Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rezgésmérő műszer
 
Témaindító: cseri81, idő: Nov 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 10
(#) cseri81 hozzászólása Nov 14, 2007 /
 
Üdvözlet Mindenkinek!
Kaptam egy feladatot és a segitségeteket szeretném kérni!
A feladat, hogy tervezek egy egyszerü rezgésmérö müszert! Villamos motorok csapágyrezgéseinek mérésére kellene! A frekvenciatartománynek nem kell szélesnek lennie, elég ha csak a hibafrekvenciát méri! Digitális kijelzöt is kellene hozzá csatlakoztatni!
Ez a feladat, egy ilyen müszernek kellene a kapcs rajza, müködési leirása, blokkvázlata, nyákterve!
Ha valakinek ilyen témában van valamilyen dokumentácioja azt nagyon megköszönném!
(#) vicsys válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Bár dokumentumom nincs, de én abban gondolkodnék, hogy egy piezo kristály feszültségét műveleti erősítővel erősíteném és mérném dvm vagy frekimérővel; attól függően, hogy ténylegesen mit is kell kijelezni.
(#) szdavid válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Ha kis amplitudójú rezgésről van szó, akkor szerintem a legegyszerűbben kivitelezhető, ha lemezjátszótűt használsz a fejerősítőjével. Onnan már a te fantáziádon múlik, hogyan dolgozod fel a kapott jelet.
(#) cseri81 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Az érzékelö tulajdonképpen adot, a Pim Kft. által gyártott ICP rezgésérzékelö, ami magában foglalja az erösitöt is!
(#) cseri81 válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
A frekvenciatartomány 0.8-10KHz-ig
(#) Kera_Will válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Mi az hogy hiba frekvencia ?!?! :eek2:

Inkább minden jó csapágynak van 1 ujjlenyomata ami jellemző rá ha jól működik.

Ujjlenyomat miből állhat ? Pl.: 1 spectrum képből ami freki/amplitudó ban adható meg de másban is lehet.

Ha meg hibás akkor különböző mértékben eltér ettől az "ideális" spectrum gőrbétől.

Ezt kell össze hasonlítani egymással.

Szép feladat mert a görbe sereget lehet kapni ha a fordulat számot is belevesszük a vizsgálatba .

Nem semmi feladat ez , lehet sok sok fügvényt rajzoltatni / adatbázisba rögzíteni ..stb ..stb .. kiértékelni.
(#) cseri81 válasza Kera_Will hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Rosszul irtam, másra gondoltam! Hibafrek. alatt arra gondoltam, hogy pl. olyan mérö eszköz, ami csak akkor jelez, ha a csapágy kritikus frekvenciatartományban van!
(#) zsoltee0001 válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
erre a feladatra a legalkalmasabb az emberi fül
de most viccen kívül.
(#) cseri81 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Igazad van, egy fül múködését leírom, aztán kész!
(#) bbatka válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Ezekszerint akkor neked egy sávkiemelő erősítőre van szükséged egy állítható szintű komparátorral kiegészítve. Ilyen kapcsolást könnyen találsz. Tényleg bocs, de most nincs kedvem épp ezért keresgélni.
A másik dolog hogy hogy valamelyik fórumban már előkerült a téma, igaz csak előerősítő szinten, neked meg már rajta van. Emlékszem hogy néhány kapcsolás oda felkerült.

"Pim Kft. által gyártott ICP rezgésérzékelö"

A PIM csak forgalmazza, nem ?

Persze ha nagyon nem boldogulsz akkor én is neki állok keresgélni.

Na most azt is látom hogy neked csapágy megfigyelésre kell. Tehát nem az alapfrekvenciára kellene igazán , hanem a nagyfrekvenciás összetevőkre, mert ha már az alapfrekvenciás károsodás megjelenik az már régen rossz. Talán egy egyszerű állítható felüláteresztő szűrő + komparátor jobban megfelelne a célra. Az SKF-nek is van egy ilyen elven alapuló műszere. Én már 10 éve nem foglalkoztam rezgésméréssel, nem emlékszem az elv nevére, de azon alapul hogy a csapágygyűrűn keletkező gödrökbe bele ütközik a golyó és az alapfrekinél magasabb frekijű rezgéseket gerjeszt.
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Na, ez már elég konkrét! Öszintén szólva nem vagyok valami penge áramkör tervezésben! Ha időd engedi megtenéd nekem, hogy valami közelitő kapcs rajzot, vagy körülbelüli alkatrészlistát összeállítasz!?
Ha megtenéd megegyeznénk valahogy!
Előre is köszönöm!
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Ugy tudom, a PIM csak forgalmazza!
(#) bbatka válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Ok ! Csak egy kis időbe beletelik.
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Dec. 21-ig kell leadnom!
Király vagy!
(#) Moderátor hozzászólása cseri81 hozzászólására (») Nov 14, 2007
 
a cím javítva..
(#) bbatka válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
Annyi infó kell hogy a rezgésmérő fejedből mekkora feszültség jön ki, esetleg a kimenő ellenállása mekkora.
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 14, 2007 /
 
A kimeneti impedancia 100ohm
kimeneti fesz. +/-5V és +/-10V
(#) bbatka válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 14, 2007 / 4
 
Akkor mára ennyit. Az ingyenes Tina 7 Texas Instrumens -ben készült. A program be is lett linkelve valamelyik fórumba.
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Ezer köszönet! Hogy rendezük a dolgot?
(#) László zs hozzászólása Nov 15, 2007 /
 
Egy kis elmélet (első csomag).

Document.pdf
    
(#) cseri81 válasza László zs hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Köszi! Ez jó kis könyvnek néz ki!
(#) bbatka válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
"Hogy rendezük a dolgot?"

Nem erről szól a történet.

A kapcsolás után még kell egy komparátor állítható szintel. Ha nekem kellene neki állnom biztos így állnék neki. Persze egy szkóp se ártana ellenőrizni a kapcsolás müködését, valós mérési jellel.
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Értem! És ha egy kijelzöt is szeretnék hozzá csatolni?
(#) bbatka válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Akkor még kell utána egy monostabil+akármiféle jelző v. egy számítógépes program , ami jelzi a riasztást . A munkahelyen nálunk müködik egy ilyen SPM gyártmányú rendszer siklócsapágyak figyelésére.
A hétszegmenses kijelző ide nem alkalmas ill. inkább nehézkesen lenne használható.
Persze ha nagyon komolyan kellene vennem a projectet, akkor kicsit megbolondítanám néhány A/D átalakítós mikrovezérlővel, digitális potmeterrel + a számítógépes távfelügyeleti programot megírnám rá. Pár hónapra biztosítva lenne a szabadidőm hasznos eltöltése.
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Na az tuti! El lehet vele tökörészni!
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Amugy az ic-knek mi a tipusa?
(#) bbatka válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
A műveleti erősítőkre gondolsz ? Ott van a képen LF351, de akár még TL071 is lehetne. A 2,5 V-os offset nem kell , ott felejtettem. Kösd testre. A komparátor is lehet műveleti erősítővel kialakított. Esetleg még NE5534, LF356 , LF357. Nem érdemes szerintem drágább IC-vel kezdeni.
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Igen, a műv. erősitökre gondoltam! A komparátorokat most nézegetem, azt is műv erősitővel fogom csinálni!
Majd még kérdezek, ha nem gond!
(#) cseri81 válasza bbatka hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Tulajdonképpen sok minden nem kell hozzá! A műeleti erősitő már magában is egy komparátor, nem?
Nekem most akor egy frekvencia komparátor kell? Bocs a hülye kérdésekért!
(#) bbatka válasza cseri81 hozzászólására (») Nov 15, 2007 /
 
Jelszint komparátor kell. Ha a komparátor átbillen egy rövid időre akkor azt az időt kellene még meghosszabítani vagy kijelezni. Persze ha folyamatosan jelez a komparátor akkor abból is látszik hogy rossz a csapágy. A próba kapcsolást mellékeltem. Képen és TINA filében is
Következő: »»   1 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem