Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   40 / 88
(#) BarnaPili válasza janikukac hozzászólására (») Jan 26, 2013 /
 
Gondolom,nem egy nyomattal rendelkezel.Tedd rá a lemezt a nyomatra,majd tedd rá a vasalót.Az egész alatt legyen valami hőszigetelő,ami sík.Amikor a papír már barnul,akkor fordítsd meg ,és simizd rá.De kísérletezgethetsz is...
(#) janikukac hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Sziasztok! Most sem sikerült rávasalni. Ha hőlégfúvóval (amelyet arra használ a nagybátyám, hogy a festéket le tudja kaparni a régi dolgokról) megpróbálnám valahogy? Mit ajánlotok, hogyan? Melyik oldalát melegítsem, mennyit? Azután zsepivel próbáljam rásimítani?
(#) Frankye válasza janikukac hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
A hőlégfúvóval - általában - előmelegítik a lemezt, majd a már meleg lemezre helyezik rá (óvatosan, kerülve az elmozdulást) a papírt. Ezt követően lehet vasalni. Persze, az is elképzelhető, hogy "csak" hőlégfúvóval melegíted a papírt, és simítod le. Papír zsebkendő helyett inkább a gumihenger jó, egyenletesebb a leszorítás.
Arra ügyelj, hogy a hőlégfúvó igen komoly égési sérüléseket okozhat, ha a meleg levegő "útjába téved" a kezed!
(#) Gafly válasza Frankye hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Olyan négyzetes jelleggel melegít a hőlégfúvó (a távolsággal valamiképpen fordítottan):
- Fúj
- Langyos
- Meleg
- Marha meleg
- ÁÁÁÁÁ

Hőtehetetlenséggel is számolnod kell (ráfújsz: hideg. Fújod: Semmi. Fújod tovább: Még mindíg hideg. Megfogod: langyos. Fújod tovább... Majd: ÁÁÁÁÁ...

Mai börzén kitárgyaltuk ezt a kulikov antenna kapcsán:
- Ez nagyon oda tudja ám csípni az ember kezét.
- Egyszer
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Akkor Ti is tapasztaltátok már...
(#) Bakman hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Sziasztok!

Előlap készítéshez próbált már valaki áttetsző etikettet használni? Pl. ilyet. Kinyomtatom, ráragasztom, kész. A végeredmény érdekelne, hogyan is néz ki, mert próbához elég drága mulatság.
(#) janikukac hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
Öntapadós matricára hol lehet venni olyan átlátszó fóliát, amit Ti még +-ba ráragasztotok? Én eddig anélkül csináltam és egyből koszos lett a papír a dobozokon.
Mi a neve pontosan? Drága?
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Papírboltban méterre, de bármelyik barkácsáruházban is.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Na de legalább a nevét megtudhatom? Az is öntapadós?
(#) mps válasza janikukac hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Az titok
Átlátszó öntapadós tapéta. Ahol a többi ilyen van azon a polcon keresd. Van A4 méretben is.
az élekre, enyhén íves felületekre egy hajszárítóval megmelegítve szépen rá lehet feszíteni.
(#) janikukac válasza mps hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Köszönöm! Remélem találok ilyet falun...
(#) janikukac hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
Nem találtam sajnos a faluban, azt mondták nem is szokott lenni.
(#) Kovidivi válasza janikukac hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Te is a ki mit építettben láttad a technikát Biztosan fel kell keresni pár nagyobb papírboltot, amíg megtaláljuk mindkettőt fóliát. Az öntapadó normál lap még menni fog, de az öntapadó átlátszó fólia már nehéz falat lesz szerintem. Viszont csak egyszer kell megtalálni, venni belőlük egy 100-100db-ot, aztán nem lesz vele gondod egy pár évig
(#) janikukac válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Nem ott láttam. Én anno több szakinak a dobozain láttam, hogy az előlap valami miatt "fényes", és most törtem az agyam, és arra jöttem rá, hogy valószínűleg ezért. Vagy van valami más ötlet, hogy mit kell tenni az előlapi matricával, hogy ne lehessen bekoszolni az első hozzáérés után???
(#) Kovidivi válasza janikukac hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Nekem azzal volt problémám, hogy a kinyomtatott papírt technocol-lal ragasztottam fel az előlapra, az meg eláztatta a papírt, és csúnya lett. A felső védő fóliát ragasztani pl. technocol-lal lehetetlen, mert látszik, hogy szárad a ragasztó. Az öntapadós a jó megoldás. Esetleg visszahajtani az előlap másik oldalára, de attól még nem fog rásimulni az előlapra a fólia... Esetleg lefújni az előlapot valamilyen lakkal? Akár még működhet is.
(#) janikukac válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Én eddig is öntapadós matricát használtam, az van is itthon, de az átlátszó védőfólia meg ugye nincs.
(#) SALáta válasza janikukac hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Van nagyobb papírboltokban öntapadó átlátszó (matt és fényes) öntapadós tapéta. 900 forint métere, ez 500x1000 mm jelent.
(#) janikukac válasza SALáta hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Papírboltban kerestem...
(#) zenetom hozzászólása Feb 17, 2013 /
 
Hali!
Pákatrafót dobozoltam be, NYÁK lapokból építve, viszont sima kéteres kábellel van a 230V-ra kötve.
A NYÁK lemezek 1 oldalasak, és belül van a rézfólia réteg (belülről vannak összeforrasztva a lapok). Természetesen nem érintkezik a réz semmilyen külső résszel (csatlakozó, pákatartó..).
Maradhat-e így, vagy használjak 3 eres kábelt, és földeljem le a belső rézfólia oldalt?
(#) janikukac hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Új fejlemény:Apám szerzett átlátszó öntapadóst. Mondjuk így nem annak néz ki még, mert rajta van még a másik fele, de remélem jó lesz. Hogyan csináljam a műveletet? A sima öntapadósra nyomtatok, a dobozra felragasztom. Kicsit hajszárítózzam? Csak ezután ragasszam rá az átlátszót? Vagy a másik, hogy ráragasztom így az átlátszót a sima öntapadósra, kivágom amit ki kell a papíron, hajszárító , felragaszt?
(#) mps válasza janikukac hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Simán ráragasztgatod. Hajszárítózni nem kell, csak ha az átlátszót vissza akarod hajtani a széleken az előlep mögé, azért, hogy kicsit meglágyuljon és ne rúghassa ki magát. Mondjuk jó ha vissza hajtod mert nem fog felválni, nem akad bele semmi. Viszont azt nézd meg elfér e a fedél és az előlap találkozásánál, a sarkokat pedig vágd ki, hogy ne menjen a visszahajtásnál egymásra két réteg.
(#) zenetom válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Azzal nem lesz probléma, mert csatlakozót használok, ilyet.
Köszi a választ!
(#) Dj Decybell hozzászólása Feb 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Hol tudnék venni ilyen, vagy hasonló porvédő-kábel átvezetőt? 0,8mm és 1mm lenne a lemezvastagság ahová beépíteném. 4x8cm-töl 8x10cm-ig lenne az ideális méret. Hónapok óta keresem, millióféle keresőszóval, de csak kör alakút találtam.
Nagyker is jó lenne nem csak bolt.

Örök hála a válaszadónak!

porvédő.png
    
(#) Dj Decybell válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Köszi a gyors választ!
Sajnos én is csak eddig jutottam Nem akarom én kivágdosni mert nem csak "itthonra" kellene...
(#) sastas01 válasza Dj Decybell hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Ajánlom menj be egy számítógépes boltba személyesen és informáld le az eladót (lehetőleg olyanba menj ahol a processzort meg tudják különböztetni a monitortól...). Ez gépházaknál általában a vízhűtés ki/bevezetője szokott lenni. Ő lehet meg tudja neked mondani, hogy ezt milyen címen lehet kapni(vagy ő hogy szokta rendelni).
(#) Dj Decybell válasza sastas01 hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Már kérdeztem de azt mondták hogy nem tudnak beszerezni külön. és ők is csak kábelátvezetőnek, porvédőnek, és ennek kombinációjával javasolták a keresést. Szóval nem mondtak újat mert én is kerestem úgy.
(#) Lacko12 válasza Dj Decybell hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Szia!
Látom hogy 0,8mm és 1mm közti lemezhez használnád.
Általában az autókban is ilyen vastag a lemez ahol nincs duplán.
Esetleg autóbontókban érdemes körülnézni vagy karosszériás műhelyben ott tuti lesz elfekvőben pár darab, persze ha megelégszel olyanokkal amiket kocsiknál használnak.
(#) klaczy válasza Dj Decybell hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Próbáld meg őket :

Bővebben: Link

Ha személyesen elmész, esetleg van olyan átvezetőjük ami a honlapon nincs fent. Ja explorerrel nézd az oldalt csak ott működik jól!
(#) Dj Decybell válasza klaczy hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Felhívtam őket! Mondta a hölgy, hogy nem tudnak semmi egyedit gyártatni, és ráadásul ami 'majdnem jó, abból is csak akkor van kedvezmény, ha SZÁZezer darabot rendelek! (jelen esetben 15M HUF-lenne)
Ha lenne egyben annyi zs-m simán megcsinálnám hozzá annyiból a gépet és még le is gyártanám a darabszámot...
Már utána számoltam...
Ez siralmas!

Kérlek segítsetek!
Már hónapok óta keresem de még nem találtam.
(#) janikukac hozzászólása Feb 22, 2013 /
 
Sziasztok!
Valaki ért a dizájnoláshoz? Ilyen eddig az előlapom, valaki segítene valamivel még feldobni?
Következő: »»   40 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem