Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   103 / 136
(#) Beles hozzászólása Jan 18, 2013 /
 
Vicces volt olvasni a válszokat!
Akkor marad a neon cső! Köszönöm a válaszokat!
(#) kaqkk válasza gordonfreemN hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Ha órákig ráér akkor szinte [b]bármivel[/b] le lehet világítani ! Működik mert a normál fénycsőből is "szökik" uv de nem ez a jellemző ! A cikkben írták menyi idő alatt világították le? Ha fél óra kell a dry nak normál fénycsővel mennyi lesz a levilágítás p20 nál ? Kb 32 óra ! ezért írtam hogy reménytelen .Ja és még azt is vegyük hozzá hogy mozogni fog a cső ....
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) gordonfreemN válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Akkor jo, mar az elso hsz-emkor is ezt mondtam:
tobbszoros levilagitasi idokre kell szamitani.
(#) LipiG hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy amatőr kérdésem lenne. Eddig nem csináltam foto-s nyákot most viszont gondoltam megpróbálom. Beszereztem fotoérzékeny nyáklapot, van itthon arcszoli is. Aztán próbálgattam, de semmilyen változást nem látok a panelen világítás után. (többféle idővel próbáltam) Vagy csak akkor lesz látható, ha az előhívóba beteszem? De akkor honnan tudom mikor jó a világítás? Minden világítás után tegyem előhívóba a próbadarabokat még jó nem lesz?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv
(#) kaqkk válasza LipiG hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Milyen maszkkal és milyen időkkel próbáltad? A gyári panelnál nekem 6-8 perc volt a megfelelő.
(#) LipiG válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Mivel nem volt fóliám, sima A/4es lapra nyomtatva és étolajjal átitatva, megszárítva. Próbáltam 1,2,4,és 10 percet is és úgy is próbáltam, hogy csak egy kis darab nyáklapra tettem középre fekete papírt a széleit pedig szabadon hagytam. Annál nagyon halványan láttam vmi változást, de csak ha fény felé mozgattam.
(#) kaqkk válasza LipiG hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
A papírt ha olajjal kened ne szárítsd meg , úgy nedvesen tedd rá , és nyugodtan világítsd 10-12 percig .
(#) LipiG válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 23, 2013 /
 
Holnap megpróbálom.
Köszi!
(#) LipiG válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Ma megpróbáltam még egyszer. 10cm-ről 10 percig világítottam, láttam is hogy "megsárgult" kicsit a lakk ahol takarva volt. Szóval fog ez most már menni
Az előhívással voltak gondok, de tudom mi volt a baj.
Köszi a segítséget!
(#) Wuti91 hozzászólása Jan 24, 2013 /
 
Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy ez a műszer használható lenne LEVILÁGÍTÁSra így ahogy van, vagy csak akkor ha kicseréném a neonokat UV-sre??
(#) kaqkk válasza Wuti91 hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Ez így ahogy van jó levilágításra, ugyanis uv csövek vannak benne .
(#) vicsys válasza Wuti91 hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Miért cserélnéd ki? Az van benne. Szerintem simán jó lesz.
(#) Wuti91 hozzászólása Jan 24, 2013 /
 
Rendben. Köszi!!
(#) Wuti91 hozzászólása Jan 24, 2013 /
 
És szerintetek max teljesítményen kb. milyen távolságból és mennyi ideig világítsam meg a nyákot??
(#) kaqkk válasza Wuti91 hozzászólására (») Jan 24, 2013 /
 
Kb 20-30cm és ha gyári lakkos panelra használod , akkor 6-8 perc , ha p20 akkor 4-6 perc , ha dry akkor elég fél perc
(#) havranarpi hozzászólása Feb 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem ,hogy 2 db 6W-os BLB csöves levilágítóba
7 cm-re a csövektől kb mennyi az optimális levilágítási idő?
(#) kaqkk válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 8, 2013 /
 
Éppen a te kérdésed előtt írtam le ! (csak eggyel lejjebb kellett volna olvasnod.....)
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2013
(#) kokozo hozzászólása Feb 15, 2013 /
 
Sziasztok!
Ez a led megfelelne e egy levilágítóhoz? Ha igen milyen sűrűre pakoljam ha a távolság 4cm?
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Maximum 2x2 cm re.
(#) Moderátor hozzászólása kzsolt88 hozzászólására (») Feb 15, 2013
 
A hozzászólás itt található.
(#) hotib válasza kokozo hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
390-400nm a hullámhossz. Nehogy megtréfáljon.
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Szia! Köszönöm 1.5 cm-re rakom akkor 260 led lesz így az A4-es levilágító.
(#) kokozo válasza hotib hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Szia! Az a bajom hogy sehol nem találtam meg a gyári fotolakkos nyáknak a hullámhosszát, és nekem csak ahhoz kell. De mivel ilyen hullámhosszúságú leddel sokan építettek így feltételeztem hogy jó lehet.
(#) gordonfreemN válasza kokozo hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Itt a fórumban kerested? Vagy a nyákkészítés kérdések fórumban...
(#) hotib válasza kokozo hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Nem tudom, a gyári bevonatos nyáknál mi az optimális, dry fóliánál pl. 365nm. Van ilyen LED is, csak kb. tízszeres áron.
Biztosan működni fog ezekkel a LED-ekkel, csak a levilágítási idő hossza nőhet meg. Kaqkk topictárs már épített ilyesmit, ő tapasztalatból írta a távolságot is. Most mégis arcszolival fotóz

Kiszámoltad? Majdnem 17W a 260 LED fogyasztása. Ha a levilágítási idő - a hullámhossz okán - pl. 30 mp helyett 2 perc, az fogyasztásban máris annyi, mintha a 4*15W csöves arcszolival dolgoznál. Abban 365nm csövek vannak.
A LED-ek ~2500,- Ft, plusz a nyák, az elektronika, meg valamibe bele kell is kell rakni. Ezt meg azonnal megveheted (és használhatod); postával sem kerül többe, mint LED-es, amit építesz.

Bár igaz, abban meg van az építés öröme, és az sem elhanyagolható.
(#) kokozo válasza hotib hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
4*15W-os csövesem már van de nem elég homogén a levilágítás bármit is csinálok vele.. Ezért játszok most egy ledessel, hátha az jobb lesz.
(#) gordonfreemN válasza kokozo hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Hogy hogy nem homogén?
Nekem meg 2 "pici " kis 9W-os BLB csövem van, azzal már nekem megfelelő.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
(#) hotib válasza kokozo hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Nem is akarlak lebeszélni róla, csak arra próbáltam rámutatni, nehogy csapdába essél a levilágítási idő kapcsán.
Mert egy szép nyári napon csak ki kell dobni az udvarra a nyákot, és pár perc lehet úgy is elég levilágításnak. A napfénynél homogénabb pedig nem nagyon lesz (ez vicc kategória, de ettől még működik)

Ismétlem magam: nem akarlak lebeszélni róla.
(#) kokozo válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
kis nyákoknál nem feltűnő, csak 200-as méreteknél ahol a cső teljes hossza kellene, ott lehet a cső közepénél erősebb a megvilágítás mint a széleknél és nincs optimális távolság, vagyis lenne de akkor meg a levilágító lenne akkora hogy az nem megfelelő.

hotib: nyáron én is a napon szoktam levilágítani, de ilyenkor amikor akár hetekig be van borulva nem mindig van idő kivárni hogy hátha lesz 10 perc nap.
(#) kaqkk válasza hotib hozzászólására (») Feb 15, 2013 /
 
Igen Ez úgy van ahogy mondod , de nagyon bánom hogy azt a levilágítót eladtam .
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2013
Következő: »»   103 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem