Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD probléma
 
Témaindító: Szergely, idő: Júl 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 16
(#) ared2 válasza cszotyi hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
A hestore-n találtam hasonló LCD-t ,de az a baj hogy szélesebb nekem 28X90 kellene ez meg 60X90-es.ezt találtam: Link
Más méretben ezt nem lehet beszerezni?Ja és még a bekötése is kérdéses!
(#) titi válasza ared2 hozzászólására (») Szept 27, 2012 /
 
Hali!
E szerint ez 122*32 pixeles mátrix kijelző, nem vagyok benne biztos, hogy kompatibilis a HD-s verziókkal, amik ugye karakteres kijelzők...
Bővebben: Link
(#) ared2 válasza titi hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Igen valóban egy 122X32 pixeles,72X20mm megjelenítésű három színű kijelző (zöld/narancssárga /piros).
Néztem a gugliban ,de nem volt sehol ilyen paraméterekkel LCD kijelző.
(#) Mengyán válasza ared2 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Honnan van ez? Nem lenne egyszerűbb a készülék alapján keresni, amiben benne van?
(#) ared2 válasza Mengyán hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Ez egy XBT-R411 HMI panel kijelzője.manual pdf: Link
Nem hiszem,hogy gyárilag árulnak hozzá alkatrészt,ezért próbáltam kérdezni,hátha van valakinek tudomása egy kompatibilis LCD-ről.
(#) Mengyán válasza ared2 hozzászólására (») Szept 30, 2012 /
 
Vagy mégis? Bár ez gyanítom, az egész cucc, és nem csak maga az LCD kijelző, de vedd fel velük a kapcsolatot, hátha tudnak segíteni. Egy telefont megér.
Őket megkérdezted már, hogy árulnak-e hozzá alkatrészt? Vagy egyáltalán mi a javítás menete? Van szervizük, stb? Ha megkérdezed, két eset lehetséges: vagy tudnak segíteni, vagy nem. De legalább biztosat tudsz, és nem kell feltételezgetned, hogy árulnak-e hozzá, vagy sem. Ha egyik sem jön be, vagy elgondolkoznék egy komplett készüléken - ha céges a cucc, ott ugye a termelés kiesése több kárt okoz, mint 55.000Ft - vagy ha saját, akkor keresnék donornak valót. A készülék úgy tűnik, elterjedtebb, mint a kijelzője.
(#) ared2 válasza Mengyán hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Üdv!
Nos,körbejártam a témát írtam a forgalmazónak íme a válasz"A Magelis XBTR411 terminál kapható még de csak kompletten, külön kijelzőt nem árusítunk. A szervíz nem javítja a készüléket." tehát ez lezárva !
A másik megoldás,hogy vetessek a céggel kb.80 ezer forintos HMI-t azt szedjem szét és tegyem át a kijelzőjét nos, ezt csak akkor,ha minden kötél szakad,idő még van mivel a gépre egyenlőre nincs szükség. A TME katalógusban láttam hasonló kijelzőt 5000 Ft körüli áron ,megreszkírozom hátha bejön.
(#) Mengyán válasza ared2 hozzászólására (») Okt 4, 2012 /
 
Legyen hozzá szerencséd! Arra azért vigyázz, hogy a főbb paraméterei (fizikai méret, felbontás, 3 színű, 18-as csatlakozó) azonosak legyenek. De ez gondolom, neked is evidens.
(#) gyimes hozzászólása Dec 19, 2012 /
 
Sziasztok!
Segitséget kérnék!
Van egy Samsung LE32S8 LCD tévém. A képernyőn egyre nagyobb sötétszürke folt jelenik meg, ami növekszik lassan. Leginkább a zöld és szürkés háttérszinnél látható.
Lehet-e ezt javítani?
Várom a válaszotokat!
Üdv.
(#) bbalazs_ válasza gyimes hozzászólására (») Dec 19, 2012 /
 
Ha makod van, akkor csak a polarizatorok kozott van valami folyadek (velhetoen pára).
De a kepernyot NAGYON szet kell boritani, ez kenyes muvelet.
Azt kell megakadalyozni, hogy ujabb szennyezodes jusson be kozejuk.
(#) szaszaa01 hozzászólása Jan 21, 2013 /
 
Sziasztok!
Kellene egy kis segítség. Van egy LG RZ-27LZ55 típusú LCD tv-m. Olyan hibája van, hogy bekapcsoláskor csak felvillan a képernyő egy fél pillanatra, viszont olyankor jónak tűnik a kép. Viszont a felvillanás után nincs már kép, de hang van. Tudna valaki segíteni, hogy merre induljak el? Lehet, hogy az inverter kártya a hibás? Itt találtam egy másik kártyát: http://www.flatscreentvparts.co.uk/LG-RZ-27LZ55-INVERTER-BOARD-4HV0708001
csak nem tudom, hogy biztos ez a kártya-e a probléma. Tudna valaki segíteni abban, hogy tudok meggyőződni arról, hogy ez a kártya jó-e?
Előre is köszi. Üdv.: Szabi
(#) szdavid_96 hozzászólása Feb 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a bss oldalon található Intelliclock-ot. Viszont a működésben van egy kis "rendellenesség".
A kijelzõ kontrasztja folyamatosan változik ( látszik az írás aztán elhalványul, majd megint látszik).
Elõsször a trimmerre gyanakodtam de kicserélése után sem javult.
Utána a kijelzõre gondoltam : kipróbáltam 3 db különféle kijelzõvel és a gond még mindig fennáll.
Különböző táppal is kipróbáltam már.

Vajon mi lehet a gond?
(#) pipi válasza szdavid_96 hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Hali!
Ha a kontrasztfesz stabil, akkor szerintem az a baj, hogy a szoftver túl gyakran/gyorsan újraírja a kijelzőt, ennek az interferenciáját látod.
Próbáld ki, ha a kvarcot megfogod, és emiatt a proc megáll, akkor a kijelzés stabil?
(#) szdavid_96 válasza pipi hozzászólására (») Feb 6, 2013 /
 
Oké, köszi. De sajnos most nem tudom megnézni, mert nekem még sajnos nincs kijelzőm. Valószínű, hogy hétfőn vagy kedden tudok venni és akkor tudok mondani több infot.
A kontrasztfeszt úgy tudom megnézni, hogy a trimmernél megmérem a feszültséget?
(#) thunderboy hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Sziasztok!

Új vagyok itt és úgy látom a szakértőktől tudok választ kapni a kérdésemre.
Van egy régi LCD (kvarc) játékom és a kijelzőjének egy része nem működik. Ez vajon javítható? Van aki ilyennel foglalkozik?
Előre is köszönöm a segítségeteket.

ÜDV
(#) _vl_ válasza thunderboy hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Cserével. Mondjuk szerzel valahonnan egy pont ugyanolyan játékot, amiben jó a kijelző, és átrakod abból. Persze ennek csak akkor van értelme, ha a donor készülék sem jó teljesen, különben inkább a hibásat kukázni kell, és örülni a jó példánynak.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2013
(#) Bakman hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Ha csak érintkezési hiba van a kijelző és a panel között akkor menthető. Ha a kijelző széleinél óvatosan nyomkodod a keretet, visszajön a hiányzó rész?
(#) thunderboy válasza Bakman hozzászólására (») Feb 9, 2013 /
 
Sajnos nem Amikor az elemet beleteszem minden mozzanat határozottan látszik de egy sáv hiányzik...nyomásra sem reagál...ha a felette lévő sávban mozgás van nagyon halványan látszódik a hibás karakter...
(#) gpepe79 hozzászólása Feb 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy Sony Bravia KDL 40v3000 tv-m, és elromlott!
Ha szemből nézed a kijelző bal fele (de csak a fele, mintha elvágták volna ollóval) fekete!
Alig látszik rajta valami!
Olyan, mint a régi képcsöves tv-knél, mintha nem akarna bemelegedni! )
Mi lehet a gond, és mi a teendő? meg lehet csinálni? Kellene egy kis segítség!
Előre is köszi
(#) luluzulu hozzászólása Feb 28, 2013 /
 
Sziasztok
Tud valaki megoldást hogyan lehet kicserélni a cof kábelt? Mert elszakadt. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) kocici17 válasza luluzulu hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Megoldás:
Szerzel egy másik azonos gyári számú, és típusú cof-ot, ha megvan, akkor hozatsz hozzávaló ragasztót, egy másik földrészről, természetesen devizáért, aztán megtanulod, hogy hogyan készül a kijelző, utána olvasol a gyártástechnológiának, beszerzed, vagy készítesz sík szorítóprést, pozícionáló mikroszkópot, és a szükséges segédeszközöket, /amiket most nem akarok felsorolni/ és ha ez és az utána tanulás után úgy érzed, hogy már képes vagy rá, akkor meg fogod tudni csinálni, de soxor annyiba fog kerülni az egy darabod, mintha újat venél.
(#) kocici17 válasza gpepe79 hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Lehet t-con, és lehet cof-buffer hiba, de inkább t-com. Vagy t-con-buffer összekötő.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2013
(#) luluzulu válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 28, 2013 /
 
Oké.
Ez könnyűnek hangzik
Azért köszi a segítséget
(#) kocici17 válasza luluzulu hozzászólására (») Márc 1, 2013 /
 
Mire gondoltál? Egy ilyen egyszerű hiba nehéz lenne???... A Cof súlya 2,5 gramm, a ragasztó /cof-hosszúságú, súlya talán 0,2 gramm, a szükséges semleges lezáró szilikon gumi paszta 5,6 gramm , és más nincs amit felrax ...ez összesen 2,5+0,2+5,6=3,8 gramm. Ahhoz , hogy ezt a pár bagatel apróságot feltedd a helyére, minimum 180-280-e forintot kell befektetned, és akkor még a szakirodalomról /angol,és német nyelvű/ nem is beszéltem.


Szerintem se nehéz. .... Remélem segített elképzelni, hogy minek szerettél volna nekiállni.

Megj: nem amatőröknek való feladat, mikor még komoly szakemberek sem ismerik az eljárást.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2013
(#) tom75 hozzászólása Ápr 7, 2013 /
 
Sziasztok!

Van egy pqc1602syl kijelzőm, levettem a tartó fém keretet most nem működik csak villognak a karakterek.
Meglehet ezt valahogy csinálni?

Köszi Tamás
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2013
(#) bbalazs_ válasza tom75 hozzászólására (») Ápr 7, 2013 /
 
Ha szetszedted, akkor latod benne a reszeket
A panelt, a vezetosavokkal
A zebragumit az uveg kijelzo alatt
Magat az uvegkijezot
Szerintem sokminden nem tortenhetett, max elcsuszott par alkatresz egymashoz kepest.
A fuleket rendesen visszahjtottad utana?
Erdemes pici alkohollal ezert az erintkezoket ovatosan megtisztitani.
(#) tom75 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Semmi mást nem szedtem le csak a keretet, magát a kijelzőt nem szedtem le.

Füleket visszahajtottam.
(#) gyerek67 hozzászólása Ápr 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Karácsonyra kaptam egy Touch Sudoku nevű csodát, ami tök jó játék - lenne, ha az LCD-jének a kontrasztja nem volna olyan alacsony. A számokat alig lehet látni rajta.
Természetesen az elemek jók.
Szétszedtem, de a dobozban csak néhány SMD alkatrész figyel, meg a nagy kátránycsöpp. Van valami ötletetek, hogy hogyan lehetne feljebb csavarni a kontrasztját?
Sajnos a képek elég életlenek lettek, de talán látszik a probléma...
(#) SPORE válasza gyerek67 hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Szia! Enyémnek is ugyan ez a baja, nem az LCD hibája, hanem az előtte lévő érintőpanelnek. Ha azt leszeded, akkor jól látszódik rajta minden. Szerintem nem tudsz vele csinálni semmit.
(#) gyerek67 válasza SPORE hozzászólására (») Ápr 25, 2013 /
 
Na, ezt valóban nem néztem, de nem hiszem, hogy javítana a kontraszton...
Következő: »»   12 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem