Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   198 / 582
(#) apeet válasza botesz hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
igy néz ki a vezérlő, hol van itt táp?

vezérlő.JPG
    
(#) apeet válasza botesz hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
de még a belső világitás sem megy, az is erről kapja az áramot?
illetve a hátulján van egy doboz amiből megy a kompresszora és egyébb más helyekre a vezeték
(#) botesz válasza apeet hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Hülye kérdés lesz de ez nem egy hűtő?Mert nekem a googli csak hűtőt dobott ki.Amúgy a közepén van néhány azokat nézd meg ill. a szélén is van valami azt nem tudom hogy mi talán a trafója.Egyáltalán kap feszt a panel?
(#) apeet hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
de, ez egy kombi hűtő ami teljesen digitális és ezért kérdezttem mi lehet a baj hátha egy ellenálás vagy valami hasonló, nem szeretném kicserélni mert 40 papír az ára
(#) botesz válasza apeet hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Hűtőnek van külön téma oda kéne a kérdést írni!Ott valószínűleg többet tudnak mondaniSzerintem először nézd meg kap e egyáltalán feszt a panel.
(#) apeet válasza botesz hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
ok, köszi
(#) blaca64 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 20, 2013 /
 
Szia! Megint én vagyok.Ugyan az a hiba mint idáig.Csatlakozókat átnéztem az ok.Következőt csinálja.Bedugom a konektorba sötét minden led,nem világít egysem.Kb. 30perc akkor felélled, Az ajtó retesz piros, vizszintes sor balról a pollós meg a mellete lévő zöldgom csak villog.Ugynézve mind három led pislog csak nem csinál semmit.Ajtó sem zár le semmit nem csinál. Áramtalanítás után ugyan ezt csinálja.Valami támpontot nem tudtok?Help!ÜDV:Laci Tip:Indesit WITP 82 Felöltöltős.
(#) csumi82 hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Sziasztok!A problémám egy 6éves SEG elöltős géppel lenne,mégpedig a következő:Elször is a gép tökéletesen működött ,míg nem pörgött fel centrinél a motor, gyanum a szénkefe volt ami igazolódott kicseréltem összeraktam be is indúlt víz renben adagolta majd megkezdte a mosást dob forgot majd kikapcsoltam hogy centrifugára állítsam de már nem idúl el csak villog a hibajelzés.Még a vizet sem engedi be,nem csinál semmit hallani hogy ajtó lezár 2 másodperc és villog hogy hiba.milyen hiba lehet?Köszönöm ha valaki segítene!
(#) palko0125 hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Nekem sikerült csinálnom egy hibát.
Zanussi ZWF2105W gép. Nem volt vele semmi gond, csak egy zokni a golyón.
Kiszedtem és működés közben figyeltem a mágnesszelepeket fázisceruzával, hogy melyik működik stb......, na de sikerült összeérnie a szelep két sarujának.
Ez után se kép se hang.
Az érintett szelep triakját kicseréltem, mert az elment. Így sincs semmi.
A tápban VIPer ic van. A táp pufferkondiján 1V-ot mérek, és az egyenirányító dióda melegszik mint állat.
Kérdem én, mi lehet a gond? Valamiféle zárlatra gondolok, de nem találok semmit műszerrel.
A táp ic elmehetett-e?
Valakinek valami ötlete?
Előre is köszönöm.
Üdv.
Palkó
(#) Pro77 hozzászólása Jan 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! whirlpool awt 2205 a mosógépem típusa! Jelenség a következő. Minden előjel nélkül történt ,egyik nap még ment tökéletesen azóta egyszerűen nem indult el. Bekapcsoláskor alig hallhatóan zúg,de ezen kívül semmi. Áramot,vizet kap. Szűrőt rendszeresen takarítom kb havonta. Ötletképpen kaptam olyan infót,hogy a motor halt meg. Lebontottam az oldalát és indításkor lendítettem egyet az ékszíjon akkor elindult és üresen ment is szépen. Víz be-ki,rendesen melegített is ,a centrifugát is simán vitte.De azóta megint semmi. Ha esetleg valakinek van ötlete,hogy mi lehet a baj,azt köszi. Jelen pillanatban nem engedhetek meg magamnak 20-30 ezres javítást. Ha valami komoly baja van akkor inkább kuka és részletre egy új.
Előre is köszi.
(#) palko0125 válasza Pro77 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szia!
Ha nem indul el hibakódot nem ad? Úgy értem semmit nem csinál, szervízlámpa nem gyullad e ki stb.?
Első ránézésre meg kellene nézni a szénkefék nem kopottak e!?
Bye
Palkó
(#) zolika60 válasza Pro77 hozzászólására (») Jan 21, 2013 / 1
 
Szénkeféket nézted a motorban?
(#) Pro77 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 21, 2013 / 1
 
Szia! Nő vagyok aki ráadásul egyedül él! A szerszámkészletem is elég véges néhány csavarhúzó,stb. Bocs,hogy ezt részletezem,de így fény derül arra,hogy nekem nem olyan könnyű szétkapni egy mosógépet. Bár ha egy pasi szerint ezt meg tudnám oldani akkor belevágnék. Mikrót,villanyt már szereltem,de ez most szerintem komolyabb falat lesz. Érdemes belevágnom vagy esélytelen??? Ha sikerül is megtalálnom ,illetve kiszednem mit kellene látnom?????
(#) zolika60 válasza Pro77 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ehhez nem árt egy kis rutin a szerszámokon kívül. Ki kell szerelni a motort és abból a szénkeféket. A forgórészen a kommutátort megtakarítani és új szénkefékkel össze szerelni. Azt én nem tudhatom, hogy te belevághatsz-e ebbe. Ha azt mondom ne tedd azt gondolod lenézem a csajokat, ha meg azt, hogy ess neki bátran akkor meg hogy gonosz vagyok. Itt megnézheted, hogyan néz ki nagyjából a mosógép szerkezete. Aztán eldöntöd mi legyen. Például kerítesz egy férfiembert.
(#) lukovicsek válasza blaca64 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Üdv.

A panelen az információ kis smd elenálásokon keresztül jut el az eprom-ig és a prociig, valamelyik valószinü hogy megadta magát, vagy forasztás hiba is lehet. Ezen az utvonalon erigy végig.
Másképp nem nagyon tudok segiteni.

Üdv. Laci!
(#) johny60 hozzászólása Jan 21, 2013 /
 
Sziasztok!

Candy GO108 típusú mosógépünk időnként nem a beállított programot hajtja végre, a mosási hőfok a beállítottól eltér, teljesen véletlenszerűen. Néha centrifugálni is elfelejt. Röviden ennyi.

Tudna valaki segíteni? Bármilyen ötletet szívesen fogadok.

Előre is köszönöm.
(#) botesz válasza johny60 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ez általában panelhiba.De ha tippelnem kéne akkor esetleg még lehet a programválasztó is.
(#) blaca64 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Szia! Köszönöm. Nem tudnád bevállalni ezt a panelt nekem, ha elpostáznám?Forrasztásokon végig mentem.Egy kormos kondit cseréltem. Passz megált a tudomány! Nincs összebarmolva a panel.Műholdvevőket szoktam csinálni de ez kifograjtam!A panel szélén van egy ellenállás zöldszínű az is kormos volt de rámértem nincs megszakadva.Üdv.Laci
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2013
(#) lukovicsek válasza blaca64 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Szia.

Szivesen segitenék csak az a gond, hogy én Ukrajnában lakok, de ha valaki ismerősöd szokott átjönni akkor megoldható.
(#) atti27 hozzászólása Jan 22, 2013 /
 
Üdv. mindenkinek !
lenne egy kérdésem adott egy whirlpool AWE8725 mosógép motorja nem megy F06 hibakód .Na most volt nekem ithon egy ilyesmi motor csak 1 saruval kevesebb van a csatiban megy minden szépen mos de amikor centrifugálni kellene nem pörög fel teljesen hanem kb féluton a max fordulat felé ingadozni kezd felpörgeti elengedi (turáztatja ) .Lehet ezzel valamit kezdeni vagy egyszerűen nem belevaló a motor?
válaszokat előre is köszöntem .
(#) atti27 válasza atti27 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
még annyi,hogy a betett motoron kisebb a szíjtárcsa lehetséges,hogy ez zavar be ?
(#) zolika60 válasza atti27 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Inkább a tachogenerátornál lehet gond. Talán nem egyforma a két motoré. Persze nem tudom, csak gondolom.
(#) botesz válasza atti27 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Zolika60 jól mondja ez tachogenerátor hiba.Vagyis nem érzékeli hogy forog a motor.A másik motor lehet hogy jó hozzá de ha kisebb a szíjtárcsája akkor azt át kell cserélni mert akkor nem fog annyit pörögni.De én a helyedben inkább a tachogenerátort csinálnám meg mert a szíjtárcsa csere nem egyszerű feladat.
(#) atti27 válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
már azt is átcseréltem az eredeti motorból . de ugyanugy megy félgázon és felpörög elenged de nem áll meg hanem így játszik a fordulattal.
a dob szíjtárcsa fordulatát figyeli az elektronika ? lehet az a gond,hogy a motor már tulpörög a kis tárcsa miatt de a dob meg nem fordul annyit amennyit kéne de a tacho meg küldi a jelet a motor tulpörgésről és ebből jön ez a ingázás
De lehet,hogy ez egy nagy hüjeség részemről
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2013
(#) zolika60 válasza atti27 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Tudtommal csak a motort figyeli az elektronika. A tengelyen nem tud elmozdulni a tacho mágnese?
(#) lukovicsek válasza atti27 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
Üdv.

Hány kivezetés van a saját motorján?
(#) atti27 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
mágnes nem mozog
saját 7 jövevény 6 szálas
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2013
(#) lukovicsek válasza atti27 hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
A tárcsa átmérője nem határoz neki sokat, ha kissebb akkor egy kicsit lassaban fog forogni és annyi, a tacho mindegyikben egyforma, a lényeg az egyel több kivezetés, általában az a kivezetés az álórész tekercseinek a megfelezője, vagyis a 6 kivezetésesben 2-szénkefék, 2-állórész, 2-tacho, tehát egy vezetéket lekell ágaztatni onnan ahol az állórész tekercsei vannak összekötve, csak mindent arra a helyre kel dugni ahogy a saját motorján van. De azért először elenőrizd le hogy igy van e mert valamikor a plusz vezeték egy hőkioldónak a vezetéke ami a motorban rejtőzik, szóval át kell nézni és át kell kötni.

Sok sikert. Laci!
(#) atti27 válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 22, 2013 /
 
no ezt megkuksizom köszi
(#) Bobika79 hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Helló
Tudna nekem segíteni valaki???
van egy Daewoo DWD-f1022s mosógépem és nincs hozzá magyar nyelvű leírásom,ha esetleg lenne valakinek azt megköszönném
üdv Robi
Következő: »»   198 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem