Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1001 / 1679
(#) tecsa válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Jól néz ki az a kivezérlés jelző. Kár, hogy a forrasztások ilyen nagyok lettek. Ha elfogadást egy tanácsot és nem veszed tolakodásnak. Először az egyik padre vigyél fel forrasztó anyagot. Itt az a lényeg gyors legyél, maradjon benne folyasztó szer. Utána fogod az alkatrészt egy csap ésszel, felmelegíted a paden a fodrász anyagot és bele csúsztatod. Utána csak a másik oldalát kell megforrasztani. Arra figyelj, hogy a páka végén legyen egy is fodrász anyag megkönnyíti a hó átadást, így könnyebben fut szét az anyag.
itt egy kis video
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
(#) Kovidivi válasza tecsa hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Köszi a tippet, majd kipróbálom. Az ónom se valami szuper, talán még folyasztószer sincs benne.
(#) kameleon2 válasza tecsa hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Szia! A videón egy lötstoppos, galvanizált nyák van. Azt azért könnyebb szépen forrasztani ...
(#) tecsa válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Nincs mit, folyasztószerrel azért el egészen más szerintem könnyebb és szebb.

@kameleon2: igen azt könnyebb de az elv az ugyan ez
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
(#) slogan válasza vicsys hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Mikor az enyém készült én ezt tettem rá
(saját kútfő)
(#) blaci hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
Elkészültem ezzel a max-038 alapú függvénygenerátorral. Minimálisat módosítottam rajta, így egy 9V AC adapterrel működik. Ez az első alu dobozom, legközelebb már másképp fogok hozzá
(#) kameleon2 válasza blaci hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Abszolút nem rossz kivitelezés, nem értem a mentegetődzést ! Maximum én nem szórakoztam volna ennyit - vettem volna egy döntött gyári dobozt. Semmi hibája - nekem tetszik.
(#) zolika60 válasza blaci hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Nagyon jó ez a doboz. Olyan igazi műszer kinézete van. Gratulálok! A belsejét megmutatod?
(#) Doncso válasza blaci hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Nagyon patent. Tetszik. Szép munka. Esetleg a végösszeget amibe neked van megtudhatom? kiváncsiság képen.
(#) (Felhasználó 46585) válasza blaci hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Ötletes a formája és nagyon szép. Ha neked ez nem tetszik, akkor nagyon kiváncsi vagyok a következőre...
(#) blaci válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Félreérthető voltam, a kinézet nekem is tetszik, bár azért a tökéletestől messze van.
Maga a technológia volt problémás, mert közel 30 év kihagyás után kezdtem újra lemezmunkával foglalkozni, és azt gondoltam, mindenre emlékszem. Hát nem, de a következő dobozt már gyorsabban és precízebben fogom elkészíteni
(#) blaci válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Megpróbálom holnap szétszedni, bár egyszerűbb lett volna ha előbb eszembe jut
(#) blaci válasza Doncso hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Hmm.. Az anyagköltség kb. 20 ezer.
(#) skero válasza blaci hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Gyönyörű munka. Gratulálok!
(#) nagy hoho válasza blaci hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Nagyon szép, forma tervezett műszer. A feliratozás részleteibe beavatnál?
(#) oregbeatsuhanc válasza mcsubika hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Szia! Találtam 2 db talpas bilincset, aminek pont ez a mérete. Ha kell a Tiéd lehet. Megbeszélhetnénk, hogyan juttassam el hozzád.
Üdv.:öregbeat.
(#) oregbeatsuhanc válasza blaci hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Csak nem hagytad el a táblázatodat? Nekem még megvan abból az időből amikor a Mechlaborban dolgoztam. Ott mindenkinek adtak egy szitázott kb. 40x120 mm-es alutáblácskát a kiterített méret számításához. Abban az időben rádióbemérő kocsikba sasszikat gyártottunk prizmás élhajlító és kivágószerszámokkal. Egyébként házilagos kivitelben nagyon jól sikerült a műszered doboza ezért gratula!
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
(#) Doncso válasza blaci hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Értem. Köszönöm.
(#) blaci válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
A feliratozás FrontDesigner 2.0-val készült. Öntapadó fehér papírra nyomtattam, és kapott egy szintén öntapadó védőfilmet.
(#) blaci válasza blaci hozzászólására (») Feb 15, 2013 / 1
 
Két kép a belsőről, ennél jobban nem tudtam szétszedni. Ez az első vasalós technikával készült panelem. A vasaló egy GMP 17LSI volt.
(#) Frankye válasza blaci hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Minden elismerésem! Mind a külső, mind a belbecs kiváló!
(#) kameleon2 válasza blaci hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Ha aludobozos munkára lesz szükségem, tudom kihez forduljak! Nagyon profi lett a kialakítás. Sok gyári termék ettől messze elmarad sajnos. Csak gratulálni tudok, jól összhangba hoztad a panelt a külsővel, a feliratokkal és a funkcionalitással. Sokan nem képesek erre főállásban, jól fizető munkahelyeken sem.
(#) Kovidivi válasza blaci hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Jól néz ki a doboz szerintem! Az öntapadós papírt megjegyeztem!
(#) Beringer 600 hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
Sziasztok! El készültek teljesen a 150w-os sztereó végfok moduljaim,MJ15024/25 tranzisztorral.A kimeneti DC szint 0.00v,és nagy szerűen működik,és csak azt tudom mondani,aki egy kisebb véget akar,szeretne készíteni,annak nyugodt lelkiismerettel csak ajánlani tudom.+-50v-ról hajtom,és 8 Ohm-on terhelem.Ki próbáltam hídba is,és tuti szerkezet.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013

121701.jpg
    
(#) Szpisti válasza blaci hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Nagyon ügyesen megldottad a dobozolást, gratulálok!
A fotón egy kis részleten látszik hogy L idommal rögzítetted a lapokat egymáshoz.
Gondolom ragasztással és nem forrasztással.
Mert régen mikor olyan helyen dolgoztam ahol még készülékházakat is készítettek, nekem egy ügyes lakatos kollega 2,5-ös lemezből olyan torzítópedál házat rittyentett lánghegesztővel, bóraxszal és valami csodapálcával, hogy máig őrizgetem.
Azóta sem sikerült hasonló szakit találnom, aki ilyenre képes.
Hegesztéstechnikai szaküzletben méregdrágán vettem olyan pálcát , amit direkt alu forasztáshoz ajánlottak, de gázpisztollyal sajna csak maszatolni tudtam vele.
Jó lenne tudni ki/hol/miként tud ilyesmit manapság csinálni.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
(#) zolika60 válasza blaci hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Ez belül pont olyan gondos munka mint kívül. Gratulálok hozzá.
(#) Flatlander válasza Szpisti hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Szinte bárhol ahol van egy jó hegesztő és awi,én mindig azzal szoktam a dobozolást akár alu akár rozsdamentes.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
(#) Schnitt válasza Szpisti hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Ebben a hozzászólásban: Bővebben: Link a 2. fotón látszik az L idom magasságában 2 db kereszthornyos süllyesztett csavar, csak le van festve. Szerintem azok tartják össze.
(#) Pulyka válasza FMSound hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Szia.

Köszönöm szépen a linket.
Én is egy ilyen partit képzeltem el magamban, ahol a saját készítésű fénytechnikámnál tombolnak az emberek.. Az hihetetlenül jó érzés lenne..
Igen, ez így van, legalábbis nálam, hogy a feltöltő videót nem nézem meg, de hozzáteszem, hogy van kivétel.
A tiedét pl. megnézem, akkor is, ha nem említed, mert ez a téma érdekel is, van olyan, amit csak a kíváncsiság miatt nézek meg, ilyenkor általában nem nézem meg a feltöltő többi videóit.

Nagyon jó partyt hoztál össze, ha te voltál az. A zene is tetszik, és a fénytechnika is, bár nekem jobban tetszenek a változó, véletlenszerű effektek.
(az állandó ütemű futófényre gondolok.)
Azok gondolom rendes fénycsövek, elektronikus gyújtással, igaz?
Gondolom nem vagy olyan gazdag, hogy azok LED-ekből legyenek...
(#) blaci válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Igen, ez a megoldás. Alul 3, oldalt 2 csavar fogja az L idomot.
És kösz mindenkinek a gratulációt
Következő: »»   1001 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem