Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   139 / 3975
(#) Krisz03 válasza maTaKee hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Ez így jó. Ha zárlat lenne, folyamatosan világítana.
(#) titi válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Hali!

Bocsi, hamarabb nem tudtam ide kerülni, sok a melóm.
Na szóval, az IC lábai között kapargasd meg egy kicsit a panelt, nem-e folyasztószer maradt köztük.
Vagy ellenőrízd le, hogy jó polaritással kötötted-e be a Ledeket.
Ebbe az áramkörbe új IC-t (UAA180) tettél, vagy a korábbiból raktad át ebbe?
Lehet, hogy abban elszált az IC.
(#) fongab válasza bancsi15 hozzászólására (») Nov 10, 2007 /
 
Egy ötlet.
Forraszd ki a UAA180IC 4lábára menő LEDdet. ha továbbra is világit, a felső most már 3 LED. Akkor cserélj IC. Ha nem világit és a csík végig fut a 11. LEDig, vagy így használod, vagy a 12. LEDnél keresed a testelést. Ami lehet hogy a ICbe van. Ekkor ismét IC csere.
(#) zozo_18 hozzászólása Nov 10, 2007 /
 
Sziasztok! Tudna valaki 23.kerületben vagy 20.-ban elektronikai boltot??? Vagy ahol ledeket lehet kapni? Köszi hali!!
(#) robbbb hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
Szisztok!

Egy szilveszteri visszaszámláló megépítésében szeretnék segítséget kérni.
Két 7szegmenses kijelzőből állna.59másodperctől indulna és másodpercenként számolna vissza.
Ha elérte a nullát akkor maradjon úgy és valamilyen másik áramkört(valami körbefutó fényt) indítson el.
Ja és lenne még rajta egy nyomógomb,ami indítaná.
A másik áramkört majd én összerakom,csak a visszaszámláló
megépítésében kérnék segítséget.


Előre is köszönöm a segítséged,ha már egy shematikus rajzot küld valaki az is nekem nagyon nagy segítség,vagy ha csak leírja valaki a működési elvét
akkor már össze tudom rakni.

üdv.:

Kovács Róbert
(#) huhuu válasza idavid hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Köszönöm a válaszod!!!!
(#) Macsek71 hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
Urakok !

Volt egy erősítőcském, a Pc fejhallgatókimenete és két kis hangfalacska közt. Belülről ez úgy fest :
1, panel 4 potival /hangerő,mély,magas,balance/
2, panel rakás alkatrész.
+ tápegység,kapcsoló, visszajelző led...

az 1. panelt kéne helyettesítenem, mivel a potik erősen recsegőssé váltak az idő során.
Kérnék némi segitséget mivel, hogyan helyettesíthetem...( a hangerő szabályzás jó lenne,ha megmaradna)

Kösszi.
(#) Gery válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Elektronikai boltba elmész és kérsz kontakt sprét, azzt rányomod a megfelelő módon hogy mindenhol érje az ellenállás pályákat és jó lesz. Én is így csináltam és jobb lett mint új korába :yes: Egy jónagy flakonnal 1200Ftért vettem a helyi boltba.
(#) Macsek71 válasza Gery hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Köszi !

Tartok tőle ez már kevés lesz..
(lassan 40 éves UNITRA cucc)
(#) Gery válasza Macsek71 hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Képzeld énis pont az Unitra ezeréves erősítőmre használtam :yes: Azis annyira recsegett hogy nemmertem használni mert féltem szétmegy a hangszóró, de a spré segített :yes:
Ja amúgy itt van az erősítő.
(#) zeusz7 hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
Szétszedtem egy asztali DVD lejátszót és kiszedtem belőle a tápot. Kérdésem: Hogy tudom megmérni biztonságosan, hogy mekkora áramot tud leadni maximum?

köszi
(#) Medve válasza zeusz7 hozzászólására (») Nov 11, 2007 /
 
Hello, egy "műterheléssel". (többet már nem linkelem be azt a rajzot)
(#) maTaKee hozzászólása Nov 11, 2007 /
 
egy "KBP205G" típusú dióda hidat hogyan tudnám lemérni? vagy lehet, hogy amit én mértem az rossz? mert ha a 2 AC bemenetet mérem akkor ott jelez, de ha a +,- mérem ott meg semmit nem jelez a műszer
(#) Frankye válasza maTaKee hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Amatőr kérdés: Átállítottad a műszert egyenáramra? Méréshatár?
Ha mindegyik rendben, akkor valszeg elszállt szegény híd...
(#) bbalazs_ válasza maTaKee hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Ha megnezed egy diodahid rajzat, akkor latod a bekotest, hogy melyik pontok kozott vannak a diodak es milyen iranyban. Nem tudom, mivel mered, feletetelezem, hogy olcso multimeter. Ilyenkor a "2K es egy dioda rajz" feliratu reszre kell tekerni. A fekete szinu csucsot teszed a dioda vonalas resze fele, a pirosat a haromszog fele. Ilyenkor mered a dioda nyitofeszet, altalaban .789 koruli ertek. Ha megforditod, akkor nem szabad semmit sem merned, a muszer szakadast kell jelezzen, vagyis az az 1-es a bal szelen.

Ha esetleg van a kozeledben egy masik diodahid, ami biztosan jo, akkor azt meregetve es a tieddel osszehasonlitva meg tudod allapitani, hogy jo-e.

(#) Hroot hozzászólása Nov 12, 2007 /
 
Hali!
Lenne egy kérésen, nézzétek meg légyszi ezt a nyákot, hogy jól terveztem-e meg
(#) fureszk válasza Hroot hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Végignéztem, én nem találtam hibát.
(#) Hroot hozzászólása Nov 12, 2007 /
 
ok köszi
(#) ensium hozzászólása Nov 12, 2007 /
 
Üdv
Egy régi magnó hátoldaáln van egy DIN csatlakozó. Szerintetek ez alkalmas bemenetre? Nemtudom gyártottak-e régen olyan mikrofont, aminek a vége DIN csatalkozós volt.
(#) nandras válasza ensium hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
régen csak olyant gyártottak... :yes:
elvileg alkalmas a bementre, de jobb lenne egy fotó.
a csatlakozóknál általában fel szokták tüntetni, hogy mire szolgálnak - a din csatiknál gyakori volt, hogy több funkciót is elláttak, vagyis ki- és bemenetként egyaránt funkcionáltak.
általában a középső láb volt a test és a jobb, ill. a baloldali lábak voltak a ki és a bemenetek.
(#) maTaKee válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Ohh köszönöm ezt a részletes leírást, de...khmm... ennyire azért nem vagyok kezdő! De mondom köszönöm! Amúgy, nemtudom mi számít olcsó multinak, de az enyém az 4k volt, és én eddig teljesen megvagyok vele elégedve, semmi bajom nincs vele, egyszóval .

Frankye: minden rendben, akkor gondolom a híd = R.I.P.

(#) ensium válasza nandras hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Nincs melléírva semmi. A mikrofonos kérdést meg azért tettem fel, mert ennek az előlapján van mikrofonbemenet, jackes, bal és jobb oldali külön. S képeket csatoltam. Egyébként a neten nem találtam hozzá adatlapot egyáltalán, pedig terveztem, hogy felújítom..
(#) nandras válasza ensium hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
ez nem keleti magnó igaz? mi a típusa?
a din csati akkor vonal ki/bemenet lesz...
(#) nandras válasza nandras hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
persze az is lehet, hogy egyszerűen megduplázták a mikrofon csatlakozásokat (jack és din), mivel a jack csatlakozót nyugaton jóval régebben használták, mint felénk.
(persze maga a din szabvány német eredetű, ők találták ki ezt az elb*szott csatlakozótípust...

)
(#) ensium válasza nandras hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Dyras KP-1300 a típusa. Ezzel sokkal jobban megtudnám oldani a bemenetet, mint a jack aljzatokkal. Főleg, hogy van is itthon most ilyen csatlakozóm.
(#) titi válasza ensium hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Hali!
A faternak van ilyen készüléke, régen én is sokat használtam. (80-as évek vége)
Bár már rég láttam, de úgy emlékszem, hogy a ki- és bemenetek is bevannak rajta kötve. (vonali szintű)
Tehát, ha mikrofonbemenetnek akarod használni, akkor kell közzé tenned egy előerősítőt.
(#) skul0 hozzászólása Nov 12, 2007 /
 
Cső!
Ledes féklámpát szeretnék csinálni, és segítséget kérek, hogy ne száljanak el a ledek mert rosszul csinálom. Úgy szeretném, hogy a helyzetjelző világítson erősebben a mikor behúzom a féket. Szóval a fék az az aksiról megy, 12V egyenáram, a helyzetjelző 12V váltóáram. namármost ha én teszek a helyzetjelző részre egy pl 3kohmos ellenállást, a fékhez meg egy 680ohmosat akkor ha behúzom a féket a két ellenállás párhuzamosan van kapcsolva és a ledek szépen égnek, bár korántsem olyan fényerővel, mint amennyivel bírnak. A helyzetjelző ez meg nem világít, mert a diódán csak egyik irányba folyik át az áram így van 6V plussz az ellen, szóval az a rész nem világít. Szóval mi a teendőm? Csinálnék egy egyenirányítót, sztem az már egy jó lépés lenne, de tanácsokat várom, meg majd a számolásokban kérem a segítségeteket. Előre is thx!
(#) ensium válasza titi hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Kösz! Majd meglátom, akkor kipróbálom.

Más: Találtam egy két tranyós előerősítő rajzot, de nekem enyhén ?hiányosnak? rossznak tűnik. Valaki tud benne segíteni?
(#) Boldika hozzászólása Nov 12, 2007 /
 
Hello!
Valaki meg tudja mondani, hogy mi ez az alkatrész?
[mellékelve]

1a2.jpg
    
(#) vicsys válasza Boldika hozzászólására (») Nov 12, 2007 /
 
Sztem egy LDR. Fény hatására változtatja az ellenállását.
Bővebben: Link
Következő: »»   139 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem