Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp 230V-ról
 
Témaindító: cimopata, idő: Szept 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   358 / 781
(#) voodoo válasza saraha hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Üdv! Miben fog üzemelni?
(#) GyurikaBx válasza saraha hozzászólására (») Márc 3, 2013 /
 
Üdv. Az egyik bajom vele, hogy push pull és minimum 900Volt-os kapcsoló eszköz kell bele. A primernél szoros csatolást kell kialakítani amit nagyon jól kéne szigetelni is a nagyobb fesz miatt.

Gyuri
(#) lorylaci válasza saraha hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Mind voodo kérdésevel mind GyurikaBX hozzászólásával egyeértek.
A legnagyobb probléd a a primer nagyon szoros csatolása lesz. Ugyanis ha csak egyszeresen szigetelt huzalod van, akkor a két primert nem tekerheted egyszerre (mert az előforduló kétszeres primer tápfesz szigetelését az egyszeresen szigetelt huzal nem bírja).

A push-pullt oda érdemes építeni, ahova jó stabilizálás kell, és relatíve alacsony a primer fesz. Az ilyen nagy feszütlségű FETek sosem a legjobbak (nagy áramoknál és alacsonyabb frekiknél ezért ilyen célre IGBT-k mennek). Ha pedig végfokba kell, akkor nagyon pazarló lesz a tervezés satöbbi.

Az autós transzverterek jó része pushpull, mert ott az alacsony feszültség miatt lehet 60-100V-os FETeket használni, amik mindig a legjobban. A két priemrt tudják tök egyszerre tekerni (nincs átütésveszély), sőt mivel nem kell primer-szekudner nagy szigetelés, ezért a primer-szekunder csatolás is jó lesz.
(#) (Felhasználó 46585) válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Sajnos, a kétszeres zománc sem viseli el, kipróbáltam. Létezik háromszorosan zománcozott huzal is, csak nem tudtam hozzájutni.... persze, ha rendelek egy raklapnyit, akkor örömmel hozzák...

Viszont van a Tali-nál TEX-E, ez 7 db 0,2 -es huzal, közös szigeteléssel. Tehát litze is, meg vagy 5 kV-ra szigetelt, csak éppen aranyárban van...
(#) fordkapcs válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Ennél a megoldásnál viszont lehetne együtt tekerni a két primert, mert csak DC potenciálkülönbség van köztük. Persze a fetmeghajtás kissé macerásabb
(#) (Felhasználó 46585) válasza fordkapcs hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Sajnos pont az az előny vész el, amiért igazán egyszerű egy push-pull. A gatemeghajtás egyszerűsége...
(#) cooper85 hozzászólása Márc 4, 2013 /
 
Sziasztok!

Nem tudtok valahol Pesten boltot, ahol normális áron lehet kapni 0,2-es huzalt?
Árwill-ben még 2 hét mire kapnak, Villért-ben ilyen vékonyat csak teljes dobban adnak, Hestore-ban drága.
(#) Ge Lee válasza cooper85 hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Ilyen helyeken csak aranyáron kapod meg, ráadásul jóval többet kell venned mint amennyire szükséged van. Keress egy motortekercselőt valahol, az ad akár fél métert is ha annyi kell.
(#) mex válasza cooper85 hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
Mégis mennyi kellene?
(#) cooper85 válasza mex hozzászólására (») Márc 4, 2013 /
 
2db 800W-os táp most a terv.
Fél kg-osat néztem ki, az elég lenne egy darabig.

Ge Lee: ilyen helyen még nem néztem. Trafótekercselőnél voltam, nem adott el.
(#) voodoo hozzászólása Márc 5, 2013 /
 
Még mindig nem tud senki semmi infót az inkább átmérőben vastagabb, dundibb kondikkal kapcsolatosan, mint pl PKN cég amit alkalmaz....??? Örülnék, ha lenne 400V-os 32-36mm-es (220-390uF), meg 160V-os is ugyan olyan alacsony de magasabb kapacitástartalommal pl 680-1000uF.... Értelem szerűen az előbbi a primer az utóbbi meg a szekunder oldalra kellene.
(#) szücsien válasza voodoo hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
Lomex-ben van 250µF/400V-os kondi 35x30mm-es méretben.
Farnell-nél 1000µF/160V-os kondi
(#) voodoo válasza szücsien hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
Köszi szépen!
(#) (Felhasználó 46585) válasza cooper85 hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
A Talinál is van elvileg. Mi odamentünk, elhoztunk egy nagy bundot, lemérték, valamennyit elhasználtunk belőle, visszavittük, megmérték, a különbözetet meg kifizettük. De ha megbeszéled, akkor ott letekerhetsz belőle szerintem. Igaz, mi nagyon régen járunk oda.
(#) cooper85 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
Felhívtam őket, eddig csak azért nem próbálkoztam, mert eléggé kiesik az útvonalamból.

4000Ft+áfa/kg és min 1kg a rendelési mennyiség. Hátha mást is érdekel.

Van forrasztható és nem forrasztható. Nekem ez új, úgyhogy inkább rákérdezek. Nekem a forrasztható kell, ugye?
(#) (Felhasználó 46585) válasza cooper85 hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
Ha sok szálat tekersz fel egyszerre, akkor igen. Vagyis, ha litzét csinálsz belőle. Különben szálanként lehet lepucolni a lakkot róla, ami nem egy felemelő dolog.
(#) cooper85 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
Nem is tudtam, hogy létezik ilyen zománcozottban. Köszi!
(#) lorylaci válasza cooper85 hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
A forrasztható azt jelenti, hogy a megoldvadt ónforrasz hőmérsékletén lejön a szigetlés, plána ha előtte ki hígított fenyőgyantába mártod, a pákaheggyel dörzsölöd, ekkor rögtön rámegy az ón.
A nem forraszthatónál először le kell öngyuszival vagy más lánggal égetned, majd pl hirtelen szesbe mártva lepattintva leoldanod és utána befforasztanod.
Én a forraszthatót ajánlanám, az is hőálló 120C-ig, ameddig kb kell.

Vaterán is szokott lenni, láttam már hasonló árban. Az 1 kilóval elég sokáig elleszel, ha csak kapcsoló üzemű tápra kell.
(apropó ha netán 1,0 mm-es zománchuzal kellene, forrasztható, akkor szólj, abból nekem is van sok feleslegben)
(#) Lali23 válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
Szia és hol tudom megnézni egy skori féle cimopata rezonáns tápot?
(#) lorylaci válasza Lali23 hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
A skori féle rezonáns tápot itt találod.
A cimopata féle rezonáns tápot pedig itt.

Mindkét leírás elég részletes, emlélet és gyakorlat.
(#) cooper85 válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
Olvastam régebbi hozzászólások között ezt az eljárásod, de én hiába próbálkoztam a 0,4-es huzalommal, nem működött. Úgy látszik megvan a probléma.

Az biztos, hogy kitart egy darabig, főleg hogy 0,4-esből pár hónapja vettem fél kg-ot, akkor még nem terveztem azt, hogy a Te tápodat fogom megépíteni.
Mostanában vaterán nem láttam, lehet rossz időben nézegettem.
(#) saraha válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
Köszöntem a válaszokat.Igazából a gombhoz akartam volna kabátot mert vannak IXFX bontott FET-jeim.Erősítőhöz készül,de akkor nézek valami mást pl.:2db. 600W-os rezonánst.
(#) lorylaci válasza saraha hozzászólására (») Márc 5, 2013 /
 
Rezonánsból csinálhatsz teljeshidat is, vagy ott van Ge Lee teljeshídja is.
(#) ati790731 hozzászólása Márc 7, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Kb 1,5 hónapja érdeklődtem itt egy-két dologról, mert meg akartam építeni cimopata rezonáns kapcsitápját.
Csak meg szeretném köszönni az akkori segítséget!
Ma raktam össze, elsőre indult, nekem is hihetetlen módon.
Minden jég hideg, csend van, kb 10 perc után az ic-n érződik, hogy enyhén langyos de még kéz meleg sincs.
Üdv ati!
(#) lorylaci válasza ati790731 hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Örülök, hogy működik a dolog.
Mégis arra kérnélek, hogy rakj fel egy-két képet. Ez azért jó, mert a többi kezdőt bátorítod vele, illetve segítesz nekik.
Ha van oszcilloszkópod, akkor javaslom végezz néhány mérést:
- Primer alsó FET gateje, a sorucehoz képest (csak leválasztótravóal tudod mérni)
- Félhíd kimenete (csak leválasztó trafóval tudod mérni).
- Primer áram (áramváltóval tudod mérni).
Valószínűleg nincs gebasz, ha minden hideg, de ezek alapján lehet még finomítgatni a dolgon. (belőni a hullámformát, esetleg egy ZVS működést)
(#) lorylaci válasza ati790731 hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
Örülök, hogy működik a dolog.
Mégis arra kérnélek, hogy rakj fel egy-két képet. Ez azért jó, mert a többi kezdőt bátorítod vele, illetve segítesz nekik.
Ha van oszcilloszkópod, akkor javaslom végezz néhány mérést:
- Primer alsó FET gateje, a sorucehoz képest (csak leválasztótravóal tudod mérni)
- Félhíd kimenete (csak leválasztó trafóval tudod mérni).
- Primer áram (áramváltóval tudod mérni).
Valószínűleg nincs gebasz, ha minden hideg, de ezek alapján lehet még finomítgatni a dolgon. (belőni a hullámformát, esetleg egy ZVS működést)
(#) ati790731 válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 7, 2013 /
 
O.k.
Hétvégén kb lesz időm és rakok fel képet.
Az ic kimenetét néztem szkóppal, ott szép négyszögjel volt, a szekunder oldalon, terhelés nélkül néztem a jelalakot, hasonlít a szinuszra csak kicsit szögletesebb, de pc-szkópom van, és lehet, hogy a felbontásból adódik az eltérés.
A többi méréssel az a problémám, hogy nincs leválasztótrafóm.
(#) saraha válasza lorylaci hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
A Gee Lee féle teljeshidas itt van valahol a topic-ban ?
(#) voodoo válasza saraha hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Igen, ez az.
(#) saraha válasza voodoo hozzászólására (») Márc 8, 2013 /
 
Köszi.
Következő: »»   358 / 781
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem