Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 274
(#) Router válasza Dióda hozzászólására (») Márc 1, 2006 /
 
ez esetben nagyon jó
én úgy gondoltam hogy 18V kell neki és slussz passz
(#) Router válasza Dióda hozzászólására (») Márc 2, 2006 /
 
ööö hülye vagyok nem gondolkodtam tehát maga a toroid az egy ~20V 170VA-es cucc tehát ha azt egyenirányítom akkor kapok egyszer +28V-ot meg egy -28V-ot az meg már sok lenne neki
(#) Takee válasza Router hozzászólására (») Márc 2, 2006 /
 
nekem műxik file!
felteszem mégegyszer
(#) Router válasza Takee hozzászólására (») Márc 2, 2006 /
 
Jó lett nekem is

nemtudom hogy ez elbírná-e a 28V-os tápfeszt
(#) Takee válasza Router hozzászólására (») Márc 2, 2006 /
 
elbírja:
Dióda kolléga írta:
Idézet:
„Miértis?
+/-18 azaz 36V mehet neki.
28V az ideális nagyon.”


de 8ohmos hangfalat tegyél rá!
(#) Router válasza Takee hozzászólására (») Márc 2, 2006 /
 
itthon 16ohmos hanszóróim vannak!
(fura szerkezetek mert egy hangszóróból 2-2 szál jön, gondolom dupla tekercsesek)
(#) Takee válasza Router hozzászólására (») Márc 2, 2006 /
 
nah ezt nemtom
(#) Router válasza Takee hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
No nagyjából kész a cucc
12 voltról elég gáz de nemsokára megcsinálom a toroidos tápot, arról kap majd 28V-ot kb
(#) Sebi válasza Cs.Janika hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
Semmi infó róla, csak annyi hogy itt-ott a világban még kapható. Sztem rajzold vissza a panelt, mert valszeg a 2030 jó helyette.
(#) miklosch válasza Router hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
meg tudnátok mondani, hogy a 18W rms, vagy max? én eddig csak fejhallgató erősítőnek használtam, annak elég jó!
(#) Krajcsooo válasza miklosch hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
Nem tudom mennyire idevágó, mert a TDA 2030-on kívül sok minden van még itt ... De én csináltam egy TDA 2030-at, vagyis kettőt, tehát sztereo. A tanárom azt mondta elég neki a 14 V is, a kapcsolási rajzokon viszont más adatokat láttam. Az erősítő szépen szól, de a basszus hangokat szinte teljesen leveszi ... Azért van mert nem elég a tápfesz neki?
(#) szabi83 válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
a hangkimenet elötti kondit cseréld nagyobbra az segít valamelyest, valaki irta ebben a Tmában

üdv
(#) Slope válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
2200µF-al már jól kell szólnia
(#) isamisa válasza Slope hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
hi!
Most hogy már huzamosabb ideje hallgatom a TDA2030-al készült erősítőmet rájöttem hogy nem ott van a kutya elásva. Szerintem kimenőkondi nagyobra cserélése hozhat javulást de nem ártana mellé egy hangszínszabályzó sem.
Már többektöl hallottam hogy a kis mikrohifik mennyire belenyulnak a hangzásképbe. Azután ez a TDA végfok elég ....hogyis mondjam , szolíd,nem, inkább őszinte. Én a sz. gépre kötöttem és ott a hangkártyán álítgattam a hangzásokon és mostmár elég szépen nyomja a mélyeket is.
Hali Isa
(#) Krajcsooo válasza isamisa hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Nekem pont 2200-as kondi van bekötve, tehát ez kiesett ... Páran még a potmétert hiábzatták, de poti nélkül, a számítógépről hangerőszabályozva is ugyanolyan a hangja. A hangkártyán hanszínszabályzással már sikerült valamennyi basszust kicsikarni, de még mindig nagyon kevés ahhoz képest amit a hangfal tud más erősítőkkel meghajtva...
(#) Rendszer válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
A 14V-os tápfeszültség ezek szerint nincs hatással a hangszínre?
(#) Krajcsooo válasza (») Márc 10, 2006 /
 
Vendég végen és voltam, csak szórakozik a suliban a net ...
(#) szabi83 válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
az a 14v honnan van ? trafó v kocsi ? elég A-t tud ?
de sztem 14v nagyon kevés..
14v -on singli táp módban 4W -t körül van a telj 4 ohm körül..

36v -on 14W/8 ohm, 22W/4 ohm
24v -on 6W/8 ohm, 10W/4 ohm

üdv
(#) isamisa válasza (») Márc 10, 2006 /
 
Hi
A hangszínra nincs befolyása csak a mélyeknél esetleg betorzit.
Én is járatttam mezei adapteről 12V-on 900mA és ugy is szólt elég jól, de a mélyeket betórzitotta magassabb hangerőn.
(#) Dióda válasza isamisa hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
A visszacsatoló ágban lévő kondit növelni duplájára a bemenetit pedig 4,7mikróra cserélni akkor javul valamit a mélyhang.
Illetve ajánlom a 47k-s hangerőszabályzót illetve a bss honlapon található egytranzisztoros hangszínt eddig így a legjobb a hangja.
(#) Krajcsooo válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Egy régi diavetítő trafójáról üzemeltetem, váltóban 12,5 V-ot tud, egy Graetz és egy puffer kondi uán 14 V jön ki ... Teljesítményben pedig információim szerint 3-4 Ampert tud legfeljebb. Ha tudok szerezni, lehet kipróbálom nagyobb feszültségű tarfóval is, vagy +- ossal.
"Dióda" tanácsait köszönöm, nekem is valami hasonlót ajánlott egy ismerősöm, de gondoltam még várok vele hogy kinek milyen 5lete támad. Egyébként most egy 26kohm-os poti van benne, hangkártyára kötve.
Köszönöm a tanácsokat, ha végeztem az átalakításokkal megírom az eredményt.
(#) szabi83 válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Idézet:
„váltóban 12,5 V-ot tud, egy Graetz és egy puffer kondi után 14 V jön ki”


hát ez fura akkor ott talán a graetz nem jó vagy nem tudom, de ha 12,5v ac-d van, az egyenírányítva és pufferelve van akkor az 17, 6 v kellene hogy tudjon egyenbe..

vmi nem okés sztem
(#) Krajcsooo válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
Lehet hogy tévedek, emlékezetből írtam a 14 V-ot de mindjárt megmérem.
(#) Krajcsooo válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
Ezer bocs, ez tényleg 17,3 V
(#) Krajcsooo válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
"Diódához" lenne pár kérdésem: a bemeneti kondi az az amelyik rögtön a poti után van? Ami most nekem 1µF-os. A visszacsatoló kondi az pedig melyik? Illetve a "bss honlapon található egytranzisztoros hangszínt" merre találom? Tudsz adni egy pontos webcímet? Bocs a hülye kérdésekért nem olyan régóta vagyok a témában, még csak 10.-es vagyok egy elektrós szakközépben
(#) isamisa válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
Szia!
Bár nem hozzám szólt a kérdés itt a kérdésedre a válasz: Egytranyós hangszín

A mellékelt képen pedig bekarikáztam a kondikat.
Hali Isa
(#) Krajcsooo válasza isamisa hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
A visszacsatoló kondi az ugyanaz mint a kicsatoló? Bocs a hülye kérdésekért, de valamikor meg kell tanulnom Egyébként a kicsatoló az 2200-as.
Isának köszönöm a rajzolgatást
(#) Norberto válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 11, 2006 /
 
Nem, a 2 kondi között különbség van. A kicsatoló kondi, vagy másképp nevezve kimeneti csatolókondi az arra való, hogy a hangszóróra ne jusson DC jel (mert az megölné a hangszórót).

A visszacsatoló kondi meg arra van, hogy a kimenetről a bemenetre visszacsatolni kívánt jel ne tartalmazzon DC komponenst.
(#) Krajcsooo válasza Norberto hozzászólására (») Márc 12, 2006 /
 
Köszi a segítséget ... hétfőn megyek alkatrészbeszerző körútra, aztán megírom a végeredményt.
(#) Krajcsooo válasza Krajcsooo hozzászólására (») Márc 12, 2006 /
 
Találtam itthon egy 24V-os trafót. Szeretném kicserélni a 12,5-os helyett, kérdésem csak annyi lenne, hogy a Graetz-emről honnan tudom, hogy nagyobb fesz-re is jó-e? A puffer kondit meg cserélem, mert kicsi a tűrése.
Következő: »»   5 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem