Fórum témák
» Több friss téma |
Nem kell semmi tuning, csak jó helyre kell tenni, pl. az ablakon kívülre. legalább az antennáját.
A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2013
Jaaa, hogy ilyesmire kell akkor kicsit másképpen csinálnám... Leírom, hogy miért, és hogyan.
- A range extender ugyan megfelelne a célodnak, azonban azzal az lenne a gond, hogy ugyanazt az SSID-t sugározza tovább, ugyanazzal a titkosítással (illetve anélkül). Tehát hotspot esetén, a hotspot hatótávját hosszabbítaná, tehát más is használni tudná rajtad kívül, az általad vásárolt eszközt.... - Lehetne azt csinálni, hogy veszel egy AP-t (Acces Point-ot) Ezt beállítod, station-nak. Ekkor ez veszi a kívánt wifit (kiteszed az ablakba) és kábelen adja tovább. A kábelre meg rádugod a meglevő wifi routered, és osztod meg újra, ill. azzal sugárzod ki wifin, de másik csatornán, és jelszóval védve... Én ezt a megoldást választanám, stabilabb mint a range extender, és akár hosszú távon is jó lehet netezésre. A hozzászólás módosítva: Jan 12, 2013
Köszi ez alapján már el tudok indulni.
Üdv
Ezt a témát azért nyitottam meg, mert meg szeretném tudni hogy ezek a
Idézet: képesek-e azokat teljesíteni, amit leírnak róla, mert ahogy én nézegettem elég gagyi antennák járnak hozzá és usb-ről hogyan tud 6w-ott kinyerni, mert én úgy tudom, max 0.5A tud kiadni. Érdemes-e megvenni? „netvadászok” A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2013
Az EIRP-je a 6W, ezt az irányított antennával éri el. Egyébként tényleg jól ki lehet terjeszteni velük a hatósugarat.
Nem olyan gagyi antennák azok. Miből gondolod? Elég tisztességes nyeresége van, a radom alatt 16 db dipól antenna rejtőzik, megfelelően összekapcsolva. Úgyhogy az adó teljesítménye mindössze 100 mW körül van.
Köszönöm szépen a válaszokat úgy gondolom szétszedve nagyobb hasznomra lesz.
Szia
Szereztem egy wr841-es routert, ami támogatja a wds módot, sikerült is kapcsolódnom egy közeli nyitott hálózathoz, de a sajátomhoz nem. Csak akkor működik a dolog, ha mindkét router támogatja a wds módot? Üdv
Sziasztok.
Az androidos motyóval kapcsolatban szeretnék érdeklődőre váltani: GPS antennát szeretnék csatlakoztatni. U.FL csatlakozóm vezetékkel már van, csak az a kérdésem, hogy házilag, hogyan tudok erre méretezni GPS antennát? Egy Garmin autós GPS -ben láttam ilyen antennát (sajnos már nincsen meg), ahol az antenna egy óriási kondenzátorra hasonlított egy nyákra volt ültetve és a nyák másik oldalán egy leforrasztott "kupak" díszelgett. Ezek szerint ezt kézileg el sem fogom tudni készíteni? Eddig nem érdekelt a GPS technológia a Wi-Fi -vel napi szinten foglalkozok, már házi építés szintjén is, de ez elgondolkodtatott. A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
Ugyanazokat a típusú antennákat használhatod mint a WIFI -nél, csak más méretekkel.
De itt is vehetsz.
Pontosabban mit értesz azalatt, hogy más méretekkel?
Hangolás? fizikai méret? A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
Pontosan. A méret a lényeg. Általában panel antennákat használnak, ezek elég laposak, kényelmesen használhatók. Ezek dipólokból, és azok illesztő elemeiből állnak, melyeket strip-line technológiával készülnek, léteznek ilyen tervező programmok. Esetleg aktív elemeket is tartalmaznak, a kábel csillapítás kompenzálására.
Üdv lehet ,hogy hülyeséget kérdezek de miként lehet a wifi koax kábelt usb csatlakozóra át alakítani?
Hülyeséget kérdezel, mert ez körülbelül olyan kérdés, hogy hogyan lehet a porszívó csatlakozóját a villamos áramszedőjére átalakítani.
Köszi a választ !! Nem mindenki olyan okos és ügyes mint te!!
Ezért válaszoltam ilyen okosan . Az antenna koaxkábelében rádiófrekvenciás, nagyon nagy frekvenciájú áram folyik, amivel az USB port semmit sem tud kezdeni. Kell egy USB-s wifi adapter az átalakításhoz.
Sziasztok.
Nem olvasom végig, de én is hozzászólnák. Egy USB-s WG 111v3 Wifi adapterem van. Somszédokban volt sok wifi, láttam, de ahoz már gyenge volt a jel, h csatlakozzak hozzá, de én akkor is akartam. Néztem Youtubon videókat, kölünféle kialakítású papírból+alufóliából lévő megoldásokat, de nekem ennyit nem volt kedvem szenvedni vele. Fogtam egy jó nagy karton lapot. Kivágtam belőle egy kört, majd alufóliát ragasztottam rá. A közepétől a széléig elvágtam. Az elvágott széleket kicsit egymásrahúztam, h kapjak egy parabola alakot, és tűzőgépel üsszekapcsoltam. A közepén végtam egy kis lyukat, és USB hoszabbító segítségével itt bújtattam ki a Wifi Adaptert. Annak ellenére, h nem erősítős USB-s hoszabbítót használtam (ami csökkenti a wifi erejét) 40+% -al erősebb lett a jel, és egyből tudtam a szomszédokhoz csatlakozni. Hátránya, mindíg csak annál volt erősebb a jel, aki felé fordítottam a parabolát, a mögötte lévő wifiket lényegesen lecsökkentette. 1000Ft alatt bőven kijön, és lehet, h nem egy igényes darab, de a célra tökéletesen megfelelt.
A következő beruházásom az alant látható antenna lenne.Kérem hogy ha valakinek van ilyen eszköze vagy ismeri a terméket kérem ossza már meg a tapasztalatát .
Kicsit durva, de biztos jó. Kérdés, hogy szükséged van-e rá. Nagy nyeresége, szűk nyílásszöge van.
szűk nyílásszöge van.( mert az nagy baj?)Kommunikálni szeretnék olyan router-el ami kb. 700 méterre van.Ha tudsz jobb antennát akkor várom a javaslatot.Most így nyomom.
Dehogy baj, csak olyan ágyúval verébre. 700 m az nem sok, ha nincs akadály, ha meg van, ez sem sokat ér. Ami most van, az se rossz, nem tudom miért akarod lecserélni, sőt, ólmos eső esetén még jobb is a helikális, radommal. bár azért az nem sokszor fordul elő, hacsak nem 600 m magas hegytetőn használod.
Helló! ilyen döglött nekem be tavaly nyáron. Az üzletlánc ahol vettem visszaadta a pénzt.
Azóta nem árulnak TP LINK-es cuccokat....
Ez csak egy egyszerű long Yagi, tokozva. Annál azért jobb egy szép nagy grid antenna.
Akkor úgy látom maradok a járt úton és nem vágom szét a meglévő jól működő rendszert,köszönöm a válaszokat.
Lényegében mindegy lenne, a hengeres radom miatt gondoltam hogy helikális, A lényeg a radom, ami azért elég jó időjárás elleni védelmet nyújt. Már ha megfelelő anyagból van, nem sokat befolyásolja az antenna elektromos tulajdonságait. Persze a rácsos antennának biztos nagyobb a nyeresége, de nagyobb a szélterhelése, időjárás ellen sem védett. Láttam már ilyen antennát Galyatetőn jégbe fagyva, nem is működött. Fűtőkábelt kellett rátekerni.
Igen, mint ahogy Pucuka is írja, a mechanikai és problémák fokozottabban jelentkeznek egy ilyen nagy felületű antennánál, tehát ezt is mérlegelni kell.
Mondjuk reflexiósabb környezetben szívesebben használnék helikális antennát a körkörös polarizációja miatt.
Igen, neki nem nagyon számít a polarizációváltás. A legjobb lenne két helixet szembefordítani és akkor eléggé zavarvédett összeköttetést lehetne kialakítani.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |