal nem sikerül??
(#) nyulbul válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Így néz ki sokszori nekifutásra,különböző hőfok,változó fűtési idő.

DSC00229.JPG
    
(#) nyulbul válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Pedig azthittem meguszom a fotolakkot.
(#) source2 válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
milyen vasalód van ??? nekem még full hőfokon se nézett ki így a nyák :S
(#) nyulbul válasza source2 hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Az asszonyé .../volt/ gözölős. Tényleg,már csak gőzzel nem próbáltam.
Alacsony hőfokon semmit nem csinál a papír.
(#) source2 válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
milyen papírra nyomtatod ?? ugye lézernyomtatóval nyomtatod rá
(#) nyulbul válasza source2 hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Tesco-s papir tintasugaras printer.
Kábé ezt írta:
Idézet:
„Nyomattam nyáktervet tintasugarassal fényes fotópapírra és eddig jónak tűnik mivel nem szívja be.”
(#) isamisa válasza nyulbul hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Helló!
Hátnem tünik rosznak a kép amit afotopapír+tintasugaras csinált de szerintem egyszerübb ha lézerrel nyomtattok sima papírra vagy a tintasugarast átfénymásoljátok.
Bár igaz mindenki azzal szeretné megoldani amivan otthon neki

Én Megint csináltamegy nyákot nézzétek meg: a vicsys által készített szubfiltert csináltam, a kész nyáknak a másik fele nem kell majd azt leoperálom azért nincs is leszedve a festék de még azért látszik.. és látszik hogy egy kis papír is maradtt az áztatás után de az nem zavarta a maratást. A legutólsó a legelső nyákom igy vasalva sima papírra.
(#) luxmanpower válasza isamisa hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Én nemtom miről beszéltek. ELolvastam, de én úgy értelmeztem hogy tintasugaras nyomtatóhoz való tescos fotopapírra fénymásolt. De lehet hogy én vagyok eltévedve.
(#) source2 válasza isamisa hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
hi

ezt is sima a/4-es papírral csináltad ??
(#) isamisa válasza source2 hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Hi!
Ja sima nyomtatópapirral. Itthon azt használunk a lézerhez is meg a tintasugarashoz. A márkája: xerox premier. Laser- Copier-Inkjet.
80 g/négyzetméter. A nyomtató egy Hp Laserjet 1200 aszem..
(#) Báddzsó válasza source2 hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
én így csinálok nyákot:
-kinyomtat lézernyomtatóval műnyomópapírra (5-10FT/db)
-nyákot letisztít
-műnyomót rárak nyákra, ráterít egy papírzsepit (vagy2-őt)
-vasal fél percig maxon
-áthengerel a a még meleg nyákot a papírzsepin keresztül
-vízbe a nyákot
-műnyomót lehúz, maradék papírt ledörzsöl
-marat
-kontaktisztitóval+a vasaláshoz használt zsepivel letöröl a festéket
-fúrkodás
-...

ic lábak között két vezető szál elmegy
(#) source2 válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
hi

Nem nekem kell segítség :, én így csinálom és most kétoldalassal kisérletezgetek..., de azért köszi.

ui.: csak azért kérdeztem, mert műnyomóval kétoldalas nyákot cisnálni :S, a sima A/4 lapon átlátni és könyebb összepasszítani a két oldalt, vélemény ?
(#) source2 válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
"ic lábak között két vezető szál elmegy "

bizti, ez még 1X sem sikerült örülök ha egy 0,4 vonal is ottmarad :S
(#) Báddzsó válasza source2 hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
nem kifejezett neked irtam, másik: csinálok fényképet!
(#) Gszel16 válasza source2 hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Hello! A legegyszerübb NYÁK készítés szerintem a vasalós módszer! Én ehhez úgynevezett MŰNYOMÓpapírt használok. Beszerezni nagyobb papír boltokban lehet. Ha nem akkor nagykerben biztos!!! Nem kell semmilyen hordozó az öntapados paírról . A többi eljárás ugyan az mint a többinél: lézeres nyomtatás vasalás, stb.
(#) Frankye válasza Gszel16 hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Nos, azt hiszem, maradok a bevált módszernél: pauszra nyomtatom lézernyomtatóval, és átvasalom. Nem mondom, hogy 100%-os, maradt egy kevéske a papíron a festékből, de a maratás jól sikerült. A papír úgy 95%-ban simán lejöt, mintha valami matricát ragasztottam volna a NYÁK-ra, csak a közepén marad rajta egy nagyon kevés papír, ami áztatás után, finoman dörzsölve, simán lejött. A festékanyag tapadása is nagyon jó volz, bár azért egy IC 2 lába közt 2 vonallal nem jöttem ki, de azzal együtt nagyon jó lett!
(#) Tomee válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Aki a műnyomó papírral operál, attól kérdezném, hogy az ásztatást még meleg vagy már meghűlt nyákon kell elkövetni?
A tinta a nyákon mennyire ellenálló a sérülésekkel és a dörzsöléssel szemben?
A nyákot teljesen tükör simára kell letisztítani?
A nyomtatásnál van valami speciális beállítás, amire ügyelni kell vagy jó a default?

Üdv tom
(#) Báddzsó válasza Tomee hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Idézet:
„Aki a műnyomó papírral operál, attól kérdezném, hogy az ásztatást még meleg vagy már meghűlt nyákon kell elkövetni?”

én mindig várok vasalás után néhány másodpercet, (amíg vizetöntök a ásztatótálba) egyébként langyos vízet

Idézet:
„A tinta a nyákon mennyire ellenálló a sérülésekkel és a dörzsöléssel szemben?”

Ha jól rávasaltad és ráhengerelted akkor nagyon jól rajtavan, tehát nyugodtan lehet ujjaddal dörzsölgetni nem jön le, sőt körömmel sem könnyű leszedni.

Idézet:
„A nyákot teljesen tükör simára kell letisztítani?”

ja nem árt. én k600-as csiszolópapírt szoktam összecsiszolni azaz legyengíteni szinte teljesen, és azzal csiszolom meg két irányban a nyákot szép fényesre, vizesen csiszolom (szappanos vizesen) (max 1 perc nyáktól függően)

Idézet:
„A nyomtatásnál van valami speciális beállítás, amire ügyelni kell vagy jó a default?”

nem árt kipróbálni az összes felbontást, és el kell találni a festékmennyiséget (nem mindig lehet állítani, ilyenkor nem 100%-os feketét kell használni a progiban, hanem pl 90-et) ha túl sok a festék akkor megvastagodak a vonalak rávasalás után, és akár össze is érnek. Ha a 2 vonallal akarsz kijönni egy íc láb között akkor nagyon el kell találni a festéket.
Én kevés festéket használok, jól rávasalom, a forró nyákot áthengerelem egy papírzsepin keresztül 4 irányból, egy sima vízvezetékcsődarabbal.
(#) Báddzsó válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Idézet:
„nem árt kipróbálni az összes felbontást,”

ezt nyákravasalás nélkül is meg lehet csinálni a műnyomón, megnézed melyik felbontásban a legszebbek a vonalak.

Tipp: ha nem tudod nagyon állítgatni a festékmennyiséget és sok, akkor rajzolj vékonyabb vonalakat, majd úgyis kiszélesednek a nyákravasalásnál.

Ja és ne vegyetek olyan nyáklapot ami alapból recés/apróhullámos mert azon a 45 fokos vonalak nem lesznek jók.
(#) stefi válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Hi!
Én azt szeretném megkérdezni, hogy a vaskorid oldatot hogyan melegítitek? Mert én úgy szoktam, hogy forró vízbe beleteszem a kloridot, de ez lehűl és elég sokáig tart a maratás.
Valami ötletet kérnék!
Előre is köszönöm
Krisz
(#) Báddzsó válasza stefi hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
én így: nagytálba forróvíz, bele a kistál (aljára nehéz rézlapot ragasztottam hogy ne ússzon).
kistálba a maratószer (3-4 mm magasan)
kicsit várok amíg felmelegszik a maratószer és bele teszem a nyákot.
tipp: forgatni szoktam a nyáklapot a maratószerben (fogóval) és ecsettel "letisztítom" a nyáklapról a "maródott" anyagot így sokkal gyorsabb a maratás
(#) Tomee válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Én 2 db 100W akvárium melegítőt raktam a marató kádamba!
Maratókád = üvegből összeragasztott akvárium féleség. Keskeny, de magas.
A nyák és a melegitő fuggőlegesen van benne.
(#) kyrk válasza isamisa hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Hali!

En most az alabbi marotalon munkalodom:
Kell: kis kompresszor
muanyag atlatszo cso
ragasztopisztoly
muanyag talat (zarhato legyen)

A csovet a tal aljara kell ragasztani, ugy hogy az egyik veget beragasztjuk, mig a masikat kivezetjuk. Toltsunk vizet a talba es egy ket helyen ejtsunk a csovon apro vagast. Majd kapcsoljuk ra a kompresszort. Tovabbi vagasokat ugy ejtsunk, hogy a buborekok egyenletesek legyenek. A tal tetejere csinaljunk egy lyukat, hogy ne fujodjon fel az egesz maras kozben. En egy kis csovet is tettem bele, hogy tuti nem jojjon ki a sav.

Az egeszet en egy falapra szereltem fel. Igy sokkal konyebben kezelheto a cucc es nem "maszik el".

Szeretnek meg a falapra egy homerot (inkabb homerseklet szabalyzot) es egy orat szerelni. A vegso cel az, hogy otthon minden gond nelkul lehessen nyakot marni. Tapasztalat, hogy ha az ember muhelyben csinalja elobb utobb mindent osszesavaz. Lattam mar elsavazott muhelysarkot. Baromi nagy lemezollo elkezdett rozsdasodni
(#) Báddzsó válasza Tomee hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
nekem meg széles és nem túl magas, vízszintesen van benne a nyák, próbáltam függülegesen maratni de hiába kevergettem nagyon lassan maródott, de a vízszintesen van a folyadékban akkor tudom (felülről) ecsettel piszkálgatni, áthuzom néhányszor az ecsetet rajta aztán fordít, másik oldalon is áthúzom párszor (persze csak ha 2oldalas anyák)
ezzel az ecsetes megoldással hamar kész a nyák a függőleges megoldáshoz képest (nálam legalábbis)
(#) Báddzsó válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 6, 2006 /
 
ígértem fényképet, itt vannak: egyébként ez az első kisérletezgető nyákom már elég régről, ne higgyétek hogy elsőre sikerült, de asszem negyedszerre vagy ötödszörre ez lett az eredmény. Azóta mindig sikerült elsőre a nyák. (le van lakkozva akrilian lakkal)
a nagyobb képen a vonalak vasstagsága felülről lefelé: 0,15
0,3 vagy 0,25 már nem emléxem
0,2
(#) Placi84 válasza Báddzsó hozzászólására (») Márc 6, 2006 /
 
Nekem 3 kérdésem lenne ezzel a fotos eljárással:
1.: Csak lézer printer alkalmas erre a célra, vagy tintasugaras is?
2.: UV neoncső alkalmas a megvilágításra?
3.: A kellékek ára mennyi? (pozitiv 20, előhívó NaOh, stb.)
Előre is köszi a válaszokat!
Következő: »»   7 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem