Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   35 / 260
(#) tata99 válasza botesz hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Ezen a gépen van egy bekapcsológomb és egy programkapcsoló .Semmit nem jelez ki, teljesen manuális.
(#) botesz válasza tata99 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Mit csinál pontosan?
(#) tata99 válasza botesz hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Program indításakor szivattyúzná ki a benne lévő vizet, majd amikor a program szerint szívná be a vizet, csak halkan morog olyan, mintha a szivattyúja menne, de vizet nem kap.A program nem lép tovább.
(#) botesz válasza tata99 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Lehet hogy bekattant a fejreállítástól. Írj egy tipust mert nekem eléggé zavaros.Mert előtte fel kéne tölteni és utána mosogatni.
(#) tata99 válasza botesz hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
SD14R1B a tipusa. A víz azért nem jött be mert amikor összeraktam a hungarocell úszónál lévő karral kitámasztottam a kapcsolót ami letiltotta a bejövő vizet.Ezt benéztem.
De a szivattyú kivételekor a tengelye és a lapátkerék közül egy gumi darabka esett ki.Gondoltam ez volt a baja összeraktam, beszívja a vizet,öblít hideg vízzel, de amikor szivattyúznia kellene akkor olyan mintha forogna működne de víz az nem jön a csövön.
(#) botesz válasza tata99 hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Szinte gondoltam hogy ez lesz az.Igen nos ezért írtam hogy víz ne kerüljön az aljába.Mérj rá a szivattyúra ha kap feszt de nem nyom akkor cserés.Elfáradt.De nézd meg lehet hogy csak elforog a kerék a tengelyen de általában akkor is cserés.Illetve nincsen a csövekben dugulás?Illetve nézd meg hogy vödörbe ürít e.Ha oda ürít akkor fali szifon lehet még eldugulva.
(#) volt szaki hozzászólása Feb 3, 2013 /
 
Kedves SORSTÁRSAK!
Van egy FAGOR 1F-073IT MOSOGATÓGÉPEM a jobb oldalán hátul a sótartálynál csöpögést észlelek nem tudom,hogy hogyan tudnám a hiba okát behatárolni.Nem tudom,hogy férhetek hozzá? Nagyon várom építő jellegű válaszotokat.Nagyon hálás köszönettel,egy volt szaki
(#) botesz válasza volt szaki hozzászólására (») Feb 3, 2013 /
 
Lehet hogy a mosogatótér tömítésnél ereszt.
(#) volt szaki hozzászólása Feb 4, 2013 /
 
Kedves Sorstársak!
A mellékelt fényképen a jobb alsó sarkban a fehér műanyagnál csöpög és nem tudom,hogy hogy tudok hozzáférni a pontosításhoz. Nagyon várom a segítségeteket! Előre is hálás köszönet!
(#) macibcs hozzászólása Feb 4, 2013 /
 
Szerény tudásommal a képek alapján ezt víztáska aljának vélelmezem.
Le kell szerelni az egészet a mosogatógép oldaláról. (alul kikötni a csövetek, két csavart eltávolítani - esetleg a fenti első és hátsó sarokelemet - és felfele óvatosan kiemelni az egész víztáskát), hibát kijavítani. Részemről ennyi, remélem tudtam valamennyit segíteni.
(#) botesz válasza macibcs hozzászólására (») Feb 4, 2013 /
 
Szerintem a víztartály kiszedése nélkül is kiszedhető.Szedd ki és nézd meg lehet hogy csak tömíteni kell.
(#) volt szaki hozzászólása Feb 4, 2013 /
 
Sziasztok!
Nagyon köszönöm az eddigi segítségetek,igazán hálás vagyok érte. Meg egy kis segítség kéne.
Nem merem és nem tudom,hogy tudnám lecsavarni az alábbi anyát,hogy ki tudjam venni a víztáskát,és konkrétan behatároljam a csöpögést.
(#) jó.papa hozzászólása Feb 5, 2013 /
 
Üdvözlök mindenkit.
Segítséget szeretnék kérni mi lehet a hiba?
Van 1 Fagor LF017S mosogatógépem a probléma a következő.
Elindítom megy 1 darabig és le áll,van olyan hogy csak megszívja a vizet és már le áll el kezd sípolni és szűrő hibát ír ki a hibakód szerint.Általában ilyenkor 7 perces öblítőre teszem hogy le szívassam a vizet és azt végig csinálja szinte minden alkalommal.Most már régóta nem használjuk de nagyon jó volna.Már minden szűrőt át néztem ami tudomásom szerint van benne.Sehol nincs eldugulva.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2013
(#) zolika60 válasza volt szaki hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Valami ehhez hasonló módon próbálkoznék.
(#) Strugi hozzászólása Feb 5, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem! Van egy Bosch márkájú mosogató gépünk. A mai nap egy olyan hibát produkált, hogy nem állt le a szivattyúja, még nyitott ajtó mellett sem. Próbáltam resetelni, de nem hozott eredményt.
Nem szedtem még szét ilyen gépet, ezért nem ismerem a vezérlését. Az első ötletem az, hogy a szivattyút kapcsoló relé beégett (ha egyáltalán van ilyen a gépben ).
A segítséget előre is köszönöm!
(#) botesz válasza Strugi hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Lehet hogy víz került a nikecel úszó alá ami azt jelenti hogy valahol ereszt.Elsőnek ezt nézném meg.Ha víz kerül alá a szivattyú folyamatosan megy!
(#) Strugi válasza botesz hozzászólására (») Feb 5, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget!
Igazad van, az volt a hibajelenség oka.
23:30-ra meg is találtam a mikrokapcsolót. Most áll egy megkopaszított mosogatógép a konyha közepén!
Köszi még egyszer!
(#) csucsudj hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
szaisztok van egy candy csf457e tipusú mosogatógép program lemegy majd minden villog rajta és sípol... szerintetek?
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2013
(#) nagy istvan45 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
a startlámpa villog kb. ötször!! és ennyi. később majd többet.
(#) nagy istvan45 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
a startlámpa villog kb. ötször!! és ennyi. később majd többet. Gyerekek segitsetek nemtudom,hogy elmegy az irás,vagy sem!!! mert kezdő vayok!!!!!! Whirpooladg 955-ös mosogató nemveszi a vizet és kikapcsol. hol a hiba??? botesz vagy a többi nagytudásu tudtok segiteni??? avec köszöni elöre is. válaszra várok.
(#) nagy istvan45 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
este 7-ig vagyok itthon.
(#) zolika60 válasza nagy istvan45 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Először a vízbevezető csövön lévő szűrőt nézd meg nincs-e eltömődve. Ha az rendben akkor mérd meg van-e feszültség a vízbeeresztő szelepnél.
(#) nagy istvan45 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
zolika60 ott tök frankó!!! hol van a szelep??
(#) nagy istvan45 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
zolika60 annyira nem értek hozzá de abeeresztőcső mellet vagy rajta az aquva stop van . hol találom a vizbeeresztő szelepet???
(#) botesz válasza nagy istvan45 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Az aqua stop a szelep.Az az öt villogás a hibakód.
(#) botesz válasza botesz hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Mellékelem a gép szervízkönyvét. Ritkán de néha fellelhető.Benne van az összes hibakód a géphez.Ahányat villog annyi a hibakód.
(#) nagy istvan45 válasza botesz hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
botesz de az aquvaszelep bevan burkolva.
(#) eqe01 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy siemens se55m580eu típusú mosogatógéphez.
A hiba jelenség:Előöblítés lemegy,mosogatás lemegy,leürít,elöblít hideg vízben majd le kellene öblítenie meleg vízzel,de itt megakad a program.Csinál valamit,dolgozik(búgó hangot ad ki,meg mintha a vízzel valamit csinálna) de már nem ürít le.Lemegy a számláló 1 percre,de semmi. Leresetelem,akkor ürít.Ha nem resetelem le 1 percnél,hanem kinyitom az ajtót és visszacsukom,visszaugrik 58 percre,ahonnan kezdve csinálja azt amin nem ugrik át.A rövid programon tökéletesen működik a gép. Nyomáskapcsolót kimértem, mikrokapcsolókat kimértem.A panelen az x2-es kondit kellene még kicserélnem Ede tanácsára,de nem tudom leolvasni az értékét.Belinkelem a fényképet,hátha valaki letudná olvasni az értékét.Esetleg ha van ötlete valakinek mit nézzek még meg,legyen szíves segítsen. A fűtőszálnál alul valami ragadós trutyi van,nem tudom számít-e.

Előre is köszi:Zoli
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2013
(#) nagy istvan45 válasza botesz hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
botesz köszi a fűzetet de angolul van!! németűl tudok valamit!! nem a keringető döglődik? a*vödör témát megcsináltam ,semmi nem jön !!más tanács esetleg?
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2013
(#) botesz válasza nagy istvan45 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
ha 5 öt villog akkor meg kell nézni a doksiban amit küldtem hogy mit ír az 5 villogásra.Google fordító segít!
Következő: »»   35 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem