Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » DipTrace (magyarosítása)
Nem, mert a design elveszett azzal, hogy ungroupoltam, berakja az egész kapcsolást újra ha azt nyomom, de már újra megcsináltam, meg át is terveztem.
Előre szólok(írok) nem kritika, inkább jótanács amit írok.
A program nagyon jó tulajdonságokkal bír, bár aki hosszabb ideje ismerkedik vele, tudna a fejlesztőknek egynéhány jó tippet adni, a továbbfejlesztés terén. Megtenném én, is ha tudnék angolul, de mivel nem igazán értek ezen a nyelven sem, még a programot is magyarosítva használom. -Telepítsd te is a magyar nyelvi fájlt!!! -Mindíg egy adott eredeti.dip másolatával dolgozz (pl. munka közben mentés másként). -A vezetősávokat válaszd vastagabbra, az eredeti 0,33 mm-től. Itt gondolni kell a valamikori maximális áramerősségre,vasalásnál a könyebb megtapadásra, maratásnál az alámaródásra, forrasztásnál a panelonmaradásra , kevesebb maratóvegyszer szükségletre stb. -A forrszemek felületét is illik megnövelni, nehogy lekapja a fúrógép, amenyiben nincs álványhoz rögzítve, de a be és kiforrasztásnál is jól jön. -Kerüld az ic-ék lábai(2,54) közötti bújtatásokat, szerintem ez nem nekünk(hobbielektrósoknak) való. -Ha lehet 1 oldalasra készítsd a panelt, ez a pénztárcádat is érinti (sok kicsi sokra megy). A lehulló alkatrészlábak a szükségessé váló átkötésekhez felhasználhatók. -Vigyél egy kis esztétikát(szépség) a műveidbe. -Színezd a vezetősávokat, könyebben átlátható, nyomtatásnál úgyis átállítható feketére. -Nagyobb feszültségekre, vagy nedves környezetbe készülő panelon a vezetősávokat (ésszerű határokon belül) távolítsd el egymástól pl.300V DC-nál(kapcsolóüzemű tápegység) 3mm már ajánlatos. -Gondolj arra is, hogy egyszer be is szeretnéd dobozolni, tehát tervezz lyukakat a sarkokra, vagy igény szerint bárhová a panelon, amivel rögzíteni tudod. Lyukak szükségesek lehetnek nagyobb tömegű alkatrészek rögzítésére is pl.hűtőborda, beöntött transzformátor, árnyékolólemez stb. -A lehető legrövidebb vezetősávokkal dolgozz, főleg magasabb frekvenciákon(ez egy külön mese), valamint nagy áramú részeknél. -Tanulmányozd a mások által elkészült panelokat(pl Alkotó labortápterveit), lehet belőlük tanulni!!! Az általam átdolgozott és csatolt fáj még további kiegészítésre szorul, tehát még nekem sem tetszik teljesen. Sok sikert!
Rendben, köszi a tanácsokat, én amikor írtam az első kommentemet ide, akkor ott tartottam, hogy még sosem használtam nyáktervező programot, és kb 2-3 órája ismerkedtem vele, azóta már sok mindenre rájöttem, megnöveltem a vezetősávokat, a padokat, autoroutert és egyebeket állítottam, hogy ne húzza túl közel a vezetéket a padokhoz és más vezetékekhez, stb. Szerintem nagyon jó kis progi, egész megkedveltem. Kb 4 óra alatt 2 egyszerű kapcsolást megtervezve azt mondom, hogy már tudok benne tervezni, rajzolni, úgy 60-70%-ig ki tudom használni a free verzió képességeit, de hát senki se születik diptrace pronak Nekem nincs bajom vele, hogy angol.
Van valami egyszerű beállitási lehetőség hogy az alkatrészek forrpontjait nagyobbra csinálja? Az átkötésekét utólag tudom módositani de az alkatrészek lábainál nem.
Megtaláltam.
Erősen bétás még az újabb kiadás (jelenleg 2.1.9.3b) de érdekes vele foglalkozni a 3D-és megjelenítés miatt. A program wrl és 3ds kiterjesztésű fájlokat tud feldolgozni és megjeleníteni. A készítők már több mint 2500 alkatrész háromdimenziós alakját formázták meg, de sajnos még sokszorosan ennyi elkészítésre vár. Nem tudom készítik-e őket, vagy mindenkinek fel kell találnia magát és saját 3D-s alkatrészt kell alkotnia. A készítők a Wings 3D nevezetű, ingyenes programot használták (remélem még most is ezt teszik, tehát alkotnak) és exportálva mentették el az elkészülteket. Nem egyszerű kezelésének a megtanulása, de nem lehetetlen, jó lenne ha többen is nekiállnátok újabb alkatrészek 3D megjelenítésének és meg is osztanátok őket akár itt a fórumon is. Sajnos a már elkészülteket is csak egyesével lehet megnézni a DipTrace áramkörtervezőn belül, de egy erre készített megjelenítővel, például a Chrome-ba integrált Cortona3D(ingyenes) több is megtekinthető egyidejűleg ezzel is gyorsítva a még meg nem talált 3D-s minta beazonosítását. USB csatlakozót, tüskesort(JP) és még sok egyebet nem találtam, ezért nekiálltam megtanulni a Wings 3D kezelését és elkészítettem pár különböző tüskesort. Ha találtok más ingyenesen használható könnyű kezelésű programot, jelezzétek itt a fórumon.
Barátom ismerkedik a programmal és nagyon dícséri, nekem is kezd megtetszeni de még alig ismerem. A 2.1.07-es verzióval próbálkozom, igaz csak az 1.5-ös magyarításával próbáltam, mert ez a verzió angolul van meg nekem.
Sprint Layout áll kézre nekem, nem tudom megtudom-e kedvelni ezt a progit.
Van néhány dolog ami a Sprint Layout-ban jobb helyre került, gondolok itt a gombokra, de a DipTrace nálam az abszolút befutó, még ha, csak én is ismerkedem vele.
Az biztos hogy a Sprint Layout-ban a legtöbb dolog nagyon el van találva és elég egyszerű. Persze azért van benne javítandó. A 2.1.9.3b-hez van fordítás? Mostanában nagyon hozzászoktam a magyar nyelvű programokhoz.
Úgy néz ki egy darabig még az 1.5-ös fordítása meg fog felelni, mivel a program elfogadja és mivel nincs újabb . A nyelvi fájlok nem kerülnek jó helyre telepítéskor c:\Program Files\DipTrace\Data át kell őket másolni a c:\Documents and Settings\All Users\Application Data\DipTrace\Data könyvtárba.
Sziasztok,
ne nevessetek ki, de letöltöttem az utolsó verzió próbaváltozatát - 2.2.0.0 - és amíg az 1.5-ben tudtam állítani az autorouternél azt, hogy hány oldalasra tervezze - egy vagy kettő - de ennél nem találom, hogy hol lehet ezt. Direkt csináltam egy fake kapcsolást 3 darab alkatrésszel, de azt is kétoldalasra tervezte. Tudtok ebben segíteni? Köszi előre is.
Szia! Most jelent meg a 2.3 -as verzió. Én vettem a bátorságot és kértem egy non-profit lite verzióhoz ingyenes kódot, és kaptam is. Ez 500 lábhoz és 2 oldalhoz jó.
soos csabának : Diptrace jpg és bmp fájlba mentésének a lépése. Megnyitod a "Preview"(nyomtató ikon mellett) opciót, és a neked megfelelő fájlformátumban (jpg, vagy bmp ) elmented a rajzot. Egyébb funkciók, tükrözés, stb.stb rád van bízva.
Köszönöm!, majd ki próbálom!
Én most készítgetem a 3d alkatrészeket a programhoz. Már jó párat elkészítettem ,csak vagy időm nincs folytatni a munkát, vagy meg kedvem. Az alkatrészeket Sketchup8 programmal készítettem 1:10 arányban.Így komatibilis a két program méretaránya egymással.(nálam)
A színes ellenállások kódolva /ezt majd megcsinálom a tejes ellenállás sorozatra/a dióda híd, a tranzisztorok, és a két elkó azokat én készítettem még sok más egyébb mellett . Még én is tanulom a Sketchup használatát, idáig jutottam vele. Majd belerázódom remélem .Amit nem tudok azt meg majd megkérdezem ,remélem kapok segítséget.
Ungroup Pattern funkcióval az összes alkatrészed darabokra van bontva!!!!! A Group Into Pattern funkcióval egyesítsd az összes alkatrészt külön-külön. Bal egérgomb lenyomásával körbe keríted a -----megjelenő négyzettel---- az alkatrészt, majd ráviszed az egérmutatót az alkatrész egyik részéhez (Top Silk) és jobb egér gombbal kattintasz egy Group Into Patter-t. Most már megjelennek az alkatrészeid feliratozásai(is).
A hozzászólás módosítva: Okt 28, 2012
Volt egy kis időm..
Alkatrész könyvtár konvertálása az Eagle xx –ből a DipTrace programba. Megnyitjuk az Eagle program kapcsolási rajz szerkesztőjét. Kiválasztjuk azokat az alkatrészeket, amiket konvertálni akarunk. Ha ezzel meg vagyunk, akkor van a Diptrace programban a mappák közt egy -Utils- mappa, amiben van két fájl /Eagle to DipTrace Pcb és Sch/ fájl. Ezt bemásoljuk az Eagle ULP mappába. Végül is lehet ezzel kezdeni az előkészületet, legalább többet nem kell ezzel a macerával foglakozni. Szóval, ha meg vannak az alkatrészek, amiket át akarunk konvertálni , akkor kattintsunk az Eagle program ULP ikonjára és indítsuk el az Eagle to DipTrace Sch Ulp fájlt. Ekkor bejön egy lehulló menü *.asc itt készítsünk egy mappát, aminek adhatunk bármilyen nevet és másoljuk bele az elmentett fájlt tetszés szerinti névvel xxx*.asc . Ezután indítsuk el a DipTrace kapcsolási rajz szerkesztőt és a fájl menüben az Import opcióval a -DipTrace ASCII- hívjuk be abból a mappából azt a fájlt, ahová az Eagleval elmentettük . Ekkor az alkatrészek megjelennek a DipTrace kapcsolási rajz szerkesztőben. Mentsük el az alkatrészt aktív könyvtárként. A mikéntje. Jobb egérgombbal kijelöljük az alkatrészt és a lehulló menüben válasszuk ki a -Save to libray- opcióból a -Save to file- pontot. Bejön egy lehulló ablak -Name and Hint –Itt adjunk nevet a leendő könyvtárnak. Bármit, akár lehet a neve Eagle is. Majd bejön ismételten egy ablak, ami felajánlja a mentését a leendő DipTrace lib fájlnak. Tehát , készítsünk egy mappát és mentsük el bele a DipTrace lib fájt. Itt is lehet bármi a név, jó, ha az adott könyvtárra emlékeztet bennünket. Legyen Eagle ez is. Ha ezzel megvagyunk, akkor Jöhet az alkatrész sávba való behozatala. Megnyitjuk a- Library- menüt, benne a -Library setupot- és azzal a gombbal, ami -Add to libray From Local Drive- azzal megkeressük azt a mappát, amibe az előzőleg említett módon elmentettük a lib fájlt. Rákattintunk, vagyis megnyitjuk, majd bezárjuk az alkatrészkönyvtárt. Ekkor megjelenik az alkatrészkönyvtár az alkatrész sávban. Megkeressük és rákattintunk. Ekkor megjelenik az Eagle alkatrész aktív könyvtára. Most nyugodtan másolhatjuk az alkatrészeket a könyvtárba. Módja: Jobb egérgombbal kijelöljük az alkatrészt a lehulló menüben és kiválasztjuk a -Save to Libray -menüt, abban pedig az -Add To Active- opciót. Megkapjuk az alkatrészt úgy, hogy a hozzátartozó PCB komponenst is hozza magával. Tehát nem kell külön PCB komponenseket rajzolgatni a sematikus ábrához. Majd nem olyan az alkatrész grafikája, mint amit az Eagle programjában megszoktunk. Az Atlium könyvtára is hasonló módon konvertálható . De azt majd legközelebb.
Lassan haladgatok a 3D alkatrész könyvtár bővítésével is. A saját magam és a Sketchup korlátait feszegetem. De inkább a magamét…Elég sok baj van a Sketchuppal, de ezt a programot valahogy nekem találták ki. Bár vannak hibajelenségek, amire magyarázatot nem találtam, és fogalmam sincs, hogy mitől jelentkezik a hiba, de megoldottam a problémát. Erről majd kicsit később. Mert lehet, hogy az valami az csak beállítási hiba, de én már úgy érzem, végig zongoráztam mindent a program beállítását illetően. De azért teljesen nem biztos. Múltkor kérdeztem, hogy nincs e kedve valakinek segíteni alkatrészeket gyártani. Nincs kedve senkinek? Még két napom van a Kánaánból, utána már nem lesz időm a gép előtt bűvészkedni.
Helló! Én segítenék,csak éppen időm nincs. A Sketchupot nem ismerem, de most akarok tervezni egy NYÁK-ot, és talán tudok a 3D-s résszel foglalkozni. Én forgókapcsoló családot szeretném megcsinálni Bővebben: Link Ezt és társait, illetve ezt a csatlakozócsaládot Bővebben: Link, de még nem csináltam 3D-s rajzot. Azonban a szándék megvan. Azon gondolkodtam nem lehet e Eagle 3D-t átkonvertálni, áttenni a Diptrace-be.
Az utolsó sor törlendő, mert vak vagyok!
Azt nem tudom lehetne e konvertálni az Eagle 3d könyvtárat. Úgy tudom az Vray programmal készül. Viszont ilyen sorkapcsok alapból vannak a Diptrace 3D könyvtárában amit belinkeltél. Viszont ha még több 3D alkatrészt szeretnél, akkor a Kicad 3D könyvtárát töltsd le. Az is WRL formátum. Vagy ott van a 3DContentcentral. Onnan is tölthetsz le alkatrészeket. Ingyenes a letöltés, csak regisztrálnod kell magad.
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni nekem? Sajnos túl bonyolultnak tűnik a program, és még a forrpontok méretét sem nagyon tudom beállítani. Autoroute parancsnál is maradnak hibák, és nem töltik ki teljesen a beállított panelméretet. Igazából 100×70mm-re, egy rétegbe szeretném elkészíteni a kapcsolást. De még kétoldalasban sem adott jó eredményt a program. Előre is köszönöm a segítséget.
Sziasztok!
Remélem jó helyre írok. Dip trace-ről szeretnék érdeklődni. Nagyon jó kis program szerintem, de a nyomtatással van egy kis gondom. Aszt hiányolom ami a sprint layout-ban van, hogy egy nyáktervet egy A-4 es lapra ha lehetőség van-rá a nyákrajz nagysága szab határt, nyák tervet is kilehet nyomtatni X-Y tengelyen. A Dip trace-val pedig csak egy nyáktervet tudok kinyomtatni. De lehet, hogy csak beállítási hiba. Ha valaki tudna segíteni aszt nagyon megköszönném. Vagy valami programot ha tudnátok amivel megoldható lenne a probléma. Előre is köszönöm mindenkinek. Üdvözlettel: hzsiga A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
Helló! Én ilyet még nem csináltam, de nekem csökkentett verzióm van. Nem lehet, hogy a korlátozott pinek miatt nem engedi? Ha lehetőséged van próbáld ki full verzióval.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2013
Nem értem ezt az XY tengelyű nyomtatást... Viszont a képen látható menüben állíthatod be a neked szükséges lapméretet (210x297)A4 . Ez lesz az alapértelmezett Prewiev sablonod.
Fájl menü : Titles and Sheet Setup Sheet Template: lapméret kiválasztása,. Sheet Size : vízszintes, vagy függőleges tájolás. Többi megjelenítés szükségtelen, már ha nem karácsonyfadíszre van szükséged.
Bár ha erre gondolsz :
Ha van egy nyákterved és sokszorosítni akarod egy A4 es lapra, akkor bal egérgombbal körbekeríted a tervet, utána Edit menü-ott Copy, majd az asztalon egy üres helyre jobb egérgombbal Paste-val lerakod. Ilyenkor ki van jelölve az egész nyákterv és bárhová tudod mozgatni,ha ráviszed az egérkurzort a kijelölt tervre, de úgy, hogy a kurzormutató mutató újjá változzon. Ekkor bárhová mozgatható a teljes nyákterv. A másolásnak csak a lapméret és a forrszemek száma szab határt. A free változat 250 lábkiosztásig használható. A DipTrace honlapján lehet kérni Non profit licenszt. Azt hiszem az 500 lábat, forrszemet engedélyez.
Szia orizon.
Köszönöm a segítő szándékot erre gondoltam amiről írtál, ezzel már próbálkoztam Én is. Csak az a baj vele, hogy egy kicsit macerásabb, mert az alkatrészeket át számozza. Remélhetőleg a panelterven közbe nem módosít. Nekem magyar nyelvű a program így egy kicsit jobban boldogulok. A program szerintem nagyon jó. A sprint layout-ban ez a nyomtatás rész jobban működik, mert nyomtatás előtt mozaik menüre kattintva egyszerűen beállíthatom, hogy mennyi darabot nyomtassak ki. De nekem free- verzióm van és lehet, hogy ezért nem engedélyezett. Még egyszer köszönöm a segítséget.
Jelöld ki a paneltervet a szokásos módon. Lépj be az Edit menübe. Ott pipáld be a „ Keep RefDes while Pasting” opciót. Utána jobbegérgomb : Paste , az asztalra . Így nem számozza az alkatrészértékeket duplán a program.
Szia orizon.
Köszönöm a segítséget. Már csak az a probléma ha több panelt akarok nyomtatni, a panelkontúrt nem másolja, a számozás az megmarad. De a panelkontúrra ha rá mentem, ott bejelöltem a ˝convert to shape˝ opciót akkor panelkontúrral együtt másolja a paneltervet. Ha vissza szeretnénk állítani eszt a lehetőséget akkor rá megyünk a panelkontúrra ki pipáljuk a ˝convert to board outline˝ opciót, és akkor nem másol panelkontúrt. Még egyszer köszönöm a segítséget, sokat segítettél. Köszönettel: hzsiga.
Próbáld meg mind két rétegre /Top-Bottom// kijelölni a panelkontúrt. Ha jól értelmezem az írásod, akkor a panelkontúrod csak egy oldalon látszik. Vagy a Top vagy a Bottom oldalon. Mind két oldalra vidd fel a kontúrt, vagy ha sokszögű esetleg ívelt a panelod, akkor rajzold meg a panelkontúrt mind két oldalra.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |