Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » RFID Miértek és hogyanok
Témaindító: adamhollos, idő: Jún 18, 2011
Témakörök:
Hogy melyik típus azt nem tudom, de megmutatni szívesen megmutatom, mert dolgoznom kell vele (sajnos...mert szerintem a felelős állattartás nem ott kezdődik, hogy a kutyák chippel vagy anélkül szaladgálnak...).
Nem tud valaki itt segíteni olyan RFID olvasó összerakásában ami ezeket a kutya chippeket leolvassa, kiírja egy kijelzőre és nem eszik meg hetente állás közben is egy 9v-os elemet?
Ha a CWL-1 olvassa őket, akkor ez elég könnyű feladat.
Nekem ez elég idegenül hangzik...
Cwl-1 re keresve ezt találtam: http://www2.chipcad.hu/tartalom.aspx?hir=576 Szóval ezekből lehetne összepakolni egy olvasót? Itt még nincs kijelző. Azt is hozzá lehet egy ilyen olvasóhoz pakolni? és lehet ez a típusa az állatjelölő chipnek...: ??? PET Clear Tag25, EM4102 380 Ft (hát ez az ár is barátibb)
Ez egy olvasómodul, amiből lehet építeni olvasót. Persze kell mellé még sok minden, többek között egy doboz, amibe az ember belerakja...
Az alapvető kérdés, hogy olyan RFID tageket használ-e a rendszer, amit ez az olvasómodul el bír olvasni. Ha igen, akkor lehet belőle építeni emberi áron olvasót. Ha nem, akkor nagyságrendileg nehezebb/bonyolultabb a feladat. Fizikailag kb. mekkora az állatra kerülő tag? Ill. ami olvasó létezik hozzá, az mekkora, és milyen távolságból bírja leolvasni?
Leginkább egy rizs szemhez hasonlítható méret. Kb. 2-3 mm vastag tűvel kell berakni. A hossza kb. 1 cm lehet. Üveg vagy műanyag kapszula, gyártmánytól függően. Az olvasó, ami nekem van kb. 5x15x2 cm dobozban van. Az olvasási távolsága kb. 5 cm. Vannak nagyobb méretű olvasók is. Európában egységes szabvány van. Amerikai chipek állítólag mások, de létezik univerzális leolvasó is.
Nem tudom ennyiből megállapítható-e, hogy ez pontosan melyik tagot jelenti?
http://www.chipcadextra.com/rfid-termekek/rfid-tag/ueveg-kapszula
Ilyen a chip, amit beültetünk a kutyák bőre alá....
Na, ha Európában egységes a szabvány, akkor tuti valami ISO szerinti protokollal megy. Egy ilyen van, az pedig nem 125kHz-es, mint amit a CWL-1 tud. Szóval sajnos nem használható fel ilyen célokra.
Igen ISO... na még ezt találtam:
"Az ISO Standard 11784 szabványnak megfelelő, kicsiny, 2,12X12 mm nagyságú üvegkapszuláról van szó, mely szerencsés esetben a beoltási hely közelében rögzül. A kapszula informatikai szempontból egy 15 karakterű kódot tartalmaz, visszasugárzásra alkalmas antennával. Eme 15 karakterből 3 karakternek a felhasználó ország, 3 karakternek a gyártó cég kódjának kellene lennie. A leolvasás úgy történik, hogy egy megfelelő eszközzel ISO Standard 11785 rádiósugárzásnak tesszük ki a beültetett mikrochipet, majd az eszközön a visszasugárzott kód megjelenik. " Szóval ilyen olvasót bonyolult lenne összerakni?
Szétszedem az olvasót és lefotózom milyen chip van benne. Hátha abból több kiderül. Úgyis kell bele eszkábálnom egy adapter csatit...
Amúgy köszönöm a válaszokat! Majd jövök még vissza, hátha sikerülne valamire jutni... Jó éjt!
Nem bonyolult, csak munka- és eszközigényes megcsinálni a rádiófrekvenciás részét. A CWL-1-ben az a szép, hogy valaki ezt az munkát már beletolta, és az alkatrészköltséghez képest (ami mondjuk 2 rugó) plusz 1 ezresért cserébe készen meg lehet venni.
Ha adott egy, a CWL-1-nek megfelelő funkcionalitású olvasómodul, ami elintézi az RFID részét a dolognak, csak valami sima mikrokontrolleres vezérlőt kell mellérakni, egy akkut vagy elemet, egy kijelzőt, meg valami dobozba bedobni, az nem kerül sok tíz rugóba darabonként, ill. a fejlesztési része sem életveszélyes.
http://www.soselectronic.hu/?str=610
Ezek a modulok sem jók? Már kíváncsi vagyok mi van az én olvasómban... estére kiderül...
Ott van ennél is, hogy 125kHz.
Az ISO szabvány 134kHz-es, abból is kétfajta van, van amplitúdó-modulált (ehhez egyszerűbb olvasót építeni), és van freki-modulált (ehhez kicsit nehezebb).
Ezt a 134 kHz-et én is olvastam valahol. Olyan is lehet, hogy olvas 125-ön 134-en esetleg 400-on is?
Szétszedtem és le is fotóztam. Majd felrakom a belsejét... Tényleg nem tünik olyan egyszerűnek, mint gondoltam. Azthittem egy integrált chip köré van építve az egész, de nem úgy néz ki. A központi procija (ha ez az): atmel at89c51ed2 http://www.atmel.com/devices/at89c51ed2.aspx A körítés majd a képeken látszani fog. Ha nem későn érek haza, felrakom valahova. Abból lehet, hogy egy szakavatott szem el tudja dönteni, hogy freki, vagy amplitudó modulált kütyü-e és érdemes-e foglalkozni összerakással... Nagyon köszönöm az eddigi infókat is! Idézet: „Olyan is lehet, hogy olvas 125-ön 134-en esetleg 400-on is?” Elméletileg lehetne ilyet építeni, a gyakorlatban még soha nem láttam több frekvencián dolgozó olvasót.
Felraktam képeket.
https://docs.google.com/folder/d/0ByGUGt9w95w2YjRYUkpEVWRLYW8/edit remélem ez a link odavisz... Hát így néz ki belülről ez a kutyachip olvasó...
http://www.zotei.com/devices/Animal_tag_reader/ZT-RPD-A03.html
ez egy állatchip leolvasó, és a leírásában ez van: "Frequency 134.2Khz/125Khz" Ezekszerint 125 khz-en is kell dolgoznia. Kérdés, hogy ezek az üvegchippek, amiket beültetünk mennyivel olvashatók....? Kell lennie akkor 125 khz-nek is. Ha valakinek lenne 125 khz-es olvasója, egy próbát megérne. Adok hozzá chippet.
Megtaláltam a chipolvasóm (minimax 2) adatlapját. Ez az adatlap szerint 134,2 khz-en működik csak...
http://www.datamars.com/html/DATAMARS_Mini%20Max%20II_E_2008.pdf
És csak az ISO FDX-B szabványt tudja. Na ha ezzel minden chipet le lehet olvasni, akkor abból lehet tudni, hogy minden chip pontosan ilyen szabványú.
Amúgy mennyiért vesztegetik ezt a svájci masinát?
Én még 35 ezer körül vettem, pár éve. Most, hogy kötelező lett a chip beültetés 69900 -ért láttam.
http://vetagrohobby.com/spd/ve105015mc/Chip_leolvaso_MINIMAX2 Ezt a fejlődést azért nem értem...( vagyis értem, de elítélem az ilyen törvény által előírt lehúzásokat...)
De jókat találtál! Na ilyen usb-s kellene. 17-20e, ezek már jobb árak. A méretükből ítélve nagyobb integráltságú alkatrészekből lehetnek. Nem tudom nálunk miért kell a régi gagyit árulni horror áron. Jó indulatú vagy a kiskereskedelemmel kapcsolatban...
Szerintem szimplán ezeken nyernek többet. A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2013
Hello
Itt van előttem egy Rfid kártya (tag), hogy tudom a tekercs-antenna-ából kikövetkeztetni, hogy milyen frekvencián üzemel? 10 menetes, úgy-vélem ez 13,56 Mhz-s, de csak a menet számít vagy a tekercs hossz is? Üdv
Szerintem sehogy.
Köszi
Akkor másképp kérdezném, milyen megoldás van azon kívül, hogy ráhagyom? Itt többen írták, hogy nem érdemes rfid író/olvasót építeni, mert a gyári készülékek jó árban kaphatók. Meg is venném, ha tudnám, hogy az megfelelő számomra. Üdv
Úgy érted, hogy van egy rakás taged ismeretlen forrásból, és halvány lila gőzöd sincs, hogy milyen frekijű olvasó tudná őket felismerni?
Így van
És annyira hatalmas értéket képviselnek azok a tagek, hogy érdemes velük foglalkozni?
Egy sima EM4100-as kártya kb. 150 Ft, egy kulcstartós tag talán 200.
Ment PM.
Miből tudnék kiindulni? |
Bejelentkezés
Hirdetés |