Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   139 / 344
(#) Orbán József válasza guppipetike hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Nm, viszont...
(#) guppipetike válasza balzsi hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Köszi
(#) elektroton válasza Szirty hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Szirty!
Igazad van, ha a mondatod elejére jobban figyelek akkor számomra is kiegészítés lett volna. Kössz.
(#) coccy hozzászólása Jan 18, 2013 /
 
T. fórumtársak. komoly problémával állok szemben, Wilo és Grundfos 3 sebességes lakossábi szivattyúk bekötése kellene, kapcsoló bekötés tekercs kivezetések.......
automata fordulatszám váltás a kitűzött cél.

Előre is köszi
(#) lalibatyo válasza coccy hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Lakossági alatt keringető szivattyút értesz ?
(#) coccy válasza lalibatyo hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Igen, Pl: 25 60 180- as grundfos vagy hasonló Wilo
(#) coccy válasza lalibatyo hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
max 120 W, 3 sebességest
(#) guppipetike válasza coccy hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Szia,szivattyúd már meg van?
(#) coccy válasza guppipetike hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
megvan, Wilo E30 /1-5
(#) guppipetike válasza coccy hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Nekem egy grundfos alfa2 üzemel,ha érdekel akkor megkeresem a bekötését
(#) elektroton válasza coccy hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Ezt a rajzot a fórumon találtam. Jó lehet?
(#) coccy válasza elektroton hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Köszi, ezt a rajzot én is ismerem,
aggályom a 3-as kivezetés, minek kötik be, ha nincs rajta tekercs

gyanítom van itt még valami huncutság
(#) VIM válasza coccy hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Szia! A rajzot én csináltam és biztos vagyok benne, hogy a kivezetések jól lettek leközölve. Ha megnézed a fotókat, látni fogod, hogy a 3. bekötési ponton nincs semmi a kapocslécen, tehát a kapcsoló létesít kapcsolatot a kivezetési ponttal, funkciója nincs. (a fotók)
(#) guppipetike hozzászólása Jan 20, 2013 /
 
Sziasztok
Egy normálisan terhelt villanymotornak,mi a maximális üzemi hőmérséklete?
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2013
(#) Szirty válasza guppipetike hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Helló guppipetike!

Forró! ->

Erre így nehéz válaszolni. Olyan, mint ha azt kérdeznéd mennyi egy 4 ütemű motor névleges fordulatszáma.

A villanymotoroknak maximális hőmérséklete van inkább. Ez a tekercs huzalminőségétől függ. Vannak különböző hőtűrő osztályok. Pl. szervómotoroknál elég magas, kb 150 fokos lehet a tekercs (a motor kívül 100-120).
Egy "mezei" aszinkron motortest max hőmérséklete blöffre szerintem úgy 60-80 C fok lehet Ha hosszú ideje ennyi, mert ha gyors melegedés közben éri ezt el, akkor a tekercs már régen füstöl valószínűleg.
Pontos adatot én nem tudok.
(#) guppipetike válasza Szirty hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szia
Ez a válasz nekem bőven jó.Köszönöm.Mert amikor fűrészelek az 1,5kwos 3 fázisú körfűrésszel egyhuzamban minimum egy órát akkor még a kezem nehezen de állja a motor melegét.
(#) Orbán József válasza guppipetike hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Akartam már jóelőbb írni, ha a kezed bírja, akkor még minden rendben...
Természetesen, ahogy írva vagyon, ezt szép lassan illik elérnie a motornak.
A másik lényeges dolog, hogy a motor hűtőfelületeit tisztán kell tartani, nyilván.
(#) guppipetike válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Kösz mester,naponta szoktam kompresszorral tisztítani a motort a portól.Az ezelőtti motorja az miatt égett le
(#) guppipetike válasza guppipetike hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Hajtóműves villanymotornál hogy jön ki a hajtóművön leadott teljesítmény,ha a motor 0,75 kilowatt 3 fázis és 20 a végleges fordulatszám.A motor fordulatát nem ismerem.
(#) Orbán József válasza guppipetike hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
A teljesítményed nem lesz nagyobb, a nyomaték fog többszöröződni. Ezt viszont nem tudom kiszámítani neked, de egy viszonyszámot tudsz kapni, ha pl. 1440 a motor fordulat, akkor 1440/20 akkor 72x-es lesz a nyomaték növekedés.
Ami, pontosítva, jó sok!
Nekem van egy mocim, 90W-os, percenként 4 kimenő fordualttal és vagy 20mm tengellyel a kihajtáson. Nagyon erős.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2013
(#) guppipetike válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Szia.
Megint lenne egy kérdésem.Van egy 3,5 kw os Szénkefés villanymotorom amit eddig két 12v 210ah akksi 24v al hajtott.Hogyan lehetne ezt 220v al meghajtani?Milyen segéd dolgok kellenének hozzá?
(#) erbe válasza guppipetike hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ahhoz, hogy névleges teljesítményén terhelni is tudjad, legalább 4 kW-os trafó és utána ~200 A-es diódahíd. Jobban jársz, ha veszel készen egy használt CO2 hegesztőt. Nem árt ha 3 fázisú. Minden benne van, amire szükséged van és bizonyos tartományban még szabályozható is. Olcsóbban megúszod, mintha darabokból szedegetnéd össze.
Mint már sokszor felemlegettük, pontosabb választ adhatnánk, ha a felhasználás célját is megemlítenéd.
(#) BarnaPili válasza guppipetike hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Tedd fel az apróba,és vegyél helyette egy "rendes" motort.Ezt meg tudná valaki villanygépjárműbe applikálni.
(#) guppipetike válasza erbe hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Konkrétan még nemtom mire használnám,mert ez a motor össze van építve egy hidraulika szivattyúval és teljesen új és sajnálom hogy csak a polcomon hever.Csak kiváncsi voltam hogyan lehet akksik nélkül üzemeltetni.De rájöttem ez nem is egyszerű.
(#) guppipetike válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Lehet hogy jobban járok.mert most jobban érdekelne egy 3fázisú motor.
(#) erbe válasza guppipetike hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Miért ne lenne egyszerű? Azt nem mondtad, hogy olcsó is legyen.
(#) guppipetike válasza erbe hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ti ebben vagytok profik,nektek egyszerű.Én meg próbálom minnél egyszerűbben,és olcsóbban megoldani az általam kitalált gépeket.
(#) BarnaPili válasza guppipetike hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Ez a motor,így ahogy leírtad, a hidraulika szivattyúval lazán többet ér,mint egy 3-4 kW-os 3fázisú motor.Szerintem piacra vele...
(#) guppipetike válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 21, 2013 /
 
Igen szerintem is,majd kitalálok valami jó árat rá,egy fotó és mehet az üzlet.Kitudja lehet hogy valakinek többet ér.
(#) bosco hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Sziasztok ! Mosogatógépem bekötését a 3 fázis kötődobozból levett 1fázis nulla földdel tudtam megoldani. Nem okoz károsodást ? Köszi
Következő: »»   139 / 344
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem