Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1515 / 2208
(#) viktorio333 válasza Orbán József hozzászólására (») Márc 20, 2013
De érdeklődtél hogy nem e árulok micsodát? Hát igen szeretem csinálni csak ez kell a sikerhez.
(#) bakos13gab válasza mayky hozzászólására (») Márc 20, 2013
Ezeknél a katód meg a fűtőszál nem egy és ugyanaz?
(#) palko0125 hozzászólása Márc 21, 2013
Sziasztok.
Segítséget kérnék. Az a gondom, hogy van egy Regent 30H típusú gitárerősítőm. A hangja nagyon jó, és jól is szól, de olyat produkál, hogy kb egy fél óra múlva az egyik végcső (EL34) nagyon izzik. Szinte a benne lévő lemezek vörösen izzanak. Próbáltam hogy megcserélem a két csövet, sőt más csővel is próbáltam és mindig ugyanabban a foglalatban levő cső "izzik" jobban.
Mi lehet a probléma.
A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv, Palkó.
(#) mofesa válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 21, 2013
Az izzó cső oldali foglalatnál nem szakadt véletlenül a vezérlőrácson lévő rácslevezető ellenállás?Én azt nézném meg,cserélném ki legelőször.
(#) palko0125 válasza mofesa hozzászólására (») Márc 21, 2013
Szia!
Ezen ellenállások rendben vannak.
Végül is minden ellenállást átmértem, mindegyik rendben van!
A választ köszönöm, és várom a hsz.-okat ha van még valami ötlet?
Minden jót, Palkó.
(#) palko0125 hozzászólása Márc 21, 2013
Üdv!
Gondoltam felrakok egy-két képet a problémáról! Ezt az állapotot kb. fél óra alatt éri el.
Remélem tud valaki segíteni!
Üdv, Palkó.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2013
(#) viktorio333 válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 21, 2013
Hello próbáld meg novelni a katod ellenállást mert elmászott a munkapontod és nagy áram folyik rajta vagy ha van negatív előfesz akkor azonn állíts. Gondolom ez PP üzemű akkor lehet a probléma oka hogy nincs meg a szimetria.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2013
(#) viktorio333 válasza viktorio333 hozzászólására (») Márc 21, 2013
Ha gondolod szivesen vallalom a javítást mert ahogy elnézem a kapcsit ennek nincs negatív előfesz szoval próbald a katodon folyó áramokat mérni csovenként.Aztán írd meg hogy mit mutat
(#) palko0125 válasza viktorio333 hozzászólására (») Márc 21, 2013
Üdv!
Az "izzó" cső katódárama 125mA a cső, amelyik megy "rendesen" annak a katódárama 30mA!
Hát igen nincs szimmetria. De mit tudok ezzel kezdeni, vagy miért van ez? semmilyen állítási lehetőség nincs rajta.
Nem tudom az mennyire megoldás, hogy ellenállással lekorlátozom az "izzó" cső katódáramát?
A válaszokat köszönöm.
Üdv, Palkó.
(#) viktorio333 válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 21, 2013
A ellenallásos megoldas nagyon is jo az izzó cső katódja és a rá csatlakozo vezeték közé teszel ojan értékű ellenállást hogy ott is 30 mA legyen és megoldottad a problémát.
A szimetriára mindenképp ügyelj hogy egyforma legyen.
Az áramot mikor méred a hangerő gomb legyen lecsavarva .

30.png
    
(#) viktorio333 válasza viktorio333 hozzászólására (») Márc 21, 2013
Az ellenállás minimum 5 W os legyen addig kisérletezz az ellenállás értékével amíg be nem áll a 30 mA . Majd írj hogy mit sikerült.
(#) viktorio333 válasza viktorio333 hozzászólására (») Márc 21, 2013
bocsánat rossz rajzot küldtem ez szerint csináld

30.png
    
(#) palko0125 válasza viktorio333 hozzászólására (») Márc 21, 2013
Nagyon köszönöm a segítséget!
Raktam ellenállást, kísérletek alapján 100 Ohm bizonyult jónak. Így közel szimmetrikus a két katódáram. Annyi, hogy nem 30mA, hanem 65mA környékére áll be mindkét cső.
Egyébként mekkora áram folyhat itt maximálisan, mert azt hiszem 3W-os az ellenállás amit beraktam.
A segítséget nagyon köszönöm!
Minden jót, Palkó.
(#) viktorio333 válasza palko0125 hozzászólására (») Márc 21, 2013
65mA egyik is meg másik is vagy együtt? nemtudom mi az idealis de az volna a legjobb ha rákeresnél neten valami leírást ott biztos megvan adva aztán a szerint beallítani mert én sokallom azt a 65 öt
(#) viktorio333 válasza viktorio333 hozzászólására (») Márc 21, 2013
utána néztem neked és AB osztályban PP üzemben CSÖVENKÉNT 65-75 mA az ideális 350V anódfesz melett szóval szerintem maradhat szerintem a 3W os ellenállás kicsi lessz de járasd egy darabig és meglátod hogy nem e feketedik az ellenállás mert ha igen akkor nagyobb teljesítmény kell .
Ha bármi probléma van írj nyugodtan . üdv
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2013
(#) Kicsa válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 21, 2013
A +90 V-ra felemel érsz nem volt világos. A rajzot értelmeztem,és ez alapján azt szűrtem le,hogy a fűtést rákötöm a csőre,és az egyik fűtés lábra még pluszban a szekunder feszültség mellé rákötöm a +90 V-ot is. Ezen akadtam meg,de úgy látom,ez így helyes.
Köszönöm szépen mégegyszer a rajzokat neked is,illetve Orbán Józsefnek is,neki is állok nyákot tervezni.

Köszönöm szépen,amit lesz érdemben bemutatni valóm,egyből prezentálom!
(#) CIROKL válasza Kicsa hozzászólására (») Márc 21, 2013
Egyszerű történet én sem értettem valamikor és ugyan ilyen értelmetlenül álltam én is a dolgokhoz , itt segitettek nekem is anno egy pár évvel ezelőtt .

A fejleményeket szivesen vesszük , jó épitkezést és sok sikert hozzá .
(#) palko0125 válasza viktorio333 hozzászólására (») Márc 21, 2013
köszönöm mindenkinek!
Sikerült beállítani most már egy órája megy, és mindkét cső egyformán izzik, úgy ahogy kell. Katódáramuk egyforma, 65mA környékén.
Szóval köszönöm még egyszer mindenkinek a segítséget.
Üdv, Palkó
(#) viktorio333 hozzászólása Márc 21, 2013
Szívesen máskor is
(#) barthaz hozzászólása Márc 23, 2013
Sziasztok

Korábban volt egy kis problémám egy harley benton ga5-ös erősítővel ami akkor rögtön meg is oldódott. Most összerakta dobozba, átnéztem mindent és nem igazán működik úgy ahogy korábban. Sistereg, ha a magas vagy a közép potit feltekerem ilyen magas interferenciás hangot ad ki. Eléggé "ufo"-s hangot. Átnéztem mindent már 3szor de valami nem jó.
üdv.: Zoi
(#) mofesa válasza barthaz hozzászólására (») Márc 23, 2013
Volt olyan gitárerősítőm,aminél csak oldalt állhattam,mert szemben állva már gerjedt.Néhány kép a belsejéről elképzelhető,hogy segítene a hibafeltárásban.
(#) barthaz válasza mofesa hozzászólására (») Márc 23, 2013
Úgy lett kialakítva hogy, külön a táp a hangszín+gain egy panelre és a többi alkatrész.
Az asztalon szétdobva teljesen jól működött.
(#) mofesa válasza barthaz hozzászólására (») Márc 23, 2013
Jól látom,hogy a tápegység gnd -je a panelon keresztül rajta van a fémházon?
(#) barthaz válasza mofesa hozzászólására (») Márc 23, 2013
A védő nullával van összekötve a ház. Arra rákötöttem a földet.

SDC14973.JPG
    
(#) mofesa válasza barthaz hozzászólására (») Márc 23, 2013
Én azt levenném,pláne,ha a pufferkondi negatívján van,nem szerencsés választás.
Én a potméterek házát összekötném az egyik potméter lábán lévő gnd -vel és ezt kötném össze a "védő nullával".
(#) barthaz válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 23, 2013
Csináltam egy videót. Hallgassátok meg. Ez a problémám.
GA5 videó
Egyedül a mély poti és a gain működik rendesen.
(#) crapgame válasza barthaz hozzászólására (») Márc 23, 2013
Üdv.
Korábban nekem is volt ilyen problémám. Nem 50 vagy 100 Hz-es volt a zaj, hanem sípolás meg minden magas frekvenciás izé amit csak el lehet képzelni. Az előfok cső (esetemben 6n2p) belső árnyékolása és a foglalt középső lába le volt testelve, de a foglalat körül lévő fém karika nem. Nekem azt is le kellett. Lehet, hogy neked nem ilyen a foglalat, nekem ez volt a baj.
(#) mofesa válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 23, 2013
A bemeneti jack csatlakozó műanyag.Ha az azon lévő gnd nem találkozik a házzal,akkor teljesen jó.
(#) mofesa válasza barthaz hozzászólására (») Márc 23, 2013
A fűtés,milyen módon van kiközepelve?
(#) barthaz válasza crapgame hozzászólására (») Márc 23, 2013
Nem 50hz-es brummom van az tuti. mert ha levan tekerve a magas és a közép poti nincs semmi zaj vagy brumm, szól is rendesen a gitár, cak ha a magasra ráteker akkor csinál ilyen hangokat. A csőfoglalatom sima bakelit nincs árnyékolásnak semmi fém rész. Húzzak rá egy fémcsövet?
Következő: »»   1515 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem