Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1234 / 2500
(#) Szabi1 válasza voodoo hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Oké köszönöm de kell valami hűtőlemez rá?
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
BD 140F megfelelő?
(#) voodoo válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 13, 2013 /
 
Jó lesz, nem kell rá hűtőlemez, de a túlzás sose árt!
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2013
(#) mcsubika hozzászólása Feb 13, 2013 /
 
Richmond, Reloop, Elektrorudi és aki még próbált segíteni! Köszönöm!
Holnap újra próbálkozom, persze megfogadom a tanácsokat.
Mindenképpen beszámolok délután a fejleményekről.

(2A 2B poti be volt kötve, csak rca kábellel az előlapra volt vezetve.
Fázisfordítót viszont akkor nem erőltetem kivezetni, jó lesz az a panelon a dobozban alap állapotban.)
(#) palko0125 hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
Sziasztok!
Nem vagyok egy profi erősítők terén, de nem is közömbös.
A véleményeteket szeretném kérni erről a kapcsolásról, mert meg szeretném építeni, és gondoltam, hogy megkérdezek profikat, hogy mi a vélemény, esetleg tapasztalat erről az erősítőről.
Előre is köszönöm.
Üdv.
Palkó.
(#) kovacsj76 hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
Helló

Egy kis segítségre lenne szükségem.
FUJITSU Computer SIEMENS Lautspercher DOLBY DIGITAL SPEAKER M9924 PC.
kapcsolási rajza kéne, át szeretném építeni, és nem találok hozzá sehol,
köszi szépen előre is a segítséget.
(#) soos csaba válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Szia, én meg építettem ezt a kapcsolást, és jól működik, mondjuk 300W-ot nem ad le inkább olyan 250W körülit, 300W-hoz már 3-pár tranzisztor kellene!. Ha kell tudok küldeni hozzá panel tervet és leírást!
(#) palko0125 válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Szia!
Köszi a választ. Az szívesen venném, ha elküldenéd minden anyagodat róla ami van.
palko0125@freemail.hu az e-mail-om.
Előre is kösz.
Minden jót.
Palkó.
(#) mcsubika válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Helló!

Addig jutottam, hogy kapcsolót a panelre forrasztottam, ic 10es lábát 10k-val testre kötöttem, ezt az ellenállást nem az ic aljánál, hanem a kapcsoló középső lábánál helyeztem el, mert ide tudtam a legegyszerűbben beforrasztani, gondolom ez nem probléma.
Táp + és - ágába raktam 1-1 24v 10w izzót. Bemenete és kimenete üres. (A p1 és p2 potik és be vannak kötve.) Negatív ágba kötöttem a multimétert és mint ahogyan írtad is nem volt mérhető az áram felvétel.
Idézet:
„A P4 poti középállása még nem adna úgysem mérhető nyugalmi áramot, 300-400 Ω környékén fog majd beállni. Az R37...40 ellenállások valamelyikén 5-10mV esése megfelelő.”
Írtad, hogy 300-400 ohm környékén fog majd beállni, tehát ebből adódóan kérdésem az lenne, hogy mely ellenállásokat kellene növelnem és mennyivel próbálkozzak? (Kipróbáltam azért, hogy mi történik ha eltekerem p4-et. Egyik irányban semmi ami mérhető áramfelvételt idézne elő, másik irányban pedig rövidzár, mert felvillantak a táp ágaiba kötött izzók. Persze mindezt csak egy pillanatra próbáltam, talán nem sült meg semmi.)
(#) reloop válasza mcsubika hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
A P4 potenciométer aktuális állást értettem a 300-400 ohm alatt. Nagyon finom beállítást igényel, mármint pár fokon belül van az értelmes szabályozás zónája. Szintén a tervezés hibája, hogy a potenciométer egyik végállásában a végtranzisztorok 100%-osan egymásra nyitnak. Ezer szerencse, hogy izzók voltak a tápágban.
Mint írtam a 0,22 ohm ellenállások egyikére köss multimétert DC mV állásban és azt figyeld!
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2013
(#) soos csaba válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 14, 2013 / 1
 
Szevasz, az e-mail címedre nem küldöm el hisz azért van a fórum hogy itt osszuk egymással meg a dolgokat! ezért ide teszem fel neked.
(#) palko0125 válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Köszönöm szépen.
(#) djdavid válasza kadarist hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
pedig erősítőből szedtem ki végfoknak voltak használva mégpedig onkyo erősítőbe volt.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2013
(#) soos csaba válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Szivesen!
(#) mcsubika válasza reloop hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Hát rákötöttem a multit és poti tekergetés nélkül is felvillant a lámpa pár másodpercen belül. Azt gondoltam, hogy a multi mérőhegyével zártam össze valamit, kipróbáltam még egyszer s megint ugyan az lett az eredmény.
Szóval egyenlőre úgy döntöttem pihentetem a dolgot.
Egy rutinosabb barátom rá néz majd, csak még nem tudja mikor jár erre.
Azért beszámolok ha lesz valami fejlemény.
Köszönöm, hogy próbáltál segíteni.
(#) palko0125 hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, mert én már kifogytam az ötletből.
Van egy STK4182II - vel felépített erősítőm. A kapcsolás standard, a datasheet által ajánlott kapcsolás.
A probléma úgy kezdődött, hogy a hangfalaim csak búgtak erősen. Szétszedtem, elszálltak a pufferkondik a tápban, mert már régiek voltak, szétdagadtak. Nos ezt ki is cseréltem.
Ez után a probléma ugyan az, erős búgás, ami egy mérés után kiderült, hogy a kimeneten egy az egyben a tápfeszültség van. Átnéztem minden vezetősávot, esetleges problémát stb, de semmi. Gondoltam az ic megadta magát mert már régóta megy. Kicseréltem az stk-t is, de a probléma még mindig meg van. Tápfeszültség a kimeneten.
Ha valakinek van ötlete, legyen szíves segítsen.
Előre is köszönöm.
Üdv.
Palkó
(#) djloui válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Há pedig akkor csak az STK lehet rossz mivel más szinte nincs is a panelon, lehet h nem vettél észre valamit, esetleg polaritás gond is lehet kondi csere után. Lehet az új STK első bekapcsoláskor el is szál úgyhogy jól nézd át újra mindent.
Én az anthony holton féle 400W fetessel szívok 3 napja minden a helyén minden jó és nem lehet nyugalmi áramot állítani, 10mA-en áll a műszer és bárhová tekerem a potit meg sem mozdul.
(#) palko0125 válasza djloui hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Az is jó probléma lehet akkor.
Hát akkor lehet hogy tényleg én nem veszek észre valamit, meg mitől szállhat el mondjuk az stk egy szemvillanás alatt!?
Köszi a segítséget, még jelentkezem.
Palkó.
(#) tiggersoft válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Például nézz rá a tápban a diódákra/dióda hídra.
Lehet, hogy azokból is elhalálozott 1-2...
(#) djloui válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Esetleg nem cseréltél trafót is? Mert a túlfesz is probléma.
(#) palko0125 válasza djloui hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Azt nem, sőt kondikat is ugyanakkorát raktam, csak nagyobb feszültségtűréssel.
A tápfesz rendben van. Mondjuk adatlap szerint max 50V a táp, amit mérek, az üresjárásban, tehát a tápot üresen mérve 52Vot mérek. Nem hiszem hogy ez gondot jelentene, mert eddig nem volt semmi gond vele!
(#) Haliapu válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 15, 2013 / 1
 
Szia, én is építettem ebből az erősítőből jó párat és nagyon meg vagyok vele elégedve. Én egy kicsit egyszerűsítettem rajta főleg a védelmen. Én szerintem ha otthoni használatra lesz és vigyázol rá akkor nem kell az a millió védelem ami amúgy is meg drágítja az erősítő panelok árát. Az én paneljaim keskenyebbek így könnyebben dobozolhatok. Nagyon széles feszültség tartományban ki próbáltam már +-55V,tól +-70V,ig persze ilyenkor több végfok tranzisztor alkalmazok. Annak idején mikor hozzá kezdtem az elsőhöz emersys és reloop kollégától nagyon sok segítséget kaptam amit nagyon szépen köszönök. Szinte minden panelom elsőre indult és azóta is tökéletesen működnek pedig ezek az erősítőket az ifjúság nem nagyon kíméli a hét végeken.
(#) djloui válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Hát pedig igen valószínű hogy az a gond ha tényleg rendben találtál mindent. Azt javaslom következő cserénél kisebb feszültségű trafóval próbálkozz, és azonnal meglátod ha az volt a gond.
(#) palko0125 válasza djloui hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Ugyanezzel a trafóval meg minden ugyanez semmi gond nem volt vele 10 éve. Most szétment a tápkondi, és ezért most már nem jó neki a trafó!?
Azért ez egy kicsit sántít. 10 éve működik rendesen, volt is használva rendesen, most is kell neki menni ugyanezzel a táppal.
(#) djloui válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Hát ha tényleg 10 éves akkor lehet h 10 éve még sokkal minőségibb volt a gyártás és elbírta azt a 2V-ot ugyan úgy ahogy mindennél észrevehető ez a jelenség manapság.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
(#) palko0125 válasza djloui hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Kipróbáltam +/-35V al, és úgy megvan a probléma.
Az ic bemeneti pontjain (1 és 18 as láb) 15.5 voltot mérek. Most ez azért lehet, mert meghalt az ic, vagy....? Ha kiveszem az ic-t és úgy mérek minden dolgot minden rendben. Bemeneten nincs semmi, tápfesz rendben.
Én nem már nem tudom mi lehet a gond..
Köszi a segítséget.
palkó
(#) djloui hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
Igen biztos hogy tönkre ment az IC méghozzá a +2V-tól. Ha foglalkozol vele még majd az újat is erről próbáld, 50V a max de szerintem már az is sok.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
(#) Doncso válasza palko0125 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Lehet, hogy 10 éve még nem 230-240V volt a hálózati fesz és át kellene állítani a készülékeket?
(#) titi11 hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
Szia tudna valaki segíteni építettem egy hibrid csőves fejhallgató erősítőt de valamiért még mindig van egy kis alapzaja de nem tudom miért , ha valakinek van valami tépje köszönöm! Kapcsolás és nyákterv 4 et vissza lapozol ott lesz!
(#) reloop válasza titi11 hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Következő: »»   1234 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem