Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   38 / 260
(#) édeség55 válasza botesz hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Minden nedves marad.
(#) botesz válasza édeség55 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Egyáltalán melegít?Nem kikapcsolható esetleg a szárítás?(mert tudok olyanról ahol ki lehet)
(#) édeség55 válasza botesz hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Hogy érted a vizet?
(#) botesz válasza édeség55 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Igen.Egyébként a mosogatótérben van a fűtőszál?
(#) édeség55 válasza botesz hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Igen a hideg vizet melegíti. Meleg a belseje ha kinyitom.
(#) botesz válasza édeség55 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
És a fűtőszál a mosogatótérben van?
(#) édeség55 válasza botesz hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Nem csak a lapát van a mosogatótérben.Tök üres az egész.
(#) botesz válasza édeség55 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Akkor valószínűleg nem fűti fel kellőképpen az utolsó öblítővizet mert ugye ez a gép az utolsó öblítővíz hőjével szárít.De az is megoldás lehet ha a program végén csak kikapcsolod és nem nyitod ki egy kis időre.
(#) édeség55 válasza botesz hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Szerinted mit lehet vele csinálni?Ha nem nyitom ki az ajtaját akkor még reggel is vizes az edény.
(#) botesz válasza édeség55 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Meg kéne nézni hogy felfűti a vizet a beállított hőmérsékletre vagy sem.Olyan 50-60C szokott lenni.
(#) édeség55 válasza botesz hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
És hogyan tudom megmérni?(a kifolyó vizet?)
(#) botesz válasza édeség55 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Akár.Vagy a program végén kinyitod az ajtót és megméred.De lehet hogy a fűtőszál gyengélkedik.Tisztára mos?
(#) édeség55 válasza botesz hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Igen tisztára mos.Ha kinyitom az ajtót akkor csak a belső hőmérsékletet tudom megmérni.mivel már akkor nincs benne víz.
(#) botesz válasza édeség55 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
De akkor mielött leengedi a vizet.
(#) lokodineicus válasza lokodineicus hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Sziasztok légyszi segiteni ha tudol itt küldöm a képet a panelről mejik lehet a hibás kondi.
(#) édeség55 válasza botesz hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Akkor nyissam ki mikor mosogat?
(#) botesz válasza édeség55 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
igen.
(#) édeség55 válasza botesz hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Mennyi víz lehet benne?
(#) botesz válasza édeség55 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Nem tud kifolyni nem lesz belőle gond csak lassan nyisd ki.A gép le fog állni.
(#) édeség55 válasza botesz hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Oké! És mivel mérjem meg?
(#) botesz válasza lokodineicus hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Nos a képről nem látom de ha a bal szélső fekete a kondi akkor a környékén egy X2 es jelzést kéne látnod.Elvileg.
(#) Andreas3 válasza Andreas3 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Tökéletes lett!Köszönöm a segitségeket!
(#) botesz válasza Andreas3 hozzászólására (») Feb 26, 2013 /
 
Örülök hogy sikerült!
(#) kelektronic hozzászólása Feb 26, 2013 /
 
Sziasztok kollégák! Van egy BOSCH WFK2831 -es tip. mosógépem. Mindene megy, kivéve a dobot hajtó motor nem indul. Levettem a hátulját. Lehíztam a dobot hajtó motor csatiját, ráméregettem... A motor tekercsei nem szakadtak. Aztán visszadugtam. Majd láss csodát működött. Működött vagy 5 kanyar mosás erejéig. A hiba újra ugyanaz. Nem forog a dob. Valaki találkozott már ilyen csodával? Előre is köszönöm! Üdv mindenkinek Tibor
(#) bnk77 hozzászólása Feb 27, 2013 /
 
Idézet:
„Sziasztok. Van egy Candy Futura 312 mosogatógépünk. Ne melegíti a vizet, és a normál 65 fokos program hosszabb ideig tart, a végén pedig vizet hagy a gép alján, miközben a led gyorsan villog. Végigolvastam a fórumot, és úgy gondolom, egy próbát megér kicserélni az 1µF-os kondit. Az alábbi linken http://hqelektronik.hu/info/hu/c__1u0_ac275_x2.html csak 22.5mm-es lábtávú van elvileg a boltban. Ha esetleg nincs 1µF-os, csak 1,5-es (http://hqelektronik.hu/info/hu/c__1u5_ac275_x2.html) akkor az megfelelő lehet bele? Mivel nekem a 27,5 mm-es lábtávú kellene.
Előre is köszi a válaszokat.”

Idézet:
„Akkor a történet. Kihívtunk egy szervizt. Első körben megállapította, hogy a fűtés rossz. Felhívtak, hogy kijönnének újra, mert többféle alkatrész lehet jó hozzá típustól függetlenül, és nem emlékszik, melyik is kell pontosan. A második körnél pont én voltam itthon. A szaki kb. egy órát vizsgálódott, méricskélt (újra mindent). A végén pedig benyögte, hogy sajnos nem a fűtés rossz, ez drágább lesz. Kivette az ajtóban lévő panelt (amin a kondi is van). Ha meg tudják javítani (forrasztani), akkor nem lesz túl drága, ha nem, akkor zsebbenyúlós. Az ígért napon (3 nap múlva) nekünk kellett rájuk csörögni, hogy mi a helyzet. Természetesen nem tudják javítani, 26.000 + ÁFA + munkadíj. Köszönjük, nem kérjük. A panelt visszahozta, visszaszerelte, így is 2500 Ft-ba került a semmi. Így a fórumról kapott ötlet alapján gondoltam kicserélem a kondit.”


Ez történt egy éve, eddig működött tökéletesen. A probléma újra előjött kondit cseréltem, a vizet leszívja, de nem melegíti a vizet és nem szárít a végén. Mi lehet a gond. Valakinek van tapasztalata ezzel a géppel?
Hol keressem a hibát? Fűtést? Mit mérjek?

Bocs, ha hosszúra sikerült, de így kerek a történet. Előre is köszi a válaszokat.
(#) botesz válasza bnk77 hozzászólására (») Feb 27, 2013 /
 
A panelen a fűtésrelé behúz?A fűtőszál jó?NTC?
(#) bnk77 válasza botesz hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Kösz a választ botesz.
Hogy teszteled a fűtésrelét, és melyik az a panelen?
A fűtésrelé a kondis panelen van?
A fűtőszálat hol találom a gépben?
Mi az az NTC?

Műszaki ember lévén kicserélek átforrasztok egy kondit, de sajnos a gépet nem ismerem (mi hol található), és a többi villamos ismeret, szerszám is hiányos. Nagyobb, mechanikus dolgokhoz vagyok szokva inkább.
Kéziszerszámok vannak, multiméter van.
(#) botesz válasza bnk77 hozzászólására (») Márc 2, 2013 /
 
Úgy tudom hogy ezekben a gépekben 1 panel van.Az NTC(thermisztor) a hőérzékelője.Az ellenőrzése egyszerű.Alul van valahol 2 vezeték megy rá.Én úgy szoktam ellenőrizni hogy kiveszem és gyertyával melegítem közben pedig mérem az ellenállást.Akkor a jó ha az érték melegítésre csökken.A fűtésrelé elvileg azon a panelen van.A relének 5 lába van és ha jól emlékszem az egyik oldalon 3 a másikon 2.Arra a 2 re kell kb 9V-ot(én aksiról 12 szoktam neki adni bár nem tanácsos) biztosítani és akkor kattognia kéne.A fűtőszál általában alul van vagy ha candy akkor meg a egy csőben van ami a mosogatótérbe nyúlik be.
(#) bnk77 válasza botesz hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Köszi, megpróbálom megkeresni ezeket.
(#) triplaxmen hozzászólása Márc 3, 2013 /
 
Arról szeretnék kérdezni zanussi mosogstogép olyat csinál hogy beengedi a vizet aztán mindjárt ki is engedi hogy ez mitől lehet köszönöm a válaszokat előre is
Következő: »»   38 / 260
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem