Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   37 / 260
(#) botesz válasza Andreas3 hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Igen a csőcsatlakozás számít meg a teljesítmény.Szerintem egyszerűbb ha a márkán belül keresel egy bontott motort mert ez csak szivattyúházzal cserélhető vagyis a szerelődnek igaza lehet persze nem 27 ezerért.
(#) dmakay válasza botesz hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Bocs nem akarok nagyon beleszólni, de ezeknél nem lehet külön szivattyúházat cserélni, mert egybe van öntve az ún. "motorral"...; ha jól látom elvielg bele lehet építeni a whirlpool utángyártott szivattyút; ami szerelői kedvezménnyel valahol 15 ezres körül van...
(#) botesz válasza dmakay hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Épp ezért írtam hogy keresni kell egy bontott motort.
(#) dmakay válasza botesz hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Ok, bocs, nem akarok okoskodni...
(#) botesz válasza dmakay hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Semmi gond
(#) kinki válasza dmakay hozzászólására (») Feb 10, 2013 /
 
Sziasztok!
Köszi a választ - a panelhiba durván hangzik (tudom, hogy attól még lehet igaz is). A mikrokapcsoló alatt a gép alján levő csepptálcába nyúló (hungarocell)úszó által vezérelt kapcsolóra gondolsz, ami tilthat, ha víz kerül a tálcába!? Az enyémben nem volt víz, amikor próbáltam. Nem indul el egyáltalán..., csak 2-t villan folyamatosan.

Üdv.
(#) dmakay válasza kinki hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Attól még a mikrokapcsoló lehet rossz. Vedd ki és mérd meg. Szokott szórakozni.
(#) tata99 válasza botesz hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget, sikerült szereznem kapcsolót, azóta már többször mosogattunk vele, tökéletesen működik.Hála neked!
Még egyszer köszönöm! Szép estét!
(#) botesz válasza tata99 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Örülök hogy működik!Nincs mit!
(#) Andreas3 válasza Andreas3 hozzászólására (») Feb 11, 2013 /
 
Valaki el tudná nekem mondani,erre a kuplung szerkezetre miért van szükség a szivattyúban?
Másik kérdésem,ha pl: danamitból esztergálnék ilyen lamellákat,azzal működne a szerkezet?
Harmadik kérdés:esetleg valaki postán utánvéttel tudna nekem segiteni valaki egy helyettesitő szivattyú beszerzésében?Már ha a javítás nem sikerülne...
Előre is köszönöm!
Varga András
(#) adidabdul hozzászólása Feb 14, 2013 /
 
Üdvözlet mindenkinek.
Van egy Bosch smi 6700 típusu mosogatógépünk, ami nem melegíti a vizet. A programok szépen lefutnak, szivattyúz be-ki, megy minden mint a schaffhausen, csak hideg vizzel. Mi lehet a gond?

Gondoltam rámérek a hőkapcsolóra, vagy a fűtőbetétre, de fogalmam sincs mekkora ellenállást kéne mutatnia a műszernek, hidegnél melegnél. Mosogatógépet még nem szereltem.
Minden segítséget örömmel veszek.
(#) botesz válasza adidabdul hozzászólására (») Feb 14, 2013 /
 
Nem ismerem a gépet. A fűtőszál a mosogatótérben van?Ha igen akkor nyugodtan kösd be direktbe és dugd be egy pár másodpercre.Egyből észre fogod venni ha fűt.Ha ez jó akkor tovább kell menni a hőérzékelőket(klixonokat) kell megnézni.
(#) csokkiraly hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Van egy D 41 tip mosogatógépem a víz leszivattyúzása és be eresztés után a szivattyú nem indul, csak búg. Ha egy kicsit meg indítom csavarhúzóval a tengely végét akkor szépen elindul és végig csinálja a programot. A mosogatógépben először kiment a zajszűrő kondi amit kicseréltem, majd a szivattyú turbina részét is kicseréltem, most már új minden, csak indításnál nem bír elindulni, ja és a motornál a kondit is kisütöttem ügy néz ki az is jó.
(#) CIROKL hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Vidd el szerelőhöz aki ért hozzá ne nyukálj bele ha nem értesz hozzá !
(#) palko0125 hozzászólása Feb 19, 2013 /
 
Sziasztok!
Bajlódok egy Indesit IDE1000S típusú géppel.
A probléma a következő: Felveszi a vizet, felfűti, mos vele stb ez a része megy a programnak, de amikor kinyomja az első vizet, akkor a kijelzőn át kellene ugrania öblítésre stb, stb. Na ezt nem csinálja, hanem a program egész időtartama alatt a mosás jelzésen áll a kijelző. Nem öblít le rendesen.
Kérdem én, hogy mi lehet a probléma, valaki nem találkozott e már ilyennel?
A segítséget előre is köszönöm.
Üdv.
Palkó.
(#) botesz válasza csokkiraly hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Nem szorul a tengely?Mi a gép pontos márkája?
(#) Andreas3 válasza Andreas3 hozzászólására (») Feb 20, 2013 /
 
Lehet szurkolni,nemsokára tesztüzem...
Egyenlőre vegyesen rakom be a lamellákat.Hátha...
(#) Erdey Agnes hozzászólása Feb 21, 2013 /
 
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. 2012. decemberben feltettem ide a fórum témák közé egy kérést, miszerint segítséget kértem a mosogatógépem javítására vonatkozóan. A szöveg az alábbiakat tartalmazta. "4 éve vásároltam a Candy CED 110-37S típusú mosogatógépemet. Megvásárláskor ugyan voltak egészen minimális gondjaim (nem minden típusú mosogató tablettát viselt el a működéséhez, sóhiányt mutatott), de ez elenyésző probléma volt, ezek kiküszöbölése után a gép tökéletesen működött. Kb. 2 hete viszont teljesen bekattant... Elindítás után, akár melyik program választása esetén (enyhén szennyezett, vagy éppen erősen szennyezett edények esetén), kb. 30 perc múlva mind a három piros színű ledvilágítása kigyullad rajta, és onnantól kezdve "csak" leszivattyúzza a benne levő vizet. A Klauzál utcai szakszervizes vezérlőpanel cserét ajánlott. ami mondanom sem kell, 25.000 Ft-os költségembe kerül/kerülne. Nem értem, hogy miért nem lehet a panelon egy-egy alkatrészt, akár tranzisztorra, IC-re, vagy bármire gondolok. Miért kell egyből az egész panelt kicserélni?" Azóta szétszedésre került a mosogatógép, és először a dugulás lett leellenőrizve. De nincs dugulás, a vizet teljes mértékben kiszivattyúzza (a csőnek teljes egészében szabad kifolyást biztosítottam). A vizet melegíti a mosogatógép, oly annyira, hogy amikor kigyullad a 3 db led visszajelző lámpa, és leáll a mosogatógép (kinyitom az ajtót), szinte gőzfelhő ömlik ki belőle. Ezek után elvittem panelszerelőhöz a vezérlőpanelt, aki megállapította, hogy semmi baja a panelnak. Egy tanácsot viszont adott, hogy cseréljem ki az érzékelőt, és amennyiben ez sem hozza meg a sikert, akkor a vezérlőpanel és az érzékelő közötti 2 db-os vékony, kék színű vezetéket nézessem meg, hátha abban van szakadás. Nos, nincs... Egy fórumozó ezek után, mivel neki is ugyanilyen mosogatógépe van, és ugyanezt a hibajelenséget tapasztalta a saját gépén (a tapasztalataim alapján és a javítási lehetőségek figyelembe vételével) kicserélte "lesz ami lesz" alapon a fűtőszálat. Sajnos eredménytelenül. Tanácsot kérek, hogy hol lehet a baj, merre tovább? Előre is köszönöm a segítségeteket, és további kellemes napot kívánok minden fórumozónak.
(#) botesz válasza Erdey Agnes hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Esetleg az NTC-t (hőérzékelőt megnézheted) hogy az jó e.Ezek után pedig azt lehet csinálni hogy neki kell feküdni és mindent végignézni a szeleptől kezdve a nikecel úszón át a szivattyúig.
(#) lokodineicus hozzászólása Feb 22, 2013 /
 
Sziasztok
Van egy candy CSF4570E-mosogatógépünk 2-éves és olyan gond van vele hogy mikor elinditom le szivattyuza avizet átt lép a következő programra és aszt csinálja a végtelenségig de nem lép az üblitésre és továb a száritásra mikor már nem győzőm hogy le járjon és persze hogy csak füt és már nagyon forró átt kapcsoltam a le szivatcsoltam róla a vizet és kész de igy nem szárit
Aki tud segitsen köszike
(#) botesz válasza lokodineicus hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Nagyon valószínű hogy a vezérlőpanelen lévő X2 es kondenzátor cseréje szükséges.
(#) csokkiraly válasza csokkiraly hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Bocs. de egy jó pár gépet megjavítottam már és inkább ötletet vártam.
(#) botesz válasza csokkiraly hozzászólására (») Feb 22, 2013 /
 
Idézet:
„Nem szorul a tengely?”


Én ezt csak ötletnek tudom felfogni semmi másnak!

Amúgy meg azért kérdeztem a márkát mert ha Candy azoknál ez tipikus hiba és úgy hamar le is ég.
(#) liptaknesm hozzászólása Feb 23, 2013 /
 
Szasztok! Candy mosogatógépem beteg. Szívja a vizet egy darabig, azután, mintha valami letiltaná, egy pillanatra megáll, majd kezdi elölről...és ez így megy addíg, mig le nem állítom. Semmi másra nem hajlandó. Tud nekem valaki segíteni abban, hogy hol kezdjem???
(#) zkoos hozzászólása Feb 23, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy Gorenje gv63320 csodánk, és pár hete szórakozik velünk. Mosogatás közben leáll, majd magától újraindul, és ezt játssza 3 másodpercenként. ha kiszedem belőle a vizet, akkor általában elindul, és lefut a program rendesen. Sajnos elég ritka készüléknek nézem, mert nem találtam sehol egy service manual-t, ami alapján átnézhetném. Merre induljak?

Köszönettel:
Zoli
(#) lokodineicus válasza botesz hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
Köszike meg próbáljuk és ez hol van .
Nagyon kezdők vagyunk még
(#) botesz válasza lokodineicus hozzászólására (») Feb 24, 2013 /
 
A vezérlőpanelen található ami általában az ajtóban van .
(#) lokodineicus válasza botesz hozzászólására (») Feb 25, 2013 /
 
Köszike nagyon rendes vagy majd irok hogy sikerült-e tudod ebben nem igazán
vagyunk tapasztaltak már adig el jutotunk hogy meg néztük az ajtóban a panelt csak még nem tudjuk hogy mejik lehet az de remélem sikerel járunk
előre is kösz
(#) édeség55 hozzászólása Feb 26, 2013 /
 
Üdv mindenkinek.
Egy olyan problémám van egy ELECTROLUX ESF6122 Mosogatógéppel,hogy a program végén a szárítás nem működik.Mi lehet a hibája?Ha valaki tud segíteni azt megköszönném.Vagy egy kapcsolási rajzot mutatna.További szép napot.
(#) botesz válasza édeség55 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Hogy érted hogy nem működik?Átlépi?Vagy csak minden nedves marad?
Következő: »»   37 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem