Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1000 / 1679
(#) Matatka válasza FMSound hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Engem nagyon érdekelne a PAR reflektoraid kivitelezése, ha nem titkos, bár kezdem azt hinni, hogy az, mert nem érlek el sehogy.
(#) Matatka hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Ezt nem én építettem, hanem bontottam egy gyermekkori játékomból, amit már vagy 10 éve nem használtam. Gondoltam jó lehet valamire. 40 megás egység két motorral. Szerintem semmi PWM meg ilyenek, egyszerűen csak jelre feszültséget kapcsol a motorokra. LED-el kipróbáltam, így tudok LED-et távirányítóval kapcsolgatni.
Mi legyen belőle?
(#) vipera1997 válasza Matatka hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Hello!elvileg igen tudsz vele ha teszel utána egy relét!Mondjuk lehet belőle egy motoros poti is!
(#) vicsys válasza Matatka hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Óra.
(#) Matatka válasza vipera1997 hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Vagy a vevő után egy tartó áramkör, vevő átalakít nyomógombosra és egy gombnyomás LED-ek felkapcsol, következő nyomásra lekapcsol és többé ki sem kelek az ágyból
(#) nagysasy hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Készül a B5.

DSC01248.jpg
    
(#) oregbeatsuhanc válasza mcsubika hozzászólására (») Feb 11, 2013 / 1
 
Szia! Milyen átmérőjűek a kondik? Hátha találok hozzájuk Neked talpas iker bilincset a tökély kedvéért.
Üdv öregbeat
(#) Doncso válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Jól néznek ki a panelek, véleményem szerint megérdemelnének egy normális dobozt, és egy átgondoltabb elrendezést. A kábeleket én összefonnám, vagy kábelkötővel összekötném, az AC vezetékeket célszerű spirálisan összetekerni, a zavarok csökkentése érdekében. Alapszabály, hogy a trafót mindig a lehető legtávolabb helyezzük el a végpaneltől, különösen a bemenettől, mert ha búg zúg, gerjed, brummos, akkor jön majd a fejvakarás.
(#) nagysasy válasza Doncso hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Természetesen ez még nem a végleges állapota mert a másik végpanel most készül még.
minden kábel fonva lesz. Mi a baj a dobozzal?
(#) mcsubika válasza oregbeatsuhanc hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Helló!

35mm a kondi átmérője.

Végre a trafó is ide ért, kb 250-300va-es a méretéből ítélve és + - 46 volt lett a táp a kondik után. Elolvastam a leírást, hogyan is kellene éleszteni, persze izzóm nincs itthon.
Szóval a többi holnapra marad.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
(#) puffed hozzászólása Feb 11, 2013 / 2
 
Sziasztok! Elkészült az 6N2P-EL84 csövekre épülő gitárkombóm!Ez az első csöves erősítőm volt vele bajom de mofesa kolléga segítségével megoldottam őket .Ezúton is köszönöm a segítséget neki! A doboz egy régi TV-ből készült ,a trafók egy régi rádióban öregedtek.A hangszóró egy kb 20 éves nagyérzékenységű /103dB/ Isophon PT 30/31A gitárhangszóró amihez nagyon jó áron jutottam hozzá. Több képet ITT találtok róla ha érdekel valakit.
(#) akos70 válasza puffed hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Ez nagyon jó lett! Az enyém is Mofesa segítségével készült el hasonló alkatrészekből pár hónapja, meg is vagyok vele elégedve, de ez sokkal rendezettebb lett.
(#) (Felhasználó 46585) válasza puffed hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
103 dB? Akkor ez már nagyot szólhat, egyébként, szép, gratulálok!
(#) mcsubika hozzászólása Feb 11, 2013 /
 
Szép lett, a hangszórón a megszokott formájú mágnes helyett mit lehet látni?
(#) 187BodyGuard válasza puffed hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Nagyon pofás lett! Gratula! Milyen hangja van? Tudsz róla mintát küldeni? Amúgy ezzel az AX84-el én is szívtam egy kört mire rájöttem hogy hol és mi miatt nem szólt... Anno nekem is ez volt az első kis gitárcuccom. Egy Sony Magnódekk dobozába készítettem el, ha jól tudom még mindig a pincében lapul valahol...

Ha már a gitárerősítőknél tarunk én is postolom az én kis fejemet.
Az én kis METAL Dögöm

Más hangolásban

Elég jól megszólalt a 4X12-esen amiben 4db RFT L3512 lakik darabonként 100dB érzékenységgel!

Még mindig nincs kész ez a kis dög, mert kap még Effects Loop-ot meg egy normális tiszta csatornát mert jelenleg egy közös csatorna van de az inkább OD mint tiszta, még akkor is ha a gaint letekerem minimálisra!
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013

DSCN4917.JPG
    
(#) puffed válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Nem lehet mellette beszélgetni az biztos!Magas hangoknál nagy hangerőn jólesik ha morzsolod közben a füled...
(#) puffed válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Holnap lesz az első valódi gitáros próbája. Eddig letöltött hangokkal teszteltem azokkal nagyon tetszett. Kíváncsi vagyok mit mutat holnap!
(#) Schnitt válasza puffed hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Jól néz ki
A csőnek nem baj, hogy fekszik?
(#) Szammer válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Nem tudom, hogy élettartam vonatkozásában mit jelent az "álló/fekvő kivitel", de régi rádiókban fevő helyzetben is vannak végcsövek (legjobb emlékeim szerint).
Szerintem mindegy, bár a fűtőszál oldal irányú mechanikai torzulása, elméletben okozhat problémát. Biztos hogy stabilabb a függő vagy álló helyzet. (Gondolom én.)
(#) kaqkk hozzászólása Feb 12, 2013 / 1
 
Farsangra készült ez a "bomba" az időzítő 999től számol visszafelé , ha a fehér drótot vágja a "bombaszakértő" a számlálás begyorsul , ha a pirosat is elvágja akkor már nagyon gyors a számlálás , és a kék vezeték vágása hatástalanít.Egyenlőre a dinamit rudak kartonból vannak ezeket majd festett csőre cserélem a hétvégén .
(#) blackdog válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
[off]
Idézet:
„Egyenlőre a dinamit rudak kartonból vannak ezeket majd festett csőre cserélem a hétvégén .”

Egyenlőre a dinamit rudak kartonból vannak ezeket majd cserélem a hétvégén .
(#) vicsys válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Jópofa, gratula! Egy tábla kéne elé: Bővebben: Link
(#) Matatka válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Nekem nagyon tetszik! Nyilvános helyre azért ne vidd magaddal!
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Feb 12, 2013 1 /
 
Ezt majd 3 TEK es fiúka fogja hatástalanítani Lesz egy nagy golyóálló pajzs és golyóálló mellény is..
(#) kaqkk válasza Matatka hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
A farsangi ünnepély nyilvános hely ??
(#) Matatka válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Az is az, de ha be is öltözöl csadorba, akkor belefér
(#) Atosz90 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Háháá, na mivan, szétbuheráltad a PIC fejlesztődet
Király lesz.
(#) kaqkk válasza Atosz90 hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Nem szétbuheráltam , csak fejlesztettem . Farsang után visszakapom
(#) sooty válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 12, 2013 /
 
Én már azt is tudom, minek fogsz öltözni...
(#) Kovidivi hozzászólása Feb 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Mostanában alkottam egy kicsit.
Elkészült a kapcs. üzemű tápom kiegészítő nyákjainak SMD változata, letesztelve, megfelelően működik. Az induktivitás 40uH körüli, Skori féle tervezés, NE555-tel. Előzmények: Bővebben: Link
Rendeltem EBay-ről egy alkatrész tesztert, bedobozoltam. Az előlapja silány lett, sajnos a technocol átáztatta a papírt... Cserébe nagyon hasznos kis szerkezet.
Bontottam egy kazettás rádiót (diódákért), laptop alaplapot (sms tranzisztorokért), egy szkennert (LED-ekért), és ezekből építettem egy 15LED-es kivezérlésjelzőt. 15V-ot igényel a diódák miatt. Ha kettő kell az erősítőbe, akkor csak el kell fordítani 180fokban a nyákot, és már mehetnek is egymás mellé. Egymás alá már kicsit nehézkesebb az elhelyezése. YouTube A nyákja vasalással készült, műnyomóval, elég jó lett a minősége, pedig még csak párszor vasaltam vele.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2013
Következő: »»   1000 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem