Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HiFi javítás
Lapozás: OK   3 / 69
(#) puskas87 válasza Icegabi89 hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
kaptal valaszt a kerdesedre?
(#) sound.man hozzászólása Nov 13, 2007 /
 
Én most javítok egy samsung hifit... STK 042-070 végfok van benne nah ez szállt el.. :yes: Már megrendeltem meg találtam egy szakadt tranyót még... Majd meglátjuk mi lesz belőle... Ha elakadok jelentkezek
(#) Parázs Gábor válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
A 2N2905 paraméterei:
60V, 0.6A,0.8W
Tokozása:TO-39
Nézegesd meg a tranzisztor készletedet és ha ehhez hasonlo paraméterűt találsz az jó lesz szerintem, de azért ird meg, hogy mit akarsz berakni.
(#) spkkill válasza sound.man hozzászólására (») Nov 13, 2007 /
 
Soundman.Ebben is is STK 042-070 végfok van. Szerinted meghalt ez is mert akkor nem foglalkozom vele.
(#) puskas87 válasza spkkill hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
spkkill!

Az icket nemlehet kimerni!(vannak kivetelek hogy meglehet saccolni)
Tehat teszt nelkul nemtudja senki megmondani jo vagy rossz!

Probald ugy,hogy kiszippantod a vegfokot es a vcc-gnd kozott mersz,hogyha sipol(~0,00) akkor az skt99 % hogy roszz!

(en mar jartam meg igy! vc-gnd par ohm volt es aztmondam hogy az ic rossz,de uj icvel a darab csak nem mukodott es ugyanannyi ohmos volt,tehat ez csak sacc lessz!)

Üdv: Puskas Laszlo
(#) Parázs Gábor válasza puskas87 hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Szerintem meg ne így elenőrize az ic-t.Adjál neki tápfeszt és ha van dc a kimeneten akkor biztos rossz, bár nem árt a bemeneteket megmérni nem e ott kap dc-t.
(#) Norberto válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Idézet:
„Adjál neki tápfeszt”


Ha már a tökéletességre utazunk, akkor még annyit megemlítenék, hogy ez a tápfeszre kötősdi akkor lenne igazán jó, ha az IC-vel sorbakötne spkkill mondjuk egy 24V-os izzót...ha az izzó világít, mint állat, akkor az IC halott nagy valószínűséggel.
(#) tams hozzászólása Dec 22, 2007 /
 
Nekem a gondom egy SONY mini-hifivel van. Viszonylag régi, még sima audio cd mellett már rw-t is visz.
Azt csinálja, hogy RW-t nem nagyon olvas be. A sima írott és gyári cd-t beolvassa és hibátlanul működik egy darabig. Lehet tekerni, léptetni a számokat. Viszont némi hallgatás után(kb 10-15perc), már nem lépteti a számot meg nem teker, hanem ha megnyomom, megakad és furcsa, ilyen nyöszörgő hangot ad ki, mintha próbálná beolvasni. Ha nem nyúlok hozzá szám közben is megakad egy idő után.
Ezt egyébként kb 2 éves kora óta csinálja. Gondoltam megkérdezem, hogy valaki hozzáértő nem tud-e mondani valami okosat. Tettem már bele ilyen tisztító cd-t meg ecsettel is piszkáltam a lencsét. Érdekes, hogy eleinte működik, csak idővel nem. Ha kikapcsolom és állni hagyom utánna megint megy, mintha túlmelegedne valami benne és utánna kihűlne.
Ja a többi funkviója, rádió kazetta hibátlan.
Valaki segítsen már, úgy szerettem, olyan szépen szólt.
Kösz előre is.
(#) titi válasza tams hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
Hali!
A fejet léptető motor rendben van? Nem szorul, nem piszkos a tengely, amin a fej mozog?
Esetleg Nem melegszik valamelyik motormeghajtó? (IC vagy tranyó (nem tudom melyik van benne))
(#) tams válasza titi hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
Szia!
Nem tudom azt még nem néztem, de ha melegedne akkor le is égne nem??
Meg az eleján amikor bekapcsolom el lehet léptetni az utolsó számig is. Ha tengellyel lenne valami, ami a pikét húzza, akkor már először se menne, de egy próbát megér megtisztogatom és megolajozom. Milyen olajjal lenne jó? Van itthon egy kis viszkozitású hidraolika olaj az jó? vagy kifejezetten műszerolaj lenne jó?
(#) tams hozzászólása Dec 23, 2007 /
 
Egyébként hogy működik pontosan ez a cd olvasó? Az elvi alapjait ismerem, de gyakorlatilag hogy? Van különbség az rw és sima cd olvasás megvalósítás között? Megy a laser optika egy menetes tengelyen, ebben kimerül a pozícionálás?
(#) Medve válasza tams hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
Nem, a fejen belül a lencsével is pozicionálnak...mágneses térrel mozgatják..
(#) tams válasza Medve hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
húúújaj! Akkor ez nem otthon javítható ha azzal van a gond?
(#) titi válasza tams hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
Ha az elején simán el tudod lépteni a végéig, akkor mechanikailag valószínű jó.
Viszont keresd meg azt az áramkört (IC vagy tranyó) ami a motor(oka)t hajtja, majd amikor elkezd vacakolni, nézd meg, nem nagyon meleg-e.
Persze az is lehet, hogy a vezérlő melegedik.
(#) tams hozzászólása Dec 23, 2007 /
 
és ha melegszik akkor mit tegyek vele?
(#) titi válasza tams hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
Akkor ki kell deríteni, hogy miért, és orvosolni.
Esetleg valami hűtést tenni rá.
Persze előbb kérdés, hogy melegegedik-e valami, ill. mi az.
(#) tams hozzászólása Dec 24, 2007 /
 
Boldog Karácsonyt!
1 lépéssel előrébb vagyok! Amikor beakad akkor azt csinálja, hogy az optikát állítgató motor előre hátra mozog ide oda.
Van a mozgó alkatrészeken valami testápoló szerű anyag, az micsoda hogy hívják és hol lehet kapni? Arra gondoltam, hogy szerzek még olyat és vastagon bekenek minden fogaskereket meg ami mozog.
(#) Gery hozzászólása Dec 25, 2007 /
 
Hellosztok!
Minap hoztak hozzám egy Panasonic hifit. Nekem azt mondták hogyha hangosan halgatják kb 3-4percen keresztül elkezd világítani egy felirat ami azt jelenti hogy a kimeneten rövidzár van. Kipróbálták másik hangfalal, ugyanez. Nah lássuk mondom. Elkezdem járatni hogy ez történjen aztán onnan kitudok indulni. Zene be a hangerő maximomon! (kicsit torzított is de sebaj) de kb 2óra zenehallgatás után feladtam
Most vagy ilyen jó vagyok hogy már megis csináltam ahogy megfogtam , vagy nemtom. Esetleg miokozhatta ezt neki van valami ötletek? Mert én mindent kipróbáltam de sehogyse sikerült tönkretenni :no:

Szerk: Ja és mellesleg azt mondta hogy már vagy 1-2hónapja ezt csinálja, elvitte máshoz is és ott is ugyanez volt.
(#) tams hozzászólása Dec 25, 2007 /
 
Újraírhatóval is kipróbáltam. Azzal semmit sem csinál, mozdít rajta kb 5fokot és kiírja hogy nincs benne semmi.
Ha az egész olvasót ki kell cserélni, akkor az mennyibe kerülhet, illetve itthon meg tudom csinálni?
(#) titi válasza tams hozzászólására (») Dec 25, 2007 /
 
Lehet, hogy akkor az optikával van gond...
Talán haldoklik a lézer. Esetleg egy kis állítás a potin még talán segíthet, de lehet, kuka.
A csere nem tudom mennyibe lenne, de bizos nem lesz egyszerű.
(#) tams válasza titi hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
óó látok én az optikához közel egy trimmert. Az mire is jó? És próbálhatok játszani vele? Mégrosszabb nem lesz?
(#) titi válasza tams hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Igen, arról beszéltem/írtam.
De azért csak óvatosan.
Jegyezd meg, hol áll, ha esetleg nem használ, állítsd oda vissza.
(#) tams hozzászólása Dec 26, 2007 /
 
ok majd tekergetem, de mit is állítok vele?
(#) titi válasza tams hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
...a lézernek szabályozza az energiáját...
(#) Szamy válasza tams hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
most őszintén... szelepet elkezdenél állítgatni az autódon???esetleg beletúrnál az elektronikájába??vagy esetleg agyat operálni??
de legálább lessz munkánk jövőre is tekergesd csak... gratula a sok okos jótanácsadónak.most gondolkodj már egy kicsit: aki tényleg ért hozzá, az nem fogja megmondani a tutit 2 okból:
1. feltehetően ebből él, tehát nem érdeke.
2. ért hozzá és nem fog látatlanban "segítség " címén ostoba, vagy felesleges dolgokat mondani, távdiagnosztizálni.aki szervizes és van legálább néhány év tapasztalata, az megtanulta, ha a kedves ügyfél belenyúl, abból csak a baj van.arról nem beszélve, 5 perc műszeres, vagy vizuális hibakeresés többet ér több oldalnyi fórumos eszmecserénél.és honnan tudod mit ért hozzá aki a problémádra ossza észt?

ui:ha megtekered a potit ezzel megnöveled a fejáramot, még ha meg is javul, néhány óra használat után tönkremegy a fej, és ki kell cserélni... a szervizet úgyis hidegen hagyja munkadíj szempontjából, hogy te (ti) már megálapítottad a hibát. ő a saját munkájára fog garanciát vállalni, nem a tiedre.
(#) razor88 válasza Subwoofer hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
segítek mert nekem panasonic ak 340 es hifim van és nekem is ezt írta ki f61 ez azért van mert meghalt a vég fok nekem is ez volt ki kell cserélned és akor minden oké én is ezt tettem
(#) Szamy válasza razor88 hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
de te kicseréltetnéd az illetővel a végfokot? vagy inkább az a jótanács ha szervízbe küldöd? a panáé pl. pont egy korrekt banda...legalább is a kelenföldi szervíz.

mellesleg én a fejcsesztetésen húztam fel magam...
(#) Szebence hozzászólása Dec 27, 2007 /
 
Sziasztok!

Van egy Samsung N25-ös music centerem, kb 10 éves, naponta van/volt használva minimum napi 2-4 órát.
Az elmúl 4-5 hónapban kezdett olyan gond előjönni, hogy hallgatom a rádiót, bármelyik állomást és egyszer csak recsegés jön be van mikor pár másodpercre de van mikor 5-6 percig is recseg, aztán visszajön az adás. Van mikor másodpercenként megy el, van mikor óránként...
Eddig teljesen hibátlanul működött, van hozzá elvi rajzom ha az kellene valakinek, hogy könnyebben tudna vele segíteni...

MAX-N25.pdf
    
(#) ferci válasza Szebence hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Először tisztázd le, hogy :
- mindegyik sávon ,
- minden üzemmódban csinálja-e...
Utána lehet golyózni, hogy mi a közös az antenna-vonalban, KF-ben vagy HF- probléma van-e, ill. táp.
Ehhez minden szempontból körül kell nézned, addig nincs miről beszélni.
(#) Szebence válasza ferci hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Ha elkezd recsegni, akkor akkor minden adó recseg, akármelyikre kapcsolok át. Ilyenkor legtöbbször ha már nagyon megunom a recsegést átnyomom aux-ra és a gépről hallgatom tovább a zenét, csak mikor reggelenként a hifire kelek, elég idegesítő tud lenni kora reggel ha 1 perc zene aztán recsegés, vagy mint ma hallgatom a híreket, elkezdi...recsegés...zene szóval....
Következő: »»   3 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem