Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   784 / 1273
(#) kocici17 válasza bihari laci hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Van rajz előtted??
(#) bihari laci válasza kocici17 hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Van rajzom
(#) laca80 válasza djseed1 hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Hát most is igazad volt.
Köszi!
(#) gery12131990 hozzászólása Márc 11, 2013 /
 
Sziasztok! Egy ki segítséget szeretnék kérni!
Van egy philips 21PT1654/58-as tipusú tv-m! Az a probléma vele hogy amikor beakarom kapcsolni akkor stand by led folyamatosan villog és ahogy a led villog ugyanabban az ütemben ciripel is! Átnéztem a sorkimenő tranzisztorát nem volt zárlatos! Kicseréltem a tápba és a sorkimenőn is az elkókat mert egy kettő -a sorkimenőn- fel volt puklisodva! Zárlatot nem találtam! Kicseréltem a táp ic-t is! Talán még a trafóra gyanakszok hogy nem-e zárlatos! Szóval nem tudom mi lehet a baja! A segítséget előre is köszönöm!
(#) kocici17 válasza kocici17 hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Műszert elővenni, és nem lámpázni, mérni kell. Meg kell a következőket mérni, a bekapcsoláskor, hogy mit mutat,de előtte a bu 2508, at kiforrasztani, és külön megmérni.

Ez után a következő pontokon kellenek a feszültségértékek:rp31, DP09,CP28, CP25, CP31,CP21, Cp17, RP24. /ez röviden egy táp secunder elenörzés.
Nos elsőre ezeket kell ellenőrizni, és a sorvég tranzisztor kivételével minden legyen bekötve, még a hangszóró is.

Szóval ez a biharilacinak szól.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2013
(#) bihari laci válasza kocici17 hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Kösz ,a segitcséget ,de csak munka után tudok vele foglalkozni.Ha van valami akkor irok .
(#) baloghzsolt81 válasza kocici17 hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
az NTK-PTK-T csak igy lehet berakni forditva nem.nics frat a nyákon.a lábak helyezkedése középső előrébb van mint a két szélső.de azért mégegyszer megnézem.

segitségedet eőre is köszi.
majd még jelentkezem hogy mi a helyzet.
(#) kocici17 válasza baloghzsolt81 hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Ettől még nyugodtan kikapcsolhatod at a részt, és majd ha már megy rendesen akkor ráérsz gatyázni.

Rajzod van-e, és müszer, mert anélkül nem fog menni.
(#) kislacikahu válasza gery12131990 hozzászólására (») Márc 11, 2013 /
 
Hali!

A képcső levegőssé vált????

Innen jöhet a percegés...
(#) dagii10 válasza kérdező hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
köszi igazad volt ki cseréltem és működik.
(#) baloghzsolt81 válasza kocici17 hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
rajzot nem találtam hozzá sajnos nincs rajta a gyártó névjegye.de valami kínai sorgyártott lehet mert van rajta több olyan furat ami csak alkatrész hely de nincs beforrasztva semmi.

műszert tudok kérni .érdemes méregetni rajz nélkül vagy nem.

válaszodat előre is köszönöm.
(#) jtibor hozzászólása Márc 12, 2013 /
 
Sziasztok, tegnap kaptam egy Sony Trinitron KV-29LS30E tipusú tv-t, egyetlen hibája az volt, hogy iszonyúan piszkos volt belül. Mielőtt használatra fogom gondoltam kitisztitom. Meg is történt, találtam pár fura forrasztást ezeket is kijavitottam. Most miután készen vagyok a tisztitással, elakadtam. A legnagyobb hibát követtem el, mert nem jelöltem be a kábelokat mielőtt leszdtem volna és négyet nem tudom hova visszatenni. A képernyő hátulján van két kábel ami utána körbefut a hatulján - nincs izolálva. Ezekből az egyik duplán összekötve-fekete, a másik szimpla kábel-zöld. A sorkimenő transzformátoron van egy piros ami nem tudom hova mehet, és van még egy piros a képernyő hatsó lapon csatlokoztatva. Csatolok képeket, ha nem segitene készitek újakat. Aki tud kérem segitsen. Köszönöm.
(#) kocici17 válasza (») Márc 12, 2013 /
 
Kicsire nem adok...a nagynak meg már mindegy...
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2013
(#) kocici17 válasza baloghzsolt81 hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Tessék 1 rajz.
(#) kocici17 válasza jtibor hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Szépek a fotók, csak azt nem látni rajtuk, amiért készült.

Húzd el az alaplapot a képcsőtől, és fésüld ki a kábeleket, ha ez megvan akkor egy olyan fotót csinálj az egészről, ahol követhető, hogy melyik kábel jelenleg honnan jön, /mert így senki sem tudja azonosítani, és akkor leírom neked, hogy a másik végét hova kéne dugni.
(#) jtibor válasza kocici17 hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Szia, köszönöm hogy válaszoltál, felteszem a további képeket. Ha szükséges további képeket is készitek majd.
A P1040886 képen van ez a két kábel: az egyik duplán befogva fekete csatlakozóval, a másik szimpla zöld csatlakozóval. P1040884 ez a sorkimenőből a kábel. P1040885 a képcső legvégén található panelon, alul kijövő piros kábel amelyen fehér csatlakozó van. A többi képen pedig a lehetséges csatlakozási pontok vannnak.
(#) kadarist válasza jtibor hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Szia!
A CN706-os képcsőpaneli csatlakozóra kösd a sortrafóról jövő piros vezetéket. A CN702 pedig értelem szerűen a másik lesz és ez a képcsőpanel földelővezetéke. Rajzok.
(#) jtibor válasza kadarist hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Szia, a P1040884-es képen látható piros vezetéket rákötöttem a CN706-os képcsőpaneli csatlakozóra. Van még három vezeték, a P1040886-os képen látható dupla vezeték fehér végződéssel és a másik zöld végződéssel/csatlakozóval. A másik piros vezeték a képcsövön van az első panelon és itt DF jelölés van - ezt hova kössen és a másik kettőt? Ezt irtad: A CN702 pedig értelem szerűen a másik lesz és ez a képcsőpanel földelővezetéke. - ezt nem nagyon értem. Segitséged előre is nagyom köszönöm.
(#) baloghzsolt81 válasza kocici17 hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Köszönöm a rajzot. Sajnos a billentyűm rádiós és régi ezért van hogy nem mindig működik a shift billentyű meg más billentyűk sem. Ha lessz rávaló majd lecserélem.
(#) kadarist válasza jtibor hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
A CN702-es csatlakozóra egy szintén egyszálas (talán piros) vezeték megy, ami az alaplapon a testre (GND) kötődik. A kapott kapcsolási és nyákrajzok alapján beazonosíthatod a hiányzó csatlakozásokat.
(#) kocici17 válasza jtibor hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
A fekete dupla kábel ami a képcső külső "földelö" drótjára van kötve az a képcsőáramkörön lévő test vezeték lesz, ami valószínüleg csak 1 tüskés./tudnilik ritkán rakják a shassira. De ha van a shassin tüske neki akkor oda is lehet. Akkor a piros ezek szerint megvan /ahogy kadarist mondta/, a zöld végű a CN506.os pontra.

ha igaz akkor mind megvan?
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2013
(#) jtibor válasza kocici17 hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Szia kocici17 és kadarist, köszönöm hogy foglalkoztok a gondommal-bajommal. Na lássunk neki, ha minden igaz igy kötöttem be: sorkimenőből a piros vezeték ment a CN706-ra, Képcsőn található földelő ahogy nevezted ment: zöld a CN506-ra az alaplapra, és képcső földelő dupla fekete vezeték ami egybe van kötve ment a CN702-re. Maradt a piros vezeték amely a képcsövön van/nem a hátsó lap hanem amely előtte van, ezen van ilyen jelölés hogy: DF és ez ment a CN509-re. Ha minden igaz akkor jónak kell lennie. Biztosan jó lesz ez igy, ha igen akkor bekapcsolom, addig nem nagyon merem amig biztosra nem tudom hogy jo. De ezt a hibát még egyszer nem követem el, hogy nem jelölöm be a vezetékeket. Mégegyszer köszönet mindazoknak akik foglalkoztak a probléma megoldásán.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2013
(#) laca80 hozzászólása Márc 12, 2013 /
 
Sziasztok !!
Milyen problémak okozhat ,hogy ha hiányzik az IC -( NTDA9361-2NB) egyik lábáról a forrasztás?
(#) kadarist válasza laca80 hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Szia!
Ha a 32-ik lábról hiányzik, akkor annak semmilyen következménye sincs. Bővebben: Link
(#) bihari laci válasza kocici17 hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Hello ,meg mértem azokon a pontokon ,a feszűlcség értékeket,de nem mindenűtt tudtam pontosan mert mert a többin csak pulzált a leddel egy időbern.Hajol értettem ,a sor tranyot ki véve kelett meg mérni a fesszt,a tranzistor az jo.
DP09-33v
CP28-0v
CP25-0v
CP31-0v
CP21-0v
CP17-0v
RP24-30v
RP31-145v
Van egy ugyan ilyen sassi de törött abbol át tudok tenni alkatrészeket ha kell,sor trafot cserélte és kondikat ,de csak semmi változás.Mik kell még c serélni hogy meg szűnjön a zárlat?.
(#) laca80 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Akkor valószínű, hogy gyárilag nincsen rajta, mert a többin meg van.
(#) baobab válasza kocici17 hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Szia Kocici17!
Ez rossz hír nekem. A TV Sony KV-21T1K/2 tipus. Mennyibe fog ez nekem "fájni"??
(#) kocici17 válasza baobab hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Rossz esetben képcsőcsere...Jobb esetben kikapcsolási sugárkioltás, ez több helyről jöhet, az egyszerű esetben egy darab ellenállástól, a katódmeghajtón át, a sorkimenő fókusz, és /vagy g2 szabályzóig.

Kb ennyi a választék.
(#) kocici17 válasza bihari laci hozzászólására (») Márc 12, 2013 /
 
Holnap átgondolom , és leírom az elgondolást.
(#) petya76 hozzászólása Márc 13, 2013 /
 
Sziaasztok!!! Mi lehet a baja a samsung tv-nek amikor zöldül és lilul a sarkai,és picit megdől a kép!?mit lehet csinálni vele? Előre is köszönöm!!!
Következő: »»   784 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem