Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   7 / 194
(#) dbase válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Okt 19, 2007 /
 
Ha jól látom a beültetésbe is mind 2 dióda egy irányba ál.Így csak a + egyen feszre reagálna a cucc.Fordísd meg a panelba is!
(#) sound.man hozzászólása Okt 28, 2007 /
 
Ami van az oldalon koppanásvédő másodszor csináltam meg és nem megy.... Egyszerűen kap feszt egyből behúz a relé és semmire nem reagál adok egyenfeszt és akkor le se old semmi..... Nincs valakinek valami olyan kapcsolása ami rendesen megy?? Mert ettől ami fent van elment valahogy a kedvem.... Mind a kettő ugyen ezt csinálja... 200as quadhoz kellene a védelem... Valami egyszerű és lehetőleg működjön....

(#) (Felhasználó 4577) válasza sound.man hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
tess

protect.pdf
    
(#) Petroimro hozzászólása Okt 28, 2007 /
 
A kapcsolások között lévő hangfalvédőben a 47 µF-os kondik hány V-osak?
Köszi
(#) punkkazy válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
A kondik (47uF) annyi voltosak, amennyi tápfeszt adsz a hangfalvédőnek. Én 50V-osat raktam bele, de a tápfeszem 12V, mert tettem bele egy stabkockát, tehát 30-35V-ig minden féle fesszel meg tudom hajtani.
Tehát amennyi a tápfesz! (Inkább több) :yes:
(#) punkkazy válasza sound.man hozzászólására (») Okt 28, 2007 1 /
 
Üdv!
Nekem elsőre sikerült. Szerintem a tranyók lábkiosztása nem megfelelő. Vagyis a te álltalad használt tranyók lábkiosztása nem egyezik meg a nyákéval. Gondolom az oldalon fentlevő nyák-ot csináltad meg. A Datasheetcatalog.comon megtalálod a tranyó lábkiosztását. Valószínű a BC549 vagy a BC559 okozza a problémát. De ha egyből bekapcsol, akkor a BC107 lehet, hogy átütött!
(#) Petroimro válasza punkkazy hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Ok!
Köszi a gyors választ.
Épp most tervezem hozzá a NYÁK-ot.
(#) Petroimro válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Kész van a NYÁK Remélem működni is fog.
Ja és 1 áramkörös relé elég horrá? Melyik ágat szakítsam meg? + vagy - ?
Köszi
(#) punkkazy válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
A relé "nagysága" a wattoktó függ!! Minél nagyobb az erőlködő, annál nagyobb amper (néha fesz) lesz a kimeneten. Mondjuk a felvett amper 1.5 szerese elég. Tehát ha az erősítő 2 Ampert vesz fel akkkor egy 3 Amperes relé elég. Az enyémben egy 5A-es van.
Én a pozitív ágat szakítom meg. Nekem így műkszik, baj nem volt vele.
Felteszed ide a nyákot (ha lehet jpg, vagy valami képformátumban)? Kíváncsi lennék rá!
(#) sound.man válasza punkkazy hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
BC 337, BC 327-el próbáltam meg próbáltam BC182, BC 212-vel is de semmi.....
(#) Petroimro válasza punkkazy hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Az enyém is 5 Amperes.
Itt van a Nyák. Remélem jó lesz. Ha van kedved átnézhetnéd.
(#) punkkazy válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
2 hibát találtam, az egyik biztos.
1. A dióda katódja (vonal a diódán) a +tápfesz irányába kell áljon.
2. Ez csak akkor érvényes, ha nem egyforma a tranyó:
A képen jelöltem a tranyók bázisait. Ezek szerint a Q1 és Q4 nem egyforma tranyók, habár a kapcsiban egyformák. Tehát jó lenne, ha (gondolom eagle-ban csináltad) a kapcsolást is feltennéd, vagy a tranyók után néznél (ha nem egyformák).
(#) punkkazy válasza sound.man hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Gondolom le tudod mérni a tranyó bázisát. Ebből már megállapítható a lábkiosztás. Mint mondtam ha a lábkiosztás megegyezik és ha PNP helyett nem NPN típusút tettél be működnie kell. Mindjárt utánanézek a tranyóknak.
(#) Petroimro válasza punkkazy hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Hoppá ez tényleg nem jó
És még a hsz.-emet is töröltem
(#) punkkazy válasza punkkazy hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
PL. a BC337 lábkiosztása nem egyezik meg az oldalon fentevő nyákéval. Lásd kép!
(#) punkkazy válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
A tranyók ebből a szempontból érzékenyek. Egy rakat tranyót végeztem már ki még egy pár hónappal ezelőtt. Én mindíg lemérem a bázist. Ma már nem leszek fent a fórumon, de holnap reggel mindenképpen visszanézek.
(#) Petroimro válasza punkkazy hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Összekavarodtam. Lehet, hogy mégis jó.
én 2*BC107, BC549, BC559 -es tranyót vettem. Úgy, mit a kapcsolási rajzon van.

KOPP_02.jpg
    
(#) sound.man válasza punkkazy hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
Köszi így már megy is Nézegettem a lábkiosztást elötte csak ezek szerint kicsit láma voltam...
(#) dbase hozzászólása Okt 28, 2007 /
 
Istenigazából a tranyókat ne nézzétek a beültetési rajzon, hogy hogyan áll a tokozás, mert sok tranyó lábkiosztása más más.A lényege h ott a beöltetési rajz, hogy könnyen kinyomtatható, és átfurogatható a panel , és kirajzolható.
A 47mikros kondik meg szerintem minimum 50V -osak legyenek, mert ha beszarik a végfok akkor a tápfesz lesz a kondi 2 végén, ami sorba kötve összeadódik a fesszzük, így 100v-ot elviselnek. Anyi h esetleg a soros ellenálláson esik fesz ha jól gondolom, az R1-en de ajánlatos lenne nem 16V -ost rakni szerintem.
(#) Petroimro válasza dbase hozzászólására (») Okt 28, 2007 /
 
És a NYÁK rajz az szerinted jó, amit terveztem?nyak
(#) punkkazy válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Pontosan erről beszéltem tegnap. A Q4 tranyó bázisa nem a GND-n van!!! Összecserélted a Q4 bázisát és emitterét!!! Tehát...lerajzoltam, hogy hogy lenne jó. Hangsúlyozom:ennél a lábkiosztásnál.
(#) Petroimro válasza punkkazy hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Köszi. Tényleg. és a Q3 és a Q2 is rosszul volt

KOPP_02.jpg
    
(#) punkkazy válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Az a fő, hogy megtaláltad(tuk) a hibákat. Legközelebb cselekedj dbase előző hosszászólása szerint!
(#) punkkazy válasza Petroimro hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Jah és a Q2,Q3 maradhat, csak beültetésnél fordítsd meg őket. Tehát A tranyó tokozásának sima részé az ellenkező irányba mutasson.
(#) sirály12 hozzászólása Nov 6, 2007 /
 
Kicsit feljebb van egy protect.pdf, ezt akarom elkészíteni majd vf2-es végfokhoz.
De nekem 8 végfok lesz együtt(8 védelemmel), és azt szeretném, ha 2db 4 morzés relével kapcsolhatnám a hangot a hangfalakra.

Valami olyanra gondoltam, hogy és kapukkal megldanám a védelmek figyelését, és így ha valamelyik védelem is aktívra váltana, akkor a két relé elengedne.

Szerintetek Megvalósítható ez így?
(#) sirály12 válasza sirály12 hozzászólására (») Nov 6, 2007 /
 
(#) dbase válasza sirály12 hozzászólására (») Nov 6, 2007 /
 
Szerintem kár plusz alaktrész.Tegyél diódát mindegyik R1 ellenállással sorba és vezesd rá közös relére. A diódán keresztül leválasztod egymást.
(#) sirály12 válasza dbase hozzászólására (») Nov 6, 2007 /
 
Erre én is gondoltam, de ha valamelyik védelem hibát jelez, akkor ott nem lesz fesz, a többin viszont igen, és a relé bekapcsolva marad.
Azt akarom, hogy ha bármelyik végfok meghibásodik akkor engedjen ki a relé, mintha csak 1 védelem lenne.
(#) dbase válasza sirály12 hozzászólására (») Nov 6, 2007 /
 
Tényleg!
(#) zotyo hozzászólása Nov 15, 2007 /
 
A már sokat emlegetett protect-es védelemhez (Reflex, majki oldal) tudna valaki relé tipust ajánlani?

Üdv.: Zoli
Következő: »»   7 / 194
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem