Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Az nem gond, ha nem lesz. Igen a 6 lábút, mert ilyen 8 lábút nem nagyon tudok szerezni mostanában és nem baj ha a loudness nem lesz, mert akkor így vissza nyernék +2 csatornát, mivel most kettő rossz a potméter hibájából.
Mérd meg hány ohm-os a poti
Sajnos egyik haveromnál van az erősítő, mert eladtam neki és nála merült fel ez a probléma. Akkor viszont csak annyi lenne a kérdésem, hogy ilyen 8 lábú potmétert hol lehet kapni? Hestorenál néztem, de ott nem láttam. És milyen fajta ez a potméter? Van valami megkülönböztető neve?
Potit úgy kell be kötni,hogy a lábak tőled el felé nézzenek,a tengelye fölfelé nézzen.A bal szélső láb a bemenet,a középső a kimenet ez megy az erősítő bemenetéhez,a jobb szélső láb pedig a test.
Értem, viszont hol lehet kapni ilyen potméter? Mármint 8 lábút?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2013
Egyébként ha nincs meg szakadva a poti,lehet javítani.Szét kell szedni,ha szét lehet,alkohollal meg takarítani a szén pályát,és utána egy vékony rétegben műszerolajjal meg kenni a szén pályát.De ha nem lenne jó így,akkor csak a csere maradt.Szerintem ilyen stílusú potikat lehet kapni,HQ elektronika,Hestore.Baji elektronika.Szét kell nézned.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2013
Rendben, köszönöm a segítséget. Hestore-nál nem találtam, viszont írták itt egy topic-ban hogy a negyedik láb az a hagyományos poti középső lábának a megcsapolása, ami egyértelmű is. Szóval megpróbálkozom vele szerintem. A potméter középső lába a ,,ki" ezért szerintem evidens, hogy az van megcsapolva.
Amúgy van egy sejtésem arról mi vagyis inkább merre kéne keresni a hibát. Most, hogy elkészítettem a főtápegységnek a szekunder levezetéseit is ami majd arra szolgál, hogy indítsa a ventiket a reléket kivezérlésjelzőt és az előfokot, világítást. Ehhez szükség van 1x12Vdc, és 1x18Vdc-re. A fő táp nagyfesz tehát a 2x95Vdc részét békén hagyom, nem kötöm sehova csak a kis segédtáp részét kapcsolom be a megfelelő részekre (venti kivételével) izzó sorba kötve a főtápon és felvillan, elhalványul teljesen, majd ismét lassan elkezd felvilágosodni, mintha gerjedne valami az erősítőben ami elkezdené "kajálni" a tápot. Ez annak a jele, hogy relék, védelem vagy valahol itt lenne a galiba. Lehet, hogy mégis csak ez okozza az erősítő gerjedését?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2013
Nem igazán lehet kapni hazai kereskedelmi forgalomban, talán a HQ-nál.
A kimenet 0 volton áll? Valószínűleg az egyik potival azt tudod állítani. De ha felhívod a * * (Giant)biztosan segít neked.
*Hozzájárult? A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013
Már írtam neki de csak 2x válaszolt vissza és még azóta se.
Sziasztok!
Van valakinek STK407-040 IC-ről kapcslási javaslat? A google-t már lelkesen feldúrtam érte sok oldalt, de nem találok még az alldatasheet-en sem róla doksit. Sőt, még maga a 407-es szériáról is csak fényképek vannak, de kapcsolási javaslat az nincs. Annyi bizonyos, hogy bármely 407-es kapcsolása jó lehet, mert ezen IC-k második számtagja a teljesítményre utal, a kapcsolási technika megegyezik.
Üdv, a minap készítettem egy 2.1 es szobai kis erősítőt, de nem igazán jött össze a dolog ahogyan elképzeltem. A lényeg: a 2db erősítő egy tápon van, a 1562-es kapja a jelet az aluláteresztő szűrő kimenetéről, a 1554-es pedig az előerősítő kimeneteiről.3 db trafó van az áramkörben: 1 toroid az erősítőknek, 1db sima 12v-os segédtrafó az előerősítőnek,és 1db 2*9v-os kistrafó az aluláteresztő szűrőnek, minden elem, egyenként megfelelően működik, az erősítők ha sima jelet kapnak rendesen működnek, egyszóval minden működik de itt jön a baj, mellékeltem az ábrát ahogyan összekötöttem az egészet. Ebben a formában nem szól semmi, sőt csak búg az egész, ha viszont leveszem az egyik erősítőt a tápról, és mondjuk egy akkumulátorra kötöm akkor működik az egész. Nem igazán tudom, hogy mi lehet a baj, szeretnék egy kis segítséget kérni, a mellékelt kép az összeállítást mutatja, elnézést az egyszerűségéért, remélem érthető, előre is köszönöm
Illetve ha valaki tudna egy megfelelő sematikus összeállítást készíteni, ahogy megfelelően működne azt nagyon megköszönném
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013
Az összes tápnál alakíts ki egy közös földpontot és minden egységhez onnan indulj el. Így lesz egy csillagpontod.
Minek ennyi táp? A fő trafód (200VA toroid) bőven elég, és annak a feszültsége is az összes meghajtásához! Nem kell külön külön 2db kondi-parkot létrehozz, elég csak egy irányba kötni.
Idézet: „...ha valaki tudna egy megfelelő sematikus...” ? Az összes kistrafót ami a szűrőt és az előfokot hajtja vágd ki onnan, és a főtápra kösd rá. A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2013
Üdv!
EZ szerintetek tud 300wattot 8 ohmra? Mert én keveslem a tápfeszt hozzá... Esetleg tudna valaki olyan rajzot ami 300 watt zenei teljesítményt ad? 8ohm-ra! A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2013
Szia! Szerintem ki van zárva hogy tudna annyit. 300w 8ohm-on.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2013
Még 4-en se szerintem!
Köszi, megpróbálom kivenni hátha úgy már jó lesz, de a szűrőnek szimmetrikus táp kell szóval azt bent kell hagyjam.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2013
Sziasztok.
A mellékelt kapcsolási rajzon a bemenetet nem nagyon értem. Az IN+ és IN- jelzés a ball és jobb oldalra értendő, vagy csak az egyik bemenet és a jelföld? Mert a hangszóró kimeneteken viszont L-R van jelölve. Előre is köszönöm a segitséget.
Hellóztok! van egy házimozi erösitöm. bekapcsoláskor a bal elsö hang(fal)sugárzó pattan egyett, (3meterröl is hallani) és utánna is van alapzaja (sug). néha recseg is, de mindez csak odahajolva hallható. a tobbi csatorna csendes. a hang(fala)sugárzókat is megcseréltem már, úgy is csinálja. Mi lehet a baj?
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2013
Olyan kérdésem lenne hogy melyek azok vagy hogyan keressem azokat a tranzisztorokat amelyekből erősítőt lehet építeni ? /elnézést a buta kérdésért de még kezdő vagyok/
Igazából ezt nem lehet nagyon összefoglalni néhány mondatba. Ez egy tágabb összetettebb témakör. De röviden: az összes tranzisztor valamilyen szinten (műv., áram, fesz, telj.) általába mindig erősítés a funciója. Ezeknek az összessége meghatározza az adott topológiát és így épül fel maga az egész erősítő ún: erősítő-komplementer.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2013
Van a tranzisztorokhoz írva hogy hány W , PL EZ , akkor ez azt jelenti hogy megfelelő áram ellátással ennyi W -tot tudok kihozni belőle ? Ha tudsz linkelni egy oldalt , hol leírják ezt a részét , azt megköszönném
A tranzisztorok jelölésrendszere is ad kiindulási támpontot. A JIS Japán rendszer pl.
Felépítése: számjegy, két betü, sorszám, [utótag] Az első számjegy eggyel kevesebb mint a lábak száma. A betük az eszköz alkalmazási területét és jellemzőit árulják el a következő kódok szerint: SA - PNP tranzisztor, nagyfrekvenciás SB - PNP tranzisztor, hangfrekvenciás SC - NPN tranzisztor, nagyfrekvenciás SD - NPN tranzisztor, hangfrekvenciás SE - Dióda SF - Tirisztor SG - Gun dióda SH - UJT SJ - P-csatornás FET/MOSFET SK - N-csatornás FET/MOSFET SM - Triak SQ - LED SR - Egyenirányító SS - Kis jelű dióda ST - Lavina dióda SV - Varikap SZ - Zéner dióda A Pro-electron rendszer felépítése: két betü, [betü], sorszám, [utótag] Az első betű a tranzisztor anyagát mutatja: A - Germánium (Ge) B - Szilicium (Si) C - Gallium-Arzenid (GaAs) R - Összetett anyagu A második betü az eszköz alkalmazását mutatja: A - Dióda, rádiófrekvenciás B - Varicap C - Tranzisztor, hangfrekvenciás, kis jelű D - Tranzisztor, hangfrekvenciás, teljesítmény E - Alagút dióda F - Transistor, nagyfrekvenciás, kis jelű K - Hall-elem L - Transistor, nagyfrekvenciás, teljesítmény N - Optokapu P - Sugárzás érzékelő eszköz (pl. fototranzisztor) Q - Sugárzás kibocsátó eszköz (pl. LED) R - Tirisztor, kis teljesítményű T - Tirisztor, teljesítmény U - Tranzisztor, teljesítmény, kapcsoló Y - Egyenirányító Z - Zéner, vagy feszültség szabályzó dióda A harmadik betű azt mutatja, hogy az eszközt ipari vagy professzionális felhasználásra szánják. Ez általában W, X, Y, vagy Z. A sorszám 10-9999 között lehet. Az utótag az erősítési osztályát mutatja. Látható, hogy hangfrekis célokra melyek alkalmasak. A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2013
A tranzisztorra ráírt teljesítmény nem azt jelenti, hogy mekkora teljesítményt lehet kihozni belőle, hanem azt, hogy mekkora teljesítményt tud maximálisan eldisszipálni. Ez a teljesítmény a hasznosított, és a bevezetett teljesítmény különbsége.
Most így perpillanat, ha én nem akkor más aki hozzáértőbb tudnak majd neked valami bővebb leírást és tanácsot adni azzal szemben, hogy mely használható audio erősítő célra. Az hogy hány watt terhelhetőséget tud átvinni C-E közt, az adott áram és feszültségeken belül, de ekkor már rengeteg hőt is termel, szóval szerintem az erősítő hatásfoka az építés topológiájától függ. Tehát, hogy A, B, AB, C, D, H osztályba épül az adott pl TIP36C tranyó. Az se mindegy milyen márka, mikor és hogy hol gyártották. Van aki a régi MEV-re, van aki az ON-ra, Hitachi, Sanyo, stb van aki a Motorolára teszi az erősítőjét. (de ez csak egy pár példa-márka)
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2013
|
Bejelentkezés
Hirdetés |