Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   410 / 607
(#) reloop válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Nagyon jó összefoglalót írtál
(#) feccus válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Köszönöm a sok segítséget,nagyon sokat okosodtam belőle. A táp az már megvan és a doboz is meg minden,mert már egyszer össze volt rakva,csak a végfokot kell beleszerkeszteni.
A tápja egy 250w-os toroid 2x24v-al,egy kocka diódahíddal és 2db 10ezres kondival.
A kész végfoknál az izzós műterhelést hogyan kell csinálni?(az első indításra gondoltam)
(#) skero válasza peter1995 hozzászólására (») Ápr 12, 2013 /
 
Szia!

Én vékonyan a panelek többségét beónozom. Többek között védi is a vezetősávokat és ahol nagy áramok folynak ott sem lesz gond. Nemcsak jobban bírja a terhelést ,de kisebb ellenállása lesz (ez igen is számíthat).
(#) feccus hozzászólása Ápr 14, 2013 /
 
Sziasztok!
Ahogyan az előzőekben írtam,készítettem egy új végfokot de az előzőből kivettem az ic-t és azt raktam bele. Az eredmény ugyanaz teljesen néma,most már tényleg az ic-re gyanakszom hogy az a ludas. Most vékonyan ónoztam,és átnéztem többször is nincs zárlat sehol.
(#) jani1987 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 14, 2013 /
 
És mi van akkor ha nem sípol a műszer? Mint az enyém.
(#) Leadtek hozzászólása Ápr 14, 2013 /
 
Sziasztok!
Megépítettem sztereóban a reloop féle egyszerű egytápos kapcsolást megspékelve az itt látható némítás vezérléssel ami nagyon lágy indítást tesz lehetővé. Gyönyörűen muzsikál, semmi alapzaj, csak ajánlani tudom mindenkinek!
(#) metabo123 válasza feccus hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Sajna akkor lehet, hogy csendben kimúlt. (De még mindig nem írtad meg, hogy milyen feszültségeket mértél a 9, 10 lábon). Nem tudom más járt e már így, hogy egyszer csak elhallgatott a végfok. Nálam olyan fordult elő, hogy a teljesen új IC-t berakva meg se szólalt a cucc. Nem melegedett, nem robbant fel, de nem is szólt. IC csere és máris működött mint a többi hasonlóan elkészített panel. Gyári hibás volt (amint meglepő módon grát.-ba cserélt is a "lomos").
(#) Kovidivi válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Akkor nézd meg a piezó vezetékét, nincs-e leszakadva Értelemszerűen, a sípolás rövidzárat jelent (vagy pl. 50ohmnál kisebb ellenállást), ezek szerint kell értelmezni a multiméteren leolvasható értékeket! Ha 200ohmos méréshatárba állítod a multimétert, és úgy méred a vezetősávokat, akkor rövidzárlat esetén 0ohm körüli értéket fog mutatni. Más műszer ilyenkor sípol, de az a diódamérő állásban van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2013
(#) feccus válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
A 9-10 -es lábnál hogyan mérjem a feszt. Pld. az egyik pont a 9-es láb a másik végét a mérőnek hova rakjam?
(#) jani1987 válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Az én műszerembe új állapotában sem volt még egy pici hangszóró se. Se más aminek hangot kéne kiadni.
(#) metabo123 válasza feccus hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
A GND-hez képest mérd a 9-es majd a 10-es lábat. Minimum 3,5V-ot kell mérni ahoz, hogy a némító áramkör inaktívvá váljon. A GND az a fóliacsík ahová az IC 1-es lába kötve van.
(Úgy is mondhattam volna, hogy mérj feszt az IC 1-9-es és 1-10-es lábai között, de ha lehet ne közvetlenül a IC lábain piszkálj a műszered mérőcsúcsával, mert ott sokkal könnyebb zárlatot csinálni).
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2013
(#) feccus válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Így mértem az egyik végfokot,a mérő egyik végét a panel gnd-jére a másikat az ic 10-es lábára és viszonzásként eldurrant az ic,és egy másodpercre megszólalt.
(#) pjg válasza feccus hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Lehet, hogy Amper mérés állásban volt a multimétered?
(#) metabo123 válasza pjg hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Akkor se lett volna szabad durrannia. Ha árammérésben teszi rá a műszert, csak némítja (letesteli a MUTE lábat).
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2013
(#) metabo123 válasza feccus hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Nem tudom mitől durranhatott el, de biztos, hogy nem attól, hogy a műszered rátetted a mérési pontokra, ha tényleg arra tetted, amire mondtam, és nem csináltál esetleg zárlatot.
(#) feccus válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
DC mérő állásban volt a műszer,és a panel elején található gnd és az ic 10-es lábához raktam.
szikrázott egy jót és ledobta az ic fél elejét,és közben megszólalt egy pillanatra kb fél hangerő állásban bolt.(persze egy régi ócskás hangszóró volt rákötve). Gondolom így jól mértem nem?
(#) Alkotó válasza feccus hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
DC áram állásban lehet jó nagy szikrákat eregetni.
DC feszültség állásban lehet a legtöbb helyen büntetlenül méricskélni.
(#) feccus válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Holnap megpróbálok valamit méricskélni a 9 és 10 lábnál. Remélem sikerül,újabb ic durranás nélkül.
(#) peter1995 válasza feccus hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Szia. Nem akarok belekárogni, de a tápágakban bent van a korlát izzó vagy egy kis teljesítményű és értékű ellenállás? Méréseknél meg mentheti az IC-t.
(#) feccus válasza peter1995 hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Nincs benn eggyiksem. Hogyan kellene alkalmaznom azokat?
(#) metabo123 válasza feccus hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
A pozitív és a negetív tápágba kell kötni egy néhány ohmos, pár wattos ellenállást (1-2ohm 2-5W), vagy egy-egy izzót (ha van biztosíték ezeken az ágakon akkor vedd ki azokat és a helyére kösd az említett eszközök valamelyikét). Ezek áramkorlátozó szerepet töltenének be a vizsgálat alatt. Ha beindul a szerkezet, hibátlanul működik ki lehet venni őket és helyükre vissza a biztosíték. De ezt Kovidivi olyan szépen leírta:
Bővebben: Link
(#) feccus hozzászólása Ápr 16, 2013 /
 
Erre gondoltatok?

tap.JPG
    
(#) metabo123 válasza feccus hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Így bizony!
(#) feccus válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
47-ohm-5w-os kocka ellenállást találtam itthon,jó lesz ő is?
(#) metabo123 válasza feccus hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Kicsit soknak vélem a 47 ohmot, de a próba és mérés idejére megteszi.
(#) feccus hozzászólása Ápr 16, 2013 /
 
Sikerült megmérnem végre,a 10-es lábnál:1.97v-ot mértem,a 9-nél pedig 5.5v-ot.
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 16, 2013 /
 
Ez már inkább tápegység kérdés, de sima 2 kimenetes trafóból lehet csinálni olyan tápot, mint a földelt táp? Lásd példának az utolsó előtti képen levő kapcsolási rajzot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2013
(#) metabo123 válasza feccus hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
A 10-es lábon kevés a 1,97V, így némítva van az IC (10-es lábon megfelelő az 5,5V). A próba erejéig vedd ki a 30K ellenállást, az 1N4148-as diódát és a 10µF-os kondit (Látsd melléklet!) és a 9-es 10-es lábat pedig kötsd össze. A tápágakban az ellenállások maradjanak továbbra is bent! Várom a fejleményt!
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2013

TDA7294.JPG
    
(#) feccus válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Megcsináltam amit írtál,a fejlemény pedig még mindig semmi. Teljesen néma.
(#) Beringer 600 válasza feccus hozzászólására (») Ápr 17, 2013 /
 
Üdv! A mute résznél rövid zár kell a két forrszemnél. nem kell semmit kivenni,mert nekem is volt ilyen kapcsolás.

TDA7294.JPG
    
Következő: »»   410 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem