Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1218 / 2500
(#) EgyGabor hozzászólása Jan 21, 2013 /
 
Sziasztok! Meg tudnátok mondani hogy beag AET453-mas erősítőn hova kössem a bemenetet?
(#) Action2K válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szia! Hátulról nézve a bal fölsőbe, a 600mV-os részbe. Az az I-es csatorna. Persze a poti alatt is a megfelelőre kapcsold a kapcsolót.
(#) EgyGabor válasza Action2K hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Nagyon Szépen köszönöm!
(#) Action2K válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szívesen! Azt ugye tudod, hogy ez egy mono erősítő, annak ellenérem hogy két hangsugárzó csati van rajta.
(#) EgyGabor válasza Action2K hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Igen tudom hogy mono ezért is vettem 2db-ot belőle szerintem egész jó áron jutottam hozzá 6500/db! Aszt meg tudod mondani hogy miért hallok a hangszórókba zúgást? Olyan mint amikor rádión nincs beállítva csatorna!
(#) Action2K válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
A nem használt csatornákat letekerted? Ha netán valamelyik csatorna mikrofonbemeneten van, akkor összetud szedni zajt. Ott is kapcsold át a kapcsolót. Amellett ez egy épület/rendezvény hangosításra tervezett erősítő, nem HiFi minőségű, s elég nagy az alapzaja. No nem annyira nagyon vészes, de van. Bár hallanom kellene, hogy megtudjam mondani, hogy az természetes-e, amit hallasz.
(#) EgyGabor válasza Action2K hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Halkan lehet hallani sercegés féleség le vannak tekerve a potméterek mikrofon bemenet is át van kapcsolva. mindegy milyen hangerőn hallgatom ugyan úgy lehet hallani de nem halul vagy erősödik a potméter tekergetésre!
(#) EgyGabor válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
De ha a magas hangszínszabályzót tekergetem akkor változik ha teljesen letekerem akkor nem hallani a sercegést!
(#) Action2K válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
És mind a kettő erősítő ugyanezt csinálja? Valószínű, hogy a hangszín szabályozó poti kontktos, vagy a panelon van valami bibi.
(#) EgyGabor válasza Action2K hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Mind Kettő!
(#) EgyGabor válasza Action2K hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Most egy komolyabb hiba lépet fel az egyiknél! Egyszer csak elkezdett torzítani utána elfogyott a mély és nagyon meleg a végfok panel benne! Mi történhetett vele?
(#) CIROKL válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ezek az erősítők régiek átvizsgálás nélkül öngyilkosság a bekapcsolása , na ezt itt most tapasztaltad is .
Az alapzajra visszatérve az ennél az erősítőnél a természetes alapzaj , csökkenteni lehet de nem egyszerű .
(#) EgyGabor válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Értem! Lehet hogy meg van mi volt a baj az egyik hangfal nem volt csak3.5ohm a 8 helyet most megnéztem és vezetékkel együtt 9.2ohm! De az az erősítő meg halt szerintem mert ki-be lögdösi a hangszórót!
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013
(#) CIROKL válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Á ez birja a 4 ohm -ot semmi gond ezzel , szerintem mielőtt bekapcsolod , nézd át az elkókat , esetleges kontakt hibákat , a rosz véget vedd ki aztán lehet méregetni a tranzisztorokat .
(#) EgyGabor válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
akkor az egyik szétszerelésre kerül! De amúgy nem baj ha egyre rá kötök 2 hangfalat?
(#) CIROKL válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Nem ha 8 ohm sak vagy nagyobbak !
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013
(#) EgyGabor válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Aszt meg tudnád mondani hogy hol melyik részen keressem a hibát?
(#) Elektro Boy hozzászólása Jan 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Láttam egy videót, amelyben erősítőt épített XY és a hangfal csatlakozók elé a pozitív ágba egy kondenzátort kötött be sorosan.
Meg szeretném kérdezni, hogy erre miért van szükség, vagy milyen előnye van ennek?
(#) reloop válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szia! A Laci által feltett rajzról jut eszembe, hogy a P2 trimmer poti szokott érintkezési hibás lenni, és ettől hatalmasra nő a nyugalmi áram. Ettől a meleg és a tápesés.
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szia! Egyik lehetőség a mély hangok vágása - afféle hangváltó. A másik: nem kerülhet egyenfeszültség a hangszóróra (DC védelmet pótolja).
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szóval ez amolyan mély hangváltó szerűség?
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ha 100µF nagyságrendű akkor kevesebb mélyet enged át. Az ezres, inkább csak az egyenfeszültséget választja le. Egy drága hangszóró esetén nagyon megérheti.
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Abban a videóban ezrest láttam. Köszönöm szépen a segítséget!
(#) EgyGabor válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Helló! Megmozgattam a P2 trimmer potit most elméletileg jó lett mert nem mozgatja a hangszórót és ugyan úgy hallom aszt a zúgást mint előtte meg mint a másik erősítő zug! kipróbáltam de erőtlen nincs mély meg recsegve szól!
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013
(#) reloop válasza EgyGabor hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
A mély hang a jelútban lévő bármelyik elektrolit kondenzátor kiszáradásától hiányozhat. Hagyd pár órát áram alatt, némely kondi szokott ilyenkor javulni (formázódik).
A P2-vel be kéne állítani a nyugalmi áramot, persze csak akkor szabad tekergetni, ha a tápágakba teszel izzót az áram korlátozása érdekében. A csúszka érintkezésének megszakadásakor a maximális áram folyik a végtranzisztorokon! Ha csökkented a nyugalmi áramot halkulhat a búgás is, ha túl kicsire vennéd az egészen halk hangok torzítani fognak (keresztezési torzítás). Ezt azért fülre is be lehet lőni.
Az iménti poti hiba miatt megnyúlhattak a 0,47 ohm ellenállások, ez esetben túl korán lép be az áramkorlátozó ami recsegő hangot hallat.
(#) EgyGabor válasza reloop hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Értem! Aszt hogy érted hogy megnyúlhattak hogy nagyobb lett az ellenállásuk? Rámértem a műszer szerint 09.0 ohm persze a kettő! Ebben a pillanatban elkezdte a másik erősítő is!
Nem sz, (csak) z!
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013
(#) bányaman válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
A döglött oldal bd250c és bd249c tranyójánál mindkét féle polaritással mérve mindkét lábon 05-06-ot mérek úgy hogy rajta vannak a vezetékek. Most kiforrasztom és újra megmérem.
A jó oldal bd249c-jénél az egyik lábon 700-at mérek, de a másik lábon ott is kevesebbet.
A jó oldal bd250c-jénél pedig a bal szélső és középső között fokozatosan növekvő érték van, a jobb és bal szélsőnél pedig 040.
Ezek szerint a döglött oldal tranyójai kukák, a másik oldalnak is a fele?
Miért van oldalanként 2 tranyó? Összeadódik a teljesítményük?
Egyszer már próbáltam javítani, akkor bekapcsolás után a döglött oldalban egy 100ohmos ellenállás elégett. Kicseréltem, akkor is. Ekkor halt volna be a tranyó, és ezért égett volna el az ellenállás?
(#) bányaman válasza bányaman hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
A döglött oldal két tranyója biztos döglött, mert zárlatot mérek.
Mitől halhattak meg, rövidre zárták a kimenetet?
(#) bányaman válasza bányaman hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
A tranyók hűtőfelülete és a hűtőborda között viszont kapcsolatot mérek, így még műanyag alátétet is szereznem kell, ennek közel lenne a halálhoz?
(#) ujfalusi válasza bányaman hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ha közös bordán vannak egészen biztos.
Következő: »»   1218 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem