Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   886 / 1385
(#) Gabó válasza pisti89 hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Próbáld meg az acetont. Én azzal mosom le, nekem bevált.
(#) nagym6 válasza pisti89 hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Nitrohigítóba állítsd vagy fektesd bele -megfelelő ideig-, ezalatt teljesen feloldódik, panel némi mozgatásával lejön. Végül lehet még dörzsölni is, de már csak a szemmel is alig látható maradék eltávolítása miatt. Én nitróba teszem, utána mást csinálok, akár 1-2 óra múlva is kivehetem.
(#) Gabiorsi hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
Hello!
Nem találtam a kérdésemnek megfelelő topicot, így megpróbálom itt feltenni.
Keresek egy szakit, aki készít nekem egy panelt. Valószínűleg programozni is kellene.
Kérem, aki tud segíteni, írjon PÜ-t.
Ha Nógrád-,Heves-, Pest-, Jász-Nagykun-Szolnok megyei szakit találok, akkor tudunk személyesen is találkozni.
Köszi
Gábor
(#) eyess válasza Gabiorsi hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Panelt programozni ?
(#) Gabiorsi válasza eyess hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Azaz
Nem csak a nyák kell, hanem panel építés is részben.
(#) eyess válasza Gabiorsi hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Készen esetleg nem kapható az ami neked kell , hogy csináltatni szeretnéd ?
(#) Gabiorsi válasza eyess hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Mint szinte minden, ez is kapható készen, de elég irreális az ára az értékéhez képest.
Köszönöm, máris sikerült a szaki keresés.
Ez aztán a szupersztráda
(#) eyess válasza Gabiorsi hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Na látod bár lehet nem sokkal fog kevesebbre kijönni .
(#) Addye hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
Sziasztok!

El szeretném készíteni hamarosan életem első nyákmarását Az alábbi 2 nyáklap között van valami meghatározó különbség, ha vas-kloriddal készítem a marást?

1. Link
2. Link

Előre köszönöm a segítséget!
(#) Zoli_bácsi válasza Addye hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
A maratóanyag szempontjából semmi különbség. A megmunkálás során kell figyelembe venni az alapanyagot, mert ahhoz kell választani a szerszámozottságot.
(#) Addye válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Köszönöm szépen a gyors segítséget!
(#) eyess válasza Addye hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Én a másodikat választanám .
(#) nagym6 válasza Addye hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
A legelterjedtebben használt, hobbiszintre a legjobb az FR4 anyagminőségű üvegszálas nyáklemez, 1.5mm vastag hordozó, 35mikron vastag rézfelület
Szinte minden elektronikai boltban kapható. Az általad linkeltek közül az üvegszálas lehet ehhez hasonló, de nem ismerem pontosabban. A nem üvegszálas (bakelit) törékeny, repedésre hajlamos, nem ajánlom.
(#) Addye válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Lehet én olvastam rosszul, de mindkettőhöz az van írva, hogy üvegszál erősítésű epoxi gyanta. Te melyikre gondoltál?
(#) _vl_ válasza Addye hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Az elsőnél ez van: "cellulóz erősítésű fenolikus gyanta"
Ez nem üvegszálas epoxy.
(#) nagym6 válasza Addye hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
A "2.link" -re gondoltam, a drágábbra.
Az "1.link" nem üvegszál-rost szerkezetű.
(#) Addye válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Értem, köszönöm
(#) interferi hozzászólása Jan 30, 2013 /
 
Üdv!
A mai adag : smd -s tranyó teszter ,avr programozó adapter(ATMEGA32 tesztpanelhez) meg RTC panel.
(#) pjg válasza interferi hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Vasaltad?
(#) interferi válasza pjg hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Igen.
(#) eyess válasza interferi hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Az enyém meg még most van alakulóban.Ez már a legújabb verzió , ami ESR + induktivitást is tud majd mérni .Persze megtartva a többi ez előtti tulajdonságát is . A nyák full smd kivitelű ami a kijelző mérete , tehát a kijelzővel összefogva kerül majd dobozolásra, amire lesz téve egy ISP a külső programozhatóság miatt .De még nem publikus teljesen hisz még a szoftvert is át fogom írni magyarra stb.stb.stb.
Ja ATMEGA 328 ketyeg majd benne.
(#) interferi válasza eyess hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Az ISP (6p) erre is ráterveztem és a probák alapján az ellenállások sem zavarják.
(#) eyess válasza interferi hozzászólására (») Jan 30, 2013 /
 
Igen nem zavarják , csak tiszta legyen a nyák , mert akkor tud galibát okozni , és keresheted majd a nem létező hibát, amit a nyák felületi szennyezettsége okoz . Jártam már így szép lelakkozott nyák dizájn meg minden , aztán meg olyat produkált az áramkör , hogy kerestem mire rájöttem mi okozza a fals mérési eredményeket. Szóval ügyelni kell a tisztaságra.
(#) gyulank hozzászólása Jan 31, 2013 /
 
Sziasztok!
Milyen eszközökkel lehet házilag csíkot fúrni/köszörülni a NYÁK-ba? A potméterek, koax csatlakozók lábai is szoktak ilyenek lenni. Érdekelne, milyen fúrót, fejet kéne vennem ahhoz, hogy az ilyeneket is meg lehessen vele csinálni anélkül, hogy attól félek, eltörik. Jó lenne, ha nem lenne nehéz, kézre állna, és az se lenne rossz, ha később akár rögzíteni is lehetne. Egyenlőre még csak a HEstore-ban néztem mik vannak, de azok közül sem tudom, melyik miért jobb, vagy drágább a másiknál. Pl. némelyiknél feltüntetik, hogy golyóscsapágyas. A többi nem? Ettől jobb, vagy ettől tartósabb?
(#) jani1987 válasza gyulank hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Gravírozás? Ez csak privát vélemény.
(#) SzervízMacska válasza gyulank hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Marószárat kell venni, mert az erre való...
(#) gyulank válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Rákerestem. Itt találtam, de elég drága. Mondjuk a 105-ös, és 108-as is 0,8mm-esnek van írva, de a 105-ös nagyobbnak tűnik. Na meg, ha egyforma lenne a mérete, akkor mi a különbség?
A fúróval kapcsolatba milyet javasoltok?
(#) SzervízMacska válasza gyulank hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Fúró az semelyik nem bírja az oldalirányú megterhelést. De fúrni, sima HSS szárak simán megfelelnek.
(#) gyulank válasza SzervízMacska hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
A fúrógépre gondoltam.
(#) polonkaig válasza gyulank hozzászólására (») Jan 31, 2013 /
 
Ezeket olvasd át. Amit szerintem keresel, az a kukorica maró.
A hozzászólás módosítva: Jan 31, 2013
Következő: »»   886 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem