Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   136 / 1679
(#) Frankye válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Höh! Pont ez jutott nekem is az eszembe...
(#) Petroimro válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Eltaláltad.(Az osztályba nem sokan jöttek rá)
Köszi a cikket
(#) Tomi20 válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
csak azért jutott eszembe, mert én is hasonlón gondolkozok, csak még nem jutottam el a megvalósításig...
(#) Peti_85 válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Ezt mindenképpen látni akarja más is.
Tehát, ha nem is mész bele messzemenő részletességgel, akkor is nagyon szeretnénk látni!!! (bár pár ember segítségével ez is megoldható)
Amúgy arra is kiváncsiak lennénk, hogy pl más feszültségre, már teljesítményre, miben kell változtatni a dolgokon.
De a pontos építési útmutatást nagyon megköszönnénk
(#) Ladamester válasza Frankye hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Csövi mindenkinek!
Segítséget kérek valakitől. Multiméterrel meg lehet mérni egy 5,1V zenner diodat hogy jó-e? "teljesen hozzá nem értő amatőr kezdö vagyok" jeligére várok bármilyen segítséget. Előre is köszi
(#) zsoltee0001 válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
ÁÁÁÁ ... megelőztél!! nálam is tervbe van véve 1 ilyen

Tomi20: első osztályú munka
(#) Petroimro válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Nekem ez már a 2. verzió.
Az elsőről inkább nem rakok fel képet, mert attól tartok, hogy utána pár embernek alvási problémái lennének a látványtól.
(#) Fery válasza Ladamester hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Multival,valamilyen 8-25 V közötti táppal meg egy ellemállással igen
(#) Ladamester válasza Fery hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Ez nekem már bonyolult. Írom hogy mizu. A diodát fény felé tartva "átlátok" rajta. Érthetőbben gyerek módon: az alu szálon van egy bordó henger ami be van vonva egy átlátszó réteggel(bocs a fogalmazásért, nem tudom mit minek hívnak) Az alu szál egyben van, a bordó rész középen ketté van törve,az átlátszó réteg egyben van.Igy kell kinéznie?
(#) Tomi20 válasza Ladamester hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Elég durva teszt: sima dióda vizsgálat. Dióda állásba rakod a multimétert (ha nincs, akkor 2kohmos állás) és megméred mind a két polaritással. Ha jó, akkor csak az egyik irányban mutat a műszer, a másikban csak "1"-et ír. Ha mind a két irányban szám, vagy szakadás, akkor=>kuka. Ezzel azt nem tudod kimérni, hogyha pl csak sérült, és pl 10V-os zenerként videlkedik, ahhoz kell a táp+ellenállás.
(#) Ladamester válasza Tomi20 hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Van rajta dioda állás, egyirányba mutat, a másik irányba 0 az érték.Eszerint akkor jó.
Köszi az infót
(#) Topi válasza Ladamester hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
1-et mutathat vagy milivoltban a nyitófeszültséget. Nullát sehogy sem...

Mellesleg ez nem a ki mit épített témába tartozik. Kérlek fejezzétek be.
(#) Ladamester válasza Topi hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Egyik irányban "1" a másik irányban "750".
(5,1Vzenner)
(#) Ladamester válasza Ladamester hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Lehet hogy rossz helyre írtam mint említettem nem értek az ilyen dolgokhoz BOCSI! Helyesbítem a "témát":
ÉPÍTETTEM egy elektronikus gyujtásstabilizátort a kispolszkimba ami le veszi a terhelést a megszakítóról, egy állandó erősségű szabályozott jelet(feszültséget) ad a gyujtáselosztón keresztül a gyertyáknak, amik egy állandó erősségű fordulatszámtól függően szabályozott szikrákat állítanak elő(azt hiszem ezt hívják tirisztornak). Nem értek az ilyen icés bigyós dolgokhoz, de rajz alapján képesnek érzem magam arra hogy megcsináljam. Megépítettem, nem működik csak félig, gondoltam segítséget kérek tőletek. Ha (tudatlanul szánt-szándék nélkül) rossz helyre írtam kérlek tájékoztass hogy hova írjak ezügyben anélkül hogy bárkit is zavarnék problémámmal. Kérésedet tiszteletben tartva BEFEJEZTEM.
(#) Fery válasza Ladamester hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Keress a keresővel autós gyujtással foglalkozó topicot ott nyugodtan tedd fel a kérdéseidet mert ez a téma oda való.
(#) Ladamester válasza Fery hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
Köszi az infót, megkeresem őket.
Béke
(#) lecskov007 hozzászólása Okt 25, 2007 /
 
Hát én a JLT-02 forrasztóállomást építem. Most leállrt a gyártás mert trafót kell szereznem de azért itt egy kép a szabályzó panelről.

DSCN1939.JPG
    
(#) Doncso válasza lecskov007 hozzászólására (») Okt 25, 2007 /
 
szia, szép munka, nekem tetszik, mennyi lesz a vége?
amugy grat
(#) uli hozzászólása Okt 26, 2007 /
 
Szasztok! elkészült első, komolyabb művem.
Mini pic programozó
Hálás köszönet a NYÁKért AM2k-nak!!!
még kipróbálni nem volt se időm, se PICem, se tápom. Hamarosan kiderűl müxik e .D
(#) huhuu válasza uli hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
Nagyon csinos!

Gratulálok szép munka, biztos, hogy jól fog működni!

Itt a fórumon megvan valahol a kapcsolási rajza és nyákrajza?
(#) Petroimro válasza uli hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
Nekem tetszik.
A NYÁK, a forrasztások, a beültetés.
Szép munka.
(#) fureszk válasza uli hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
a nyák és forrasztások jó, de néhány ellenállás érdekesen "áll". de szerintem is működni fog. legalábbis te megtetted a tőled telhetőt.
(#) uli válasza huhuu hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
Szia a nyákrajzot, beültetést meg kapcsrajzot meg mindent egyben elküldhetem. A gépemen megvan .rar -ban.
kössz a szép szavakat mindenkinek
üdv: uli
ui. az az egykét ellenállat azért áll furán mert fejjel lefelé fordítva kicsit kicsúszott forrasztás közben ésmár nem igazítottam meg végül
(#) huhuu válasza uli hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
Szerintem tedd fel ide, hogyha valaki szeretné még megnézni akkor itt lesz. Ha megosztható
(#) uli hozzászólása Okt 26, 2007 /
 
itt vane
(#) MPi-c válasza uli hozzászólására (») Okt 26, 2007 /
 
Idézet:
„ui. az az egykét ellenállat azért áll furán mert fejjel lefelé fordítva kicsit kicsúszott forrasztás közben”


A forrasztás sorrendjét érdemes eltervezni. Én mindig az alacsonyabb alkatrészekkel kezdem és úgy haladok a magasabbak felé, és persze előbb az ellenállások, majd a kondenzátorok, félvezetők... stb.
(#) uli válasza MPi-c hozzászólására (») Okt 27, 2007 /
 
na, legközelebb majd énis így csinálom és, így utólag belegondolva tényleg sokkal egyszerűbb lett volna. kössz a hasznos infót
(#) muzsikus52 hozzászólása Okt 28, 2007 /
 
Uraim ! Nagyon örülnék egy olyan kapcsolási rajznak amelyik,"darlington powerpack STK-0080" as ic. - vel készült hangerősítő végfokot ábrázol. Stereo. Én a témában laikus, és kezdő NET - es vagyok! A Barátom építené meg. / Ő még nem tudja. / Előre is köszönöm!
Üdv. Mindenkinek. Muzsikus.
(#) Doncso válasza muzsikus52 hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
parancsoljon uram!!! ITT
(#) Lucifer hozzászólása Okt 28, 2007 /
 
Szegény ember vízzel főz jeligével fogtam magam, és egy kiműtött processzorfoglalatból csináltam karos IC foglalatot. Igaz nem kezel csak 8 illetve 18 lábúakat, dehát ez van, ennek is lehet örülni.

100_2940.JPG
    
Következő: »»   136 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem