Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   197 / 582
(#) botesz válasza Snupi28 hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Ezt a hibát vagyis ha visszaugrik a panelen lévő 2db 0.1 µF kondi cseréje megoldja.Itt egy ugyanilyen hiba:Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2013
(#) botesz válasza botesz hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Valamiért nem akar működni az a nyavajás LINK gomb itt a link:
http://elektrotanya.com/?q=hu/content/elin-wm27aaa-mosogep-mosasi-c...-indul

Elnézést a modiktól de másodszorra sem volt jó!
(#) attrax válasza botesz hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Közben kihúzott fiókkal megfigyeltem, hogy amikor az öblítőt kéne kivigye akkor a rekesz feletti fúvókákból (3db) nem jön víz tehát ezért van a gond.Attól féltem külön szelepe van de nincs ahogy néztem a service manualt .Tehát valamitől oda is mehet víz vagy nem tudom.Mindenesetre dróttal piszkálgattam a lukakat amikor is az egyikből megindult a víz.Valami nyálka lehet benne amit nem látok.Ismét csapra kötöttem egy tömlőt és megnyomattam.Most jön mindháromból.Most beteszünk egy adagot és meglátjuk.
Köszi a segítséget.Lehet hogy legközelebb szét kell szednem.
(#) stenglt válasza Gorangapapa hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Szervusz !

Most javítottam egy ARDO-t ilyen elektronikával és hibával az ajtókapcsoló cseréjével megoldódott gond. Az ajtókapcsolóba menő két vastag vezetéket ideiglenesen zárd rövidre,
(piros és fekete) ha elindul a gép akkor az a rossz.
(#) 1surdy hozzászólása Jan 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Kérdésem az lenne AEG lavamat 47280 mosógép csapágyát csak külön is lehet cserélni vagy kompletten "üst+dob+csapágy" gyárilag összeszerelve?
(#) botesz válasza 1surdy hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Szerintem cserélhető mert a gogli egyből egy csapágy plusz szimeringet dobott ki.Meg az AEG k nem olyanok hogy nem lehet csapágyazni.
(#) zolika60 válasza 1surdy hozzászólására (») Jan 12, 2013 /
 
Ha műanyag az üst akkor elméletileg igen, de a gyakorlatban műanyag alkatrészek javításával foglalkozó helyeken megoldják a problémát. Például
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2013
(#) kortez17 hozzászólása Jan 13, 2013 /
 
Sziasztok
Nekünk van egy indesit iwc6105 típusú mosógépünk, ami 2 éves és most járt le a garancia.
Az alábbi probléma merült fel benne:
Ma délután elkezdtünk mosni és később mikor ránéztünk, az összes visszajelző led elkezdett villogni és semmire nem reagált a gép.
Papírjain elolvastuk, hogy ki kell húzni, várni kicsit és akkor jó lesz, de sajnos nem így történt :S
Többször is megpróbáltunk mindent, de max. 5 percen belül ismét eljátszotta ezt :S
Remélem valaki tud segíteni megoldani a hibát, mert nem olcsó egy új mosógép..
Köszönöm előre is a hasznos válaszokat
(#) Bakman válasza kortez17 hozzászólására (») Jan 13, 2013 /
 
Ezekben általában kapcsolóüzemű tápegység van. Gyanus a tápegységben lévő kondenzátor.
(#) lukovicsek hozzászólása Jan 15, 2013 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna segiteni? két ellenálás értéke kellene egy siemens panelbe, az R6 és R29. itt egy link a panelről:http://www.hood.de/angebot/44292812/bosch-elektronik-ako-546-755-eep-49-285-01-bsh-5500-006-089.htm

Kösz mindenkinek. Laci!
(#) kortez17 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 15, 2013 /
 
megnéztem őket, összesen 3 darab kondi van benne, ebből egy darab volt kéznél, sajna nem abban volt a hiba, hanem a másik 2 0.027µF-osnál, ami sajna nem volt a helyi boltban, csak csütörtökön érkezik :S
Remélem csak "ennyi lesz a baja, ez várhat csütörtökig
Köszi a segítséget
(#) Gubó hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Whirlpool AWT 2275 mosógépem a mosás ciklus végén nem centrifugáz csak mos-mos amíg tovább nem léptetem.A centrifuga ilyenkor sem indul el.
Az öblítés után pedig a lúgszivattyú megy, de a centrifuga csak felpörög és egy pillanatra eléri a max fordulatát már le is áll.
Átnéztem légcsapda, vízszintkapcsoló, fűtőszál,lúgszívattyú, ajtóretesz.
Mi lehet a probléma? Vezérlőpanel? Esetleg a tachogenerátor,
Hogy tudnám kiszúrni a lehetőségeket. Akinek van valami ötlete legyen szíves segítsen.
(#) istvan1819 hozzászólása Jan 16, 2013 /
 
Volna 1 Fagor eleegance mosógép a programot ha saját kézzel tekerem akkor megy rendesen de nem vált át magától mi a hiba ?
(#) blaca64 hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Sziasztok.

Segítsetek légyszives. Egy Indesit WITP 82 tip. Mosógépem van. Hiba jelenség 3led villog a panelon nem reagál semmire. Papirja szerint kihúz várni 1percig utánna bekapcsolni. De nem változik meghót?

Köszönöm!
(#) botesz válasza blaca64 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Melyik 3 villog?
(#) blaca64 válasza botesz hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Szia.

A piros bekapcs gomb , két szélső zöld.
(#) botesz válasza blaca64 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Bocs de valószínű nekem rossz a felfogásom de a felső sorban az utolsó kettő balról?
(#) blaca64 válasza botesz hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Én kérek bocsánatot. Szembe állsz vele akkor balról a kettő
(#) blaca64 hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Vizszintes sor.
(#) botesz válasza blaca64 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Keresem hozzá a hibakód táblázatot mert az enyémben ilyen nincs.De hátha a kollégák közül valakinek van.Addig meg mindent ellenőrizni.
(#) blaca64 válasza botesz hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Nagyonszépen köszönöm! Szerintem kondenzáto baja lehet. Vagy más
(#) botesz válasza blaca64 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
F12, nincs kommunikáció a kezelő, és a vezérlőpanel között.Ezt találtam ilyen hibára.
(#) blaca64 válasza botesz hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) blaca64 válasza botesz hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Szia! Segítene valaki egy kicsit?Mosógép Indesit WITP82-es.Kivettem a vezérlőpanelt. Képet rakok fel . Tudna esetleg valaki rajzot vagy egész panelt eladót? Egy része füstös szerintem ott a probléma, diódáról levan égve a száma nem tudom milyen értékú.
(#) blaca64 hozzászólása Jan 18, 2013 /
 
Jobb oldali tápnak az alkatrész rajzát nem tudja valaki az van elfüstölve.
(#) lukovicsek válasza blaca64 hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Üdv.

A táp része szinte mindig füstös, ha nem működne a táp akkor nem égne egy led se a gépen.
Máshol kell keresni a bajt, a hibakód szerint nincs kommunikáció a két panel között, át kell nézni a csatlakozókat amik a két panelt összekötik, megtakaritani stb, aztán valahol ott keresni a hibát a csatlakozótól a proceszorig és a kezelőpanelen is szintén de általában a főpanel a hibás.

Üdv. Laci!
(#) blaca64 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Szia!
Köszönöm! Üdv:Laci

Szerkesztve, ne püföld az entert feleslegesen!
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) Gorangapapa hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Tudna valaki biztosat?
Minimat mosógép kondenzátora melegszik, a program legvégén kicsit füstöl is, de működik. Felügyelet mellett moshatok-e vele, vagy nagyobb kárt okozok ezzel?
Természetesen cserélni fogom, ha majd nyitva lesznek üzletek, de felgyülemlett a mosatlan.

(A fekete műanyag teteje nem zár tökéletesen, de elektronikusan nincs szakadás)
Kösz a gyors választ (addig lehűl legalább).
(#) apeet hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
sziasztok
egy indesit ce238v a gond alapja. egyik pillanatról a másikra egyszer csak megállt, azóta semmi. nem villágit nem villog, mintha ki lenne huzva. valakinek tippje?
köszi
(#) botesz válasza apeet hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
A vezérlőpanel tápegységét ellenőrizd illetve hogy a panel kap e feszültséget.
Következő: »»   197 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem