Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   884 / 1385
(#) eyess válasza Gabó hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Nincs különbség a papír milyensége nem határozza meg a nyomtatás minőségét .Mind a két fajta papírra egy , és ugyan azon beállítással ugyan úgy kinyomtatja a nyomtató a rajzot.Sőt még talán a sima papírt könnyebb leáztatni.A különbség abból adódik , hogy a rajz átvitele a nyákra már különbözik , de ha minden be van tartva ahogy el lett magyarázva , akkor annak sikerülnie kell.Ha pedig valamiért mégsem sikerül , akkor bizony az ön készülékében van a hiba.
(#) satuka válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Az biztos, hogy nem ez a legszebb, de elsőre nem vártam még ilyen eredményt sem.
Már ennek is örülök, hogy így sikerült. Legközelebb majd megpróbálom a fotó papírt, vagy az öntapadós füzet borítót.
(#) kaqkk válasza satuka hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
A füzetborítót ne próbáld ! nem tudom honnan kaptad ezt az infót , de az beleolvad a nyomtatóba !Az öntapadós tapéta hordozó papírja az működik , de az sem mindegy milyen tipusú és milyen a nyomtató .Nekem is a harmadszor próbált tipus vált be
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
(#) eyess válasza satuka hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Ez így van az öntapadós dolgok ragacs szerű oldalai veszélyesek ráolvadnak a fuse hengerre , aztán ha nagy szerencséd van , akkor letudod szedni róla a henger sérülés nélkül , de mindig így van ez.Úgyhogy nagyon nem mindegy mit teszünk a nyomtatóba , illetve a fénymásolóba.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
A füzetborítónál nem csak a ragacsos csík a veszélyes , maga a műanyag is hőre lágyuló tehát az egész ráolvad !
(#) satuka válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Valahol itt olvastam a fórumban. Én arra a füzet borítóra gondoltam, aminek a 2 szélén van 1-1 vékony ragasztó csík, papírral lefedve.
Pl. ilyenre: http://www.mindenkiaruhaza.hu/10-darab-ontapado-fuzetborito-tankkon...180225
(#) kaqkk válasza satuka hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Lehet hogy itt olvastad , de csak akkor próbáld ki ha saját nyomtatód van és meg akarod ölni
(#) satuka válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Annyira nem erőltetem. Hiszek a tapasztaltabb társaknak!
(#) kaqkk válasza satuka hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Viszont ha tudsz venni lézernyomtatóba való írásvetítő fóliát avval már érdemes megpróbálni , itt visszább linkeltem egy videót erről , ha gondold néz meg .
(#) eyess válasza satuka hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Amit linkeltél ez teljességgel merem neked állítani , hogy nem bírná ki a nyomtató hőfokát , úgyhogy nem érdemes bele fektetni.
Ahogy Kaqkk társunk írta ,azt nézd meg, vagy papír írószer boltba külön lehet kapni lézer nyomtathoz fóliát nem olcsó.Viszont az hogy fénymásolóban hogy viselkedne ezt megint nem tudom , mert lehet az más hőfokon dolgozik úgyhogy , azt nem ajánlanám , hogy fénymásolóba próbáld ki.
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Nyugodtan mehet a fénymásolóba. Több száz ívet használtam már el nyomtatóban is, másolóban is. Van egy színes nyomtatónk. HP4600 vagy mi a típusa.
Sajnos elromlott, így használhatatlan. A fóliára nagyon szépen takaró színes felületet nyomott. Írásvetítőn nagyon szép képet adott. Sajna a net kártyája ment el. Valószínűleg villámcsapástól. A párhuzamos portján meg olyan csatlakozó van amit nem tudtam szerezni. Illetve lett volna húszon ezerért. Csak pénzt nem kaptam rá.
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Satuka : Akkor ezek szerint nyugodtan használhatod a lézer fóliát fénymásolóban PJG már tapasztalt ez ügyben.

PJG : Mibe fájna neked az a nyomtató ha jó lenne ?Segítsek ?Úgy vettem ki a szavaidból , hogy nagyon sajnálod .Kb lehet hogy van olyan kábelem is de nem biztos utána kéne nézni.De akár csinálni is lehet egy egyedi kábelt hozzá , illetve nem is kell , csak az aljzatot kell kicserélni a gépen.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Persze, hogy sajnálom. Az egy nagyon jó nyomtató. Volt vagy másfél milla a beszerzési ára.
Az iskoláé a gép. Amikor önállóan gazdálkodtunk, sem volt pénz kábelre, most, hogy állami iskola lettünk, már WC papírra se telik.
Én magam szívesen elfogadom a segítséged. Honorálni a magam erejéből, jelképesen tudnám. Köszi.
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Honorálni nekem bőven elég ennyi is
A hálózat kezelő csipjét kellene cserélni nem tudom milyen van benne Rockwel stb.Ez olyan 100 lábú , ha ez nem megy , akkor a párhuzamos port aljzatát lehet kicserélni egy újabb fajtára , és ahhoz biztos már van kábeled tuti.A bekötést a service manuáljáról le lehet nézni , és mindjárt nem lesz huszonezerbe..
Nem hogy megvennéd mivel hogy használhatatlan , így hátha jóval olcsóbban hozzájuthatnál .Ilyen csip a pc ben lévő hálózati kártyákon is szokott lenni kb 1500 FT is van nem egy vagyon , szóval megérné.Csip csere kb na legyen fél óra , akkor már sokat is mondtam.

És hát a szín miatt megérné nem egy színest életre keltettem már , és mind teszi a dolgát.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Köszi. Hétfőn kiveszem a kártyát és referálok.
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Egyébként nem tudom mennyire működik a gép , de villámcsapot lett , akkor rendszerint szokta vinni a tápot is .
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Működik a gép. A tesztnyomat is kijön, csak NET-ről nem érhető el.
(#) eyess válasza pjg hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Még egyet leírok aztán ne írjunk erről többet ne hogy baj legyen , mert ez elvileg nem ide való téma tudod.
Laptop , vagy asztali géppel össze kellene kötni hálózati kábelen keresztül.Van neki IP címe mármint a nyomtatónak ez a hozzá adott gépkönyvében biztos benne van .És meg kellene próbálni a menüjébe belépni , mert ha sikerül , akkor a hálózati része jó.A távoli nyomtató elérés NET en keresztül beállítási hiba is lehet.Router , vagy ami a nyomtató megosztást végzi stb stb .
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Az vele a gond, hogy feldugom a switchre és a ledek nem jelzik, hogy csatlakoztatva lett. Sötétek maradnak.
(#) emmzolee hozzászólása Jan 19, 2013 /
 
Ezt nézzétek meg. Régen így készült a profi nyák!!

Bővebben: Link Youtube
(#) eyess válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Én még régen se csináltam volna így.Ha az ÁNTSZ látta volna azt a helyet biztos bezárta volna egyből .

Nagyon sok elpocsékolt anyaggal járó szitázási technika elvileg lehet , hogy még ma is használatos valahol , de minden esetre töbe kerül a leves mint a hús.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Valamikor a 80 as években vették át a nyomdatechnikából , akkor olvastam egy rádiótechnika évkönyvben erről , egyébként ha jól megnézed ez is fotó eljárás és elvileg ugyanolyan minőséget produkál , ennek az az előnye hogy egy szitáról 20-30 nyomat is lehúzható, tehát itt is több nyákot érdemes csinálni egy db ra nem ideális .
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Igy ahogy tetszik mondani.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Viszont egy előny ! Ha jól megnézed minimális a környezetszennyezés ! Nem kell előhívó ,egyszerűen kislagolja a szitát levilágítás után , és a vasklorid a "kádban" nem ellepi a lemezt hanem úgy permetezi rá , így tuti hogy sokkal gyorsabb a maratás ,és nem is kell hozzá túl sok lötyi
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Dehogynem környezet szennyező nézd meg a falakat pláne a marató kádnál.És hát nem tudjuk mivel mossa , de szerintem nem egy egyszerű szappanos vízzel.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
De az tiszta víz , én olvastam a technológiát, a falon meg a kifröccsent vasklorid maradványai ---vasoxid (rozsda) nem túl környezetszennyező
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Nem biztos , hogy tiszte víz , mert , akkor minek az UV levilágítás a fényérzékeny rézeget a tiszta víz nem mossa le.Főleg ha levilágítás után megkeményedik.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Az levilágításra keményedik ki, ami takarva volt kioldódik vízzel , viszont ha jól tudom a kikeményedett szita kimosásához már valami erőteljes oldószer kellett hogy a szitát újra lehessen használni másik rajzolathoz .
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
(#) pjg válasza eyess hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Tiszta vízzel. Ahol az emulziót UV éri ott megkeményedik és nem oldja a víz.
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
A 80-as évek elején próbálkoztunk ezzel a technikával, de tényleg ilyen mocskos lett minden. Akkor a P20-ra esett a választás. Ott csak a centrifuga lett mocskos, de az meg kibéleltük PVC fóliával és amikor már sok volt rajta a mocsok ment a kemencébe. 980 fokon lett megsemmisítve.
Következő: »»   884 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem