Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   199 / 581
(#) robage hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Sziasztok!

Laikusként ismét a Hotpoint WD 440 mosó- és szárítógép miatt kérek segítséget: meg se mozdul, egyetlen visszajelző sem világít. Kiszedtem a panelt, egy-két dolog gyanús. A panelt javították már (sőt a mosógépszerelő azt mondta, cserélni kellett-de ez nekem javítottnak tűnik), azóta két hónapig ment, egyedül a bekapcsológomb ledje nem világított. Volna-e, aki megszakértené?

Köszönöm:
robage
(#) botesz válasza robage hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Nézd meg hogy a panelig eljut a fesz illetve hogy a tápja ad e le feszültséget.
(#) robage válasza botesz hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Köszönöm a választ, de feszültség alatt nem birizgálnám, nem értek hozzá. A panel hátulján a "nagy kék" kondenzátor egyik lábánál égésnyom, illetve az egyik mellette lévő (szerintem) ellenállás két oldalánál is valami, és a középső (szerintem) IC mintha sérült lenne...
(#) zolika60 válasza robage hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Keress valakit aki meri feszültség alatt is birizgálni. Ha jól látom a képen a tápegység része elázott. Több alkatrész is sérülhetett. Attól tartok te nem tudod megjavítani.
(#) zoz11 válasza robage hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Üdv
Látszik hogy a táp biztosíték ellenállása ki van durranva, ott látszik a képen egy kis fekete folt a panelon mellette.
Ilyenkor táp IC csere, meg van a tápba két dióda amit cserélni kell, nha meg azt az ellenállást.

Üdv: Zoltán
(#) robage hozzászólása Jan 24, 2013 /
 
Köszönöm a válaszokat. Mégis megmérném, (ez csak este lesz) hogy a panelig eljut-e a feszültség. Ott 220 V-ot kell mérjek? (előtte van még egy kondenzátor, ha jól gondolom) Ha eljut oda, volna-e valaki aki a panellel eljátszogatna? Sajnos kapcsolási rajzom nincs.
Köszönöm: robage
(#) zolika60 válasza robage hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
A feszültség valószínűleg ott van. De biztos ami biztos mérd meg, 230V-ot kell mérned. Tegyél fel egy képet a "kondenzátorról" mert lehet, hogy varisztor.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2013
(#) robage válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Ok, de az is csak este lesz.
Köszönöm: robage
(#) frank tibor válasza robage hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Szia
Én úgy látom a kék kondi mellett lévő induktívitás is megszakadhatott. A TNY ic-n is látszik valami (füst) ha nem kép hiba. Ezek áram nélkül is kimérhető hibák.
(#) blaca64 válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Szia! Segítenél, tápbiztosíték ellenállás értékét nem tudod? Meg a két dióda a tápról a száma kellene.Köszönöm!
(#) Van1 hozzászólása Jan 24, 2013 /
 
Üdvözletem!
Örököltem egy Ardo Lux mosó-szárítógépet, a NET-en LA816-nak tudtam beazonosítani (a gépen semminemű adattábla, címke nincs). Nem centrizett, ezt javítottam: a motorvezérlő panelen volt néhány rossz forrasztás és elkorrodált az 5,6Kohmos ellenállás.
Most az a gondom, hogy szárító üzemmódban elkezd vizet venni, de folyamatosan veszi, ami bele fér. Közben indul a szárítás is.
Kapcsolási rajzot, vagy valami tippet kérnék, mi lehet a gond. (Korábban valaki próbálta javítani, de azt mondta /állítólag/ hogy nem javítható. Akkor nem indult el a szárítás). Utána állt fél évet, és kaptam meg. Amúgy jó állapotban van. Lehet, hogy valamit elkötött benne az illető, mert a félprogram csak annyi, hogy vizet vesz, kettőt fordul a dob, és már le is ereszti s vizet, majd öblít.
Ezért szeretnék a géphez egy rajzot, ha valaki tudna küldeni!
mail: free6@freestart.hu
Köszönettel:
Varga József
(#) robage válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Megmértem: 230 V. Vállalná-e valaki a javítást?
(#) zolika60 válasza robage hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Valaki biztos. Írd meg hol laksz, (csak a települést ne a pontos címet) és tán lesz a kollégák között aki vállalkozik rá. Ha mégsem akkor a helyi apróban kell keresni valakit.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2013
(#) robage válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Sziasztok!

Ez az Ariston WD440-es panel Csepelen nem működik, ha volna valaki, aki nem ezen akarna meggazdagodni, Bp-en odavinném. Lassan a gépnek dolgoznia kellene, a 3 gyerek elég sok szennyest termel...
Kérlek, segítsen, aki tud...

Köszönöm:
robage
(#) pistike79 válasza robage hozzászólására (») Jan 25, 2013 /
 
Szia!
Adok egy linket - a pali kifejezetten mosógépvezérléseket javít. Felhívod, megkérded...
Egyébként ilyen vezérlés van az én Indesitemben is... (igaz, félig-meddig rokonok... )

Bővebben: Link

Remélem, összejön a javítás, de szerintem nézz körül a gép csapágyánál is, nem-e tönkrement valami szimering, mert az nem páralecsapódás jele, hanem ázás!

Pisti
(#) Van1 hozzászólása Jan 25, 2013 /
 
Üdvözletem mindenkinek!
Ki tudna segíteni valaki egy Ardo Lux LA816 mosó-szárítógép kapcsolási rajzával?
*
Előre is köszönöm! Üdv.: Varga József

*Emailcímedet kivettem, itt értekezzetek.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2013
(#) kurtosister hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Sziasztok szakértök
A segítségeteket szeretném kérni van nekem egy indesit iwsd4105 tip. mosógépem ez három éves a három év alatt kétszer volt panel benne cserélve egyszer a vezérlő egyszer a kijelző panel akkor még gariba megoldották.
Most ismét F12 hibával nem működik de ez is csak egy öt perc elteltével magától felvillan egyébként bármilyen gomb megnyomására se reagál.
Szerintetek hol kellene hibát keresnem mert ez nem igaz hogy már megint eldobós a panel azt már tudom a hibakód mit jelent szakadást vagy rossz érintkezést már át néztem az kilőve ,mikor áram alá helyezem olyan fura pulzáló zúgás halható a vezérlő panelből valami zárlatos volna nem tudom ,ha van tippetek kérlek segítsetek.
Üdv Józsi
(#) pistike79 válasza kurtosister hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
F12 az kommunikációs probléma a főpanel és a kijelzőpanel között. Én a kábeleket is átnézném (szemmel - van-e szigetelési probléma), csatlakozási pontokat átmosnám alkohollal, stb... De lehet az is, hogy egyszerűen nagy a pára a fürdőszobában, ahol a gépet használod, és attól "kattan be" a gép vezérlése... sajna az elektronika víz és pára védelme nem megoldott ezekben a típusokban...

Pisti
(#) blaca64 hozzászólása Jan 26, 2013 /
 
Sziasztok! Valaki segítene nekem? Indezit táppanelon tallálható ez a két ellenállás ,tipusa és értéke érdekelne! Bocsánat de sürgős lenne.Köszönöm előre is szépnapot mindenkinek!
(#) VIM válasza blaca64 hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Szia! Nagyon rossz a képminőség, így nem lehet az értéket beazonosítani. Vannak színkódok amiből pontosan meg lehet határozni az értékeket.
(#) pistike79 válasza blaca64 hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
A kisebbik az szerintem induktivitás...
De a konkrét vezérlésről se ártana kép - én csak 5 féle Indesit vezérlőpanelról tudok...
(#) pistike79 válasza Van1 hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Az elektrotanyán érdemes lehet körbenézni, vagy esetleg - egy próbát szerintem az is megér - mivel mosó-szárítógépet viszonylag kevés cég gyárt, érdemes lenne valami neves (Whirphool, Philips...) cég régebbi modeljének a rajzaival összevetni! Ezek a kis nevű cégek vesznek egy régi gyártósort legtöbbször, és csak fröccsöntenek hozzá valami más előlapot...

Pisti
(#) blaca64 válasza pistike79 hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Köszönöm csak ilyen halovány van!
(#) botesz válasza pistike79 hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Nos igen.... most hogy mondod a Whirlpool nak van olyan szárítója ami megegyezik evvel csak a kezelőpanelja teljesen más de a bele ugyan az!
(#) pistike79 válasza blaca64 hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Most mutattál egy újabbat... Sajnos nekem ehhez semmim nincs...
Annyit tudok segíteni, nézd meg ezt az oldalt itt van segédlet értékszámításhoz:
Bővebben: Link
vagy nagyon jó programocska van itt is a HE-n a segédletek között...
Ezeket tudom javasolni...
(#) robage válasza pistike79 hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Köszönöm az információt, már nála a panel...
robage
(#) frank tibor válasza blaca64 hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Szia
A kicsi egy 1mH induktivitás a nagy, 10 Ohm-os biztosíték ellenállás.
(#) blaca64 válasza frank tibor hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Szia! Nagyonszépen köszönöm! Üdv.Laci
(#) kurtosister válasza blaca64 hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Szia
Épp egy ilyen panellal próbálkozok én is de semmi nem látszik rajta ebben kértem a többiek segítségét mert ez produkálja az F12 hibát ,te milyen hibával javítod?
Várom megtisztelő válaszod
üdv Kürtösi
(#) blaca64 válasza kurtosister hozzászólására (») Jan 27, 2013 /
 
Szia! Nagy zöld ellenállás a panelon azt cserélném ha tallálnék itthon.de venni kell.Mielőtt hozzá nyulsz a panelhoz nézd meg kap-e feszültséget a panel egyáltalán!Üdv!
Következő: »»   199 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem